Mortyr III:Akcje dywersyjne

Zajrzyj tutaj, jeśli masz ochotę pogawędzić, poplotkować i wtrącić swoje trzy grosze do dyskusji na tematy niemające wiele wspólnego z Thiefem.

Moderator: Bruce

Awatar użytkownika
Juliusz
Złodziej
Posty: 2774
Rejestracja: 04 stycznia 2004, 11:28
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Mortyr III:Akcje dywersyjne

Post autor: Juliusz »

Jeszcze parę dni temu by mi nawet do głowy nie przyszło, że ten tytuł doczeka się kontynuacji po wpadce, jaką był Mortyr 2 (gra była totalnie niedopracowana). A tu nagle szok - wyszedł Mortyr III ! :) Częściowo z ciekawości, trochę kibicując rodzimej produkcji, a po trochu jakimś takim odruchem, będąc na lotnisku i lecąc za morze wydałem 2 dychy na tą gierkę (wydaną w PC-CD). I powiem Wam jedno - nie żałuję!

Gra w pewnym stopniu ratuje mocno nadszarpnięte dobre imię poprzedniczek. Nie jest nowatorska, ale wykonana przyzwoicie. Twórcy mieli dość ograniczone ambicje - prosta strzelanka dziejąca się podczas II WŚ, ale właśnie to im się udało - zrobili relaksującą grę, dobrą jako kilkugodzinny przerywnik. Szkoda, że jest krótka, ale za tą cenę... Gra jest typem gier budżetowych - kosztuje 19,99 pln.

Gra chodzi na silniku Chrome, jest więc nieco przestarzała graficznie, ale ładna - kolorystyka, tekstury, zielska mnóstwo, co robi fajny klimat. No i polskie akcenty, jakich nie spotkamy w żadnej innej zachodniej produkcji. Muzyka dobra, dużo wybuchów no i wreszcie animacje, poruszanie i celowanie są dopracowane. :)

Polecam każdemu, kto lubi takie klimaty oraz ma sentyment do poprzednich części Mortyra.
A może już ktoś w to grał?
Awatar użytkownika
Ivvan
Poganin
Posty: 747
Rejestracja: 27 września 2003, 08:36

Re: Mortyr III:Akcje dywersyjne

Post autor: Ivvan »

Ja pamietam ze grywalem w Mortyra pierwsza czesc... byla to jedna z pierwszych gier na moim pc. Wspominam sobie ja raczej milo, niestety calej nie przeszedlem, ale lubilem sobie "pogierczyc" w nia ;)
Awatar użytkownika
taffer
Młotodzierżca
Posty: 876
Rejestracja: 09 kwietnia 2007, 13:43

Re: Mortyr III:Akcje dywersyjne

Post autor: taffer »

Jedynka byłą w porządku - pamiętam jakiś motyw co Hitler za biurkiem stał, ale go nie dało się niczym zabić :)) i potem przyszłość była fajna pod koniec gry 8-)

Dwójki nie widziałem, ale chyba nie warto :o

A o trójce pierwsze słyszę :shock:
Awatar użytkownika
Nivellen
Złodziej
Posty: 2799
Rejestracja: 30 stycznia 2003, 23:21

Re: Mortyr III:Akcje dywersyjne

Post autor: Nivellen »

W jedynkę nie grałem a po odpaleniu dwójki zraziło mnie dziwne sterowanie/zachowanie się postaci. Normalny chód w wykonaniu bohatera wyglądał jak sprint na koksie. Po kilkunastu minutach grania zniechęciłem się. Grałem jednak w Chrome i bardzo miło wspominam tę grę. Silnik jak na tamte czasy był całkiem dobry, zarówno we wnętrzach jak i na "powietrzu". Jeszcze lepiej wyglądał Chrome Specforce, grało się też ciekawiej. Jeśli goście od Mortyra III wykorzystali potencjał tego silnika to można sobie całkiem przyjemnie spędzić łykendowe wieczorki :P
Jeśli lubisz mroczne tajemnice i zamki...
Zapraszam do obejrzenia zrzutów z powstającej Fanmisji
Awatar użytkownika
taffer
Młotodzierżca
Posty: 876
Rejestracja: 09 kwietnia 2007, 13:43

Re: Mortyr III:Akcje dywersyjne

Post autor: taffer »

Chrome był świetny, ale strasznie zabugowany - natomiast graficznie faktycznie kopał dupsko
Awatar użytkownika
Black_Fox
Szaman
Posty: 1015
Rejestracja: 23 września 2006, 11:54
Lokalizacja: The City

Re: Mortyr III:Akcje dywersyjne

Post autor: Black_Fox »

Ja Grałem w Mortyra, ale nie wiem w którą część i... podobało mi się. :)
- And...
- Remember to pick pocket of the party guests?
Awatar użytkownika
BarTeS
Kurszok
Posty: 515
Rejestracja: 30 sierpnia 2004, 19:38

Re: Mortyr III:Akcje dywersyjne

Post autor: BarTeS »

Zagrywałem się onegdaj w pierwszą część Mortyra. Całkiem strawne, jak na polską produkcję. Niestety, "dwójka" to już byl syf nieziemski, na szczęście nie miałem okazji zagrać. O "trójce" naczytałem się troche tego i ponoć "dobry przeciętniaczek". Ale jak za taka cene to jakosc przyzwoita.

