Katastrofa w Smoleńsku - Dyskusja

Zajrzyj tutaj, jeśli masz ochotę pogawędzić, poplotkować i wtrącić swoje trzy grosze do dyskusji na tematy niemające wiele wspólnego z Thiefem.

Moderator: Bruce

Awatar użytkownika
Spidey
Poganin
Posty: 727
Rejestracja: 18 marca 2009, 14:17

Re: Katastrofa w Smoleńsku - Dyskusja

Post autor: Spidey »

A to nagranie jest aby po ekspertyzie? :chy
Człowiek, który uczy się tylko tego, co inni już wiedzą, podobny jest w ignorancji do osoby, która nie uczy się w ogóle.        ~Kronika Pierwszego Wieku
Awatar użytkownika
BodomChild
Złodziej
Posty: 2419
Rejestracja: 15 maja 2006, 23:32
Lokalizacja: Pabianice

Re: Katastrofa w Smoleńsku - Dyskusja

Post autor: BodomChild »

ERH+ pisze:Tak, trolle od tygodnia przeżywają orgazm. Każda bzdura ma rację bytu, siadasz i wypisujesz wszystko co ci przyjdzie do głowy (gaz paraliżujący, wywoływanie mgły), i im więcej tego zestawisz na raz, tym bardziej wydaje się prawdopodobne... Po prostu nie mogę uwierzyć w to, czego jestem świadkiem... Nawet nie ma sensu podważać tych bzdur ("gdyby wszyscy byli przypięci pasami, to by przeżyli"). To wygląda jakby połowa ludzi pogłupiała, a druga miała radochę z podpuszczania -jestem przerażony. :smu
Z jednej strony działa reguła niedostępności, ludzie lubią to co nieoficjalne, tajne, są skłonni uznawać to co niedostępne za prawdziwe. Z drugiej strony trzeba się zastanowić skąd się biorą teorie spiskowe, najczęściej wtedy, kiedy ludziom coś się nie zgadza lub są jakieś niedopowiedzenia. Tutaj trafiło na podatny grunt, były sprzeczne informacje, do końca nie znane są przyczyny wypadku, władzom rosyjskim z zasady się nie ufa i dodatkowo ten film, nic dziwnego, że takie teorie będą rosły jak grzyby po deszczu.
Ivvan pisze:Druga sprawa... ktos kto siedzi we wraku samolotu (w srodku) i strzela to raczej nie po to by
Skąd wiesz, że strzały słychać ze środka? Ja nie potrafię takiego czegoś ocenić. O tej sprawie z reporterem coś tam słyszałem, ale nie wiem o tym za dużo więc nie skomentuję.
Ivvan pisze:Nawet jesli by to wyszlo ze to kolejna zbrodnia ze strony rosji to co my im mozemy? nic...
No właśnie o tym pisałem, nawet gdyby to był zamach, to nikt w oficjalnych mediach o tym nawet nie piśnie, wszystko zostałoby załatwione za kulisami, jak to się często robi z brudnymi sprawami w polityce, nikt nie ma ochoty na wojnę z Rosją, a już najmniej USA jako nasz niby sojusznik. Byłaby to kolejna sprawa niewyjaśniona jak z zabójstwem Kennedy'ego.
Spidey pisze:A to nagranie jest aby po ekspertyzie? :chy
Prokuratura wojskowa miała to badać, ale jak na razie nikt tego tematu nie porusza.

Ja nie odrzucam żadnej możliwości, zamachu też nie, byłoby to myślenie nieracjonalne (trochę nie rozumiem ludzi, którzy coś odrzucają "bo tak"), ale prawdopodobieństwo wydaje mi się prawie żadne. Pogadamy jak zbadają ten filmik (o ile w ogóle go zbadają).
PAŃSTWO POLSKIE ODZYSKUJE GODNOŚĆ
Awatar użytkownika
Jacek
Strażnik Glifów
Posty: 3200
Rejestracja: 28 sierpnia 2003, 23:05
Lokalizacja: Zwoleń

Re: Katastrofa w Smoleńsku - Dyskusja

Post autor: Jacek »

Zaratul pisze:Trochę na to za późno.Czemu?Ponieważ ta dyskusja już zeszła na poziom onetu.Czytanie waszych postów boli. Jedna osoba bredzi i to dość mocno(Jacek)
Może ustosunkuj sie merytorycznie do moich "bredni" bo ja równie dobrze moge to napisac o twojej wypowiedzi, konkrety proszę i kontrargumenty, jesli nie masz to nie obrażaj mnie lub uszanuj zdanie odmienne od twojego.

