Katastrofa w Smoleńsku - Dyskusja

Zajrzyj tutaj, jeśli masz ochotę pogawędzić, poplotkować i wtrącić swoje trzy grosze do dyskusji na tematy niemające wiele wspólnego z Thiefem.

Moderator: Bruce

bob
Szaman
Posty: 1161
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 10:44
Kontakt:

Re: Katastrofa w Smoleńsku - Dyskusja

Post autor: bob »

Paris
Miastolud
Posty: 59
Rejestracja: 14 czerwca 2003, 10:51
Lokalizacja: Lębork
Kontakt:

Re: Katastrofa w Smoleńsku - Dyskusja

Post autor: Paris »

Tak polecieli raz - nie wrócili bo awaria.

Wysłano samolot zastępczy który także niby miał awarię i nie wrócił z pielgrzymką do Warszawy. Wrócił ale pusty (może chcieli sobie spędzić nockę w Witebsku)

Wysłano dwa kolejne (do jednego nagle się nie zmieścili) i dopiero wrócili.

A ja się pytam kto za te wycieczki zapłaci??
Pewni znowu ja ze swojej podatniczej kieszeni.
Thief Paris
Awatar użytkownika
BodomChild
Złodziej
Posty: 2419
Rejestracja: 15 maja 2006, 23:32
Lokalizacja: Pabianice

Re: Katastrofa w Smoleńsku - Dyskusja

Post autor: BodomChild »

Paris pisze:A ja się pytam kto za te wycieczki zapłaci??
Pewni znowu ja ze swojej podatniczej kieszeni.
Już odpowiadam, Ty nie zapłacisz, zapłacą może Twoje wnuki :wes .

Powiem Ci coś czego Ci w telewizji nie powiedzą (bo jest mniej ciekawe niż krzyż i refundacja in vitro), podatki, które teraz płacisz nie idą ani na Ciebie (jak niektórzy mówią "płacę podatki i korzystam z usług") ani nawet na to co robi teraz rząd, one idą na to co rząd już zrobił, na pokrycie długu, który został zaciągnięty, żeby zapłacić za „dobrobyt”, czyli za to, co rząd różnym ludkom naobiecywał. Tak, tak, ludzie w świecie zachodnim bez żadnych oporów pozwalają zadłużać swoje dzieci.
Pocieszam, że dług publiczny (prawidłowa nazwa powinna brzmieć tak jak w angielskim government debt, bo to ci złodzieje go zaciągają a nie ja) w Polsce nie jest aż taki straszny, Europa Zachodnia i USA (szczególnie USA, które są na dobrą sprawę bankrutem) są zadłużone dużo bardziej.
Do czego na dłuższą metę prowadzi system ekonomiczny dopuszczający zadłużanie się państwa?
Myślę, że wystarczająca będzie odpowiedź jednego z największych piewców tego systemu, Johna Maynarda Keynesa:

Na dłuższą metę wszyscy jesteśmy martwi

Keynes próbował być zabawny i zlekceważył zupełnie dłuższy okres czasu, który okazał się bezlitosny dla jego teorii. Dzisiaj się niby od keynesizmu odchodzi, ale szkody jakie wyrządził w światowej gospodarce odbijają się czkawką do dzisiaj, szczególnie w USA. Warto dodać jakie paskudne nawyki wykształcił u polityków, którzy lubują się w deficycie budżetowym i spełniają zachcianki różnych roszczeniowo nastawionych grup społecznych w nadziei, że ci odwdzięczą się głosem w wyborach, brakuje kasy? To się dodrukuje grosza i tym samym nałoży ukryty podatek na otumaniony lud.

I pomyśleć, że jeszcze w XIX w. za wydatki budżetowe przekraczające dochody państwa, minister finansów mógł zostać skazany nawet na karę śmierci, gdyby to dzisiaj obowiązywało to taki Rostowski by wisiał.

