Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Zajrzyj tutaj, jeśli masz ochotę pogawędzić, poplotkować i wtrącić swoje trzy grosze do dyskusji na tematy niemające wiele wspólnego z Thiefem.

Moderator: Bruce

Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3879
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: eLPeeS »

Użytkuje ktoś mobilny internet z PLUSa (ew. od jakiego innego telekomu)? Jak wrażenia?
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
Marcin.B.Black
Paser
Posty: 188
Rejestracja: 01 sierpnia 2010, 16:41

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: Marcin.B.Black »

eLPeeS pisze:Użytkuje ktoś mobilny internet z PLUSa (ew. od jakiego innego telekomu)? Jak wrażenia?
Używam blue connecta od T-Mobile.
Mam opcję 8 GB limitu na miesiąc, przy rozsądnym użytkowaniu, nawet przy oglądaniu filmików z YT, wystarcza. Czasem pogrywam w Unreal Tournament przez sieć, też, o dziwo, się da (nie wiem jak z nowszymi grami) :).

Generalnie nie narzekam ;).
"Some people in the City are just too rich for their own good... lucky they have me to give them a hand".

https://www.deviantart.com/marcinbblack
https://www.youtube.com/channel/UCnL6k1 ... XeCGfP7UWA
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3879
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: eLPeeS »

No jak się da grać w UT to pingi muszą być znośne. Zresztą co do dla mnie. Na studiach na stancji miałem taki internet, że w Enemy Territory grałem z pingami 800 i jako szło - skill baby ;)

Z innej beczki poszukuję obecnie zasilacza 500W tak do 200zł (+/- 20zł). Co mnie interesuje? Żeby był niezawodny ;) Może być głośny, może być "niemodularny", może mieć kable bez oplotu. Grunt żeby trzymał i w razie co brał uderzenie na klatę i nie palił reszty bebechów ;)
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: Mixthoor »

Thief Fan Missions - Przewodnik
Mixthoor Mod Pack - Kompendium dodatków
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Pytanie od nooba: postanowiłem, że nareszcie kupię sobie oryginalnego Windowsa. Fotychczas korzystałem z 7 32 bitowej. Na oku mam home premium za 235 zł. To dobra cena?

Czy może w ogóle polecacie coś innego, np. innego Windowsa?

Jak coś od razu mówię, że nie chcę żadnych systemów operacyjnych typu Linux itd. Raczej jestem typowym piknikiem.
Obrazek
Awatar użytkownika
BodomChild
Złodziej
Posty: 2419
Rejestracja: 15 maja 2006, 23:32
Lokalizacja: Pabianice

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: BodomChild »

Ja polecam Windows 8.1, to jest najnowszy system Micro$oftu i długo będzie wspierany. Nie słuchać hejterów, system jak system, wszystko na nim normalnie działa, jest szybki, a obecnie to nawet z kafli nie trzeba w ogóle korzystać jak ktoś nie lubi.
PAŃSTWO POLSKIE ODZYSKUJE GODNOŚĆ
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Nie wiem, czy mi pójdzie. mam laptopa z 2010 roku, Asusu K51
Obrazek
Awatar użytkownika
NiRa
Mechanista
Posty: 488
Rejestracja: 15 stycznia 2008, 17:52

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: NiRa »

Na moim 8.1 działa, więc na tym też powinna ;)
Instalowałam ósemki na kompach z 1GB RAM i śmigało.

-Medyk! Czy ja umrę?
-Niewykluczone.
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3879
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: eLPeeS »

Powiem szczerze, że miałbym spore wątpliwości czy za 200zł można dostać dobry zasilacz 700W. Niby firma solidna ale jednak miałbym duszę na ramieniu gdyby coś takiego chodził o w mojej skrzynce ;) Ktoś ma jeszcze jakieś propozycje?
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Ok, wielkie dzięki. Chyba zobaczę tę ósemkę :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Jacek
Strażnik Glifów
Posty: 3200
Rejestracja: 28 sierpnia 2003, 23:05
Lokalizacja: Zwoleń

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: Jacek »

eLPeeS pisze:Powiem szczerze, że miałbym spore wątpliwości czy za 200zł można dostać dobry zasilacz 700W. Niby firma solidna ale jednak miałbym duszę na ramieniu gdyby coś takiego chodził o w mojej skrzynce ;) Ktoś ma jeszcze jakieś propozycje?
Ma certyfikat 80+ (czyli ma deklarowaną odpowiednią sprawność - min. 80% i zabezpieczenia), wentyl 12cm, jest firmowy - ja bym się cieszył że tak tanio i brał. A co masz w tej skrzynce?
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3879
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: eLPeeS »

