Ban banowi nierówny

Zajrzyj tutaj, jeśli masz ochotę pogawędzić, poplotkować i wtrącić swoje trzy grosze do dyskusji na tematy niemające wiele wspólnego z Thiefem.

Moderator: Bruce

Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Ban banowi nierówny

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Zaszła dziwna sytaucja. Streamer dostał 4 warny i nie może sie anwet zalogowac na forum.
Ja stworzyłem testowe konto i tez dałem mu 4 warny, co wg FAQ powinno je zbanować. Nic takiego nie nastąpilo, ponadto ów TESTOWE KONTO nadal może pisać i szkodzić! ;)
O co tu chodzi? Jak Streamer został zbanowany? Przez IP? I dlaczego TESTOWE nadal może normalnie funkcjonować... to przecież zeruje fizyczną moc warnów.

Druga sprawa, to osoby zbanowane powinny nadal mieć możliwość jakiegokolwiek kontaktu z modami i adminem... wszak bywa tak, że ban został nałożony niesłusznie. Albo może tak się zdarzyć. Ponadto ktoś niezarejestrowany może mieć pytanie... a rejestracja wymagająca aktywowania konta może być kłopotliwa. Dlatego w miejscu dostępnym dla wszystkich powinny być udostępnione opcje wysyłania wiadomości do modów i adminów.
Co o tym myślicie? Pytanie jest szczególnie skierowane do moderatorów i Piotra.
Obrazek
Awatar użytkownika
ERH+
Kurszok
Posty: 530
Rejestracja: 14 sierpnia 2009, 04:34
Lokalizacja: Kadath... ...w okolicach poduszki przed trzecią w nocy

Re: Ban banowi nierówny

Post autor: ERH+ »

Zwłaszcza że często przewijają się ludzie jednopostowi: "mam problem z sejwem w misji 4 skasowały mi się sevy pomóżcie jakoś proszę", itp; wystarczył by jakiś jeden temat w nagłówku strony głównej: "Pytania Gości Forum TUTAJ".

EDIT: Przydało by się też zrobić usystematyzowany zestaw linków: Thief część X, misja Y, save PL/ ENG czy co tam jeszcze trzeba.
Ostatnio zmieniony 28 listopada 2009, 21:44 przez ERH+, łącznie zmieniany 1 raz.
Charakter człowieka jest jego przeznaczeniem.
Awatar użytkownika
Bruce
Strażnik Glifów
Posty: 3834
Rejestracja: 06 maja 2003, 17:58
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Re: Ban banowi nierówny

Post autor: Bruce »

SPIDIvonMARDER pisze:Zaszła dziwna sytaucja. Streamer dostał 4 warny i nie może sie anwet zalogowac na forum.
Ja stworzyłem testowe konto i tez dałem mu 4 warny, co wg FAQ powinno je zbanować. Nic takiego nie nastąpilo, ponadto ów TESTOWE KONTO nadal może pisać i szkodzić! ;)
O co tu chodzi? Jak Streamer został zbanowany? Przez IP? I dlaczego TESTOWE nadal może normalnie funkcjonować... to przecież zeruje fizyczną moc warnów.

Druga sprawa, to osoby zbanowane powinny nadal mieć możliwość jakiegokolwiek kontaktu z modami i adminem... wszak bywa tak, że ban został nałożony niesłusznie. Albo może tak się zdarzyć. Ponadto ktoś niezarejestrowany może mieć pytanie... a rejestracja wymagająca aktywowania konta może być kłopotliwa. Dlatego w miejscu dostępnym dla wszystkich powinny być udostępnione opcje wysyłania wiadomości do modów i adminów.
Co o tym myślicie? Pytanie jest szczególnie skierowane do moderatorów i Piotra.
Odpowiedź jest prosta. Streamer został zbanowany ręcznie. Czyli coś nie działa tak, jak powinno.
Tomorrow comes tomorrow goes
But the cloud remains the same
Wonder why he’s feeling down
Tears of a clown
Obrazek
Awatar użytkownika
Abru
Młotodzierżca
Posty: 896
Rejestracja: 22 września 2002, 13:00

Re: Ban banowi nierówny

Post autor: Abru »

Nie ma automatycznego banowania po uzyskaniu 4 warna. Bana przyznaje się ręcznie i o ile wiem nie jest to błąd po prostu tak działa forum.
Awatar użytkownika
Nivellen
Złodziej
Posty: 2799
Rejestracja: 30 stycznia 2003, 23:21

Re: Ban banowi nierówny

Post autor: Nivellen »

