Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Zajrzyj tutaj, jeśli masz ochotę pogawędzić, poplotkować i wtrącić swoje trzy grosze do dyskusji na tematy niemające wiele wspólnego z Thiefem.

Moderator: Bruce

Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3879
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: eLPeeS »

Jacku sugeruję okularki. Kilka postów wyżej podałem przykładowy konfig z konkretnymi pozycjami. Co do wdawania się w polemiki z _Oscarem to niestety, ale to jest silniejsze ode mnie - taka mam naturę dyskutanta ;)
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
_OskaR
Poganin
Posty: 736
Rejestracja: 26 stycznia 2005, 16:07

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: _OskaR »

Geil 2GB DDR2 800 Dual Chanel Kit 5 5-5- 150
Seagate ST3250410AS 250GB sATA II 16MB - 250
Asus P5K s.775 P35 2xPCIex - 349
Chieftec GPS-450AA-101A ATX 450 Watt - 159
Cooler Master ALU Centurion 532 blac - 199
Intel Core 2 Duo E4500 2.2 GHz s. 775 Box - 360
Galaxy GF 8600GTS 512MB CM-HP DDR3 128Bit PCI-E - 499
Razem wychodzi 1965 lub 2004zł (rabaty etc.)- na http://proline.pl/
Ew. można dołożyć jakieś 150-200zł i mieć Radeona HD3850 256MB. Gdyby to była moja kasa, to ja bym brał :)) - może bym dołożył do Asusa P5K-E WiFi-AP P35 2xPCIex (469 zamiast 349zł).
Awatar użytkownika
taffer
Młotodzierżca
Posty: 876
Rejestracja: 09 kwietnia 2007, 13:43

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: taffer »

Oooo np tu... bierze się athlona 4000 za 200 - zostaje 150 na kolejne 2gb 8-) Pamięć + grafika znacznie bardziej pomoże grze... oczywiście mówię to z puntu widzenia gracza ;) wiadomo, że czasem kompa się i do bardziej ambitnych celów przeznacza ;)

Albo jeszcze inaczej, zostawiając 2gb: jak się kupuję płytę pod AM 2 - to automatycznie zostaje jakieś 150 z płyty, drugie 150 przy procku - te 300 zeta dokładamy do karty i można kupić 8800gt, które już jest potęgą ;)
Awatar użytkownika
marek
Garrett
Posty: 4775
Rejestracja: 09 grudnia 2003, 08:52
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: marek »

Starałem się podać coś taniego - zawsze mnie drażni wszelkiego rodzaju wychodzenie poza ustaloną kwotę, szczególnie znaczne.

Tak się zastanowiłem: bardziej przyszłościowe będzie wzięcie za pozostałe pieniądze drugie tyle RAMu - mogę powiedzieć, że naprawdę się przydaje i to właśnie braki w RAMie (przynajmniej ja - strategowiec i miłośnik dynamicznych strzelanek w jednym) można odczuć najwcześniej - karta graficzna zawsze jakoś uciągnie, choćby na minimum, procek w grach jest troszkę niedoceniany, ale te wszystkie obiekty i lokacje (oraz coraz cięższe antywirusy i programy narzędziowe) gdzieś trzeba pomieścić.

[ Dodano: Pon 10 Gru, 2007 23:41 ]
_OskaR, ten cooler master to obudowa? po co taka droga? W obudowie najważniejsze jest aby trzymałą wszystko razem, bo i tak się patrzy na komputer a nie na obudowę ;) już lepiej lepszą grafikę(tego Radka) albo więcej RAMu.
ObrazekObrazek
"No one reads books these days"
Awatar użytkownika
Bandit
Strażnik Glifów
Posty: 4357
Rejestracja: 08 października 2002, 18:23
Lokalizacja: Szczytno

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: Bandit »

Dobra obudowa = niepokaleczone łapska po złożeniu kompa. Blacha bywa ostra... ;)
:chase: :shoot: :guard:
Awatar użytkownika
_OskaR
Poganin
Posty: 736
Rejestracja: 26 stycznia 2005, 16:07

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: _OskaR »

