Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Zajrzyj tutaj, jeśli masz ochotę pogawędzić, poplotkować i wtrącić swoje trzy grosze do dyskusji na tematy niemające wiele wspólnego z Thiefem.

Moderator: Bruce

Awatar użytkownika
raven4444
Szaman
Posty: 1011
Rejestracja: 29 lipca 2007, 14:00
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: raven4444 »

Process Explorer i dodać kolumny odpowiednie z Process I/O.
Awatar użytkownika
Leming
Złodziej
Posty: 2564
Rejestracja: 17 stycznia 2005, 10:16
Lokalizacja: Statua postępu

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: Leming »

Tragedia. Moja wysłużona karta graficzna NVidia GeForce GTX 460 1GB chyba zepsuła się na dobre. Ot tak, nagle 3 godziny temu zaczęły mi się pojawiać kolorowe kwadraciki na ekranie, dziwne poziome kolorowe linie, itp. różności. Myślałem, że to problem tymczasowy, przegrzanie lub coś. Wyłączenie komputera na dużej, wypięcie/wpięcie karty od nowa, ani przedmuchanie sprężonym powietrzem nie pomogło. Nawet w BIOSie są artefakty graficzne, znaczy, że coś poważnego.
W każdym razie karta działa w trybie awaryjnym VGA (640x480 w 256 kolorach) z tymi dziwnościami na ekranie. Wyobraźcie sobie jak to forum musi u mnie wyglądać.

Jutro dam ją chłopakom z zaprzyjaźnionego serwisu. Może akurat u nich uda się coś zrobić? Bo ja wiem, np. radiator odpadł czy coś się odlutowało.

W każdym razie, jak nic się nie da zrobić, to biorę jakąś inną. W końcu jakaś karta graficzna musi być. No i tu pytanie do Was, którzy się znacie. Co powinienem wybrać, co proponujecie. Coś optymalnego, co będzie pasowało wydajnościowo do pozostałych podzespołów komputera (znaczy, w karty z górnej półki nie ma co celować, bo reszta komputera i tak za nią nie nadąży).

AMD Phenom II X4 955 3,2GHz
8GB RAM
Zasilacz 600W
Kupię Azjatkę - najlepiej Japonkę (może być używana)

Suma całkowitej ilości Informacji we Wszechświecie jest stała i jest równa 0 (zero)
Awatar użytkownika
Nivellen
Złodziej
Posty: 2799
Rejestracja: 30 stycznia 2003, 23:21

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: Nivellen »

Zanim przymierzysz się do kupowania, spróbuj wyeliminować wszystkie inne przyczyny takiego stanu rzeczy: zerknij w tym celu tu. Jeśli to nic nie da i artefakty nadal będą, sugeruję odpuszczenie sobie serwisu, bo wymiana rdzenia to koszt rzędu gdzieś 250-350 zł, a karta już nie pierwszej młodości.
Też miałem gtx 460 i identycznie do Twojej odmówiła współpracy po 3 latach. Prawie 160 TDP swoje robi, potwornie się grzeje, bo robiona jeszcze w 40 nm.
Jeśli nie chcesz inwestować w prądożernego, grzejącego się potwora rozważ kupno gtx 750ti, lub coś podobnego. W miarę przyzwoite wyniki za około 500 zł.
PS. Wszedłeś w piękny wiek, dużo zdrówka :)
Jeśli lubisz mroczne tajemnice i zamki...
Zapraszam do obejrzenia zrzutów z powstającej Fanmisji
Awatar użytkownika
Leming
Złodziej
Posty: 2564
Rejestracja: 17 stycznia 2005, 10:16
Lokalizacja: Statua postępu

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: Leming »

Nivellen pisze:...Jeśli nie chcesz inwestować w prądożernego, grzejącego się potwora rozważ kupno gtx 750ti, lub coś podobnego. W miarę przyzwoite wyniki za około 500 zł.
Już był w kurniku, już witał się z gąską... eeee... nie ta bajka. :P Znaczy, już był w sklepie, już witał się z GTX 750 TI, kiedy znajomy sprzedawca usłyszawszy smutną historię o biedaku, któremu się karta zepsuła, rzekł do niego: a weź dopłać 2 stówy i sobie weź GTX 950.
Nie wiem jak to się stało, ale właśnie instaluję sterowniki do Geforce GTX 950 WindForce.
Nie wiem czy się nie dałem zrobić w bambuko (znaczy, czy ta karta jest warta te 700zł).
W każdym razie, dzięki Nivellen za radę. :ok
Kupię Azjatkę - najlepiej Japonkę (może być używana)