W ramach przeprosin za tego offtopa zapodam piosenkę :) .
PAŃSTWO POLSKIE ODZYSKUJE GODNOŚĆ
Awatar użytkownika
Maveral
Bruce Dickinson
Posty: 4661
Rejestracja: 11 kwietnia 2003, 12:07
Lokalizacja: Radlin
Płeć:

Re: Katastrofa w Smoleńsku - Dyskusja

Post autor: Maveral »

Mnie najbardziej mierzi, że to co wypracuję jako składkę emerytalną idzie na emerytury dzisiejszych emerytów, a jak ja będę stary, to ktoś będzie pracował na mnie. Ja nie chcę żeby ktokolwiek na mnie pracował i nie chcę pracować na nikogo. Sam sobie chcę i mogę nazbierać na emeryturę. Nie rozumiem co za debil wymyślił taki system, ale musiał być zdrowo popierdolony. Ciekawe co za rok zrobią z emeryturami ci z góry, jak otworzy się dla nas rynek pracy w Niemczech i Austrii. Już dziś w TV słyszałem, że szacuje się odpływ z kraju ok. 400 000 pracowników na tamte rynki pracy. Mnie się wydaje, że fala może sięgnąć nawet miliona ludzi, a liczba odpływających będzie zależeć od naszego rynku pracy. Czyli już wiadomo, że w rok nasz rynek się nie zmieni, a nawet będzie gorzej, więc milion to całkiem możliwy wynik. I kto będzie pracował na te emerytury? Społeczeństwo się starzeje, więc więcej kasy na emerytury trzeba będzie mieć, a ja się pytam skąd ta kasa ma pochodzić, kiedy ludzie w sile wieku wyjadą pracować i rozliczać się za granicą? Póki co, jedyne co ważniaki z góry wymyśliły, to podniesienie wieku emerytalnego. No brawo, może od razu do 100 lat podniesiemy próg, bo idę o zakład, że większość mężczyzn nie pożyje na emeryturze więcej niż 5 lat (o ile jej dożyją). Ehhhh...
Ciemność jest naszym sprzymierzeńcem!
Awatar użytkownika
BodomChild
Złodziej
Posty: 2419
Rejestracja: 15 maja 2006, 23:32
Lokalizacja: Pabianice

Re: Katastrofa w Smoleńsku - Dyskusja

Post autor: BodomChild »

No i już wszystko wiemy.

Rosja niespodziewanie ujawnia raport. Zawiniła polska strona i już, warunki do lądowania były fatalne, piloci je zignorowali, była presja, gen. Błasik, który był obecny kabinie pilotów strzelił sobie kielicha. Ruscy oczywiście nieskazitelni i bez winy. W zagranicznej prasie pojawiają się fajne nagłówki artykułów w gazetach w stylu "pijany generał naciskał...".

Nie jestem PiSmenem ani radiomaryjowcem i nie zamierzam robić z załogi TU-154 świętych niepokalanych, zapewne były jakieś znaczne niedopatrzenia, ale całkowity brak winy strony rosyjskiej? Proszę... Lotnisko w Smoleńsku było jakie było, co z kontrolerami lotów? Przesłuchiwano ich w ogóle? Nie wiadomo, skoro wszystkim zajęła się Rosja...

Edmund Klich zasługuje na wywalenie na zbity...

Jedno jest pewne, Rosji się nie ufa nawet odrobinę, każdy kto czytał jakąś książkę o Kremlu za rządów KGB-owca Putina wie dlaczego.
PAŃSTWO POLSKIE ODZYSKUJE GODNOŚĆ
Awatar użytkownika
Michal
Poganin
Posty: 729
Rejestracja: 02 listopada 2006, 13:33
Lokalizacja: Tychy

Re: Katastrofa w Smoleńsku - Dyskusja

Post autor: Michal »

Było pewne, że ruski się ze wszystkiego wybielą. Też im nie ufam i nie wierzę, że nie było żadnej winy z ich strony.
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Katastrofa w Smoleńsku - Dyskusja

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Ja po prostu do tego raportu dopisałbym kilka stron o tym co spieprzyli Ruscy i byłoby dobrze. W sumie to nic nowego nam nie powiedzieli, domyslaliśmy się podanych faktów już od dawna.
Obrazek
Awatar użytkownika
nexus
Paser
Posty: 194
Rejestracja: 05 maja 2009, 17:19
Kontakt:

Re: Katastrofa w Smoleńsku - Dyskusja

Post autor: nexus »

Na TVN przypomnieli raport z katastrofy CASA. Przyczyny katastrofy wojskowego transportowca idealnie pasują do katastrofy w Smoleńsku. Te same błędy. A po Faktach Pitera gada że trzeba skończyć z polską prowizorką. A to dobre :roll:
Awatar użytkownika
Kapitan Smith
Poganin
Posty: 750
Rejestracja: 21 października 2006, 12:31
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Katastrofa w Smoleńsku - Dyskusja

Post autor: Kapitan Smith »

