Jakiej używacie przeglądarki ?

Zajrzyj tutaj, jeśli masz ochotę pogawędzić, poplotkować i wtrącić swoje trzy grosze do dyskusji na tematy niemające wiele wspólnego z Thiefem.

Moderator: Bruce

Twoja przeglądarka ?

Mozilla Firefox
40
45%
Internet Explorer
8
9%
Opera
23
26%
Inna ...
7
8%
Mam ich kilka na dysku
10
11%
 
Liczba głosów: 88

Awatar użytkownika
Spidey
Poganin
Posty: 727
Rejestracja: 18 marca 2009, 14:17

Re: Jakiej używacie przeglądarki ?

Post autor: Spidey »

Ja używam "Gin". Ciemne kolorki, nieduże przyciski. [KLIK]
Człowiek, który uczy się tylko tego, co inni już wiedzą, podobny jest w ignorancji do osoby, która nie uczy się w ogóle.        ~Kronika Pierwszego Wieku
Awatar użytkownika
Maveral
Bruce Dickinson
Posty: 4661
Rejestracja: 11 kwietnia 2003, 12:07
Lokalizacja: Radlin
Płeć:

Re: Jakiej używacie przeglądarki ?

Post autor: Maveral »

A ja "Crystal Onyx Bull 2". Wprawdzie skórka niekompatybilna z "preferences", ale i tak mam na tyle skonfigurowaną Operę, że prawie tam nie wchodzę. Za to okno główne wygląda jak trzeba ;)
Ciemność jest naszym sprzymierzeńcem!
Awatar użytkownika
marek
Garrett
Posty: 4775
Rejestracja: 09 grudnia 2003, 08:52
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Jakiej używacie przeglądarki ?

Post autor: marek »

Niestety lipa, bo obie te skórki mają oddzielny pasek z kartami :/
ObrazekObrazek
"No one reads books these days"
Awatar użytkownika
Maveral
Bruce Dickinson
Posty: 4661
Rejestracja: 11 kwietnia 2003, 12:07
Lokalizacja: Radlin
Płeć:

Re: Jakiej używacie przeglądarki ?

Post autor: Maveral »

Tzn? Nie bardzo kumam o co Ci chodzi. Przecież pasek kart jest z definicji osobno od innych pasków :?:
Ciemność jest naszym sprzymierzeńcem!
Awatar użytkownika
marek
Garrett
Posty: 4775
Rejestracja: 09 grudnia 2003, 08:52
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Jakiej używacie przeglądarki ?

Post autor: marek »

O coś takiego jak na załączonym obrazku.
Clipboard01.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
ObrazekObrazek
"No one reads books these days"
Awatar użytkownika
Maveral
Bruce Dickinson
Posty: 4661
Rejestracja: 11 kwietnia 2003, 12:07
Lokalizacja: Radlin
Płeć:

Re: Jakiej używacie przeglądarki ?

Post autor: Maveral »

Już kumam. Nie zajarzyłem, bo mam pasek kart po prawej stronie. Widzę, że masz po prawej trochę miejsca, polecam więc wrzucić sobie karty na prawo - lepiej zagospodarujesz przestrzeń, której nie używasz ;)
Ciemność jest naszym sprzymierzeńcem!
Awatar użytkownika
Leming
Złodziej
Posty: 2565
Rejestracja: 17 stycznia 2005, 10:16
Lokalizacja: Statua postępu

Re: Jakiej używacie przeglądarki ?

Post autor: Leming »

Używam FireFoxa.

Czy można w opcjach FlashPlayera dołączonego do FireFoxa zmienić, żeby wszystkie animacje typu flash otwierały się automatycznie z najniższą jakością? A jeśli tak, to gdzie to zmienić?
Akurat u mnie się uruchamiają zawsze z najlepszą jakością, co przy nagromadzeniu obiektów w animacji ogromnie spowalnia jej wyświetlanie.
Kupię Azjatkę - najlepiej Japonkę (może być używana)

Suma całkowitej ilości Informacji we Wszechświecie jest stała i jest równa 0 (zero)
bob
Szaman
Posty: 1161
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 10:44
Kontakt:

Re: Jakiej używacie przeglądarki ?

Post autor: bob »

Mam zainstalowanego Internet Explorera, Mozilllę Firefox i Operę, ale korzystam tylko z Mozilli Firefox. Zdecydowałem się na zmianę z Opery na Mozię, bo w najnowszej Operze na słabej konfiguracji sprzętowej miałem zawieszenie przeglądarki i problem z powrotem do pracy na kartach.
matilon
Młotodzierżca
Posty: 851
Rejestracja: 23 grudnia 2009, 13:41
Lokalizacja: Lublin

Re: Jakiej używacie przeglądarki ?