Suma całkowitej ilości Informacji we Wszechświecie jest stała i jest równa 0 (zero)
Awatar użytkownika
Nivellen
Złodziej
Posty: 2799
Rejestracja: 30 stycznia 2003, 23:21

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: Nivellen »

Chciałeś sprzęt odpowiedni do swojego pieca, 750 moim zdaniem była optymalna w stosunku wydajność/cena. GTX 950 to też 28 nm proces, ale upakowano więcej tranzystorów, dodano trochę więcej procesów i zoptymalizowano wydajności.
Naciągnął cię gościu na 200 zł, ale jak to mówią "jeść nie woła", a jak zmienisz podzespoły w budzie, będziesz miał kartę na okres przejściowy "jak znalazł".
Napisz jak się sprawuje, jestem szczególnie ciekawy poziomu hałasu pod obciążeniem, bo większość ludzi marudzi na głośne wiatraki w tych kartach.
Jeśli lubisz mroczne tajemnice i zamki...
Zapraszam do obejrzenia zrzutów z powstającej Fanmisji
Awatar użytkownika
Leming
Złodziej
Posty: 2564
Rejestracja: 17 stycznia 2005, 10:16
Lokalizacja: Statua postępu

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: Leming »

Nivellen pisze:Napisz jak się sprawuje, jestem szczególnie ciekawy poziomu hałasu pod obciążeniem, bo większość ludzi marudzi na głośne wiatraki w tych kartach.
Myślę, że w sumie mogę wypowiedzieć się po 2 dniach użytkowania. Nie miałem jak testować (znaczy, żadnego Wiedźmina 3 czy coś takiego ;) ), to pograłem w Battlefield 4 na ultra detalach ze wszystkimi opcjami graficznymi powłączanymi. Żadnych przycięć podczas gry. Temperatura maksymalna (wg CPUID HWMonitor) 69 stopni. Nie stwierdziłem jakoś podwyższonego hałasu w trakcie pracy.
Jedyny uboczny efekt to taki, że przy określonej pracy wiatraka biurko mi wpada w rezonans i tak nieprzyjemnie buczy cały mebel. Ale wystarczyło dociążyć blat i efekt minął. Swoją drogą ciekawe, z poprzednią kartą graficzną nie miałem nic takiego.
Wiem, że Battlefield 4 to na chwilę obecną żaden tester wydajności karty. Pewnie gdybym spróbował z czymś bardziej wymagającym, to karta mogłaby zacząć wrzeszczeć. W każdym razie myślę, że do "normalnego" grania wystarczy w zupełności, a uszy raczej nie odczują jej pracy. No chyba, że jednak miałem szczęście do modelu "WindForce".
Kupię Azjatkę - najlepiej Japonkę (może być używana)

Suma całkowitej ilości Informacji we Wszechświecie jest stała i jest równa 0 (zero)
Awatar użytkownika
BodomChild
Złodziej
Posty: 2419
Rejestracja: 15 maja 2006, 23:32
Lokalizacja: Pabianice

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: BodomChild »

Mam 4GB RAM ddr3 i miejsce na jeszcze jedną kość, dołożyć kolejne 4 giga czy od razu dać 8 i mieć 12? Jakaś gra mi to wykorzysta? Chyba nowy Battlefront ma w rekomendowanych 16 giga, innych nie kojarzę.
PAŃSTWO POLSKIE ODZYSKUJE GODNOŚĆ
Awatar użytkownika
TricksieThiefsie
Mechanista
Posty: 445
Rejestracja: 08 marca 2013, 23:14

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: TricksieThiefsie »