"Zamknij sie" do boba było niegrzeczne ale po jego wypowiedzi o moherach jak najbardziej uzasadnione, spierajmy sie, miejmy odmienne zdanie ale nie robmy z tego watku parodii, nie masz nic do powiedzenia - nie pisz.
Awatar użytkownika
Zaratul
Młotodzierżca
Posty: 892
Rejestracja: 13 stycznia 2008, 21:42
Lokalizacja: Poznań

Re: Katastrofa w Smoleńsku - Dyskusja

Post autor: Zaratul »

Jacek pisze:Może ustosunkuj sie merytorycznie do moich "bredni" bo ja równie dobrze moge to napisac o twojej wypowiedzi, konkrety proszę i kontrargumenty, jesli nie masz to nie obrażaj mnie lub uszanuj zdanie odmienne od twojego.
Chodzi mi o ogólny całokształt twoich postów w tym topicu.Tak czytam te posty i osobą która najbardziej uszanować posty innych jesteś Ty.
Jacek pisze:"Zamknij sie" do boba było niegrzeczne ale po jego wypowiedzi o moherach jak najbardziej uzasadnione, spierajmy sie, miejmy odmienne zdanie ale nie robmy z tego watku parodii
Właśnie to w poprzednim poście napisałem że za dużo się tutaj obrzucacie błotem.Fajno by było gdybyście na chwilę o polityce i teoriach spiskowych zapomnieli i pomuśleli chwilę nad śmiercią tych ludzi.
Jacek pisze:nie masz nic do powiedzenia - nie pisz.
Widzę że ktoś tutaj zbyt duże nerwówki miał po przeczytaniu mego posta.Wyluzuj,mimo iż była o tobie mowa to chciałem tylko zwrócić uwagę na wasze spięcia a nie kogoś obrazić.Tak więc jednak pozwolisz że będę pisać w tym topicu jak będę chciał?
Look at you, hacker. A pathetic creature of meat and bone, panting and sweating as you run through my corridors. How can you challenge a perfect, immortal machine?
Awatar użytkownika
marek
Garrett
Posty: 4775
Rejestracja: 09 grudnia 2003, 08:52
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Katastrofa w Smoleńsku - Dyskusja

Post autor: marek »

Rosjanie na tej katastrofie bardzo ucierpieli, gdyż:
- ich lotnictwu nie można tak ufać - wypadek był na rosyjskie ziemii z rosyjskim samolotem. To jest też pewnie jeden z powodów, dlaczego Miedwiediew przyleciał samolotem mimo pyłu, a nie helikopterem/pociągiem - aby pokazać, ze rosyjskim samolotom można ufać
- zostali postawieni w bardzo złym świetle - nie potrafili zadbać o bezpieczeństwo głowy innego państwa
- ile osób wiedziało o Katyniu? Wszyscy Polacy, pewnie góra połowa Rosjan, może co 10 osoba z byłego ZSRR, a tak to pewnie rzadko który historyk. A teraz? Cały zachód razem z informacją o śmierci Kaczyńskiego dowiaduje się, że leciał na uroczystości związane z obchodami ludobójstwa dokonanego przez Rosjan.

Jeśli ktoś twierdzi, że Rosjanie zyskali na tym wypadku, to jest w błędzie - na arenie międzynarodowej potwornie stracili.
ObrazekObrazek
"No one reads books these days"
Awatar użytkownika
Jacek
Strażnik Glifów
Posty: 3200
Rejestracja: 28 sierpnia 2003, 23:05
Lokalizacja: Zwoleń

Re: Katastrofa w Smoleńsku - Dyskusja

Post autor: Jacek »

Zaratul pisze:Chodzi mi o ogólny całokształt twoich postów w tym topicu.Tak czytam te posty i osobą która najbardziej uszanować posty innych jesteś Ty.
Całokształt moich postów był taki, że byłem za Lechem i chciałem żeby uszanować fakt jego śmierci. Poczytaj na spokojnie to co inni pisali. Mam inne zdanie niż ty i niż większość ale naprawdę nie uważam żebym "bredził".
Zaratul pisze:
Jacek pisze:nie masz nic do powiedzenia - nie pisz.
Widzę że ktoś tutaj zbyt duże nerwówki miał po przeczytaniu mego posta.Wyluzuj,mimo iż była o tobie mowa to chciałem tylko zwrócić uwagę na wasze spięcia a nie kogoś obrazić.Tak więc jednak pozwolisz że będę pisać w tym topicu jak będę chciał?
To akurat było do boba więc nie denerwuj się.

