Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Zajrzyj tutaj, jeśli masz ochotę pogawędzić, poplotkować i wtrącić swoje trzy grosze do dyskusji na tematy niemające wiele wspólnego z Thiefem.

Moderator: Bruce

Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: Thief 4 - promocje i zniżki

Post autor: Mixthoor »

Dokładnie tak, Więc Uther - Ty i tu nie tu. Chcesz zostawać w tle? Proszę bardzo. Mnie w ogóle nie zaskakuje, że twórcy nie wspierają systemu, który lada moment przestanie być wspierany przez M$. Nie rozumiesz? Twój problem. Deal with it. I jak napisałeś.: FMki stoją otworem.
Thief Fan Missions - Przewodnik
Mixthoor Mod Pack - Kompendium dodatków
Awatar użytkownika
Bruce
Strażnik Glifów
Posty: 3834
Rejestracja: 06 maja 2003, 17:58
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Re: Thief 4 - promocje i zniżki

Post autor: Bruce »

Wygląda na to, że kolega uther wierzy bardziej statystykom niż opiniom innych użytkowników. Za ok. 2 miesiące XP powinien być przestać wspierany, więc to będzie już "martwy' system. No ale statystyki wiedzą lepiej, tym bardziej, że uther aby porównywał XP i Vistę. To tak jakby porównać malucha do Ferrari. Na siłę nie będę zmuszał. Siedź sobie na tym archaicznym systemie i płacz, że gry go nie wspierają.
uther
Akolita
Posty: 146
Rejestracja: 14 stycznia 2008, 22:49

Re: Thief 4 - promocje i zniżki

Post autor: uther »

Kolega uther został zdruzgotany opiniami forumowiczów o swoim wstecznictwie, więc cichaczem udał się do sklepu i zanabył drogą kupna wspaniały system operacyjny o numerze 8.1. Czy teraz jestem wystarczająco dobry, by należeć do waszej bandy?
Awatar użytkownika
Bruce
Strażnik Glifów
Posty: 3834
Rejestracja: 06 maja 2003, 17:58
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Re: Thief 4 - promocje i zniżki

Post autor: Bruce »

uther pisze:wspaniały system operacyjny o numerze 8.1. Czy teraz jestem wystarczająco dobry, by należeć do waszej bandy?
Win 8.1 to system do dupy robiony pod ekrany dotykowe, a nie pod PC. Czyli, że tak powiem spieprzyłeś sprawę. No chyba, że w sklepie do sprzedaży aby były 8-ki. Najlepszy do gier i w ogóle to na chwilę obecną 7-ka.
Awatar użytkownika
Kurhhan
Kurszok
Posty: 541
Rejestracja: 20 czerwca 2012, 12:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: Thief 4 - promocje i zniżki

Post autor: Kurhhan »

Żaden do dupy. Szybki Windows jak W7. A interfejs można łatwo zmienić. Spokojnie można brać W8 przy przesiadce z XP lub Visty. Z W7 na W8 za to, nie ma jeszcze większej potrzeby.
Awatar użytkownika
raven4444
Szaman
Posty: 1011
Rejestracja: 29 lipca 2007, 14:00
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Thief 4 - promocje i zniżki

Post autor: raven4444 »

Tiaa najgorszy do wszystkiego ale jakoś lapok i szybciej działa i bateria dłużej trzyma a i gram we wszystko bez problemu jakoś ba nawet w starości jak AoE 2 w wersji premierowej. A i UI jak się ogarnie to wszystko jest jakoś pod ręką a i DX 11.1 jest tylko na 8 w górę ale kijowy yhy coś czuję że to opinia z cyklu "na oczy nie widziałem ale wiem lepiej"
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: Mixthoor »

A teraz ja. Co polecacie do 2000 PLN? Bez HDD. Cel - komp do grania, do pracy i wirtualizacji mam inne zabawki.
Thief Fan Missions - Przewodnik
Mixthoor Mod Pack - Kompendium dodatków
Awatar użytkownika
BodomChild
Złodziej
Posty: 2419
Rejestracja: 15 maja 2006, 23:32
Lokalizacja: Pabianice

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: BodomChild »

He he, właśnie się zapoznaję z Windows 8.1 :wes . Chyba jestem dosyć otwarty na nowości, bo jak na razie mi się wszystko podoba, co prawda wkurzał mnie na początku ten ekran startowy (to przesuwanie kursora w rogi itp.), ale idzie się przyzwyczaić. Generalnie system bardzo prosty w obsłudze i SZYBKI! Przesiadłem się z Core 2 Duo E4400 2,00 Ghz na Pentium G3420 3,20 Ghz (na razie mi taki procek w zupełności wystarczy, w przyszłości upgrade do i5 jak fundusze pozwolą) i z Windy XP na 8.1, więc jak dla mnie różnica w szybkości ogromna :shock: .
PAŃSTWO POLSKIE ODZYSKUJE GODNOŚĆ
bob
Szaman
Posty: 1161
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 10:44
Kontakt:

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: bob »

