Aktywacja kont przez admina przez najbliższy tydzień czasu

Zajrzyj tutaj, jeśli masz ochotę pogawędzić, poplotkować i wtrącić swoje trzy grosze do dyskusji na tematy niemające wiele wspólnego z Thiefem.

Moderator: Bruce

Czy jesteś za tym, aby aktywacja kont przez najbliższy tydzień odbywała się nie przez adres e-mail jak dotychczas, ale przez admina?

Czas głosowania minął 13 maja 2009, 18:25

Tak.
10
37%
Nie.
17
63%
Pusty głos.
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 27

Awatar użytkownika
Bandit
Strażnik Glifów
Posty: 4357
Rejestracja: 08 października 2002, 18:23
Lokalizacja: Szczytno

Aktywacja kont przez admina przez najbliższy tydzień czasu

Post autor: Bandit »

Proponuję, aby na próbę na tydzień czasu od zakończenia tej ankiety zmienić sposób aktywacji kont. Teraz aktywacja odbywa się przez kliknięcie linka, który przychodzi w mailu z forum a jeśli zagłosujecie na "Tak" to aktywacja przez tydzień czasu będzie odbywała się tylko po jej akceptacji przez admina. Ma to na celu zniechęcenie trolla do dalszego udzielania się na naszym forum, ponieważ bez aktywacji konta nie można nic napisać. Nie ma to wpływu na rejestrację nowych kont, więc będzie dalej możliwa tak jak dotychczas.

Piotr może umieścić informację dla nowo rejestrujących się, że będą musieli poczekać na aktywację konta żeby nie wprowadzało to zamieszania.
:chase: :shoot: :guard:
Awatar użytkownika
Moira
Skryba
Posty: 319
Rejestracja: 04 listopada 2008, 21:15
Lokalizacja: Białystok

Re: Aktywacja kont przez admina przez najbliższy tydzień czasu

Post autor: Moira »

hm...
nie sądzisz, że bob poczeka tydzień a potem znów zaatakuje?
Obrazek
Awatar użytkownika
Bandit
Strażnik Glifów
Posty: 4357
Rejestracja: 08 października 2002, 18:23
Lokalizacja: Szczytno

Re: Aktywacja kont przez admina przez najbliższy tydzień czasu

Post autor: Bandit »

Lepszy tydzień spokoju niż codzienne oczekiwanie na nadejście boba. Nie zapominajcie, że moderatorzy muszą się nim martwić, bo takie mają zajęcie a reszta może się tym nie przejmować...
:chase: :shoot: :guard:
Awatar użytkownika
nexus
Paser
Posty: 194
Rejestracja: 05 maja 2009, 17:19
Kontakt:

Re: Aktywacja kont przez admina przez najbliższy tydzień czasu

Post autor: nexus »

A ja nie rozumiem dlaczego takich kwestii nie omówicie we własnym gronie między moderatorami i administracją. Po co wyciągać wszystko na wierzch? Dla użytkowników którzy już się zarejestrowali jest wszystko jedno jak przebiega rejestracja :roll: Bijecie pianę ku uciesze wiadomo kogo. Dla mnie sprawa jest jasna. Bez żadnych komentarzy dawać warny do znudzenia i usuwać śmieci do kosza. Nie wiem dlaczego po 3 tygodniach i 10 zablokowanych kontach chcecie robić rewolucję. Potraktujcie go jak zwykłego bota spammera ;) Jeśli się znudzicie wtedy róbcie inne kroki, ale litości nie podejmujcie decyzji publicznie bo atmosfera na forum robi się ciężka.
Lepszy tydzień spokoju niż codzienne oczekiwanie na nadejście boba. Nie zapominajcie, że moderatorzy muszą się nim martwić, bo takie mają zajęcie a reszta może się tym nie przejmować...
Stracisz funkcję jeśli dwa głupie posty powiszą na forum przez dwa dni?
Awatar użytkownika
Nivellen
Złodziej
Posty: 2799
Rejestracja: 30 stycznia 2003, 23:21

Re: Aktywacja kont przez admina przez najbliższy tydzień czasu

Post autor: Nivellen »

Trzeba spróbować, to lepsze niż codzienne oczekiwanie na nadejście jego kolejnego wcielenia. Ja głosuję na tak, tylko jak się do tego pomysłu odniesie Piotr?
Jeśli lubisz mroczne tajemnice i zamki...
Zapraszam do obejrzenia zrzutów z powstającej Fanmisji
Awatar użytkownika
Spidey
Poganin
Posty: 727
Rejestracja: 18 marca 2009, 14:17

Re: Aktywacja kont przez admina przez najbliższy tydzień czasu

Post autor: Spidey »