To co miałem :P: Intel C2D E8400, Radek 4850, dźwiękówkę Xi-Fi, 4 gigsy ramu, dwa dyski SATA, jeden napęd i z 7 rzeczy na USB ;) Wszystko spięte na pycie Asusa P5QE i póki co nie kręcone. Generalnie 700W to zdecydowanie za dużo jak dla mnie (w sumie to i może 450W by mi starczyło) tym bardziej że nie będę tego zestawu już rozbudowywał. Możecie się śmiać, ale ja tkwię w przekonaniu, że za dobre rzeczy trzeba zapłacić (i nie chodzi mi o firmowa naklejkę) i o ile uważam, że można dostać niezły zasilacz 500W do 200zł to 700W w tej cenie brzmi trochę podejrzanie. A że ja mam w domu jaką powaloną instalację elektryczną - dwa zasilacze padnięte w ciągu 7 lat - to wolę dmuchać na zimne. Puff puff ;)
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
peter_spy
Złodziej
Posty: 2556
Rejestracja: 14 września 2002, 22:31
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: peter_spy »

To 700 W Ci do takiego zestawu niepotrzebne, sam mam 600 W przy konfiguracji przeznaczonej do renderingu i wystarcza z górką. Od kilku lat siedzę na czymś takim: http://www.komputronik.pl/product/10201 ... 120mm.html

Cichy, ładny, no i teraz dużo tańszy niż kiedyś :)
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Heh, mam problem z czytnikiem DVD. Otóż nie czyta mi żadnej płyty wydanej przez Cenegę z kolekcji klasyki. Nieważne, czy to Thief Antologia, czy inna.

Inne płyty działają bez problemów, CD i DVD. Tylko z tą Cenegą jest problem.

PS: a jednak nie, Neverwinter Nights Extra Klasyki też nie działa.


Dobrze myślę, że czytnik się zepsuł? Trzeba będzie robić obrazy płyt na innym kompie i używać dysku wirtualnego?
Obrazek
bob
Szaman
Posty: 1161
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 10:44
Kontakt:

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: bob »

Posiadam modem Huawei E3131, i kartę SIM od Play-a. Własne IP (i tym podobne adresy) w takim razie posiada pierwsze, drugie, czy oba urządzenia?
Awatar użytkownika
Jacek
Strażnik Glifów
Posty: 3200
Rejestracja: 28 sierpnia 2003, 23:05
Lokalizacja: Zwoleń

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: Jacek »

eLPeeS, do tego co masz 500W spokojnie wystarczy z zapasem, może przede wszystkim zainwestuj w porządną listwę?
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3879
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: eLPeeS »

No toż ja piszę co i rusz, że 500W właśnie szukam ;) A listwa jest - jakiś Ever - już nie pamiętam nazwy nawet. Przy czym listwa u mnie mało zmienia. Parafrazując jedną ministrę "sorry - taką mam sieć". ;) Elektrycy rozkładają ręce. Niby wszystko gra. Usterka nieregularna. A mnie krew zalewa i iskry idą z zasilacza (tzn. już teraz nie ale swego czasu szły). Generalnie jestem po wymianie głównych bezpieczników w domu, renowacji tablicy i zmianie gniazda do którego podłączony jest komp więc teraz powinno być już wszystko git.
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: Mixthoor »

Ludu, jak na tym pojebanymwin8 zarządzać sieciami bezprzewodowymi? Jak usunąć klucze z WiFi? Nie łączy mnie z routerem i nie ma żadnego loga - nie może się połączyć i dupa, nie wiem dlaczego.

Mało tego. Dodaję sięć ręcznie i... nie mogę jej później nigdzie znaleźć. WFT? Co to za syf?!
Thief Fan Missions - Przewodnik
Mixthoor Mod Pack - Kompendium dodatków
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3879
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: eLPeeS »

Pytanie z innej beczki. Muszę wysłać emilem sporą partię JPGów. Istnieje jakiś program który potrafi dobrze pakować tego typu pliki. Patrzyłem na przykładowej paczce o wielkości 97MB i zarówno RAR jak i UHARC (co do którego pokładałem wielkie nadzieje) dają mizerny efekt. Ot różnica na poziomie 1 MB - nie warta zachodu. Zna ktoś jakieś cudowny program do kompresji plików graficznych czy pozostaje mi jedynie jeszcze raz "wywołać" zdjęcia z wakacji i zmienić ustawienia w kwestii ich jakości?
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
Leming
Złodziej
Posty: 2564
Rejestracja: 17 stycznia 2005, 10:16
Lokalizacja: Statua postępu