Post autor: matilon »

Ja również używam Firefoksa, choć zaznaczyłem IE (stare dobre czasy :rad) .
Awatar użytkownika
Spidey
Poganin
Posty: 727
Rejestracja: 18 marca 2009, 14:17

Re: Jakiej używacie przeglądarki ?

Post autor: Spidey »

Ja nadal obstawiam Operę. Wg testów najnowsza Opera zwiększyła szybkość o ok. 50% i dogoniła Chrome'a. Różnica naprawdę jest widoczna. Polecam.
Człowiek, który uczy się tylko tego, co inni już wiedzą, podobny jest w ignorancji do osoby, która nie uczy się w ogóle.        ~Kronika Pierwszego Wieku
Awatar użytkownika
Mjodek
Poganin
Posty: 707
Rejestracja: 12 kwietnia 2008, 16:25
Lokalizacja: Zadupie

Re: Jakiej używacie przeglądarki ?

Post autor: Mjodek »

No i do tego najnowsza opera już tak często się nie "wywala"; poprzednia wersja wyłaczała mi się średnio co 15 minut (z Firefoxem miałem jeszcze gorzej - raz na pół minuty, nie wiem dlaczego ;p ), nowa jak do tej pory wyłączyła mi się dopiero raz a używam jej od kiedy tylko się ukazała.
matilon
Młotodzierżca
Posty: 851
Rejestracja: 23 grudnia 2009, 13:41
Lokalizacja: Lublin

Re: Jakiej używacie przeglądarki ?

Post autor: matilon »

Mi Mozzilę 3.6 ani razu nie wywaliło. :rad
Awatar użytkownika
Nivellen
Złodziej
Posty: 2799
Rejestracja: 30 stycznia 2003, 23:21

Re: Jakiej używacie przeglądarki ?

Post autor: Nivellen »

No i stało się. Zainstalowałem FF w wersji 4.0, z miejsca odcięło mi kilka pluginów, a potem zaczęła się jazda z niebieskimi ekranami, zupełnie jak rok temu. Wracałem do wersji 3.6, czyściłem instalację, rejestr, skanowałem, defragmentowałem - nic nie pomagało - podczas odwiedzania stron, przeważnie na witrynach z wklejonymi filmami (vimeo, youtube, itp.). Podejrzewam, że odpowiedzialne są jakieś odwołania do pamięci lub kodeków z poziomu samego FF. Tak czy inaczej, od teraz używam Chroma i bardzo sobie chwalę. Wszystkie zakładki pięknie zaimportował z FF, jest kilkakrotnie szybszy i co najważniejsze, domorośli hakerzy nie piszą na niego tyle syfu co na FF.
Jeśli lubisz mroczne tajemnice i zamki...
Zapraszam do obejrzenia zrzutów z powstającej Fanmisji
Awatar użytkownika
Dziarsky
Garrett
Posty: 4861
Rejestracja: 02 listopada 2003, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Jakiej używacie przeglądarki ?

Post autor: Dziarsky »

Chrome mam od wersji beta. Po dłuższej pracy z takim minimalistycznym wyglądem, diabelną szybkością i wygodą pracy ciężko jest przeskoczyć na coś innego :).
Obrazek
Awatar użytkownika
Leming
Złodziej
Posty: 2565
Rejestracja: 17 stycznia 2005, 10:16
Lokalizacja: Statua postępu

Re: Jakiej używacie przeglądarki ?

Post autor: Leming »

A może mi ktoś z Was napisać jak jest z pamięciożernością tego Chrome? Tak z ciekawości pytam. Dla porównania mój Firefox 4.0 ze stroną startową "Google" zajmuje 115 MB RAM.
Kupię Azjatkę - najlepiej Japonkę (może być używana)

Suma całkowitej ilości Informacji we Wszechświecie jest stała i jest równa 0 (zero)
Awatar użytkownika
raven4444
Szaman
Posty: 1012
Rejestracja: 29 lipca 2007, 14:00
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Jakiej używacie przeglądarki ?

Post autor: raven4444 »

BSODy na FF 4.0 powoduje akceleracja sprzętowa, a dokładnie sterownik grafiki. Wystarczy wyłączyć tą opcje w ustawieniach i jest ok. A i błąd praktycznie pojawia się tylko na WinXP.

Firefox z NoScriptem jest bezpieczniejszy od Chrome. :)
Awatar użytkownika
Dziarsky
Garrett
Posty: 4861
Rejestracja: 02 listopada 2003, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Jakiej używacie przeglądarki ?