Tydzień spokoju i co? wracamy do punktu wjścia - to musi być coś pewnego, stałego i skutecznego.
Człowiek, który uczy się tylko tego, co inni już wiedzą, podobny jest w ignorancji do osoby, która nie uczy się w ogóle.        ~Kronika Pierwszego Wieku
Awatar użytkownika
grim_reaper
Egzekutor
Posty: 1871
Rejestracja: 08 marca 2005, 22:31

Re: Aktywacja kont przez admina przez najbliższy tydzień czasu

Post autor: grim_reaper »

Jestem takie zdania jak Nivellen, jak nie spróbujemy to się nie dowiemy, czy to ma sens, poza tym nie jest to wielka szkoda, skoro to tylko tydzień, może nawet da się zmierzyć częstotliwość udanych rejestracji, żeby porównać, czy to cos zmieniło, ale z drugiej strony działać tu mogą inne zmienne, takie jak fakt, że ogłoszono prace nad T4.
"And then there's THIS asshole..."
Zobacz, w co jeszcze gram:
•••Mój profil na Steamie!•••
Awatar użytkownika
_OskaR
Poganin
Posty: 736
Rejestracja: 26 stycznia 2005, 16:07

Re: Aktywacja kont przez admina przez najbliższy tydzień czasu

Post autor: _OskaR »

Skąd admin będzie wiedział, że to nie bobek? Nie widzętu szans - podobnie jak w przypadku zamknięcia forum - zaszkodzimy tylko sobie. Można jedynie sprawdzać IP kolesia - może uda się namierzyć jego adres, wpaść i ochrzanić rodziców. Raz już dostał bana na pewien czas - wrócił. Jakoś mu się nie znudziło. Gówniarz czuje się bezkarny, ale nie to jest powodem jego zachowania. On chce być zauważony - szpanuje przed kolegami, jaki to z niego chakjer. W końcu jego mamusia się wkurzy, da w papę i odetnie od kompa. A jak nie - anonimowy to on nie jest. Wpadnie na czym innym, zapuka do niego policja i go zgarną. I po wielkim bobku zostanie tylko mała kupa.
Awatar użytkownika
Bukary
Homo Rhetoricus
Posty: 5569
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 18:15
Lokalizacja: Gildia Topielników (przy tawernie Pod Rozszalałym Wichrem)

Re: Aktywacja kont przez admina przez najbliższy tydzień czasu

Post autor: Bukary »

Ja uważam, że to forum powinno mieć taki sposób rejestracji, jak niektóre strony z torrentami. Aby się tutaj dostać, należy użyskać rekomendację od aktywnego użytkownika. Ta rekomendacja powinna mieć formę co najmniej dwustronicowego dokumentu, w którym rekomendujący opisuje ze szczegółami zalety rekomendowanego. List polecający powinien być przedstawiony na forum, a obowiązkiem pozostałych użytkowników jest opowiedzenie się ZA lub PRZECIW przyjęciu nowego członka. Kandydat uzyska akceptację tylko wówczas, gdy KAŻDY aktywny użytkownik forum odda swój głos.
Thief Antologia PL: od 20 X 2006 w sklepach!
Zagraj w FM Old Comrades, Old Debts i zobacz moje zrzuty.
Awatar użytkownika
Bandit
Strażnik Glifów
Posty: 4357
Rejestracja: 08 października 2002, 18:23
Lokalizacja: Szczytno

Re: Aktywacja kont przez admina przez najbliższy tydzień czasu

Post autor: Bandit »

nexus pisze:ja nie rozumiem dlaczego takich kwestii nie omówicie we własnym gronie między moderatorami i administracją. Po co wyciągać wszystko na wierzch?
Bo tak zarządził admin. Panuje tu pseudodemokracja...
_OskaR pisze:Skąd admin będzie wiedział, że to nie bobek?
Użytkownicy naszego forum posługują się w większości przypadków adresami IP z Polski a serwery proxy to w większości serwery zagraniczne, więc po tym, z jakiego kraju pochodzi IP można domniemać czy to bob. Poza tym można sprawdzić czy dane IP to proxy.

Poza tym mam listę z 1892 adresami serwerów proxy, więc można byłoby bardzo utrudnić trollowi życie, jeśli dostęp do forum z tych adresów zostałby zablokowany.

