Pytanie o Photoshop

Zajrzyj tutaj, jeśli masz ochotę pogawędzić, poplotkować i wtrącić swoje trzy grosze do dyskusji na tematy niemające wiele wspólnego z Thiefem.

Moderator: Bruce

Awatar użytkownika
Bruce
Strażnik Glifów
Posty: 3834
Rejestracja: 06 maja 2003, 17:58
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Pytanie o Photoshop

Post autor: Bruce »

Sprawa dotyczy pasków z Garfieldem. Otóż oryginalne są w kolorze, a te spolszczone w większości są czarno-białe. I tu mam pytanie. Czy da się za pomocą Photoshopa skopiować same kolory, tak aby je wkleić do polskiej wersji?
Tomorrow comes tomorrow goes
But the cloud remains the same
Wonder why he’s feeling down
Tears of a clown
Obrazek
Awatar użytkownika
krystyn-a
Arcykapłan
Posty: 1331
Rejestracja: 11 listopada 2006, 08:41
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Pytanie o Photoshop

Post autor: krystyn-a »

Jeżeli piszesz o kopiowaniu, to masz oryginał, więc może lepiej skopiować polski tekst i wkleić w kolorowy pasek? O wiele prościej.
Ludzie budują za dużo murów, a za mało mostów.
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3879
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: Pytanie o Photoshop

Post autor: eLPeeS »

Ja bym to zrobił: Eyedropper Tool (pobieramy kolor) i potem Paint Bucket Tool czy jakiś inny żeby pokolorować wersje polską. Ewentualnie zostaje zabawa przy użyciu Clone Stamp Tool. No, ale tak czy siak metoda krystyny wydaje sie o wiele bardziej rozsądna ;)
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
krystyn-a
Arcykapłan
Posty: 1331
Rejestracja: 11 listopada 2006, 08:41
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Pytanie o Photoshop

Post autor: krystyn-a »

Jeżeli koniecznie chcesz skopiować same kolory, to różdżką (Magic Wand Tool) przy niskiej tolerancji (kolory płaskie), trzymając wciśnięty klawisz shift, możesz po kolei zaznaczyć wszystkie kolory, uważając, żeby nie zaznacyć czarnego konturu, potem skopiować i wkleić w wersję czarno-białą, strzałkami wpasować w czarny kontur i gotowe. To też jest stosunkowo proste.
Można kolorować tak jak radzi eLPeeS, choć klonowanie odradzałabym, tu trzeba dużej precyzji.
albo
Przeklonuj sam polski tekst to kolorowej wersji.
Ostatnio zmieniony 20 grudnia 2007, 14:13 przez krystyn-a, łącznie zmieniany 1 raz.
Ludzie budują za dużo murów, a za mało mostów.
Awatar użytkownika
Juliusz
Złodziej
Posty: 2774
Rejestracja: 04 stycznia 2004, 11:28
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Re: Pytanie o Photoshop

Post autor: Juliusz »

Nie wiem, jak to wygląda, ale jeśli obrazki są identyczne, a różnią się tylko chmurką z tekstem, to najlepiej wklej kolorową wersję nad czarnobiałą (jako osobną warstwę oczywiście) i usuń chmurkę z tekstem angielskim - ukaże się pod nimi tekst polski.
Albo odwrotnie - wklej czarnobiałą wersję nad kolorową i usuń wszystki prócz chmurki z tekstem.
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Pytanie o Photoshop

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Mam pytanie o jedną sztuczkę w Photoshopie. Moja wersja to 
CS 5 12.0 x64

Ale sądzę, że jak ktoś wie, jak to zrobić w innej wersji to i tak to będzie bardzo pomocne.

Za pomocą komendy "scripts" lub "export" można eksportować wszystkie warstwy obrazu jako osobne pliki, np. w png czy jpegu. A czy da się tak samo robić z grupami warstw?

