Zaloguj | Zarejestruj

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1457 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 55, 56, 57, 58, 59
Autor Wiadomość
PostNapisane: 30 gru 2018 13:30 
Paser

Mi jeszcze do niedawna wystarczał, ale zaczął się strasznie grzać i wyłączać. Poza tym już od dłuższego czasu dokucza mi taki dziwny problem, że niektóre aplikacje wchodzą do pamięci, ale się nie uruchamiają, dopiero za drugim razem i wtedy włączają się podwójnie. Przez to muszę najpierw usunąć z listy procesów w menedżerze zadań pierwsze uruchomienie, a po chwili włączyć program ponownie. Podejrzewam jakiś błąd systemowy, albo uszkodzenie RAMu.

PostNapisane: 01 sty 2019 18:45 
Arcykapłan

Przegrzanie i wyłączanie może być kwestią zakurzenia sprzętu. A może samo chłodzenie sprawia problem lub należy wymienić taśmę termoprzewodzącą na procesorze?

Problem z aplikacjami, który opisujesz bardziej przypomina błąd software'owy niż hardware'owy. Generalnie cała opisywana sytuacja brzmi tak, że nie zaszkodziłoby czyszczenie układów i reinstalacja systemu.

PostNapisane: 01 sty 2019 20:17 
Złodziej

Dysk SSD to dobra rzecz, jak postawisz na nim system i aplikacje to będą śmigać aż miło. Nie wiem o jakiej grafice mówisz, ale w zasadzie i 2D i 3D wymagają dużej ilości szybkiego RAMu, nie warto na nim oszczędzać. 16 GB to już norma, jak możesz zainwestować w 32 to jeszcze lepiej. Btw. jakiś czas temu znalazłem test, w którym okazało się że wyższe taktowanie pamięci zwiększa wydajność i framerate w grach, stąd jeśli możesz to zainwestuj np. w wersję 3000 MHz. Jeżeli nie chcesz inwestować w kartę graficzną, to GTX 1060 z 6 GB VRAMu jest dobrą opcją.

PostNapisane: 01 sty 2019 21:35 
Paser

@Marzec

Dzięki za podpowiedź, może spróbuję jeszcze coś ze staruszka wycisnąć.

Judith napisał(a):
wyższe taktowanie pamięci zwiększa wydajność i framerate w grach

No, patrz, a ja zawsze myślałam, iż to się rozumie samo przez się, że im szybciej sprzęt może działać, tym szybciej działa :-D , a powolny będzie mulił. :)
Dziękuję też za konkretniejsze dane. Jak się zdecyduję na zakup to może wrzucę parametry sprzętu i koszt do działu, w którym chwalimy się różnymi rzeczami.

PostNapisane: 02 kwi 2019 14:43 
Garrett

Mili Państwo. Potrzebny jest prosty, darmowy edytor PDF. Najlepiej jaka apka desktopowa. Edytory online odpadają z uwagi na wrażliwe dane. Ktoś coś?

PostNapisane: 05 kwi 2019 15:43 
Arcykapłan

LibreOffice Draw

https://www.ghacks.net/2018/02/13/using ... df-editor/

PostNapisane: 07 kwi 2019 18:25 
Garrett

Do organizowania pdf-ów używam
https://www.dobreprogramy.pl/PDFill-PDF ... 25188.html
Do tworzenia writera z libraoffice :-)

Zezwierzęcony, o zdradzieckiej mordzie, umysłowo niestabilny, Thiefmaniak najgorszego sortu, do którego trzeba strzelać. Kanalia. Patologiczny element czyli OBYWATEL. Nie jest godny należeć do ich wspólnoty narodowej.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1457 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 55, 56, 57, 58, 59

Teraz jest 19 cze 2019 20:49