8GB starczy ci na dosłownie wszystko, możesz mieć włączone najnowsze gry, zminimalizować je i przeglądać internet.
Leming pisze:
Nivellen pisze:...Jeśli nie chcesz inwestować w prądożernego, grzejącego się potwora rozważ kupno gtx 750ti, lub coś podobnego. W miarę przyzwoite wyniki za około 500 zł.
Już był w kurniku, już witał się z gąską... eeee... nie ta bajka. :P Znaczy, już był w sklepie, już witał się z GTX 750 TI, kiedy znajomy sprzedawca usłyszawszy smutną historię o biedaku, któremu się karta zepsuła, rzekł do niego: a weź dopłać 2 stówy i sobie weź GTX 950.
Nie wiem jak to się stało, ale właśnie instaluję sterowniki do Geforce GTX 950 WindForce.
Nie wiem czy się nie dałem zrobić w bambuko (znaczy, czy ta karta jest warta te 700zł).
W każdym razie, dzięki Nivellen za radę. :ok

Miałem dokładnie ten sam problem, gdzie zastanawiałem się nad kupnem GTX 750 TI i też mi polecono GTX 950. Ostatecznie kupiłem tą drugą (było to z 2 tygodnie temu), działa sprawnie, jestem póki co zadowolony.
Awatar użytkownika
raven4444
Szaman
Posty: 1011
Rejestracja: 29 lipca 2007, 14:00
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: raven4444 »

Więcej lepiej, obecnie wychodzi się ponad to 8GB. Dodatkowo build Threshold Wave 2 windy 10 ma zmodyfikowanego demona od zarządzania pamięcią który teraz nie ładuje do swapa tylko kompresuje w locie i w ramie trzyma.
Awatar użytkownika
Zaratul
Młotodzierżca
Posty: 892
Rejestracja: 13 stycznia 2008, 21:42
Lokalizacja: Poznań

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: Zaratul »

A pochwalę się. :D Kupiłem dziś nową kartę+monitor:
http://www.komputronik.pl/product/24253 ... IX_OC.html
http://benq.com.pl/product/monitor/xl2411z/

Karta to GeForce GTX 970...drogi ale starczy mi na długo.Wyborem przy monitorze kierowałem się tym żeby miał 144 hz,przydatna rzecz kiedy chcesz mieć v-sync włączony.Do tego ma 1 ms reakcji,naprawdę fajna zabawka. :)
Look at you, hacker. A pathetic creature of meat and bone, panting and sweating as you run through my corridors. How can you challenge a perfect, immortal machine?
Awatar użytkownika
Nivellen
Złodziej
Posty: 2799
Rejestracja: 30 stycznia 2003, 23:21

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: Nivellen »

Karta zacna, osiągi i kultura pracy stoją na bardzo wysokim poziomie. Mam taką od pół roku, nie zawiedziesz się na niej. Monitor ma ciekawe technologie, tyle że matrycę TN. Ich produkcję doprowadzono w tej chwili do perfekcji, ale pewnie kąty i czerń takie sobie. Napisz coś więcej jak potestujesz.
Jeśli lubisz mroczne tajemnice i zamki...
Zapraszam do obejrzenia zrzutów z powstającej Fanmisji
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3879
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: eLPeeS »

Potrzebna jest pomoc.

Powoli rozglądam się za laptopem, ale że wypadłem w ogóle z obiegu to nie wiem kto teraz robi dobry sprzęt a kto zły, czyj procesor daje radę a czyj nie, wnoszę zatem jak na wstępie ;)

Czego szukam? Podstawowy koń roboczy do domu i pracy za ok. 2000zł - 2500zł max. Nie musi być "gejmingowy" a nawet nie powinien bo nie mam na to teraz kasiorki. Musi mieć wygodną klawiaturę bo i do klepania będzie głównie służył. Czas pracy na baterii nie jest istotny. Fajnie by było gdyby potrafił dzwignąć te gry w które np. teraz gram jeszcze na moim Intel C2D E8400 i radku 4850 - Skyrim, Dishonored, Wiedźmin II, GTA 4 itp. starocie. Czekam na jakieś konkretne propozycje albo choć wskazówki na jakie bebechy zwrócić uwagę. Jaki procek i karta są ok a czego unikać.