W ani jedno słowo TVNu nie uwierzę.
W ogóle media w Polsce to najgorsze źródło informacji.
A Ruscy jacy są wszyscy wiemy, historia to najlepiej pokazuje. Czy oni kiedykolwiek czemukolwiek byli winni? :suc
Awatar użytkownika
nexus
Paser
Posty: 194
Rejestracja: 05 maja 2009, 17:19
Kontakt:

Re: Katastrofa w Smoleńsku - Dyskusja

Post autor: nexus »

Kapitan Smith pisze:W ani jedno słowo TVNu nie uwierzę.
W ogóle media w Polsce to najgorsze źródło informacji.
Czyli że w polskim wojsku wszystko jest OK. Ok jest nie przestrzeganie obowiązujących procedur. Normalne jest to że w kabinie każdy z pilotów robi co chce i nie raportuje tego co robi innym obecnym pilotującym.

Skoro polskie media są takie złe to pokaż mi takie które są dobre. Wszystkie są w jakimś stopniu upolitycznione lub w chory sposób poprawne politycznie.
Kapitan Smith pisze:A Ruscy jacy są wszyscy wiemy, historia to najlepiej pokazuje. Czy oni kiedykolwiek czemukolwiek byli winni? :suc
Tak. Są po części winni przegrania II WŚ przez nazistów :hyh
Awatar użytkownika
Malkovith1
Bełkotliwiec
Posty: 10
Rejestracja: 08 stycznia 2011, 18:31

Re: Katastrofa w Smoleńsku - Dyskusja

Post autor: Malkovith1 »

Rosjanie mówią nam, że przekazali wszystkie informacje z czarnej skrzynki, ale na pewno ukrywają jeszcze pewne rzeczy. Myśle, że mieli w tym swój wkład i boją się podać resztę informacji, które doprowadziłyby do nich. Rosjanie zawsze ukrywali przed nami wiele rzeczy, tak więc nie ufam im. Myślę też, że ich rząd jest jak sekta, która knuje tylko spiski przeciwko nam i amerykanom, ale to tylko moje zdanie.
Kto gra z kodami nie może chwalić się, że umie grać.
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Katastrofa w Smoleńsku - Dyskusja

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Spiski? To zwykła polityka, polityczna i rozpolitykowana :) Tu nie chodzi o to, że Rosjanie są Źli i mają pakt z szatanem, ale po prostu nie chcą się przyznać, że coś spieprzyli :) Jakby to u nas robił się Putin, bo nasze lotnisko było do dupy, to nasze władze też nie chciałyby się przyznać do tego :)
Obrazek
Awatar użytkownika
BodomChild
Złodziej
Posty: 2419
Rejestracja: 15 maja 2006, 23:32
Lokalizacja: Pabianice

Re: Katastrofa w Smoleńsku - Dyskusja

Post autor: BodomChild »

Malkovith1 pisze:że ich rząd jest jak sekta
Bardziej jak mafia, polecam książkę Edwarda Lucasa - "Nowa Zimna Wojna: Jak Kreml zagraża Rosji i Zachodowi", facet trochę za bardzo rozpływa się nad "zachodem" (moim zdaniem nie ma nad czym się rozpływać, trzeba raczej płakać), ale fajnie opisuje jak wygląda Rosja putinowska, jak traktuje sąsiadów i jak środowisko dawnego KGB przejęło tam władzę. Jedno jest pewne Putin dąży do celu... za wszelką cenę... jeśli trzeba to po trupach.
Malkovith1 pisze:knuje tylko spiski przeciwko nam i amerykanom, ale to tylko moje zdanie
A co my mamy wspólnego z Amerykanami? Pewnie, sojusznik i te sprawy, ale dawno już nie jesteśmy obiektem większego zainteresowania, mają teraz inne priorytety. Spiski przeciwko nam? Nie wiem, wiadome jest, że nigdy nie pogodzili się z tym, że Polska już nie jest w ich sferze wpływów.
Przeciwko Amerykanom raczej nie spiskują, ale podobno Rosja ogranicza swoje powiązania ze Stanami i ich przemysłem, mieli nawet zrezygnować z Microsoftu i przejść na Linuxa, więc może coś jest na rzeczy.
Amerykanie też mają swoje spiski, może nawet lepsze :wes .
SPIDIvonMARDER pisze:Spiski? To zwykła polityka, polityczna i rozpolitykowana :)
Ależ spiski zawsze były nieodłącznym elementem polityki :) .
SPIDIvonMARDER pisze:Tu nie chodzi o to, że Rosjanie są Źli i mają pakt z szatanem, ale po prostu nie chcą się przyznać, że coś spieprzyli :)
Pewnie tak właśnie jest.
PAŃSTWO POLSKIE ODZYSKUJE GODNOŚĆ
Awatar użytkownika
BodomChild
Złodziej
Posty: 2419
Rejestracja: 15 maja 2006, 23:32
Lokalizacja: Pabianice