Jakiś czas temu zmieniałem płytę główną i parę innych gratów. Wszystko siedziało w Codegenie- niby midi tower, niby ATX. Płyta główna weszła dopiero, jak kombinerkami wygiąłem kawałek koszyka na napędy- musiałem ją wciskać na siłę i słychać było bardzo niemiłe chrobotanie, kiedy ocierała o krawędź blachy. Po jakimś czasie zmieniłem budę na Chiefteca i stwierdziłem, że więcej nie kupię żadnego badziewia.
Oczywiście można wszystko złożyć i zapomnieć o tym- w końcu komp ma działać, ale przy zabawie w oc, czy wymianie komponentów może być problem- a to brakuje miejsca na wiatraczek, a to chłodzenie na CPU nie pasuje, bo zasilacz jest za blisko. No i- jak już wspomniał Bandit- krawędzie, a do tego montaż samej płyty głównej- fajnie jest mieć miejsca- choć to operacja "jednorazowa". Do tego dochodzi solidność- ale chyba nikt nie będzie w nią rzucał kamieniami. Ja mam swoje zdanie- zmieniłem budę i zmieniłem poglądy w tej kwestii- co nie znaczy, że inni nie będą szczęśliwi z tanią obudową.
Na pewno nie warto brać od razu więcej, niż 2GB RAMu- grafy się nie rozbuduje- a pamięć zawsze można dokupić później.
Jeśli chodzi o rozwiązanie z AMD- fakt- jest taniej, ale jakoś nie bardzo widzi mi się oc Athlona- dużo lepiej będzie w przypadku Intela.
Awatar użytkownika
krystyn-a
Arcykapłan
Posty: 1331
Rejestracja: 11 listopada 2006, 08:41
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: krystyn-a »

Pogubiłam się zupełnie, więc może inaczej, tą konfigurację znalazłam na stronie Gothica 3, premiera była rok temu, wydaje mi się, że jak na tamten okres wymagania były spore, a jak to się ma do Waszych konfiguracji, również cenowo? Co zamienić i co dołożyć?
Nie śmiejcie się ze mnie, ale ja muszę dokładnie wszystko przemyśleć, nie chcę popełnić drugi raz takiego błędu jak przy ostatnim zakupie.

Minimalne:
Windows® 2000/XP,
Procesor Intel Pentium® 4/AMD 2 GHz lub równorzędny,
1024 MB RAM,
Karta graficzna ATI Radeon 9000 lub NVIDIA GeForce FX 5200 (zgodna z pixel shader 1,4),
DirectX® 9,0c,
karta dźwiękowa zgodna z DirectX® 8,1,
napęd DVD.

Zalecane:
Procesor Intel Pentium® 4/AMD 3 GHz lub równorzędny,
2 GB RAM
Karta graficzna ATI X1600 lub lepsza, GeForce 6800 lub lepszy, minimum 256 MB
Ludzie budują za dużo murów, a za mało mostów.
Awatar użytkownika
Deadly
Paser
Posty: 189
Rejestracja: 03 grudnia 2006, 10:46
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: Deadly »

^ Ja jeszcze coś znalazłem. W domu mam gazetki z centrów handlowych i kilka z saturna i MM i tam są gotowe pc do 2,500 pln i jest tam wymienione, co mają. Nie wiem, czy by Ci się to przydało? Jak coś, daj znać.

ALL THAT IS YOURS

SHALL SOON BE MINE
Awatar użytkownika
Bandit
Strażnik Glifów
Posty: 4357
Rejestracja: 08 października 2002, 18:23
Lokalizacja: Szczytno

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: Bandit »

Jeśli chodzi o PC do gier to według mnie te zalecane wymagania na chwilę obecną są minimalne.
:chase: :shoot: :guard:
Awatar użytkownika
krystyn-a
Arcykapłan
Posty: 1331
Rejestracja: 11 listopada 2006, 08:41
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: krystyn-a »

Dzięki Deadly, dam Ci znać jak doczekam się odpowiedzi, bo sam zobacz jak mam się w tym wszystkim połapać.
Zaznaczam, że nie pracuję na piratach, mam oryginalne programy graficzne, więc to nie wchodzi w rachubę, ale nie mam XP, więc to chyba trzeba doliczyć. Poprzednia (bez kryptoreklamy) firma mi dołożyła Milenium, ale co z tego jak zrobili mnie w jajo z ramem. A mój pierwszy komp to Mak, mam go jako pamiątkę. Jest świetny i działa.
Ludzie budują za dużo murów, a za mało mostów.
Awatar użytkownika
Bandit
Strażnik Glifów
Posty: 4357
Rejestracja: 08 października 2002, 18:23
Lokalizacja: Szczytno

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: Bandit »

Deadly pisze:gazetki z centrów handlowych
Można sobie zawsze pooglądać obrazki, ale na pewno nie kupowałbym tam komputera!
:chase: :shoot: :guard:
Awatar użytkownika
krystyn-a
Arcykapłan
Posty: 1331
Rejestracja: 11 listopada 2006, 08:41
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: krystyn-a »

To był tylko przykład, nie tylko gry się liczą, jestem grafikiem użytkowym po ASP, na studiach nie miałam zajęć na komputerze, programy graficzne poznałam sama (to nie ma nic wspólnego z informatyką), więc nie dziw się Bandit, że podaję taką konfigurację, ale tylko jako przykład sprzed roku. Czy wyraziłam się niejasno?
Ludzie budują za dużo murów, a za mało mostów.
maeglin
Strażnik Glifów
Posty: 743
Rejestracja: 22 stycznia 2006, 15:13

