Co sądzisz o bugusingu,exploitusing i cheatowaniu?

Zajrzyj tutaj, jeśli masz ochotę pogawędzić, poplotkować i wtrącić swoje trzy grosze do dyskusji na tematy niemające wiele wspólnego z Thiefem.

Moderator: Bruce

Czy uważasz używanie błędów w celu ułatwienia rozgrywki za cheating?

Nie, nie mam nic przeciwko temu.
5
26%
Nie, ale to pójście na łatwiznę.
9
47%
Tak, to ewidenty cheating!
5
26%
 
Liczba głosów: 19

maeglin
Strażnik Glifów
Posty: 743
Rejestracja: 22 stycznia 2006, 15:13

Re: Co sądzisz o bugusingu,exploitusing i cheatowaniu?

Post autor: maeglin »

Już przesunięte. Faktycznie to temat ogólny a zatem pasuje do działu ogólne. ;)
bob
Szaman
Posty: 1161
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 10:44
Kontakt:

Re: Co sądzisz o bugusingu,exploitusing i cheatowaniu?

Post autor: bob »

Skoro bugi w Thiefie 1.21 są, to dlaczego by z nich nie korzystać? Należy sobie wmawiać "nie rób tego", bo to złe, ponieważ zaplanowane przez autorów :))
Awatar użytkownika
TricksieThiefsie
Mechanista
Posty: 445
Rejestracja: 08 marca 2013, 23:14

Re: Co sądzisz o bugusingu,exploitusing i cheatowaniu?

Post autor: TricksieThiefsie »

Uważam kwestię "moralności gracza" za drugorzędną, głównie z tego powodu, że większość z nas nie odbiera tego medium w sposób uzyskiwania jak najlepszych wyników etc. (jasne, są gatunki gdzie to jest najważniejsze), tylko wchłania po prostu świat, w jakim się znajduje. Różnego rodzaju wykorzystywanie błędów w grze po prostu psuje to doświadczenie, znacząco niszczy immersję.

Osobiście poważniej podchodzę do rozbudowanych uniwersów, staram się jak najbardziej w nie wczuwać, a to oznacza bezkompromisowe trzymanie się zasad. W takim Thiefie wcielam się w postać Garretta, który ma ograniczone zdolności, ograniczony ekwipunek, i jeśli nagle zacznę spadać z wysokości i nie ponosić za to żadnej odpowiedzialności, to tak naprawdę otwieram sobie furtkę do dalszego naginania rzeczywistości.
bob
Szaman
Posty: 1161
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 10:44
Kontakt:

Re: Co sądzisz o bugusingu,exploitusing i cheatowaniu?

Post autor: bob »

TricksieThiefsie pisze:W takim Thiefie wcielam się w postać Garretta, który ma ograniczone zdolności, ograniczony ekwipunek, i jeśli nagle zacznę spadać z wysokości i nie ponosić za to żadnej odpowiedzialności, to tak naprawdę otwieram sobie furtkę do dalszego naginania rzeczywistości.
Oryginalny bug, który nie został naprawiony w NewDarkach 1.19, 1.20 i 1.21. Wystarczy jeden wytrych i blackjack, i trick zaczyna działać.
TricksieThiefsie pisze:to tak naprawdę otwieram sobie furtkę do dalszego naginania rzeczywistości.
Ileś tam postów wcześniej Łucznik pisał o nieskończenie długo ważnych poświęconych strzałach wodnych (mojego autorstwa), również możliwe do uzyskania w NewDarkach 1.19, 1.20 i 1.21.

Jak pisałem, póki dobry bug jest możliwy do zrealizowania, to korzystam z niego. Wtedy gra na expercie będzie jak na hardzie, albo nawet jak na normalu. Bug będzie zły na pewno wtedy, kiedy by się szkodziło Garrettowi, a i to jest możliwe gdy w ekwipunku Garretta jest miecz, blackjack i przynajmniej jeden wytrych - wtedy Garrett może dokonać na sobie harakiri, i to w dosłownym znaczeniu :cry:

EDIT: Mixthoor rekomenduje korzystanie z NewDarka 1.21 - patch choć rozbudowany, to tak naprawdę pełny bugów, w tym korzystnych dla gracza.
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5184
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Co sądzisz o bugusingu,exploitusing i cheatowaniu?

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Był gdzieś podobny temat. Uznaję te wszystkie sztuczki tylko w dwóch wypadkach:
1) kiedy znam grę już tak dobrze,ze eksperymentuję, aby wyciągnąć z niej jeszcze więcej, szczególnie dla rozrywki;
2) kiedy zupełnie się zablokowałem i inaczej, niż trickiem lub cheatem nie jestem w stanie przejść kawałka.
Obrazek
bob
Szaman
Posty: 1161
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 10:44
Kontakt:

Re: Co sądzisz o bugusingu,exploitusing i cheatowaniu?

Post autor: bob »

SPIDIvonMARDER pisze:Był gdzieś podobny temat. Uznaję te wszystkie sztuczki tylko w dwóch wypadkach:
1) kiedy znam grę już tak dobrze,ze eksperymentuję, aby wyciągnąć z niej jeszcze więcej, szczególnie dla rozrywki;
2) kiedy zupełnie się zablokowałem i inaczej, niż trickiem lub cheatem nie jestem w stanie przejść kawałka.
Co sądzić o wykorzystaniu tego bugu, fair czy nie fair - http://www.ttlg.com/forums/showthread.php?t=144234 ?
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5184
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Co sądzisz o bugusingu,exploitusing i cheatowaniu?

Post autor: SPIDIvonMARDER »

To zachowanie nie ma nic wspólnego z realizmem, czyli de facto psuje grę. Jest pójściem na skróty. Jak bym tego nie stosował w grze na serio.
Obrazek
ODPOWIEDZ