Starzejemy się?

Zajrzyj tutaj, jeśli masz ochotę pogawędzić, poplotkować i wtrącić swoje trzy grosze do dyskusji na tematy niemające wiele wspólnego z Thiefem.

Moderator: Bruce

Awatar użytkownika
Bukary
Homo Rhetoricus
Posty: 5569
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 18:15
Lokalizacja: Gildia Topielników (przy tawernie Pod Rozszalałym Wichrem)

Starzejemy się?

Post autor: Bukary »

Kiedyś było tak: wchodzę na forum i widzę nowy wątek założony przez X, Y lub Z (rzadko się zdarzały więcej niż trzy litery alfabetu). Czytam i doskonale wiem, kim jest osoba, która coś tam naskrobała. A teraz? Pojawiły się wszystkie litery alfabetu i czasem nie kojarzę już zupełenie pewnych osób. Robi się mały tłoczek, panowie i panie! Jest nas coraz więcej. I mam na myśli osoby udzielające się na forum, a nie tylko rejestrujące. Utraciliśmy dziewictwo i intymność. Staliśmy się forum, a nie wąską grupą dyskusyjną. Rozwijamy się? Czy też tracimy swoje mocne strony? Dorośliśmy? Czy utraciliśmy dziecięcą świeżość?

Jakkolwiek by było, powoli następuje przełom. Umarł król! Niech żyje król!?

W każdym razie ja z łezką wspominam ten zakątek Sieci:
http://users.nethit.pl/forum/forum/thiefage
Ostatnio zmieniony 20 stycznia 2004, 22:08 przez Bukary, łącznie zmieniany 1 raz.
Thief Antologia PL: od 20 X 2006 w sklepach!
Zagraj w FM Old Comrades, Old Debts i zobacz moje zrzuty.
Awatar użytkownika
Maveral
Bruce Dickinson
Posty: 4661
Rejestracja: 11 kwietnia 2003, 12:07
Lokalizacja: Radlin
Płeć:

Re: Starzejemy się?

Post autor: Maveral »

A co Bukary nie podoba ci się to? W sumie przyznam, że gdy przyszedłem tu poraz pierwszy bardzo szybko poznałem udzielających się forumowiczów bo nie było ich tak wielu. Teraz już miałbym kłopot z poznaniem wszystkich...
Ciemność jest naszym sprzymierzeńcem!
Awatar użytkownika
Bukary
Homo Rhetoricus
Posty: 5569
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 18:15
Lokalizacja: Gildia Topielników (przy tawernie Pod Rozszalałym Wichrem)

Re: Starzejemy się?

Post autor: Bukary »

To nie o to chodzi, czy mi się coś podoba czy nie... Po prostu coś umarło, a coś się narodziło...
Thief Antologia PL: od 20 X 2006 w sklepach!
Zagraj w FM Old Comrades, Old Debts i zobacz moje zrzuty.
Awatar użytkownika
Pablo
Arcykapłan
Posty: 1398
Rejestracja: 13 sierpnia 2002, 11:06
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Starzejemy się?

Post autor: Pablo »

Hmm forum traci powoli swoją kameralność, ma to swoje minusy i plusy, ale chyba w końcu o to nam chodziło :roll:. Jak było nas mało to mendziliśmy, że tak jest, teraz zaczniemy mendzić, że tłok. Z czasem się przyzwyczaimy :wink:. Ewentualne wydanie T2 z gazetą a potem pojawienie się T3 z pewnością powiększą naszą gromadkę.
Pablo
Awatar użytkownika
Jacek
Strażnik Glifów
Posty: 3200
Rejestracja: 28 sierpnia 2003, 23:05
Lokalizacja: Zwoleń

Re: Starzejemy się?

Post autor: Jacek »

forum traci powoli swoją kameralność
Czy ja wiem? Tych aktywnych osób wcale nie jest tak dużo, wielu z tych co kiedyś się udzielali teraz milczy.
Awatar użytkownika
brzeszczot
Młotodzierżca
Posty: 817
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 11:09
Lokalizacja: Wrocław

Re: Starzejemy się?

Post autor: brzeszczot »

a co to bedzie juz niedlugo, miejmy nadzieje - jak wyjdzie T3
Awatar użytkownika
brzeszczot
Młotodzierżca
Posty: 817
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 11:09
Lokalizacja: Wrocław

Re: Starzejemy się?

Post autor: brzeszczot »

bedzie nas wiecej, pojawia sie nowe strony o thiefie, jednym slowem maly renesans- oczywiscie jesli bedzie sie nad czym zatrzymac, o czym dyskutowac, jesli bedzie co dokumentowac...
czekaja nas tluste lata... maybe, maybe :?
Awatar użytkownika
peter_spy
Złodziej
Posty: 2556
Rejestracja: 14 września 2002, 22:31
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Starzejemy się?