Powiedzmy, że chcę zrobić projekt 10 przypinek. Warstwa spodnia to koło na przypinkę, wyżej jest warstwa z efektem, a jeszcze wyżej obrazek w liczbie 10 sztuk. Jak tam teraz "eksportuj do plików" , to będę miał po prostu 12 warstw osobno.

A czy da się tak zrobić, żeby nie włączać i wyłączać po kolei każdego obrazka i zapisywać osobno? To oszczędziłoby czas. Po prostu czy jest skrypt, który:
-widzi, że tło jest stałe
-zapisuje automatycznie 10 obrazków z tym samym tłem, ale innym obrazkiem na wierzchu.

Z góry dziękuję za odpowiedź!
Obrazek
Awatar użytkownika
Bruce
Strażnik Glifów
Posty: 3834
Rejestracja: 06 maja 2003, 17:58
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Re: Pytanie o Photoshop

Post autor: Bruce »

Może mi ktoś wyodrębnić napis "Soundtrack" z obrazka w załączniku? Tak aby był na przeźroczystym tle?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Tomorrow comes tomorrow goes
But the cloud remains the same
Wonder why he’s feeling down
Tears of a clown
Obrazek
darkonia
Mechanista
Posty: 406
Rejestracja: 04 lipca 2011, 20:57

Re: Pytanie o Photoshop

Post autor: darkonia »

Niestety, wyodrębniać jakoś nie potrafię najlepiej, ale zrobiłam coś podobnego na próbę: najzwyklejsza czcionka Times New Roman, pogrubiona, pochylona, rozstrzelone litery, trochę zabawy z rzucaniem cienia i rozmyciem. Niestety nie posiadam Photoshopa i mieć nie będę, może tam zrobiłoby się coś lepszego. Mimo wszystko wrzucam to, co mi wyszło, może się przyda.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
- You think us fools?
- Yes... that is irrelevant.
Awatar użytkownika
Bruce
Strażnik Glifów
Posty: 3834
Rejestracja: 06 maja 2003, 17:58
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Re: Pytanie o Photoshop

Post autor: Bruce »

Bóg zapłać ci dobra kobieto :-D
Tomorrow comes tomorrow goes
But the cloud remains the same
Wonder why he’s feeling down
Tears of a clown
Obrazek
Guffi
Bełkotliwiec
Posty: 1
Rejestracja: 06 grudnia 2015, 21:36

Re: Pytanie o Photoshop

Post autor: Guffi »

Dziękuję za porady wszystkim. Miałem podobny problem. Pozdrawiam! :)
Ostatnio zmieniony 21 maja 2016, 23:19 przez Guffi, łącznie zmieniany 1 raz.
danka
Bełkotliwiec
Posty: 4
Rejestracja: 07 lutego 2016, 23:29

Re: Pytanie o Photoshop

Post autor: danka »

Wie ktoś z was, czy w photo shopie można edytować tło jakoś zgrabnie i wkleić coś innego np. zdjęcia który zrobił mi fotograf z tego forum proponowany. Chciałbym sobie edytować zdjecia zrobione w kiedy to sobie wypożyczyłem fajne sportowe autko w Gdańsku. To tak nie jest jak transport http://transport-morski.pl bo tak jest łatwiej robic takie www
Ostatnio zmieniony 02 listopada 2018, 14:11 przez danka, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Pytanie o Photoshop

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Właśnie od tego jest fotoszop :) Najlepiej, jeśli tło się wyraźnie odcina od obiektu (stąd używanie greenscreena), lecz nawet jeśli się zlewa, to można pomału wycinać elementy lub usuwać kolory tła (color range + delete)
Obrazek
Awatar użytkownika
Tharna
Akolita
Posty: 123
Rejestracja: 04 marca 2014, 20:14

Re: Pytanie o Photoshop

Post autor: Tharna »

To się nazywa szparowanie ...? ;)
.............
ODPOWIEDZ