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: maeglin »

Bandit pisze:
Deadly pisze:gazetki z centrów handlowych
Można sobie zawsze pooglądać obrazki, ale na pewno nie kupowałbym tam komputera!
Potwierdzam i dobrze radzę - omijać wielkie centra handlowe, bo na ich ulotkach konfiguracja komputera ładnie wygląda a w rzeczywistości powkładane są najtańsze w swoich klasach komponenty, że o zasilaczu (wręcz podstawa komputera i na niego radzę nie żałować kasy) czy chłodzeniu obudowy nie wspomnę.
Awatar użytkownika
Bandit
Strażnik Glifów
Posty: 4357
Rejestracja: 08 października 2002, 18:23
Lokalizacja: Szczytno

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: Bandit »

krystyn-a, ja tylko wyraziłem swoją opinię, więc nie traktuj tego tak jakby była to krytyka. :roll:
:chase: :shoot: :guard:
Awatar użytkownika
krystyn-a
Arcykapłan
Posty: 1331
Rejestracja: 11 listopada 2006, 08:41
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: krystyn-a »

Bandit, nie traktuję Twojej opinii jako krytyki.
Ludzie budują za dużo murów, a za mało mostów.
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3879
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: eLPeeS »

Ja generalnie odradzę kupowanie zestawów komputerowych - czy to w hipermarjetach czy gdzie indziej, bo zwykle to co oni proponują można złożyć dużo taniej w jakiejś firmie. Poza tym nie wiem też czy kupowanie komputera przed świętami jest dobrym pomysłem bo często ceny niektórych podzespołów skaczą (nieznacznie, ale jednak) przed okresem choinkowym.
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
krystyn-a
Arcykapłan
Posty: 1331
Rejestracja: 11 listopada 2006, 08:41
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: krystyn-a »

Zgadzam się z Tobą, załatwili mnie przy ostatnim zakupie.
Ludzie budują za dużo murów, a za mało mostów.
Valof
Bełkotliwiec
Posty: 8
Rejestracja: 10 grudnia 2007, 20:29
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: Valof »

monitor: http://arest.pl/index.php?inc=produkt&ID=10762&katid=22
obudowa: http://arest.pl/index.php?inc=produkt&ID=10167&katid=13
Procesor: http://arest.pl/index.php?inc=produkt&ID=6933&katid=1
płyta gł: http://arest.pl/index.php?inc=produkt&ID=10723&katid=59
RAM: http://arest.pl/index.php?inc=produkt&ID=7288&katid=3
DVD: Kupić jakiś koszt około 80zł
HDD: http://arest.pl/index.php?inc=produkt&ID=11252&katid=4
To jest około 1635zł i teraz urządzenie wielofunkcyjne (lepiej skaner i drukarkę osobno brać, drukarkę laserową a skaner porządny :D) i karta grafiki.
Grafika: http://arest.pl/index.php?inc=produkt&ID=10792&katid=5
To jest 2074zł +/- 10zł i masz komputer na jakiś czas :D potem tylko np. za rok ramu dokupić i nadal sie mieści w tej przeciętnej komputera :-D
Na urządzeniach wielofunkcyjnych nie znam się, widziałem kilka ich "pracę" i raczej polecam drukarkę laserową i skanerek osobno :))


PS. Czemu zasilacz za 250zł ktoś powie? Gdyż wszystkie zasilacze (oprócz delty za 70zł i tak nie jest porządna) spala komputery, miałem już 4różne zasilacze tracera, tagana i inny syf i zawsze wywalały kondensatory (miała "400w" i jeszcze napięcie skakało od nowości w każdej) i to na różnych pł. gł. więc nie polecam tanich zasilaczy.

Nie wiem dokładnie do czego komputer potrzebny ale raczej praca+gry (te nowsze też) będą działać na tej konfiguracji. Poleci ktoś upgrade procesor (LGA 775, mam płytę 4core dual zamiar kupić chodzi mi że mam ddr1 1gb, oraz agp i nie chce na razie kupować grafiki, tylko ta płyta gł wchodzi w grę!) będę miał zasilacz z obudową (koszt 100zł ) Razem mam 285zł i mogę do 430zł wydać MAX, jaki procesor polecacie?

