Miasteczko Twin Peaks

Zajrzyj tutaj, jeśli masz ochotę pogawędzić, poplotkować i wtrącić swoje trzy grosze do dyskusji na tematy niemające wiele wspólnego z Thiefem.

Moderator: Bruce

Awatar użytkownika
Dex
Paser
Posty: 257
Rejestracja: 28 września 2008, 14:40
Lokalizacja: Wrocław

Miasteczko Twin Peaks

Post autor: Dex »

Obrazek



Postanowiłem założyć ten temat, bo ostatnio "wpadłem" w posiadanie całego sezonu pierwszego i drugiego, wraz z polskim lektorem.

Jest to serial "mojej młodości", który z zapartym tchem oglądam obecnie. Ogromnie brakowało mi tego serialu, tych postaci, zdarzeń, intryg, zagadkowości, mistycyzmu.. O ile pamięć mnie nie myli, leciał na TVP1 po wiadomościach.

Na pewno nie jeden/jedna z Was oglądał/a ten serial (o czym np. świadczy podpis "sowy nie są tym, czym się wydają" u użytkowniczki Katharsis13 :) ).

Myślę, że miło nam będzie znów pogawędzić na temat tego wspaniałego serialu!

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

Przypomnę może tym, którzy nie pamiętają:

Serial telewizyjny Davida Lyncha i Marka Frosta, który już w trakcie pierwszej emisji zyskał sobie miano "kultowego".
Twórcy przedstawili w nim pozornie sielskie i radosne miasteczko, zamieszkane przez sympatycznych ludzi, których specjalnością są placki z wiśniami, i których cieszy napływ turystów chcących podziwiać dwa bliźniacze, ośnieżone szczyty i piękny wodospad. Ale w Twin Peaks kryją się także najmroczniejsze dusze i ponure sekrety. Seks, narkotyki, morderstwa. A wszystko zaczyna się od znalezienia ciała uczennicy, Laury Palmer (Sheryl Lee). Do Twin Peaks przyjeżdża agent federalny Cooper (Kyle MacLachlan) i rozpoczyna wyjątkowo nieszablonowe śledztwo..

Serial liczy w sumie 30 odcinków - pilot i 7 odcinków w pierwszej serii oraz 22 w drugiej. Każdy odcinek trwa ok. 45 min., z wyjątkiem pilota serialu i odcinka ósmego (pierwszy odcinek drugiej serii), które trwają ok. 90 min.

Na podstawie serialu, powstał oficjalny soundtrack (w którego posiadaniu również jestem).

Jeżeli macie jakieś wątpliwości, co do symboliki w serialu, zagadek Olbrzyma, czy czegokolwiek - piszmy tutaj wszyscy :)

Ja osobiście postaram się wyjaśnić wszelkie niejasności (które sam rozwiązałem poprzez śledzenie serialu).

Zapraszam do dyskusji!
Awatar użytkownika
Bruce
Strażnik Glifów
Posty: 3834
Rejestracja: 06 maja 2003, 17:58
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Re: Miasteczko Twin Peaks

Post autor: Bruce »

Zapomniałeś dodać film "Fire walk with me". Pokazane są tam ostanie dni Laury. Najbardziej mi się podobała ta klientka z opaską na oku (zapomniałem jak się nazywa). Szkoda, że nie nakręcono 3 sezonu. Zostało wiele niewyjaśnionych wątków. Oczywiście Dale, James, który wyjechał i czy Audrey przeżyła wybuch.
Ostatnio zmieniony 13 lutego 2009, 15:57 przez Bruce, łącznie zmieniany 1 raz.
Tomorrow comes tomorrow goes
But the cloud remains the same
Wonder why he’s feeling down
Tears of a clown
Obrazek
Awatar użytkownika
Dex
Paser
Posty: 257
Rejestracja: 28 września 2008, 14:40
Lokalizacja: Wrocław

Re: Miasteczko Twin Peaks

Post autor: Dex »

Faktycznie, dobrze, że jesteś i dodałeś :)

Ta klienta z opaską to Nadine . Zdecydowanie bardzo barwna postać.

SPOILER!
► Pokaż Spoiler
Ja najbardziej lubię:Audrey, Dale, Lucy - wspaniałe osobowości!

