Wolfenstein

Zajrzyj tutaj, jeśli masz ochotę pogawędzić, poplotkować i wtrącić swoje trzy grosze do dyskusji na tematy niemające wiele wspólnego z Thiefem.

Moderator: Bruce

Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Wolfenstein

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Witam,

Zapraszam wszystkich graczy nowego wolfenstein'a na jedyną polską stronę o tej grze
www.Wolfenstein.pl - na której znajdziecie informacje o nowym wolfie jak i mnóstwo artykułów
poświęconych Return to Castle i Enemy Territory Wolfenstein, napisanych przez naszych redaktorów.
Również jest opcja specjalnie dla tych, którzy chcieliby zobaczyć swój news/art na łamach
serwisu jednocześnie nie będąc w redakcji. Często aktualizowana galeria, również przez użytkowników.
Na forum rozwiązujemy problemy każdego gracza a innym razem
mamy ubaw po pachy pisząc w naszym hydeparku ; -)

Pozdrawiamy i zapraszamy,
Redakcja Wolfenstein.pl - Społeczność graczy Wolfenstein'a!




Okej... to tyle oficjlanych wieści. W skrócie, reklamuję serwis o Wolfensteinach, który prowadzę wraz z kumplami. Jeśli kogoś interesuje ta tematyka... bądź chciałby się przyłączyć, czy to do userów, czy redaktorów... serdecznie zapraszam. Złodzieje mile widziani :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3879
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: Wolfenstein

Post autor: eLPeeS »

Po tekstach widać SPIDI, że wiesz o czym piszesz (choć i tak można by się był chyba bardziej porozwijać), ale kolega Adi.acN to mógłby się tam u was wysilić na coś więcej w swojej "twórczości" ;) Przynajmniej jeśli chodzi o ET. No i czy naprawdę zamierza on ciągać ludzi po sądach za kopiowanie niektórych swoich przejawów działalności tfurczej o nie takim znowu indywidualnym charakterze. Bo te spisy obj do wykonania na danej mapie widziałem gdzieś na 100% na jakiejś anglojęzycznej stronie kiedyś ;)

Poza tym rozwijajcie download jak macie możliwości albo choć linkujcie do dobrych stron bo odnalezienie się w natłoku plików do ściągnięcia dla początkujących graczy ET jest zwykle najtrudniejsze.
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Wolfenstein

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Uhm, dzięki za rady. Wiele jest do zrobienia... ale bez fałszywej skromności... wiele już zrobiliśmy.
Cieszę się, że to przejrzałeś :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Makao
Paser
Posty: 244
Rejestracja: 13 grudnia 2008, 17:49

Re: Wolfenstein

Post autor: Makao »

wolfet.pl

Jak widać nie jesteście jedyni w sieci a co do tematu to grałem tylko w Enemy Territory.
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Wolfenstein

Post autor: SPIDIvonMARDER »

To jest strona o ET, a my jesteśmy jedynym serwisem o Wolfenstein.
Co zresztą lada dzień się zmieni, bo jak gra wyjdzie, to powstaną i serwisy. Ale... my mamy nazwę strony :) :ok
Obrazek
Awatar użytkownika
Makao
Paser
Posty: 244
Rejestracja: 13 grudnia 2008, 17:49

Re: Wolfenstein

Post autor: Makao »

Nie do końca,bo też tam są newsy o Wolfenstein.
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Wolfenstein

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Wolfenstein.pl


Witam,

Oferta 1

Wraz z zespołem redakcyjnym zainicjowaliśmy inicjatywę by wesprzeć klany.
Mamy do zaoferowania trzem klanom, organizacjom esportowym
możliwość stworzenia własnej strony o subdomenie xXx.wolfenstein.pl (gdzie xXx - twoja nazwa)
Można w ten sposób ładnie zaprezentować owy gaming, gdyż sama domena mówi za siebie.
W celu kontaktowym proszę zwracać się na mój mail (adi.acboy@hotmail.com) lub gg (8870253)

Oferta 2

Poszukujemy nowych osób do włączenia się w dzieło prowadzenia i redagowania treści naszej strony jak i zarządzania nią.

Oferta 3

Jeżeli masz poważny serwis, gaming i chciałbyś zacząć z nami jakąkolwiek współpracę, nie wahaj się napisać.
Obrazek
Awatar użytkownika
Juliusz
Złodziej
Posty: 2774
Rejestracja: 04 stycznia 2004, 11:28
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Re: Wolfenstein

Post autor: Juliusz »

@SPIDIvonMARDER Hej Spidi - nie chcę tworzyć nowego wątku, więc się podczepiam.
Wiem, że jesteś fanem serii Wolfenstein - wiesz może skąd zdobyć "Wolfenstein" (2009) ? Próbowałem jakiegoś torrenta, ale znalazłem tylko jakiegoś rosyjskiego (RUS w nazwie, cyrlicą) a poza tym w ogóle nie chciał mi się odpalić na kompie z Win10. Mam też starą maszynę z Win 7 jeszcze, jak by co, ale nie próbowałem, jak się zorientowałem, że to RUS (brak zaufania co do bezpieczeństwa tej wersji).