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: Leming »

eLPeeS pisze:Pytanie z innej beczki. Muszę wysłać emilem sporą partię JPGów. Istnieje jakiś program który potrafi dobrze pakować tego typu pliki.
Właśnie o to chodzi w tym formacie. Żeby maksymalnie zmniejszyć/skompresować rozmiar pliku graficznego przy jednoczesnym pozostawieniu jak najlepszej jakości obrazu. Uwierz, gdyby się dało znacząco zmniejszyć rozmiar pliku JPG przy kompresji rarem... to standard JPG miałby już tę kompresję w sobie. ;)

Najlepiej spakuj (na hasło) katalog ze zdjęciami do jednego pliku (miejsca co prawda nie zaoszczędzisz, ale co jeden większy plik to nie kilkadziesiąt małych), wrzuć na jakiś serwer hostingowy/ftp. Odbiorcy maila wyślij natomiast linka do pliku na serwerze oraz hasło, którym może rozpakować archiwum. Znacznie szybciej wrzucisz plik na serwer niż wyślesz mailem, a i odbiorca powinien go szybciej pobrać z serwera niźli z maila.
Kupię Azjatkę - najlepiej Japonkę (może być używana)

Suma całkowitej ilości Informacji we Wszechświecie jest stała i jest równa 0 (zero)
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3879
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: eLPeeS »

Leming pisze:Uwierz, gdyby się dało znacząco zmniejszyć rozmiar pliku JPG przy kompresji rarem... to standard JPG miałby już tę kompresję w sobie. ;)
No takiej odpowiedzi się bałem, ale też trochę spodziewałem. Przy czym mając w pamięci projekt .kkrieger liczyłem cały czas na jakiś cud ;) Co do wrzucania na serwer hostingowy to problem mam ten sam co w przypadku wysyłki emilem - upload. W domu póki co ciągnę dalej na Aero2 a i w robocie coś ostatnio nam się wąskie gardło zrobiło jeśli chodzi o upload. No i paczka jak pisałem jest spora. Blisko 600 JPGów, w już i tak średniej rozdzielczości, które mimo wszystko dają łącznie ponad 1GB. Chyba skończy się na staromodnym wypaleniu płytki lub wysyłaniu pena Pocztą Polską ;) Heh. XXII wieku - przybywaj!
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
Bukary
Homo Rhetoricus
Posty: 5569
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 18:15
Lokalizacja: Gildia Topielników (przy tawernie Pod Rozszalałym Wichrem)

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: Bukary »

Bob mnie przegonił do tego wątku, więc przeklejam:

Będę wdzięczny za pomoc w wyborze monitora, który - mam nadzieję - posłuży mi bardzo długo jako znakomite okno na wirtualny świat.

Monitor kupuję raz na 10-12 lat. Do tej pory przesiaduję przed ekranem 17-calowej Iiyamy CRT (120 Hz), którą nabyłem jakieś 11 lat temu. Ten monitor doskonale się sprawdzał we wszystkich sytuacjach (o ile zapomnimy o jego niewielkich rozmiarach), ale zaczęła zeń schodzić wierzchnia warstwa (szara powłoka) ekranu, co zmusza mnie do długo odwlekanej przesiadki na monitor LCD. Może i dobrze się składa, bo nadeszła również pora wymiany komputera. Zamierzam się zaopatrzyć w i7 i GTX970.

Do czego używam komputera? Gdybym miał dokonać procentowego podziału czasu spędzanego przed ekranem, w tej chwili sprawa przedstawiałaby się następująco: multimedia (filmy, YouTube etc.) - 30%, gry (nie rozgrywka sieciowa, ale tryb dla jednego gracza, np. "Thief", "Wiedźmin", "Skyrim", "Stalker" itp.) - 30%, Internet (WWW) - 20%, Office i DTP - 20%. Jak część z was wie, czasami zajmuję się również tworzeniem modów (tzw. "fanmisji") do gier, a przez kilka lat pracowałem też jako tłumacz gier komputerowych oraz redaktor projektów lokalizacyjnych, co wiązało się z wielogodzinnym wpatrywaniem się w tabele Excela i linie Worda. Możliwość okazjonalnego wykonywania tego rodzaju pracy także należy wziąć pod uwagę w przypadku wyboru monitora.

Jakim budżetem dysponuję? Ponieważ zakup monitora to dla mnie, jak pisałem, inwestycja na długie lata, gotów jestem wysupłać kwotę do 3 tysięcy złotych.