PS Dobra a teraz już idę pić to piwo o którym pisałem w innym temacie chwilę temu ;)
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
raven4444
Szaman
Posty: 1011
Rejestracja: 29 lipca 2007, 14:00
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: raven4444 »

Jakiś Dell, IMO lepiej jakieś i5 + dedykowana karta od zielonych. Kuzyn w Wieśka 3 klepie na GT840/4GB ramek i jakaś kijowa i7, i nawet gra działa na nisko średnich.
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3879
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: eLPeeS »

Coś takiego będzie przyzwoicie hulać? http://www.euro.com.pl/laptopy-i-netboo ... ml#pytania
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
raven4444
Szaman
Posty: 1011
Rejestracja: 29 lipca 2007, 14:00
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: raven4444 »

Trochę biedna ta karta ale powinny stare gry hulać. Mam podobną w jednym lapku to właśnie w GTA4 na luzie grałem sobie. Diablo, Dotka, HoS, SC 2, Thiafa nawet.
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3879
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: eLPeeS »

No jak pisałem wcześniej - lapka kupuje z myślą o pracy a nie o graniu. Jak odpali starsze tytułu to mi wystarczy. Poza tym karta może i słaba ale widziałem w necie, że ludzie odpalają, na low co prawda, ale nawet FarCry 4 czy walczą z GTA V przy 30fps ;) Tak, że nie ma tragedii - przynajmniej jak dla mnie.

Przeglądając oferty w necie widziałem też jakieś Asusy w podobnych konfiguracjach (procesor+pamięć) i cenie ale z np. kartami 840M i 920M. I tu pytanie - bać się Asusa czy nie. Bo powiem szczerze że najbardziej mi obecnie chodzi o jakość wykonania - żeby się po miesiącu nie okazało że muszę latać do serwisu (wiadomo że zawsze się może zdarzyć no ale zawsze któryś producent ma w danym okresie lepsze noty i inny gorsze). W tym aspekcie, z tego co tej pory wyczytałem, Dell > Asus.
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Pytanie debila: czy w Wordzie 2007 lub 2010 jest asystent? Ten śmieszny spinacz, co nas zawsze wkurzał?
Obrazek
darkonia
Mechanista
Posty: 406
Rejestracja: 04 lipca 2011, 20:57

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: darkonia »

Z tego co piszą w Internecie, to nie ma. Sama też szukałam u siebie w DZIESIĄTCE i nie znalazłam. Majkrosoft po prostu uznał, że każdy już ma dostęp do sieci, a poza tym dzięki rozwiązaniu w postaci pomocy online można przecież lepiej szpiegować gawiedź.
- You think us fools?
- Yes... that is irrelevant.
darkonia
Mechanista
Posty: 406
Rejestracja: 04 lipca 2011, 20:57

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: darkonia »

Teraz ja mam małe pytanie:
Czy ktoś z Was może polecić prosty program do automatycznego zapisywania zrzutów ekranu? Najlepiej taki, który się włącza i już można jakimś klawiszem zapisywać na dysku to, co aktualnie widać. Nie bardzo pasuje mi robienie pojedynczych screenów i otwieranie w programach graficznych. Google jak zwykle dał miliony nietrafnych wyników, a to, z czego już skorzystałam szukając, jest zbyt wypełnione niepotrzebnymi funkcjami, a nie takie, jakiego potrzebuję.
- You think us fools?
- Yes... that is irrelevant.
Awatar użytkownika
Maveral
Bruce Dickinson
Posty: 4661
Rejestracja: 11 kwietnia 2003, 12:07
Lokalizacja: Radlin
Płeć:

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: Maveral »

FastStone Capture 5.3 - jest nawet wersja portable. W opcjach wystarczy ustawić "Output Folder" dla "Auto Save", po czym w menu głównym trzeba ustawić "Output -> To File (Auto Save)".