Bukary, daruj to sobie, bo to nie jest nawet śmieszne. Zostań moderatorem to zobaczymy jak będziesz na to patrzył...
:chase: :shoot: :guard:
Awatar użytkownika
Bukary
Homo Rhetoricus
Posty: 5569
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 18:15
Lokalizacja: Gildia Topielników (przy tawernie Pod Rozszalałym Wichrem)

Re: Aktywacja kont przez admina przez najbliższy tydzień czasu

Post autor: Bukary »

Bandit pisze:Bukary, daruj to sobie, bo to nie jest nawet śmieszne. Zostań moderatorem to zobaczymy jak będziesz na to patrzył...
Excusez-moi, ktoś cię zmuszał do przyjęcia tej roboty? :)

I zanim ktokolwiek z was powie coś złego o Piotrze, weźcie głęboki oddech i przypomnijcie sobie, łachery jedne, że pomników, które wystawione zostały w podzięce za wielkie zasługi dla rozwoju Gildii Złodziei, się nie burzy!

Ojca ma się tylko jednego! ;) Czasy Uranosa były pewnie ciekawsze niż rozpasane rządy Dzeusa. Ot i przestroga.
Thief Antologia PL: od 20 X 2006 w sklepach!
Zagraj w FM Old Comrades, Old Debts i zobacz moje zrzuty.
maeglin
Strażnik Glifów
Posty: 743
Rejestracja: 22 stycznia 2006, 15:13

Re: Aktywacja kont przez admina przez najbliższy tydzień czasu

Post autor: maeglin »

Bukary pisze:Ojca ma się tylko jednego! ;) Czasy Uranosa były pewnie ciekawsze niż rozpasane rządy Dzeusa. Ot i przestroga.
Zgraja Kronosów łasych na władzę czai się w mroku, spowita thiefowym cieniem. ;)
Awatar użytkownika
PiotrS
Złodziej
Posty: 2069
Rejestracja: 11 sierpnia 2002, 22:57
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Re: Aktywacja kont przez admina przez najbliższy tydzień czasu

Post autor: PiotrS »

Bandit pisze:Proponuję, aby na próbę na tydzień czasu od zakończenia tej ankiety zmienić sposób aktywacji kont. Teraz aktywacja odbywa się przez kliknięcie linka, który przychodzi w mailu z forum a jeśli zagłosujecie na "Tak" to aktywacja przez tydzień czasu będzie odbywała się tylko po jej akceptacji przez admina.
Aktywacja nowych kont przez admina istnieje na naszym forum od kilku godzin, tak więc ta ankieta nie ma sensu.
Bandit, nie rozumiesz idei demokracji, są sytuacje i problemy, które nie załatwia się ankietą
Pozdrawiam
PiotrS
Awatar użytkownika
Bruce
Strażnik Glifów
Posty: 3835
Rejestracja: 06 maja 2003, 17:58
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Re: Aktywacja kont przez admina przez najbliższy tydzień czasu

Post autor: Bruce »

Moim zdaniem pomysł chybiony. Co innego, gdyby Piotr odwiedzał forum kilkanaście razy dziennie. A tak raz na jakiś czas. Ostatnio pojawia się częściej, ale to ze względu na obecną sytuację.
Tomorrow comes tomorrow goes
But the cloud remains the same
Wonder why he’s feeling down
Tears of a clown
Obrazek
Awatar użytkownika
BodomChild
Złodziej
Posty: 2419
Rejestracja: 15 maja 2006, 23:32
Lokalizacja: Pabianice

Re: Aktywacja kont przez admina przez najbliższy tydzień czasu

Post autor: BodomChild »

Robimy jakąś sytuację kryzysową, a tak naprawdę to jest mało znaczący problem. Jestem ciekawy co by się działo przy jakimś poważnym ataku hakera, Piotr w shoutboxie musiałby chyba ogłosić stan wojenny.

Post Bukarego był bardzo zabawny ;) .
PAŃSTWO POLSKIE ODZYSKUJE GODNOŚĆ
Awatar użytkownika
PiotrS
Złodziej
Posty: 2069
Rejestracja: 11 sierpnia 2002, 22:57
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Re: Aktywacja kont przez admina przez najbliższy tydzień czasu

Post autor: PiotrS »

Bruce pisze:Co innego, gdyby Piotr odwiedzał forum kilkanaście razy dziennie. A tak raz na jakiś czas.
I tu się mylisz, nie lubie się tłumaczyć, ale... Na forum jestem codziennie, nie loguje się bo ze względów bezpieczeństwa nie mam ustawionego automatycznego logowania, muszę za każdym razem wklepywać wszytko. A że się rzadko udzielam to mnie nie widać. Nawet jak mnie nie ma kilka dni w domu, nasuwa się pytanie. Po co wam Admin albo JA czuwający non stop przy kompie. Sytuacje kryzysowe zdarzają się rzadko a do czarnej roboty mamy moderatorów.
Pozdrawiam
PiotrS
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5184
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Aktywacja kont przez admina przez najbliższy tydzień czasu