Biorąc to wszystko pod uwagę, zdecydowałem się na monitor 27-calowy (konsumpcja mediów). Byłem już niemal o krok od zakupu monitora Asus ROG Swift PG278Q (duży ekran, 144 Hz, G-Sync, dobre kąty widzenia), ale zdałem sobie sprawę, że nawet mój nowy komputer z i7 i GTX 970 może nie podołać rozdzielczości QHD przy 144 Hz, a dwóch kart graficznych kupować nie zamierzam. O ile więc się nie mylę, kupno takiego monitora nie ma sensu w przypadku posiadania jednej karty graficznej. Wynika z tego, że muszę zrezygnować z pogoni za dużą liczbą Hz, a skupić się na innych aspektach monitora.

A zatem: jaki 27-calowy monitor (FullHD) polecalibyście, biorąc pod uwagę moje nawyki użytkownika? I czy takie zestawienie - 27 cali i FullHD zamiast QHD - ma sens? Nie mam, niestety, możliwości, żeby "na żywo" zobaczyć monitor IPS i porównać np. grę przy użyciu takiej matrycy z rozgrywką na TN. Muszę się zdać na opinie znawców. Jaki monitor zapewni mi doświadczenia chociażby zbliżone do mojego starego CRT? Czy "szarpanie" i smużenie na matrycach IPS (60 Hz) jest rzeczywiście widoczne w czasie grania w produkcje, które wspomniałem powyżej? Czy rozgrywka w 60 Hz przy użyciu GTX 970 będzie niekomfortowa (z uwagi na ograniczenie liczby klatek/s do 60) dla osoby niezajmującej się fragowaniem? ;)

I kilka dodatkowych pytań:

1) Czy warto brać IPS QHD (60 Hz), jeśli monitor będzie podłączony do i7 i GTX 970? Jedna karta da sobie radę z taką rozdzielczością? Czy różnica między FullHD i QHD będzie zauważalna (in plus) w grach i w codziennym użytkowaniu na monitorze 27-calowym? Mówiąc krótko, FullHD czy QHD?

2) Czy rozdzielczość FullHD jest za mała, gdy idzie o ekran 27-calowy? Czy są jakieś widocznie negatywne różnice między FullHD w 24 i 27 calach?

3) Czy jest w ogóle jakiś porządny 27-calowy monitor IPS FullHD, który w miarę dobrze nadaje się także do grania?

4) Jaki jest według was najlepszy 27-calowy monitor IPS (fullHD lub QHD), który nadaje się również do grania (tzn. efekt smużenia i inne problemy są w miarę dobrze zniwelowane)? Rzecz jasna, rozmawiamy o modelach dostępnych w Polsce.

5) Czy w ogóle polecalibyście jakiś 27-calowy monitor z matrycą TN dla posiadacza jednej karty graficznej, czy też sugerowałbyś inwestycję w IPS? Granie w moim wypadku nie jest jedynym sposobem wykorzystania monitora, chociaż, rzecz jasna, chciałbym pograć bez jakiegoś odczucia dyskomfortu, bo w końcu chcę wydać sporo pieniędzy.

Zapewne pytam o rzeczy dla wielu oczywiste, ale - jak pisałem - nie mam możliwości wypróbowania różnych monitorów i matryc, więc nie mam zielonego pojęcia, czy np. smużenie na IPS byłoby dla mnie widoczne etc.

Pytanie bonusowe: do czego przydaje się wejście USB w monitorach LCD? W telewizorach można np. podłączyć pendrive'a i odtwarzać z niego bezpośrednio zawartość na ekranie. Czy zastosowanie wejścia USB w monitorze jest podobne?

I proszę, nie polecajcie mi monitorów 24-calowych. Bo jeśli chodzi o takie wymiary ekranu, to wiem, że nic lepszego niż Eizo FG2421 nie istnieje na tym padole łez. ;)

Z góry dziękuję!
Thief Antologia PL: od 20 X 2006 w sklepach!
Zagraj w FM Old Comrades, Old Debts i zobacz moje zrzuty.
bob
Szaman
Posty: 1161
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 10:44
Kontakt:

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: bob »

Mój 15 letni komputer nie ma przycisku restart, jest na nim zainstalowany Windows XP. Jest jakiś program, który zrestartuje komputer w około jedną sekundę po uruchomieniu aplikacji?
Awatar użytkownika
raven4444
Szaman
Posty: 1011
Rejestracja: 29 lipca 2007, 14:00
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: raven4444 »

shutdown.exe -f -s -r -t 1
bob
Szaman
Posty: 1161
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 10:44
Kontakt:

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: bob »

raven4444 pisze:shutdown.exe -f -s -r -t 1
Wpisałem to w Wiersz poleceń, nie ma odpowiedzi Windowsa oprócz tekstu. Windows XP i Windows 7 mają tak samo.
ODPOWIEDZ