Post autor: Dziarsky »

Leming pisze:A może mi ktoś z Was napisać jak jest z pamięciożernością tego Chrome? Tak z ciekawości pytam. Dla porównania mój Firefox 4.0 ze stroną startową "Google" zajmuje 115 MB RAM.
U mnie zajmuje 101.6 MB.
Trzeba dodać, że Chrome dzieli swoje zadania na kilka procesów na starcie. Później już kolejno dodaje proces dla każdej karty. Tym sposobem przeglądarka jest bardziej stabilna bo zabicie jednego procesu zamknie kartę a nie przeglądarkę. Sama aplikacja potrafi zarządzać tymi procesami i nie rzadko jakaś dziwna akcja na jednej karcie nie blokowała mi przeglądarki i mogłem przeglądać inne karty i otwierać nowe.

Jeszcze pochwalę Chrome za synchronizację zawartości, które aktywujemy dla naszego konta google (bądź zakładamy nowe). Chrome zapisuje sobie w "chmurze" ustawienia, rozszerzenia, zakładki itp. Nawet hasła, które zabezpieczamy dodatkowym hasłem. świetna sprawa. Czy to format, czy siedzę u kogoś w ciągu kilku chwil mam całą przeglądarkę po swojemu.
Obrazek
Awatar użytkownika
Spidey
Poganin
Posty: 727
Rejestracja: 18 marca 2009, 14:17

Re: Jakiej używacie przeglądarki ?

Post autor: Spidey »

Dziarsky pisze:Jeszcze pochwalę Chrome za synchronizację zawartości, które aktywujemy dla naszego konta google (bądź zakładamy nowe). Chrome zapisuje sobie w "chmurze" ustawienia, rozszerzenia, zakładki itp. Nawet hasła, które zabezpieczamy dodatkowym hasłem. świetna sprawa. Czy to format, czy siedzę u kogoś w ciągu kilku chwil mam całą przeglądarkę po swojemu.
Opera stosuje takie zabiegi już od dłuższego czasu, poza tym wcale nie zostaje z tyłu, jeżeli chodzi o szybkość, a cały interfejs pozwala dopasować do swoich upodobań. ;)
Wady: zżera stosunkowo dużo zasobów systemowych i posiada mało rozszerzeń.
Ale ma w sobie to coś, nie rozumiem dlaczego jest tak mało popularna.
Człowiek, który uczy się tylko tego, co inni już wiedzą, podobny jest w ignorancji do osoby, która nie uczy się w ogóle.        ~Kronika Pierwszego Wieku
Awatar użytkownika
Dziarsky
Garrett
Posty: 4861
Rejestracja: 02 listopada 2003, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Jakiej używacie przeglądarki ?

Post autor: Dziarsky »

Spidey pisze:Ale ma w sobie to coś, nie rozumiem dlaczego jest tak mało popularna.
"To w sobie coś" mnie odpycha za każdym razem gry odpalę tę przeglądarkę :).
ps. Wszystkie przeglądarki ostatnimi czasy upodobniły się do chrome'a. Coś jest na rzeczy ;).
Obrazek
Awatar użytkownika
marek
Garrett
Posty: 4775
Rejestracja: 09 grudnia 2003, 08:52
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Jakiej używacie przeglądarki ?

Post autor: marek »

To coś nazywa się wbudowany klient poczty (średni, ale jest) i stabilność działania, którą miażdży FF(ostatnio pobiłem liczbę otwartych stron w Operze, ponad 100 8-) a FF mi się wysypuje przy około 20). Do tego dorzucić to, że wiele nowych pomysłów i rozwiązań w Operze pojawia się najwcześniej i wybór staje się łatwy ;) Z nowości: doszło szybkie grupowanie kart. Bardzo przydatne.
O Chrome słyszałem, że stało się już wielką krową, która wolno działa. A synchronizacja podobno jest bardzo łatwa i wygodna

Jeśli chodzi o pamięć: w Operze cachowanie działa znakomicie i nawet jeśli system mi pokaże 500MB zajmowanej pamięci, to mogę innymi programami zająć 1.8GB (a mam 2GB RAM) i wszystko będzie dobrze działać.

Jeśli gdzieś jestem to mając wybór zawsze uruchamiam Operę, gdyż wiem, że znajdę w niej gesty myszy itp. opcje, które w FF trzeba instalować oddzielnie, a które niewiele osób ma, bo instalowanie przekracza ich umiejętności informatyczne - w końcu większość korzystających z komputera potrafi instalować tylko przez klikanie dalej, o ile w ogóle potrafią coś instalować.


Co powiecie o nowym IE? Podobno jest dobrze zrobiony.
ObrazekObrazek
"No one reads books these days"
Awatar użytkownika
Maveral
Bruce Dickinson
Posty: 4661
Rejestracja: 11 kwietnia 2003, 12:07
Lokalizacja: Radlin
Płeć:

Re: Jakiej używacie przeglądarki ?