Post autor: peter_spy »

Trochę masz racji Bukary - z jednej strony była kameralność a forum czytało się jak książkę, ze względu na poziom intelektualny... Wzrost popularności przyczynił się do ożywienia, ale mimo kilku naprawdę inteligentnych osób, które w tym czasie doszły niestety przyznaję, że, hm... no cóż... hyhy, poziom wypowiedzi co poniektórych jest z lekka żenujący. Ale takie są wady i zalety przynależenia do większej społeczności czy to wirtualnej, czy rzeczywistej, w końcu nie jesteśmy zamkniętą kastą, nieprawdaż? :wink:
Awatar użytkownika
peter_spy
Złodziej
Posty: 2556
Rejestracja: 14 września 2002, 22:31
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Starzejemy się?

Post autor: peter_spy »

Swoją drogą, jeśli ktoś z tutejszej starej ekipy włazi jeszcze na GOL-a, to zobaczy, że nie jesteśmy wcale tacy najgorsi, :) . Tam to dopiero jest wolna amerykanka, bluzgi, nagie kobiety tu i ówdzie, cenzura się obija, a kultura już dawno poszła w las, :-). Nie wspominając o tym, że za wszystko co ma więcej niż 14 dni trzeba płacić, :?
Awatar użytkownika
Maveral
Bruce Dickinson
Posty: 4661
Rejestracja: 11 kwietnia 2003, 12:07
Lokalizacja: Radlin
Płeć:

Re: Starzejemy się?

Post autor: Maveral »

Judith i na tym polega własnie zatracenie kameralności... niestety. Nie chcę aby z tego forum zrobiło się jakieś wielkie śmietnisko. Jak na razie wchodzi się tu, jaby to ująć, z przyjemnością, ale jak widze naprawdę duże super-fora to mi się żygać chce... Nie chce aby to samo stało się z tym. Mam nadzieję, że Piotr i po części także my nie dopuścimy do tego...
Ciemność jest naszym sprzymierzeńcem!
Awatar użytkownika
Pablo
Arcykapłan
Posty: 1398
Rejestracja: 13 sierpnia 2002, 11:06
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Starzejemy się?

Post autor: Pablo »

Maveral pisze:...Mam nadzieję, że Piotr i po części także my nie dopuścimy do tego...
A co niby zrobimy, zabarykadujemy się :?:, na razie nie ma co panikować, będzie dobrze :wink: .
Pablo
Awatar użytkownika
Ivvan
Poganin
Posty: 747
Rejestracja: 27 września 2003, 08:36

Re: Starzejemy się?

Post autor: Ivvan »

jak widze naprawdę duże super-fora to mi się żygać chce...
Duze fora sa zrobione na duza ilosc osob... aby dostosowac sie do warunkow trzeba wcielic sie w tlum ludzi :)
Awatar użytkownika
Maveral
Bruce Dickinson
Posty: 4661
Rejestracja: 11 kwietnia 2003, 12:07
Lokalizacja: Radlin
Płeć:

Re: Starzejemy się?

Post autor: Maveral »

Pablo pisze:
Maveral pisze:...Mam nadzieję, że Piotr i po części także my nie dopuścimy do tego...
A co niby zrobimy, zabarykadujemy się :?:, na razie nie ma co panikować, będzie dobrze :wink: .
Nie chodzi o to Pablo. Chodzi mi np. o tępienie nabijaczy postów, których może tu przybyć dużo. Wiadomo jaja muszą być, ale tez z umiarem i nie cały czas (no ja moge jako maskotka forum cały czas :wink: ) bo po co zaśmiecać forum niepotrzebnymi komentarzami jednego i tego samego kolesia...
Ciemność jest naszym sprzymierzeńcem!
Henry
Arcykapłan
Posty: 1420
Rejestracja: 10 października 2003, 22:15
Lokalizacja: Piła

Re: Starzejemy się?

Post autor: Henry »

Starzy forum-meni, czy mam się wylogować :?:
Awatar użytkownika
peter_spy
Złodziej
Posty: 2556
Rejestracja: 14 września 2002, 22:31
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Starzejemy się?

Post autor: peter_spy »

Bynajmniej Henry. Czytaj uważnie posty innych, sam pisz sensowne, składne i treściwe wypowiedzi, szanuj polski język i innych forumowiczów, aczkolwiek nie toleruj chamstwa i głupoty - oto co wystarczy by forum miało swoją klasę. (bynajmniej nie mówię że piszesz inaczej, to recepta dla wszystkich :wink: )
Henry
Arcykapłan
Posty: 1420
Rejestracja: 10 października 2003, 22:15
Lokalizacja: Piła

Re: Starzejemy się?