Sytuacja z banami nie jest moim zdaniem "gardłowa". Zamieszanie na forum zdarza się sporadycznie, więc moderatorzy mogą się z tym uporać ręcznie.
Natomiast usystematyzowanie bazy danych (sejwy, cele, bonusy, loot itp), to niezły pomysł, tylko kto chciałby/miałby czas się tym wszystkim zająć (mnóstwo danych do opracowania i umieszczenia na forum)?
A "jednopostowcy" i tak będą się zdarzać :jez
Jeśli lubisz mroczne tajemnice i zamki...
Zapraszam do obejrzenia zrzutów z powstającej Fanmisji
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Ban banowi nierówny

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Może ja zechcę? :sword: Tylko bym potrzebował pomocy, przewodnika.
Obrazek
Awatar użytkownika
ERH+
Kurszok
Posty: 530
Rejestracja: 14 sierpnia 2009, 04:34
Lokalizacja: Kadath... ...w okolicach poduszki przed trzecią w nocy

Re: Ban banowi nierówny

Post autor: ERH+ »

Ja bym najpierw zapytał, czy jest jakiś przejrzysty sposób edycji SaveIndex.ion (można go otworzyć w WordPadzie), bo ludzie często chcą zachować dotychczasowe swoje save,y i zarazem dostać jakąś skończoną misję. Jak nie, to chyba trzeba dać zestaw ze skończonej gry i wytłumaczyć która nazwa save'u odnosi się do której misji (i niech sobie skasuje wszystkie wzwyż). U mnie pełny zestaw T:DS waży 90 MB, a T2 waży 40 MB.
Ponad to lokalizacja zapisów zależy chyba od wersji T:DS,
C:\Documents and Settings\[nazwa użytkownika]\My Documents\SaveGames lub
C:\Documents and Settings\[nazwa użytkownika]\My Documents\Thief - Deadly Shadows\SaveGames
Charakter człowieka jest jego przeznaczeniem.
bob
Szaman
Posty: 1161
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 10:44
Kontakt:

Re: Ban banowi nierówny

Post autor: bob »

Panujące zasady są teraz takie, że otrzymuje się bana po kilku (ilu?) ostrzeżeniach, czy też można otrzymywać ostrzeżenia w nieskończoność i nie być zbanowanym w zależności od woli moderatora a więc i otrzymać bana po pierwszym ostrzeżeniu w zależności od woli moderatora?
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Ban banowi nierówny

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Jest to zależne od woli. Widzę, bob, że nabijamy posty? 8-) W sumie to dobrze, takiej aktywności to forum już od dawna nie miało.
Obrazek
Awatar użytkownika
TricksieThiefsie
Mechanista
Posty: 445
Rejestracja: 08 marca 2013, 23:14

Re: Ban banowi nierówny

Post autor: TricksieThiefsie »

kiedyś było tu zabawniej :(
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3879
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: Ban banowi nierówny

Post autor: eLPeeS »

Było zabawniej bo kiedyś się więcej pisało po prostu. Z wielu powodów już tak się nie robi. Osobiście nie mam już tyle czasu co np. 10 lat temu. Będąc na studniach miałem tyle wolnego że mogłem spędzać na forum kilka godzin dziennie. Dziś muszę dzielić dzień pomiędzy pracę, kobietę i inne absorbujące sprawy doczesne jak np. trwający od listopada zeszłego roku kapitalny remont mieszkania :| Poczekajmy na nowego Thiefa albo Dishonored 2 - może będzie lepiej :-D
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Ban banowi nierówny

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Podejrzewam, że dyskusja zaraz zejdzie na inny tor, ale to najwyżej ją przekleję:

Jak dla mnie forum prawie umarło z braku nowych aktywnych osób, które chciałyby gadać i o zyciu, i o ulubionej misji. Czemu nie ma tych osób? Ano bo w branży Thiefa mało się dzieje, szczególnie tego oficjalnego.

I kolejna sprawa, forum powstało jako małe forum dla dżentelmenów, nie jest szeroko reklamowane, a jego "elity" (a więc bardzo aktywne osoby, które dużo działały) już nie są aktywne.
Obrazek
Awatar użytkownika
Hattori
Młotodzierżca
Posty: 939
Rejestracja: 18 listopada 2011, 16:40
Lokalizacja: The Keepers' Chapel (Zamurze)
Kontakt:

Re: Ban banowi nierówny

Post autor: Hattori »

No, zawsze można poczytać rozdział mojego TDA i go później skomentować. :rad Ogólnie przydaliby się ludzie, którzy czytają i oceniają dzieła w Twórczości fanowskiej. No i również tworzący, oczywiście.
ODPOWIEDZ