Tak w ogóle to dyskusje o takich sprawach zawsze będą powodowac spięcia, chyba tego nie unikniemy.
Awatar użytkownika
waldeq
Kurszok
Posty: 517
Rejestracja: 03 grudnia 2006, 22:12
Lokalizacja: Południowa Dzielnica

Re: Katastrofa w Smoleńsku - Dyskusja

Post autor: waldeq »

Jedno jest pewne. Kaczyński z żoną pochowany na Wawelu. Należy już mu dać spokój i skupić się nad tym co czeka nas, żywych.
Jacku, również nie uważam żebyś "bredził".
Awatar użytkownika
timon
Garrett
Posty: 3883
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 19:07

Re: Katastrofa w Smoleńsku - Dyskusja

Post autor: timon »

Żart historii : przyleciał Miedwiediew a Obama nie. To chyba dla prawdziwego pisowca trudne do przełknięcia, bo nawet mnie to "zdziwiło/poruszyło/zastanowiło/uderzyło"
Zezwierzęcony, o zdradzieckiej mordzie, umysłowo niestabilny. Kanalia. Patologiczny element czyli OBYWATEL. Nie należący do ich wspólnoty narodowej. Hołota chamska. "Nie kocha Polski i Pana Boga"
Obcy kulturowo prezesowi
bob
Szaman
Posty: 1161
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 10:44
Kontakt:

Re: Katastrofa w Smoleńsku - Dyskusja

Post autor: bob »

Podobno Obama grał w golfa.
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3879
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: Katastrofa w Smoleńsku - Dyskusja

Post autor: eLPeeS »

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
Abru
Młotodzierżca
Posty: 896
Rejestracja: 22 września 2002, 13:00

Re: Katastrofa w Smoleńsku - Dyskusja

Post autor: Abru »

bob
Szaman
Posty: 1161
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 10:44
Kontakt:

Re: Katastrofa w Smoleńsku - Dyskusja

Post autor: bob »

W moim mieście pewne rondo może zmienić swoją nazwę z ... na im. ofiar katastrofy Smoleńskiej.
coorean
Bełkotliwiec
Posty: 21
Rejestracja: 08 maja 2006, 14:15

Re: Katastrofa w Smoleńsku - Dyskusja

Post autor: coorean »

Z jakiegoś portalu :)

"Patrz synku, tu jest król Sobieski - on powstrzymał nawałę turecką
na Europę, a tu marszałek Piłsudski zwycięski wódz nad bolszewikami,
ojciec niepodległości po 200 latach niewoli, a tu książę Poniatowski
zginął bohatersko, a tam Kościuszko naczelnik powstania, zwycięski
wódz w Ameryce Północnej, a tam polscy królowie z dynastii Wazów,
Jagiellonów....
- a tu tato
- tuuuu... prezydent Kaczyński i jego Żona.
- a co oni zrobli?
- nic, ale byli mili, ciepli, sympatyczni."
bob
Szaman
Posty: 1161
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 10:44
Kontakt:

Re: Katastrofa w Smoleńsku - Dyskusja

Post autor: bob »

coorean pisze:Z jakiegoś portalu :)

"Patrz synku, tu jest król Sobieski - on powstrzymał nawałę turecką
na Europę, a tu marszałek Piłsudski zwycięski wódz nad bolszewikami,
ojciec niepodległości po 200 latach niewoli, a tu książę Poniatowski
zginął bohatersko, a tam Kościuszko naczelnik powstania, zwycięski
wódz w Ameryce Północnej, a tam polscy królowie z dynastii Wazów,
Jagiellonów....
- a tu tato
- tuuuu... prezydent Kaczyński i jego Żona.
- a co oni zrobli?
- nic, ale byli mili, ciepli, sympatyczni."
Dużo jest takich, chowali by byle jakiego lumpa z takimi cechami.
Awatar użytkownika
Daweon
Arcykapłan
Posty: 1344
Rejestracja: 06 lipca 2009, 19:15
Lokalizacja: Tarnów