Działa tak jak chcesz, sprawdzałem ;)

EDIT: Aha, i jakby co, to Google dało mi bardzo dobre wyniki, program znaleziony w zasadzie w 15 sek ;)
Ciemność jest naszym sprzymierzeńcem!
darkonia
Mechanista
Posty: 406
Rejestracja: 04 lipca 2011, 20:57

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: darkonia »

Wyświetlała mi się niby nazwa tego programu w wynikach, ale jakoś go nie wypróbowałam. Wszystko byłoby pięknie, gdyby nie wywalało mi do pulpitu przy każdym zrzucie z gry, ale to pewnie i tak wina mojego komputera, bo kto to widział, żeby czekać dwie minuty, aż włączy się przeglądarka internetowa, gdyż system nie może przydzielić jej pamięci, kiedy ma tylko 2,5 Giga wolnego RAMu i użycie procesora poniżej 10%. Mogłabym jeszcze wypisać niewielką część problemów, ale dnia zabraknie:)) .
Tak czy inaczej dziękuję, ten program działa najlepiej z wypróbowanych.
- You think us fools?
- Yes... that is irrelevant.
bob
Szaman
Posty: 1161
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 10:44
Kontakt:

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: bob »

Miałem taką sytuację dnia 30.06.2016 roku (tego samego dnia jak wróciłem z Karpacza), że coś mi się przemieszczało po monitorze BENQ ET.0019.NA, zobaczyłem z bliska i to wyglądało jak mrówka. Wygładzałem to miejsce palcem, ale to wciąż się poruszało po monitorze, pomyślałem sobie, że to być może jest jakiś program wirusowy że robi mi taką animację z chodzącą mrówką. Po mocnym kilkusekundowym naciskaniu na punkt monitora wszystko stało się jasne - mrówka była pomiędzy warstwami kryształu monitora, to naciskanie na punkt monitora ją uśmierciło. Wniosek na przyszłość mam taki, że jak coś się przemieszcza po krysztale monitora i nie da się tego "zdmuchnąć", to nie należy tego gnieść, bo już nie wylezie z monitora. Mrówka jak ją zgniotłem to pozostała na górze monitora (3/4 na górze) i 4 cm na lewo. Nie usunę oczywiście żadnym płynem tej mrówki.
Awatar użytkownika
Leming
Złodziej
Posty: 2564
Rejestracja: 17 stycznia 2005, 10:16
Lokalizacja: Statua postępu

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: Leming »

Taka ciekawostka.
Kolejny "system zabezpieczeń nie do złamania" właśnie został złamany.
Denuvo złamane.
Krążą wieści, że coraz więcej gier pojawia się na serwisach torrentowych. Ciekawe czy to całkowity koniec tego systemu, czy też pojawi się niedługo wersja Denuvo 2.0?
Kupię Azjatkę - najlepiej Japonkę (może być używana)

Suma całkowitej ilości Informacji we Wszechświecie jest stała i jest równa 0 (zero)
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: Mixthoor »

Wydaje mi się, że to dobre miejsce na mój kolejny post: szukam darmowej aplikacji na PC do nagrywania filmów w rozdzielczości max 720p. max 10 minutowych, które pojawiać się mają na YT. Mam kartę AMD Radeon (z którą dodawany jest niejaki RAPTURE). Czy ktoś może mi coś polecić?
Thief Fan Missions - Przewodnik
Mixthoor Mod Pack - Kompendium dodatków
darkonia
Mechanista
Posty: 406
Rejestracja: 04 lipca 2011, 20:57

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: darkonia »

Piszę ku przestrodze i z pytaniem.
Przez prawie godzinę powstrzymywałam się przed rzuceniem laptopem o ścianę, bo zdawało się, że będę zmuszona reinstalować system. Okazało się, że problem sprawiał antywirus. Po jakichś trzech minutach wszystko nagle się zatrzymywało i nie chciało ruszyć, o wiele za długo, nawet jak na mój komputer. W trybie awaryjnym usunęłam program i nic się złego nie dzieje. Okazało się, że darmowy antywirus na "a" wczoraj zainstalował mi swoją nową wersję, najwyraźniej trefną.

I tu mam pytanie: jakiego darmowego antywirusa polecacie, żeby mi nie obciążał systemu za bardzo, bo już od pewnego czasu skłaniałam się ku zmianie (zdziwiłam się, jak szybko mi teraz wszystko wystartowało), a to zdarzenie pomogło mi podjąć decyzję.

Mam już Malwarebytesa, ale bezpłatny chyba nie skanuje na bieżąco tego, co pojawia się na komputerze.
- You think us fools?
- Yes... that is irrelevant.
ODPOWIEDZ