Wiem, że tą grę można dzisiaj albo kupić używaną - co nie jest proste, bo znalazłem póki co tylko wersje na konsolę, albo horendalnie drogie na PC - typu 99 euro. A drugi sposób, to po prostu wersja zhackowana. Naprawdę chciałbym ją nabyć legalnie, ale wiemy jak jest - wydawca wycofał ją ze sprzedaży.

Menszynwałem Spidi'ego, ale jeśli ktoś inny wie, jak zdobyć tą gierkę, to oczywiście dajcie proszę znać. Może nawet ktoś z Was ma i byłby gotów odsprzedać?
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Wolfenstein

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Łoł, to spore zaskoczenie, że nigdzie tego nie ma... i że nie ma tego też w oficjalnej dystrybucji.

Widzę ją na piratebayu, nie jest to chyba żadna ruska wersja.

Od biedy mogę Ci pożyczyć płytkę, bo tak się składa, że posiadam oryginał.
Obrazek
Awatar użytkownika
Juliusz
Złodziej
Posty: 2774
Rejestracja: 04 stycznia 2004, 11:28
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Re: Wolfenstein

Post autor: Juliusz »

SPIDIvonMARDER pisze: 28 listopada 2023, 00:49 Łoł, to spore zaskoczenie, że nigdzie tego nie ma... i że nie ma tego też w oficjalnej dystrybucji.
No, też byłem zaskoczony, jak się dowiedziałem. Jakieś tam problemy natury prawnej - prawa do serii przeszły z Activision na Bethesdę ponoć, a Bethesda nie ma dobrego zdania o tej grze, więc nie próbują tego nawet udostępniać.
Widzę ją na piratebayu, nie jest to chyba żadna ruska wersja.
Poszukam jeszcze jakichś innych opcji.

Odezwę się do Ciebie na priva, jak by co.
Awatar użytkownika
Bruce
Strażnik Glifów
Posty: 3834
Rejestracja: 06 maja 2003, 17:58
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Re: Wolfenstein

Post autor: Bruce »

Ja mam, ale pirata.
Tomorrow comes tomorrow goes
But the cloud remains the same
Wonder why he’s feeling down
Tears of a clown
Obrazek
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3879
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: Wolfenstein

Post autor: eLPeeS »

A tego najgorszego Wolfa ;) to nie dawali kiedyś do CdAction? Nie ma na allegro albo OLX jakichś ofert?
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
Juliusz
Złodziej
Posty: 2774
Rejestracja: 04 stycznia 2004, 11:28
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Re: Wolfenstein

Post autor: Juliusz »

A tego najgorszego Wolfa
Czemu najgorszego? Bo zwyczajna siekana? Zapragnąłem czegoś prostego i - miejmy nadzieję choć trochę - nawiązującego do RTCW style i klimatem.
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Wolfenstein

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Juliusz pisze: 05 grudnia 2023, 22:38
A tego najgorszego Wolfa
Czemu najgorszego? Bo zwyczajna siekana? Zapragnąłem czegoś prostego i - miejmy nadzieję choć trochę - nawiązującego do RTCW style i klimatem.
Jeśli nie grałeś, to nie będę Ci niczego spoilerował ;) Ale najbardziej do RTCW upodobnił się Old Blood.
Obrazek
Awatar użytkownika
Juliusz
Złodziej
Posty: 2774
Rejestracja: 04 stycznia 2004, 11:28
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Re: Wolfenstein

Post autor: Juliusz »

OK, przekonam się. Po pierwszym levelu nie jest źle, choć widzę zmiany. Ale wiesz - ja kilka lat temu przeszedłem "Wilczy Szaniec"... Tak - ten polski hicior studia Calaris z 2006... :)
Gorzej na pewno nie będzie... ;)
SPIDIvonMARDER pisze: 05 grudnia 2023, 23:05 Ale najbardziej do RTCW upodobnił się Old Blood.
Dobrze wiedzieć. Bo miałem wrażenie, że te nowsze odsłony z serii poszły bardziej w klimaty sci-fi. A w RTCW podobały mi się klimaty paranormalne.
Awatar użytkownika
Zaratul
Młotodzierżca
Posty: 892
Rejestracja: 13 stycznia 2008, 21:42
Lokalizacja: Poznań

Re: Wolfenstein

Post autor: Zaratul »

Jak już jest dyskusja o RTCW to ja polecę RealRTCW:


Gameplay\graphics mod dodający\usprawniający gameplay\mechaniki gry i bronie. Duża customizacja, wiele rzeczy jest opcjonalnych. Dla mnie to must play, nie gram już w RTCW bez tego moda.
Look at you, hacker. A pathetic creature of meat and bone, panting and sweating as you run through my corridors. How can you challenge a perfect, immortal machine?
Awatar użytkownika
Juliusz
Złodziej
Posty: 2774
Rejestracja: 04 stycznia 2004, 11:28
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Re: Wolfenstein

Post autor: Juliusz »

No, patrz - szkoda, że o tym nie widziałem, kiedy sobie odświeżałem RTCW parę lat temu...
Z różnic widzę głównie tekstury w wyższej rozdziałce - dobre i to. Ale pamiętam, że miałem problem z monitorem i rozdzielczością - chyba musiałem grać z nieco rozciągniętym renderem - jakoś tak... No, może za parę lat znowu zechce mi się to ubić Henryka I! ;)
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Wolfenstein

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Juliusz pisze: 05 grudnia 2023, 23:36 OK, przekonam się. Po pierwszym levelu nie jest źle, choć widzę zmiany. Ale wiesz - ja kilka lat temu przeszedłem "Wilczy Szaniec"... Tak - ten polski hicior studia Calaris z 2006... :)
Gorzej na pewno nie będzie... ;)
SPIDIvonMARDER pisze: 05 grudnia 2023, 23:05 Ale najbardziej do RTCW upodobnił się Old Blood.
Dobrze wiedzieć. Bo miałem wrażenie, że te nowsze odsłony z serii poszły bardziej w klimaty sci-fi. A w RTCW podobały mi się klimaty paranormalne.
Ej, by nie było :D Wolfenstein 2009 nie jest grą genialną, ale ogólnie to mi się podobał :)
Ok, mały spoiler: odblokuj sobie Mausera z bagnetem. Walka wręcz jest bardzo satysfakcjonująca ^^
Obrazek
Awatar użytkownika
Zaratul
Młotodzierżca
Posty: 892
Rejestracja: 13 stycznia 2008, 21:42
Lokalizacja: Poznań

Re: Wolfenstein

Post autor: Zaratul »

@Juliusz Co parę lat?! Ja mam przerwy co 6 do max 12 miesięcy w graniu. :) Gra jest zbyt zajebista żeby tylko co kilka lat grać. :D Co do zmian to RealRTCW dodaje od cholery broni\przedmiotów(opcjonalnie)i zmienia mechaniki strzelania\movementu. Ale jest addon vanilla plus który można ściągnąć na steamowej stronie moda.

Co do Wolfa09 to samo strzelanie\gunplay jest bardzo dobry. Tylko te miasto\hub dodane jest bardzo mocno na siłę. Do tego nie podobało mi się zbytnie pójście w okultyzm i te moce Blazkowicza. RTCW był najlepiej zbalansowany jeśli chodzi o dawkowanie zwykłych nazistów\nieumarłych\high tech.
Look at you, hacker. A pathetic creature of meat and bone, panting and sweating as you run through my corridors. How can you challenge a perfect, immortal machine?
Awatar użytkownika
Juliusz
Złodziej
Posty: 2774
Rejestracja: 04 stycznia 2004, 11:28
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Re: Wolfenstein

Post autor: Juliusz »

Zaratul pisze: 07 grudnia 2023, 07:09 Tylko te miasto\hub dodane jest bardzo mocno na siłę.
No, robi się taki trochę S.T.A.L.K.E.R.S.T.E.I.N. z tego co widzę. No i jakieś skojarzenia z naszym Garrettem w mieście z T: DS też się nasuwają (świecące glify markujące ukryte przejścia itp...) Jestem ciągle na początku - nie jest źle.
Zaratul pisze: 07 grudnia 2023, 07:09 RTCW był najlepiej zbalansowany jeśli chodzi o dawkowanie zwykłych nazistów\nieumarłych\high tech.
Tak, RTCW był długo całkiem realistycznym (w sensie "ziemskim" - nie "symulator") wojennym shooter'em. Pomijając krypty w 4 tej misji to reszta dziwactw pojawiła się dopiero po śnieżnej misji w Norwegii (mojej ulubionej, jeśli chodzi o klimat, btw.).
Zaratul pisze: 07 grudnia 2023, 07:09 Gra jest zbyt zajebista żeby tylko co kilka lat grać. :D
RTCW jest niesamowicie dobra pod wieloma względami. Klimat, muzyka i sam level design. Jak na dzisiejsze standardy, to levele wydają mi się dość małe, ale są naprawdę ciekawie skonstruowane. Wolf2009 daje radę jeśli chodzi o levele, ale są też dość małe i często dość prosto skonstruowane. No, ale jestem dopiero po paru, więc wstrzymam się z opiniami.
SPIDIvonMARDER pisze:Ok, mały spoiler: odblokuj sobie Mausera z bagnetem. Walka wręcz jest bardzo satysfakcjonująca ^^
OK, nie omieszkam. :ok
ODPOWIEDZ