Padniety dysk twardy SSD - sklep, w którym go kupiłem oferował na niego 2 lata gwarancji, a producent oferuje 3 lata gwarancji. Co to ma znaczyć? - niech ktoś wytłumaczy...
Awatar użytkownika
raven4444
Szaman
Posty: 1011
Rejestracja: 29 lipca 2007, 14:00
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: raven4444 »

Email do producenta i pewnie da dane do wysłania dysku.
Ciekawość jaki model?
bob
Szaman
Posty: 1161
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 10:44
Kontakt:

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: bob »

Zrekompresowanie pliku AVI z rozmiaru 95 GB do ok. 7 GB - jak to zrobić, gdy AVI ReComp odmawia posłuszeństwa?
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3879
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: eLPeeS »

Ja się ostatni borykam z problemem netu w domu a dokładnie z jego brakiem ;) Mam wobec tego pytanie odnośnie Aero2. Korzysta ktoś z tego? Jest ktoś w stanie powiedzieć czy daje to w ogóle rade z bezproblemowym oglądaniem np. filmów i seriali w streamingu? Jak tam lagi przy giercowaniu - WoT albo cuś? Cokolwiek? Ktokolwiek? ;)
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
raven4444
Szaman
Posty: 1011
Rejestracja: 29 lipca 2007, 14:00
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: raven4444 »

Ledwo co działa, YT odpada przy tym a tym bardziej coś co wymaga stabilnego połączenia. To do stron przeglądania jest.
Awatar użytkownika
Leming
Złodziej
Posty: 2564
Rejestracja: 17 stycznia 2005, 10:16
Lokalizacja: Statua postępu

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: Leming »

eLPeeS pisze:Ja się ostatni borykam z problemem netu w domu a dokładnie z jego brakiem ;) Mam wobec tego pytanie odnośnie Aero2. Korzysta ktoś z tego? Jest ktoś w stanie powiedzieć czy daje to w ogóle rade z bezproblemowym oglądaniem np. filmów i seriali w streamingu? Jak tam lagi przy giercowaniu - WoT albo cuś? Cokolwiek? Ktokolwiek? ;)
W zaprzyjaźnionej firmie mają takie coś, z racji iż sporadycznie korzystają z Internetu, na zasadzie raz dziennie sprawdzą maila, sprawdzą jakąś stronkę, włączą komunikator - ale nie wszystko na raz ;).
Strony WWW z obrazkami wczytują się długo. Youtube, nawet w wersji 240 buforuje się. Połączenie rozłącza się co godzinę, wymaga ponownego zalogowania.
Rozwiązanie dobre dla kogoś, dla kogo mail i komunikator to pełnia internetowego szczęścia. Do zastosowań firmowych lub domowych nie sprawdza się.
No ale w końcu po to ono jest. Otrzymujesz dokładnie to, za co nie-płacisz. ;)
Kupię Azjatkę - najlepiej Japonkę (może być używana)

Suma całkowitej ilości Informacji we Wszechświecie jest stała i jest równa 0 (zero)
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3879
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: eLPeeS »

Udało mi się pozyskać na próbę Aero (szybki jestem nie? ;)) z modemem i muszę przyznać wam rację. Prędkość dupy nie urywa niestety. No ale na bezneciu i Aero dobre ;) Zresztą nie ma tragedii. Dopiero co się wpiąłem a już mam 1/10 odcinku jednego zacnego serialu zbuforowanego - do kolacji będzie jak znalazł 8-)
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
krystyn-a
Arcykapłan
Posty: 1331
Rejestracja: 11 listopada 2006, 08:41
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: krystyn-a »

Mam problem z moim laptopem (DELL)... w lipcu miną 2 lata od momentu kupna, a więc jest jeszcze na gwarancji. Kilka miesięcy temu zaczął podejrzanie brzęczeć... Zadzwoniłam do della i zgłosiłam awarię, przyjechał kurier, zapakował w przemyślne pudełko i po tygodniu przywiózł jako naprawiony. No... nie do końca, bo jak go włączyłam, usłyszałam znajomy dźwięk... Okazało się, że firma tylko wymieniła dysk (przezornie dane zgrałam przed naprawą) i zaproponowała mi odkupienie starego twardziela za 70 zł. Telefonicznie zapewnili mnie o ochronie danych i utylizacji dysku, jeżeli w ciągu tygodnia go nie wykupię. Ciekawe czy taka procedura jest "typowa" dla napraw gwarancyjnych w tej firmie, nigdy wcześniej się z tym nie spotkałam... Ciekawostką jest, że w/g pana konsultanta brzęczenie to normalna praca kompa i nie ma znaczenia, że przez półtora roku pracował prawidłowo i prawie bezgłośnie. Teraz ten paskudny dźwięk nie przypomina znajomego szumu wiatraczka, raczej miniaturowy traktor "pracujący" pod obudową. :)
Ludzie budują za dużo murów, a za mało mostów.
bob
Szaman
Posty: 1161
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 10:44
Kontakt:

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: bob »