Pozdrawiam
Valof
Awatar użytkownika
krystyn-a
Arcykapłan
Posty: 1331
Rejestracja: 11 listopada 2006, 08:41
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: krystyn-a »

Jaka jest różnica międz duo a normalnym procesorem?
Muszę to wiedzieć, w końcu za to płacę.
Ludzie budują za dużo murów, a za mało mostów.
Awatar użytkownika
Jacek
Strażnik Glifów
Posty: 3200
Rejestracja: 28 sierpnia 2003, 23:05
Lokalizacja: Zwoleń

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: Jacek »

Valof pisze:Czemu zasilacz za 250zł ktoś powie? Gdyż wszystkie zasilacze (oprócz delty za 70zł i tak nie jest porządna) spala komputery,
Przesadzasz, widziałem dziesiątki kompów na tanich Codegenach, Tracerach i innych takich, które jakoś ich nie popaliły, choć działały po kilka lat, zasilacz za 250 to lekka przesada jeśli nie bierzemy zestawu do kręcenia.
Awatar użytkownika
_OskaR
Poganin
Posty: 736
Rejestracja: 26 stycznia 2005, 16:07

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: _OskaR »

Duo ma 2 rdzenie- powiedzmy, że wygląda to tak, jakby były 2 procki. Nie wszystkie aplikacje jednak to wykorzystują, dlatego wzrost mocy w stosunku do odpowiadającego procesora 1-rdzeniowego nie będzie dwukrotny. 3DS Max na pewno porządnie wykorzysta oba rdzenie, jak z innymi programami- nie wiem. Wielki "hit", gra "nowej generacji"- Crysis- korzysta z tylko 1 rdzenia (a są już procki 4-rdzeniowe). W sumie każdy w miarę dobry procesor ma już minimum 2 rdzenie. W ostateczności można sobie odpalić jakąś gierkę na jednym, a np. kompresję plików na drugim :))

[ Dodano: Wto 11 Gru, 2007 19:45 ]
Jacek pisze:
Valof pisze: Czemu zasilacz za 250zł ktoś powie? Gdyż wszystkie zasilacze (oprócz delty za 70zł i tak nie jest porządna) spala komputery,
Przesadzasz, widziałem dziesiątki kompów na tanich Codegenach, Tracerach i innych takich, które jakoś ich nie popaliły, choć działały po kilka lat, zasilacz za 250 to lekka przesada jeśli nie bierzemy zestawu do kręcenia.
To, że kupujemy zasilacz za 250, czy nawet 1000zł, nie znaczy, że będzie on niezawodny.
Awatar użytkownika
Bandit
Strażnik Glifów
Posty: 4357
Rejestracja: 08 października 2002, 18:23
Lokalizacja: Szczytno

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: Bandit »

Valof pisze:tagana i inny syf
Chyba coś ci się za przeproszeniem pojebało? Tagan to syf?! :)) Pffffffffffffffffffffffff ;)
_OskaR pisze:To, że kupujemy zasilacz za 250, czy nawet 1000zł, nie znaczy, że będzie on niezawodny.
O właśnie! Jeszce zależy od tego jak bardzo go obciążymy...
:chase: :shoot: :guard:
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3879
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: eLPeeS »

Nawet najlepszy zasilacz może zawieść, ale w takim przypadku mama dosyć dużą gwarancję, że paląc się nie sfajczy wraz ze sobą połowy innych komponentów. Już jednego takiego Codegena widziałem co zabrał ze sobą płytę główna i grafikę. Mój zaś odszedł na szczęście sam.
Valof pisze:tagana i inny syf
Akurat Tagany to IMO obok Chiefteców/Highpowerów jeden z najlepszych producentów zasilaczy za rozsądną cenę.
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
taffer
Młotodzierżca
Posty: 876
Rejestracja: 09 kwietnia 2007, 13:43

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: taffer »

Widzę, że wielu osób poleca 8600GT - a to jest gówno i tragedia - ostatnio widziałem u wujka który kupił zestaw "sklepowy" - Crysis jest niegrywalny, Gears of war - też nie zachwycało, Kane adn Lynch - przycinało

Już lepiej kupić kartę za jakieś 50zł z allegro - poczekać na premierę geforców 9 - i kupić takie 8800gt za grosze, bądź GTX w bardziej przystępnej cenie ;)
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3879
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: eLPeeS »

Nie strasz nie strasz bo sie wiesz... ;) Znajomy kupił jakiś tydzień temu komputerek bardzo podobny do tego jaki ja podałem z ta konkretną kartą która podałem - firmowo kręcony 8600GT z chłodzeniem Zalmana. Gear of War chodzi jak złoto, podobnie jak Call of Duty 4, na prawie full detalach. Wiem że jesteś wielkim zwolennikiem 8800 tylko że one jeszcze długo będą dosyć drogie (1000zł wzwyż do 2500 i więcej) a karta którą podałem kosztuje około 350zł.

PS Poza tym mówiłem, że zestawy sklepowe to gówno samo w sobie z racji miernych komponentów do tego składane pewnie przez chińskich emigrantów w przerwach między robieniami ryźu z waźywami ;)
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
ODPOWIEDZ