Post autor: Henry »

Neta mam od zeszłego roku, w THIEFA gram od kilku lat i dlatego mam być gorszy, bo wcześniej nie byłem na forum buuuu :cry:
Awatar użytkownika
van_HellSing
Egzekutor
Posty: 1864
Rejestracja: 23 października 2003, 18:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Starzejemy się?

Post autor: van_HellSing »

Hmm, mam taką samą sytuację jak Henry, i też mi się głupio czyta ten wątek... Zapachniało trochę "eliciarstwem"...
Überm Sternenzelt richtet Gott, wie wir gerichtet
Henry
Arcykapłan
Posty: 1420
Rejestracja: 10 października 2003, 22:15
Lokalizacja: Piła

Re: Starzejemy się?

Post autor: Henry »

Zabójco Wampirów powiedziałeś to bardzo delikatnie, ja bym powiedział dosadniej, ale boje się, że mnie Piotr wyloguję :-)
Awatar użytkownika
Bukary
Homo Rhetoricus
Posty: 5569
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 18:15
Lokalizacja: Gildia Topielników (przy tawernie Pod Rozszalałym Wichrem)

Re: Starzejemy się?

Post autor: Bukary »

Czy wy umiecie czytać? Nikt tutaj nie twierdzi, że należy do jakiejś elity! Mój pierwszy post wyraźnie stwierdza, że coś się skończyło, ALE COŚ SIĘ ZACZĘŁO. A to, że coś mile wspominam, wcale nie znaczy, że tego, co jest teraz, też nie będę miło wspominał... Mówiąc krótko, Henry i van, jacyś wrażliwi jesteście i dopowiadacie sobie to, czego nikt nie powiedział. ;) Warto czytać między wierszami, ale tym razem doczytaliście się tego, czego nie ma... Zapewniam was. Nawet się trochę głupio poczułem. Tak jest zawsze, gdy ktoś wkłada w moje usta coś, czego nie powiedziałem...

I powtórzę jeszcze raz: FORUM SIĘ POWIĘKSZYŁO. OBY JEDNAK SIĘ NIE POGORSZYŁO! ("Oby" - to w tym przypadku nie tryb orzekający, lecz nadzieja na dobrą przyszłość).
Thief Antologia PL: od 20 X 2006 w sklepach!
Zagraj w FM Old Comrades, Old Debts i zobacz moje zrzuty.
Henry
Arcykapłan
Posty: 1420
Rejestracja: 10 października 2003, 22:15
Lokalizacja: Piła

Re: Starzejemy się?

Post autor: Henry »

Bukary to są żarty, po postach na naszym forum, wiem że nikt tu nikogo nie dyskryminuje :ok
Awatar użytkownika
Bukary
Homo Rhetoricus
Posty: 5569
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 18:15
Lokalizacja: Gildia Topielników (przy tawernie Pod Rozszalałym Wichrem)

Re: Starzejemy się?

Post autor: Bukary »

Henry pisze:Bukary to są żarty, po postach na naszym forum, wiem że nikt tu nikogo nie dyskryminuje :ok
E... aż tak idealnie to nie jest... :twisted:
Thief Antologia PL: od 20 X 2006 w sklepach!
Zagraj w FM Old Comrades, Old Debts i zobacz moje zrzuty.
Henry
Arcykapłan
Posty: 1420
Rejestracja: 10 października 2003, 22:15
Lokalizacja: Piła

Re: Starzejemy się?

Post autor: Henry »

WeBera już nie ma :wink:
Awatar użytkownika
Maveral
Bruce Dickinson
Posty: 4661
Rejestracja: 11 kwietnia 2003, 12:07
Lokalizacja: Radlin
Płeć:

Re: Starzejemy się?

Post autor: Maveral »

Hmm no masz rację - nikt nikogo nie dyskryminuje hyhy :wink:
Ciemność jest naszym sprzymierzeńcem!
Awatar użytkownika
van_HellSing
Egzekutor
Posty: 1864
Rejestracja: 23 października 2003, 18:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Starzejemy się?

Post autor: van_HellSing »

Wiem, o co chodzi w tym wątku. Nie twierdzę, że ktoś tu się wywyższa, ktoś kogoś dyskryminuje. Po prostu -to dość grząski temat, lepiej takich unikać...
Überm Sternenzelt richtet Gott, wie wir gerichtet
Awatar użytkownika
Maveral
Bruce Dickinson
Posty: 4661
Rejestracja: 11 kwietnia 2003, 12:07
Lokalizacja: Radlin
Płeć:

Re: Starzejemy się?

Post autor: Maveral »

van po prostu tacy ludzie jak ty są tu zawsze mile widziani - koniec i kropka.
Ciemność jest naszym sprzymierzeńcem!
ODPOWIEDZ