Także żałuję, że nie dokręcono następnego sezonu, kończącego i wyjaśniającego wszystko..

Czy światła uliczne, to także wg Was są pokazywane na potrzeby budowania klimatu filmu, oraz podtrzymania jego grozy? Czy faktycznie mają one jakieś nieodparte znaczenie w filmie?

I dlaczego akurat garmonbozia (krem kukurydziany) jest wzięty za mieszankę strachu i cierpienia ludzkiego? Wiem, że później jest to wyjaśnione, ale dlaczego akurat ten krem?
Awatar użytkownika
Paweuek
Gniew-Amon
Posty: 1879
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 12:25
Lokalizacja: Cytadela

Re: Miasteczko Twin Peaks

Post autor: Paweuek »

Widzę że nagle wszystkich naszła ochota na przypomnienie sobie serialu ;) Widocznie spowodowała to jego emisja na TVN7 ;) Ja również jestem w posiadaniu obu sezonów, jednakże zatrzymałem się w połowie drugiego i jakoś nie mam ani czasu, ani ochoty na razie tego kończyć... ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Dex
Paser
Posty: 257
Rejestracja: 28 września 2008, 14:40
Lokalizacja: Wrocław

Re: Miasteczko Twin Peaks

Post autor: Dex »

Paweuek, to mnie zaskoczyłeś! Nie wiedziałem, że TVN7 je zakupił. Który jest obecnie odcinek?
Awatar użytkownika
Bruce
Strażnik Glifów
Posty: 3834
Rejestracja: 06 maja 2003, 17:58
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Re: Miasteczko Twin Peaks

Post autor: Bruce »

Dex pisze:I dlaczego akurat garmonbozia (krem kukurydziany) jest wzięty za mieszankę strachu i cierpienia ludzkiego? Wiem, że później jest to wyjaśnione, ale dlaczego akurat ten krem?
Może pomysł zaczerpnięty z "Dzieci Kukurydzy"?
Tomorrow comes tomorrow goes
But the cloud remains the same
Wonder why he’s feeling down
Tears of a clown
Obrazek
Awatar użytkownika
Katharsis13
Poganin
Posty: 706
Rejestracja: 09 listopada 2003, 15:03
Lokalizacja: Toruń

Re: Miasteczko Twin Peaks

Post autor: Katharsis13 »

Fajny temat :ok Ale nie licz Dex na jakąś wielką dyskusję z mojej strony :-D Też mam serial w domu, ale ostatni raz widziałam go prawie 5 lat temu, więc już naprawdę mało pamiętam z zawartej w nim symboliki :roll: Pewnie, że za jakiś czas na pewno go sobie odświeżę, ale przypuszczam, że nie teraz (brak czasu).
Natomiast z z postaci najbardziej lubię Coopera i szeryfa :)
A cytat? Oczywiscie, że zaczerpnięty z serialu, ale jest przy tym bardzo uniwersalny. Dlatego wciąż tkwi w moim podpisie :)
Sowy nie są tym czym się wydają...
Awatar użytkownika
Paweuek
Gniew-Amon
Posty: 1879
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 12:25
Lokalizacja: Cytadela

Re: Miasteczko Twin Peaks

Post autor: Paweuek »

@Dex - ostatnio ktoś dostał trzy kulki w drzwiach ;) Ostatni bodajże odcinek pierwszego sezonu.
Obrazek
Awatar użytkownika
Juliusz
Złodziej
Posty: 2774
Rejestracja: 04 stycznia 2004, 11:28
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Re: Miasteczko Twin Peaks

Post autor: Juliusz »

Wiem, że wskrzeszam stary wątek, ale jest ku temu powód:
Awatar użytkownika
Bruce
Strażnik Glifów
Posty: 3834
Rejestracja: 06 maja 2003, 17:58
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Re: Miasteczko Twin Peaks

Post autor: Bruce »

O tak, tak, tak!!!! W końcu może będzie normalne zakończenie. Tylko co z obsadą? Bo nie oszukujmy się, ale serial swoje lata ma i aktorzy w nim grający także.
Tomorrow comes tomorrow goes
But the cloud remains the same
Wonder why he’s feeling down
Tears of a clown
Obrazek
ODPOWIEDZ