Zaloguj | Zarejestruj

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 535 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 18, 19, 20, 21, 22

Czy wierzysz w Boga?
Nie 35%  35%  [ 22 ]
Tak 65%  65%  [ 40 ]
Liczba głosów : 62
Autor Wiadomość
PostNapisane: 17 sie 2017 05:52 
Szaman

Na zegar forum chodzący z wcześniejszą godziną się nie oglądałem lecz na prawdziwy czas.

Opisy przeciwników Garretta - http://www.ttlg.com/dave/forums/history ... mplett.htm

PostNapisane: 22 sie 2017 16:52 
Garrett

Coby nie być gołosłowny.
Mamy okres po wichurny, sprzyjający kontemplacji i rozważaniom religijnym. Do rzeczy ....
Cejrowski napisał(a):
Gdzie się ludzie modlą i zapraszają księdza, żeby poświęcił ziarno przed siewem, tam nie wyłożyło się, a kto nie łazi do kościoła albo zbiory robi w niedzielę bądź w święto maryjne, temu się wyłożyło

Cejrowski napisał(a):
Ja, żyjąc na prerii, znalazłem sobie środki zabezpieczenia. Otóż, z tamtych średniowiecznych czasów są modlitwy i takie drobiazgi, poświęcone np. przez egzorcystę, które zakopuje pan na rogach swojej posesji i ma pan, pod warunkiem, że pan w to wierzy, gwarancję, że pana ominą

Cejrowski napisał(a):
Indywidualnych przypadków nie rozważam, rozważam średnią statystyczną - W indywidualnych przypadkach może pan zginąć od uderzenia pioruna, bo pan Bóg chce pana wziąć do siebie, bo pan jest święty i ominie czyściec. Dla pańskiego dobra to robi

Szczypińska napisał(a):
Widziałam bardzo wiele krzyży przydrożnych i kapliczek, wśród ogromu zniszczenia. Drzewa i słupy energetyczne leżały, a krzyże i kapliczki ocalały

Biorąc powyższe mądrości rodzi się pytanie - dlaczego we mnie nie uderzyło, jakiż to plan dla mnie skrywa Najsprawiedliwsze (statystycznie) Wielobóstwo Monoteistyczne?

PostNapisane: 23 sie 2017 20:55 
Złodziej

Wpisy Pawłowicz o krnąbrnych Kaszubach okazały się fałszywką. Teraz mamy taką dezinformację i zalew fake newsów, że już nie wiadomo w co wierzyć.

Tyle, że on to naprawdę powiedział, co mnie nie dziwi, bo Cejrowski to już od dawna przypadek raczej psychiatryczny.

Cytuj:
Zapewnił też, że nie miał zamiaru się naśmiewać z ofiar nawałnic. Chciał tylko wytłumaczyć dlaczego Rudnik bał się podczas nawałnicy: bo - w przeciwieństwie do niego - nie miał do kogo się odwołać. - Ja mogę się zawsze rzucić na kolana, zapalić gromnicę i jakoś mnie to pozycjonuje w mniejszej kuli strachu - dodał.

Czyli mówiąc językiem coachingu, wiara w bóstwa to tylko takie tkwienie w swojej strefie komfortu.

PostNapisane: 25 sie 2017 19:07 
Złodziej

Tak trochę w temacie.
Gdzie ateiści trafiają po śmierci.

Suma całkowitej ilości Informacji we Wszechświecie jest stała i jest równa 0 (zero)

PostNapisane: 27 sie 2017 14:42 
Złodziej

A jak wierzący umrze i jego dusza trafia do nieba, to jak się wtedy wygląda? Dusza to taki świetlisty, półprzezroczysty człowiek w ubraniach, w których umarł czy jest się gołym jak go Pan Bóg stworzył? I ile się ma wtedy lat? Tyle ile w chwili śmierci czy np. 40 lat, a czemu nie jako niemowlak? Zawsze mnie to nurtowało :) .

PostNapisane: 29 sie 2017 06:58 
Garrett

Dlatego ja prewencyjnie uznaje pastafariańską wersje nieba. Jakoś wulkany piwa i fabryki striptizerek po śmierci bardziej do mnie przemawiają niż anielskie chóry 8-)

PostNapisane: 09 sty 2018 11:21 
Szaman

Rodzimy się ateistami, czy tak? Czy może ktokolwiek bez jakiejkolwiek wiedzy o religii stał się religijny w tym 21. wieku? W takim razie dla mnie prędzej Boga nie ma niż jest.

Opisy przeciwników Garretta - http://www.ttlg.com/dave/forums/history ... mplett.htm

PostNapisane: 28 sty 2018 12:20 
Młotodzierżca

Tak samo nie rodzimy się: prawnikami, lekarzami, informatykami, ekonomistami itd. Ale jakoś nikt nie narzeka, że pewnych rzeczy trzeba się najpierw nauczyć, żeby je w ogóle mieć. :)

No dobra, narzekanie jest, ale przynajmniej nie ma hejtu wobec mających jakieś zdanie na ten temat.

PostNapisane: 10 kwi 2018 03:46 
Bełkotliwiec

Dla Hawkinga Boga nie było.

PostNapisane: 06 maja 2018 15:31 
Garrett

bob napisał(a):
Rodzimy się ateistami, czy tak? Czy może ktokolwiek bez jakiejkolwiek wiedzy o religii stał się religijny w tym 21. wieku? W takim razie dla mnie prędzej Boga nie ma niż jest.

Wydaje mi się, że niemożliwe jest nie posiadanie żadnej wiedzy o religii i brak jakiegokolwiek kontaktu z religią. Tam, gdzie jest kultura, tam są wierzenia.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 535 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 18, 19, 20, 21, 22

Teraz jest 26 maja 2018 22:38