Re: Katastrofa w Smoleńsku - Dyskusja

Post autor: BodomChild »

http://wiadomosci.onet.pl/raporty/katas ... omosc.html

Najprawdopodobniej kontrolerzy lotów też zawalili sprawę, tak jak myślałem, wina jest po obu stronach.
BodomChild pisze:Edmund Klich zasługuje na wywalenie na zbity...
Teraz to zauważyłem, chodziło oczywiście o Bogdana Klicha, Ministra Obrony Narodowej a nie o polskiego akredytowanego przy MAK Edmunda Klicha, dwóch Klichów i stąd moja pomyłka.
PAŃSTWO POLSKIE ODZYSKUJE GODNOŚĆ
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3879
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: Katastrofa w Smoleńsku - Dyskusja

Post autor: eLPeeS »

Bardzo ciekawy wywiad z płk. Robertem Latkowskim, byłym dowódcą 36. Specjalnego Pułku Lotnictwa Transportowego --> http://media.wp.pl/kat,1022943,wid,1307 ... caid=1bb31
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
timon
Garrett
Posty: 3883
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 19:07

Re: Katastrofa w Smoleńsku - Dyskusja

Post autor: timon »

Odświeżam kotleta, ale to nie mój wybór. Powołano nową komisję, która na pewno ustali stan faktyczny, motywy, przygotowania i przebiegu katastrofy. W skład komisji wchodzi prawnik praw kanonicznego tj. specjalista od rozwodów oraz etnomuzykolog wraz akustykiem, psycholog i (na dokładkę) .... doradca Putina. Brakuje mnie. Mam podobne kwalifikacje a biorę mniejszą dniówkę a napiszę taki raport, że .... nawet sam w niego uwierzę.
Zezwierzęcony, o zdradzieckiej mordzie, umysłowo niestabilny. Kanalia. Patologiczny element czyli OBYWATEL. Nie należący do ich wspólnoty narodowej. Hołota chamska. "Nie kocha Polski i Pana Boga"
Obcy kulturowo prezesowi
darkonia
Mechanista
Posty: 406
Rejestracja: 04 lipca 2011, 20:57

Re: Katastrofa w Smoleńsku - Dyskusja

Post autor: darkonia »

Nie wiedziałam, że nawet tutaj istnieje taki temat, więc... idę się pociąć.
Nie od dziś wiadomo, że historia jest pisana przez zwycięzców, nawet naoczny świadek nie potrafiłby opowiedzieć prawdy. W jakim celu wznawiać takie działania, skoro będzie tak, jak chce car P.

Pytanie retoryczne: Już minęło tyle lat?
- You think us fools?
- Yes... that is irrelevant.
Awatar użytkownika
BodomChild
Złodziej
Posty: 2419
Rejestracja: 15 maja 2006, 23:32
Lokalizacja: Pabianice

Re: Katastrofa w Smoleńsku - Dyskusja

Post autor: BodomChild »

Prawda może być tylko jedna: prezydent został zamordowany przez Tuska i Komorowskiego.

Obrazek
PAŃSTWO POLSKIE ODZYSKUJE GODNOŚĆ
Awatar użytkownika
TricksieThiefsie
Mechanista
Posty: 445
Rejestracja: 08 marca 2013, 23:14

Re: Katastrofa w Smoleńsku - Dyskusja

Post autor: TricksieThiefsie »

BodomChild pisze:Prawda może być tylko jedna: prezydent został zamordowany przez Tuska i Komorowskiego.

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
timon
Garrett
Posty: 3883
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 19:07

Re: Katastrofa w Smoleńsku - Dyskusja

Post autor: timon »

To już komisja ustaliła, teraz musi jedynie określić, kto podłożył saletrę, a kto cukier pod parówkę, tfu skrzydło chciałem napisać.
Zezwierzęcony, o zdradzieckiej mordzie, umysłowo niestabilny. Kanalia. Patologiczny element czyli OBYWATEL. Nie należący do ich wspólnoty narodowej. Hołota chamska. "Nie kocha Polski i Pana Boga"
Obcy kulturowo prezesowi
Awatar użytkownika
BodomChild
Złodziej
Posty: 2419
Rejestracja: 15 maja 2006, 23:32
Lokalizacja: Pabianice