Przejściówka z żeńskiego jacka na dwa męskie chinche - czy dwa chinche w tej przejściówce są jakoś ze sobą połączone, czy tylko z jackiem?
Awatar użytkownika
raven4444
Szaman
Posty: 1011
Rejestracja: 29 lipca 2007, 14:00
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: raven4444 »

Wytarte łożyska na wentylatorze, albo rozkręcasz i do wentylatora jakiś olej (mineralny np. transformatorowy) i powinno pomóc albo wymiana go co może kosztować tyle ile ten odkupiony dysk :D

@bob 2 oddzielne żyły
Awatar użytkownika
krystyn-a
Arcykapłan
Posty: 1331
Rejestracja: 11 listopada 2006, 08:41
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: krystyn-a »

raven4444 pisze:Wytarte łożyska na wentylatorze, albo rozkręcasz i do wentylatora jakiś olej (mineralny np. transformatorowy) i powinno pomóc albo wymiana go co może kosztować tyle ile ten odkupiony dysk :D
Co do rozkręcania... komp jest na gwarancji, więc po świętach dam szansę firmie, niech się zrehabilituje... :)
Ludzie budują za dużo murów, a za mało mostów.
bob
Szaman
Posty: 1161
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 10:44
Kontakt:

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: bob »

Jak wyłączyć wszelkie skróty klawiszowe w Windows 7?
Awatar użytkownika
Maveral
Bruce Dickinson
Posty: 4661
Rejestracja: 11 kwietnia 2003, 12:07
Lokalizacja: Radlin
Płeć:

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: Maveral »

bob pisze:Jak wyłączyć wszelkie skróty klawiszowe w Windows 7?
http://www.sevenforums.com/general-disc ... post327603
Ciemność jest naszym sprzymierzeńcem!
bob
Szaman
Posty: 1161
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 10:44
Kontakt:

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: bob »

Katalog ze znakami zapytania w nazwie plików i katalogów - jak skompresować? Wie ktoś?
radox
Akolita
Posty: 135
Rejestracja: 19 sierpnia 2002, 16:10
Lokalizacja: Somewhere

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: radox »

bob pisze:Katalog ze znakami zapytania w nazwie plików i katalogów - jak skompresować? Wie ktoś?
Znaki zapytania?
Hmm... A jaki to system operacyjny, że tak zapytam?

Na wszelkie takie cuda polecam nieśmiertelnego Total Commander'a (v8.51a), powinien sobie poradzić z ''dziwnymi czcionkami''.
bob
Szaman
Posty: 1161
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 10:44
Kontakt:

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: bob »

radox pisze:
bob pisze:Katalog ze znakami zapytania w nazwie plików i katalogów - jak skompresować? Wie ktoś?
Znaki zapytania?
Hmm... A jaki to system operacyjny, że tak zapytam?

Na wszelkie takie cuda polecam nieśmiertelnego Total Commander'a (v8.51a), powinien sobie poradzić z ''dziwnymi czcionkami''.
W Total Commanderze da się zrobić archiwum? Jakie? Chciałbym takie, żeby powstał jeden plik zawierający te dane, które skompresowałem, i żeby nie przepadły, bo na przykład Total Commander nie potrafiłby ich skompresować.
radox
Akolita
Posty: 135
Rejestracja: 19 sierpnia 2002, 16:10
Lokalizacja: Somewhere

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: radox »

bob pisze:W Total Commanderze da się zrobić archiwum? Jakie? Chciałbym takie, żeby powstał jeden plik zawierający te dane, które skompresowałem, i żeby nie przepadły, bo na przykład Total Commander nie potrafiłby ich skompresować.
Domyślnym archiwizatorem, zintegrowanym w Total Commander, jest zip.
W opcjach programu można ustawić domyślny stopień kompresji, w zakresie od 0 do 9 (przy czym zero stanowi o kompresji typu ''store'', czyli tworzymy sobie szybkie archiwum z zerową kompresją; odpowiednio: ustawiając na ''9'' uzyskujemy maksymalną kompresję plików, ale pakowanie plików trwa odrobinę dłużej).
Dużym plusem TC jest to, że po spakowaniu archiwum *.zip, program automatycznie dokonuje weryfikacji archiwum (sprawdza, czy wszystko jest OK).
Przy napotkaniu nietypowego kodowania nazw plików, TC zadaje nam pytanie, czy zachować nazwę Unicode (jest 6 opcji do wyboru - popróbuj na kilku plikach i określ, czy wynik pakowania cię satysfakcjonuje).

Nie wiem tylko, czy przypadkiem nie używasz jakiegoś zabytkowego systemu operacyjnego - w takim XP mogą pojawić się problemy, pod Windows 8.1 wszystko pięknie śmiga.

Innym kompresorem, jaki potrafi wszechstronnie wykorzystać TC do tworzenia archiwów, jest rar - ale nie każdy ma go zainstalowany w swoim systemie (TC jedynie posiada ''na pokładzie'' zaimplementowany un-rar, czyli dekompresor).
Nie będę się tu rozpisywał na temat zalet i wad zip/rar - polecam użyć zip z maksymalną kompresją.
ODPOWIEDZ