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Bezsensowne zabezpieczenie, które dla boba będzie problemem przez 5 minut. Nic nie zmieni, ani na plus, ani na minus.
Obrazek
Awatar użytkownika
Maveral
Bruce Dickinson
Posty: 4661
Rejestracja: 11 kwietnia 2003, 12:07
Lokalizacja: Radlin
Płeć:

Re: Aktywacja kont przez admina przez najbliższy tydzień czasu

Post autor: Maveral »

To się kupy ni dupy nie trzyma, więc "nie".
Ciemność jest naszym sprzymierzeńcem!
Awatar użytkownika
Edversion
Arcykapłan
Posty: 1405
Rejestracja: 21 sierpnia 2006, 10:19
Lokalizacja: Zabrze

Re: Aktywacja kont przez admina przez najbliższy tydzień czasu

Post autor: Edversion »

Nie jestem za takim czymś.. :(
Awatar użytkownika
PiotrS
Złodziej
Posty: 2069
Rejestracja: 11 sierpnia 2002, 22:57
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Re: Aktywacja kont przez admina przez najbliższy tydzień czasu

Post autor: PiotrS »

Ale pamiętajcie jedno, jeżeli jesteście przeciwko aktywacji przez Admina to pośrednio zgadzacie się na ewentualne głupie posty bobów i dajecie zajęcie moderatorom.
Ja się z tym zgadzam, tylko jak widzę te płacze: a ze kolejne wcielenie, a że bałagan na forum, że koszmar i itd to ulegam wpływom. :P
Pozdrawiam
PiotrS
Awatar użytkownika
Mjodek
Poganin
Posty: 707
Rejestracja: 12 kwietnia 2008, 16:25
Lokalizacja: Zadupie

Re: Aktywacja kont przez admina przez najbliższy tydzień czasu

Post autor: Mjodek »

SPIDIvonMARDER pisze:Bezsensowne zabezpieczenie, które dla boba będzie problemem przez 5 minut. Nic nie zmieni, ani na plus, ani na minus.
no niby nie 5 minut jeno tydzien, ale jednak ...

Jeden pies. "Ani na plus, ani na minus"

zatem tez jestem na nie.
BodomChild pisze:Robimy jakąś sytuację kryzysową, a tak naprawdę to jest mało znaczący problem.
Popieram. Możliwe, że gdybysmy nawet nie wspominali o "bobie" to już by nas opuścił ... A tak to co? wpiszcie sobie w wyszukiwarce tematów "bob". Dużo tego (Tak, niby niektóre tematy nie traktują akurat o tym bobku, no ale jednak wyników jest sporo :P )...

[edit]
PiotrS pisze:Ale pamiętajcie jedno, jeżeli jesteście przeciwko aktywacji przez Admina to pośrednio zgadzacie się na ewentualne głupie posty bobów i dajecie zajęcie moderatorom.
Hmm że milczenie oznacza zgodę, coś w ten deseń? Zdawało mi się, że to w sumie na jedno wyjdzie... Cóż, głosu nie zmienię. ;p
Ostatnio zmieniony 13 maja 2009, 00:05 przez Mjodek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Jacek
Strażnik Glifów
Posty: 3200
Rejestracja: 28 sierpnia 2003, 23:05
Lokalizacja: Zwoleń

Re: Aktywacja kont przez admina przez najbliższy tydzień czasu

Post autor: Jacek »

A ja proponuje go przeczekać, znudzi mu się.
Awatar użytkownika
Bandit
Strażnik Glifów
Posty: 4357
Rejestracja: 08 października 2002, 18:23
Lokalizacja: Szczytno

Re: Aktywacja kont przez admina przez najbliższy tydzień czasu

Post autor: Bandit »

Pewnie będzie gadał sam ze sobą z tych kilku kont, które niedawno założył, ale co tam będę się przejmował skoro nie robi tego w moim dziale. :))
:chase: :shoot: :guard:
Awatar użytkownika
Michal
Poganin
Posty: 729
Rejestracja: 02 listopada 2006, 13:33
Lokalizacja: Tychy

Re: Aktywacja kont przez admina przez najbliższy tydzień czasu

Post autor: Michal »

Zagłosowałem na "Nie". Według mnie to co niektórzy zrobili z igły widły.
Awatar użytkownika
Carnage
Kurszok
Posty: 560
Rejestracja: 11 kwietnia 2009, 15:49
Lokalizacja: Bytom

Re: Aktywacja kont przez admina przez najbliższy tydzień czasu

Post autor: Carnage »

Ja tak samo zagłosowałem.

Na NIE :!:
ODPOWIEDZ