Osobiscie nie siegnę po ten tytuł, bo nie kreca mnie te klimaty. ;)
Awatar użytkownika
Maveral
Bruce Dickinson
Posty: 4661
Rejestracja: 11 kwietnia 2003, 12:07
Lokalizacja: Radlin
Płeć:

Re: Mortyr III:Akcje dywersyjne

Post autor: Maveral »

Jeśli to to o czym myślę, to zapamiętalem jedynie pedalsko wypowiedziane "ładny pomniczek sobie zbudowali" LOL
Ciemność jest naszym sprzymierzeńcem!
Awatar użytkownika
marek
Garrett
Posty: 4775
Rejestracja: 09 grudnia 2003, 08:52
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Mortyr III:Akcje dywersyjne

Post autor: marek »

Mortyr jedynka był fajny, chociaż strasznie klaustrofobiczny (potwornie niskie plansze - paskudnie to wyglądało jak na jednej lini wszystkie budynki sie kończyły) i ze zrąbanym strzelaniem seriami (zawsze sie strzelało po pełnym magazynku), do tego beznadziejna przyszłość :/
Chrome był fajny, ale potwornie irytujący, kiedy sie idzie i nagle sie wpada na niewidzialną ścianę :/ chyba z 2 godziny się męczyłem zanim doszedłem do miejsca, w którym ściana sie kończyła. Chociaż graficznie naprawdę wymiatał - taki lżejszy FarCry o dużo bardziej urozmaiconej scenerii (dżungla, stacja kosmiczna, pustynia. Niestety ze względu na błędy nie wytrwałem zbyt długo - po prostu strasznie mnie irytował. tryb multi też za dobrze im nie wyszedł bo wszyscy używają albo którejś snajpery, albo jednej konkretnej maszynówki (w singlu jest chociaz do niej mocno ograniczona amunicja - a w multi jest jej mnóstwo).
ObrazekObrazek
"No one reads books these days"
Awatar użytkownika
Bandit
Strażnik Glifów
Posty: 4357
Rejestracja: 08 października 2002, 18:23
Lokalizacja: Szczytno

Re: Mortyr III:Akcje dywersyjne

Post autor: Bandit »

Pierwszą część przeszedłem całą i spokojnie mogę ją polecić. W drugą część nie grałem i po waszych wypowiedziach raczej nie zagram a w trójkę, czemu nie? Jeśli grafika jest chromowana to pewnie gra nie ma już tego samego klimatu, co pierwsza część, ale sądzę, że i tak warto w nią zagrać. Swoją drogą już kiedyś był poruszany temat Mortyra na naszym forum, więc może warto się do niego cofnąć i przeczytać, co inni mieli do powiedzenia o tej grze. Moi znajomi, którym kiedyś pożyczyłem Mortyra zaczęli nazywać te grę "Motyl" - nawet zabawnie to brzmi jak się powie "gram w Motyla". :-)

:arrow: http://thief-forum.pl/viewtopic.php?t=1751
:chase: :shoot: :guard:
Awatar użytkownika
Juliusz
Złodziej
Posty: 2774
Rejestracja: 04 stycznia 2004, 11:28
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Re: Mortyr III:Akcje dywersyjne

Post autor: Juliusz »

No, wtedy było o Mortyrze 2, a teraz jest już 3. :) Ja po prostu podziwiam tych ludzi albo za wytrwałość albo za pewną marketingową ślepotę. Tytuł Mortyr 90% graczy kojarzy się jak najgorzej, szczególnie po M2. A Ci ludzi dalej to ciągną. Z drugiej strony poztywem jest, że Mortyr III, choć jest jakby minigrą (jest krótki) to broni się lepiej niż poprzednik.

Jedynka mnie się nawet bardzo podobała, pomimo niedopracowania. Głównie pewnie przez to, że była to polska produkcja (moja pierwsza, w którą grałem). Wówczas zaczęło mnie także pociągać projektowanie gier. Tak więc chyba więcej sentymentu u mnie do tych gier niż prawdziwej fascynacji. Ale zobaczymy, jak będzie wyglądał Mortyr 4... :)
Awatar użytkownika
Dziarsky
Garrett
Posty: 4861
Rejestracja: 02 listopada 2003, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Mortyr III:Akcje dywersyjne

Post autor: Dziarsky »

Bardzo fajna gra ten Mortyr III.
Oczywiście gdy zapomnimy o tym by tę grę traktować jako jakiś HIT :)

Szkoda, że nie zaczęli produkować tego zaraz po premierze Chrome to wtedy była by to o wiele świeższa produkcja, teraz jest już stara.

W MIII urzekły mnie ... brzozy :). Te piękne drzewa praktycznie nie występują w innych grach i widzę je po raz pierwszy. Zrobiło mi się jakoś tak miło, poczułem się u siebie :).

Co do samej gry.
Menu ładne i wygodne w obsłudze (klawisze ustawia się po ludzku jak w np. w HL2), żadnych bugów itp.
Wizualnie też całkiem przyzwoita gra z dużą ilością zieleni i całkiem sporymi lokacjami.
Fizyka jest (tyle można powiedzieć).
Przeciwnicy niezbyt wymagający.
Używanie broni bardzo wygodne i precyzyjne.

Ciekawa alternatywa dla gier pokroju MoH.

ps. poczucie humoru też dopisuje:
http://thief.ovh.org/mortyr.jpg
Obrazek
ODPOWIEDZ