Re: Katastrofa w Smoleńsku - Dyskusja

Post autor: BodomChild »

Obrazek
PAŃSTWO POLSKIE ODZYSKUJE GODNOŚĆ
Awatar użytkownika
Jacek
Strażnik Glifów
Posty: 3200
Rejestracja: 28 sierpnia 2003, 23:05
Lokalizacja: Zwoleń

Re: Katastrofa w Smoleńsku - Dyskusja

Post autor: Jacek »

Znalazłem ciekawy cytat:
"Nie znam przypadku w historii badania wypadków lotniczych, żeby uznano za autorytatywne wnioski co do przyczyny katastrofy bez ułożenia szczątków samolotu na planie 1:1 i rzetelnego ich zbadania. W związku z tym, wszystko to, co jest z dowolnej strony przytaczane, niezależnie jak to zostało nazwane - uważam za hipotezy."
Awatar użytkownika
timon
Garrett
Posty: 3883
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 19:07

Re: Katastrofa w Smoleńsku - Dyskusja

Post autor: timon »

A tam, austriackie gadanie. Jakieś składanie modeli. Tu masz rzeczowy wywód rzecznika MON Bartłomieja Misiewicza: "na podstawie materiału dowodowego, wyników badań ekspertów twierdzimy, że doszło do wybuchu".
Jak się chcę to się prawdę ustali w 31 godzin, w 15 dni uchwali odpowiednią ustawę, 2 minuty na Podpisa i prawda na 10.04 będzie.
Zezwierzęcony, o zdradzieckiej mordzie, umysłowo niestabilny. Kanalia. Patologiczny element czyli OBYWATEL. Nie należący do ich wspólnoty narodowej. Hołota chamska. "Nie kocha Polski i Pana Boga"
Obcy kulturowo prezesowi
danka
Bełkotliwiec
Posty: 4
Rejestracja: 07 lutego 2016, 23:29

Re: Katastrofa w Smoleńsku - Dyskusja

Post autor: danka »

Smoleńsk na sczęście już powoli idzie w niepamięć, dalej na 100% nie wiadomo co się wydarzyło ,ale przynajmniej nie jest to już temat dzielący polaków na co dzień. Takie mam wrażenie rozmawiając z https://netpol.eu/internet fachowcami którzy mi świetnie dostarczają internet, ludzie znajdują już bardziej atrakcyjne tematy do rozmowy merytorycznej, a nie tam jakieś przekrzykiwanie się i wyskakiwanie z włąsnymi racjami.
Ostatnio zmieniony 20 czerwca 2022, 16:01 przez danka, łącznie zmieniany 5 razy.
Awatar użytkownika
Jacek
Strażnik Glifów
Posty: 3200
Rejestracja: 28 sierpnia 2003, 23:05
Lokalizacja: Zwoleń

Re: Katastrofa w Smoleńsku - Dyskusja

Post autor: Jacek »

timon pisze:A tam, austriackie gadanie. Jakieś składanie modeli. Tu masz rzeczowy wywód rzecznika MON Bartłomieja Misiewicza: "na podstawie materiału dowodowego, wyników badań ekspertów twierdzimy, że doszło do wybuchu".
Jak się chcę to się prawdę ustali w 31 godzin, w 15 dni uchwali odpowiednią ustawę, 2 minuty na Podpisa i prawda na 10.04 będzie.
Takie samo gadanie jak oficjalne ustalenie przyczyn katastrofy praktycznie z góry pod zakładaną teorię i w dużej mierze na odległość.
timon pisze:...W skład komisji wchodzi prawnik praw kanonicznego tj. specjalista od rozwodów oraz etnomuzykolog wraz akustykiem, psycholog i (na dokładkę) .... doradca Putina. Brakuje mnie. Mam podobne kwalifikacje a biorę mniejszą dniówkę a napiszę taki raport, że .... nawet sam w niego uwierzę.
A takie masz?
"Wacław Berczyński - przez 21 lat pracował on dla Boeinga jako konstruktor jego samolotów. Amerykański koncern powierzał mu bezpieczeństwo tysięcy pasażerów... konstruktor, legitymujący się najwyższymi kategoriami inżynierskimi w Boeingu, osiąganymi przez ok. 1 proc. inżynierów tam zatrudnianych, stwierdza oczywistość, że samolot lecący na wysokości 20 m z prędkością 250 km/h nigdy w historii świata nie rozpadł się na dziesiątki tysięcy kawałków? "
ODPOWIEDZ