Post autor: Maveral »

Ja nadal jestem wierny Operze. Wersja 11 jest świetna pod tym względem, że można w końcu doinstalować do niej rozszerzenia. Ktoś tam wyżej na to narzekał, ale jest ich już całkiem sporo, bo na dzień dzisiejszy 616 (KLIK). Na czele mamy oczywiście adblocka, a ja doinstalowałem sobie jeszcze, i polecam, ExtendedTube, Simple ToDo Manager, cleanPages oraz Allegro countdown. Włączając w to jeszcze wbudowanego klienta poczty, świetnego Opera Dragonfly oraz to że w końcu Quake Live działa też pod Operą, to mam tutaj wszystko czego mi potrzeba.

Co do FF, byłem zmuszony działać na nim ostatnio i jakoś mnie nie przyciągnął. Wolniejszy od Opery, czasem lubił się zwiesić, a poza tym wszystko niby w porządku, ale jakoś tak bez polotu.

O nowych wersjach Chrome słyszałem w samych superlatywach, choć sam nie sprawdzałem. Podobno wspiera już nawet zatwierdzone tagi HTML5. Opera wspiera je nieoficjalnie, a FF oraz IE, to nie wiem. Na pewno Chroma warto sprawdzić.

Nowy IE podobno naprawdę fajnie działa i jest dość stabilny, ale z tego co słyszałem nie przechodzi nadal w 100% testu Acid3, co wyżej wymienione przeglądarki robią już od dość dawna.
Ciemność jest naszym sprzymierzeńcem!
Awatar użytkownika
Dziarsky
Garrett
Posty: 4861
Rejestracja: 02 listopada 2003, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Jakiej używacie przeglądarki ?

Post autor: Dziarsky »

Maveral pisze: Podobno wspiera już nawet zatwierdzone tagi HTML5
Dużo szumu jest wokół tego html5 a w zasadzie jak na to patrzę to nie widzę co to może ciekawego wnieść do budowania stron. Tak czy owak skoro jest takie coś to warto by przeglądarki to obsługiwały i to jet na + :).
Obrazek
Awatar użytkownika
Bandit
Strażnik Glifów
Posty: 4357
Rejestracja: 08 października 2002, 18:23
Lokalizacja: Szczytno

Re: Jakiej używacie przeglądarki ?

Post autor: Bandit »

Z chęcią przesiadłbym się na Chrome, ale nie mogę, bo nie używam antywirusa, więc siłą rzeczy muszę zostać przy FF z NoSrcipt i Adblock. Poza tym FF jest coraz lepszy, szybszy, ale również pojawiają się nowe problemy np. u mnie w najnowszej wersji chyba prawie po każdym prawidłowym zamknięciu przeglądarki gdy otwieram ją na nowo nie wiadomo po co (nawet wtedy gdy poprzednio żadna strona nie była otwarta) przeglądarka oferuje możliwość przywrócenia ostatniej sesji tak jakby przeglądarka została źle zamknięta. Chyba ten ich nowy system zarządzania pamięcią podręczną coś szwankuje.
:chase: :shoot: :guard:
Awatar użytkownika
Dziarsky
Garrett
Posty: 4861
Rejestracja: 02 listopada 2003, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Jakiej używacie przeglądarki ?

Post autor: Dziarsky »

Bandit pisze:Z chęcią przesiadłbym się na Chrome, ale nie mogę, bo nie używam antywirusa, więc siłą rzeczy muszę zostać przy FF z NoSrcipt i Adblock.
Chrome też ma wtyczki AdBlock itp. https://chrome.google.com/webstore?category=ext
Obrazek
Awatar użytkownika
Maveral
Bruce Dickinson
Posty: 4661
Rejestracja: 11 kwietnia 2003, 12:07
Lokalizacja: Radlin
Płeć:

Re: Jakiej używacie przeglądarki ?

Post autor: Maveral »

Dziarsky pisze:Dużo szumu jest wokół tego html5 a w zasadzie jak na to patrzę to nie widzę co to może ciekawego wnieść do budowania stron.
Będzie na pewno jedna, ale za to bardzo ważna zmiana - tagi "video" oraz "canvas". Koniec z powolnym i przestarzałym flashem! Jupi! Już teraz youtube proponuje swój player w wersji HTML5, a nie flashowej (KLIK). Ja używam i jestem zadowolony :) To samo tyczy się gierek, które można robić pod HTML5, nie korzystając z flasha. Wszystko to za sprawą tagu "canvas" oraz WebGL. Jak ktoś chce wypróbować gierki zrobione na HTML5, to zapraszam np. tutaj ;) Poza tym jest już trochę nowych tagów, a pewnie jeszcze kilka(naście) dojdzie. Dla tych co chcą zobaczyć co nowe tagi dają w praktyce, polecam stronkę, na której mamy od razu przykłady działania poszczególnych tagów :)
Ciemność jest naszym sprzymierzeńcem!
ODPOWIEDZ