Re: Katastrofa w Smoleńsku - Dyskusja

Post autor: Daweon »

coorean pisze:Piłsudski zwycięski wódz nad bolszewikami,
ojciec niepodległości po 200 latach niewoli
Może się czepiam, ale to chyba było 100 lat.
Człowiek żyje by być szczęśliwy
Szczęście zaś to tylko chęć życia
Jesteśmy więc po to by chcieć tu być
Bo oprócz trwania nie mamy nic innego
Awatar użytkownika
timon
Garrett
Posty: 3883
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 19:07

Re: Katastrofa w Smoleńsku - Dyskusja

Post autor: timon »

Daweon pisze:
coorean pisze:Piłsudski zwycięski wódz nad bolszewikami,
ojciec niepodległości po 200 latach niewoli
Może się czepiam, ale to chyba było 100 lat.
Czepiać się też trzeba poprawnie.
Zezwierzęcony, o zdradzieckiej mordzie, umysłowo niestabilny. Kanalia. Patologiczny element czyli OBYWATEL. Nie należący do ich wspólnoty narodowej. Hołota chamska. "Nie kocha Polski i Pana Boga"
Obcy kulturowo prezesowi
Awatar użytkownika
Daweon
Arcykapłan
Posty: 1344
Rejestracja: 06 lipca 2009, 19:15
Lokalizacja: Tarnów

Re: Katastrofa w Smoleńsku - Dyskusja

Post autor: Daweon »

timon pisze:
Daweon pisze:
coorean pisze:Piłsudski zwycięski wódz nad bolszewikami,
ojciec niepodległości po 200 latach niewoli
Może się czepiam, ale to chyba było 100 lat.
Czepiać się też trzeba poprawnie.
No dobra, poprawiam się: 123 lata, ale bliżej to do 100 lat niż do 200.
Człowiek żyje by być szczęśliwy
Szczęście zaś to tylko chęć życia
Jesteśmy więc po to by chcieć tu być
Bo oprócz trwania nie mamy nic innego
Awatar użytkownika
marek
Garrett
Posty: 4775
Rejestracja: 09 grudnia 2003, 08:52
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Katastrofa w Smoleńsku - Dyskusja

Post autor: marek »

No wiecie - z drugiej strony ktoś mógłby powiedzieć, że Kościuszko miał problemy z alkoholem, a Piłsudzki regularnie zdradzał żonę - a Kaczyńscy byli mili, ciepli, sympatyczni :P
ObrazekObrazek
"No one reads books these days"
Awatar użytkownika
timon
Garrett
Posty: 3883
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 19:07

Re: Katastrofa w Smoleńsku - Dyskusja

Post autor: timon »

Tak ciepło mówił o małpach w czerwieni i miło dziada wysyłał po pieprz.
Zezwierzęcony, o zdradzieckiej mordzie, umysłowo niestabilny. Kanalia. Patologiczny element czyli OBYWATEL. Nie należący do ich wspólnoty narodowej. Hołota chamska. "Nie kocha Polski i Pana Boga"
Obcy kulturowo prezesowi
Awatar użytkownika
Michal
Poganin
Posty: 729
Rejestracja: 02 listopada 2006, 13:33
Lokalizacja: Tychy

Re: Katastrofa w Smoleńsku - Dyskusja

Post autor: Michal »

Oj zapewne będzie w piekle się smażył za te straszne słowa :kwd Aż ciarki po plecach przechodzą normalnie na myśl o tych strasznych incydentach.
Awatar użytkownika
timon
Garrett
Posty: 3883
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 19:07

Re: Katastrofa w Smoleńsku - Dyskusja

Post autor: timon »

Nie przesadzajmy, ma obliczu ojca narodu, męczennika i bohatera, tego co miał uratować naród, taki drobiazg nic nie znaczy.
Zezwierzęcony, o zdradzieckiej mordzie, umysłowo niestabilny. Kanalia. Patologiczny element czyli OBYWATEL. Nie należący do ich wspólnoty narodowej. Hołota chamska. "Nie kocha Polski i Pana Boga"
Obcy kulturowo prezesowi
Awatar użytkownika
Jacek
Strażnik Glifów
Posty: 3200
Rejestracja: 28 sierpnia 2003, 23:05
Lokalizacja: Zwoleń

Re: Katastrofa w Smoleńsku - Dyskusja

Post autor: Jacek »

Strasznie dużo w was nienawiści do Lecha, nawet po jego śmierci, dajcie juz spokój zmarłym i zakończmy ten temat.
Awatar użytkownika
timon
Garrett
Posty: 3883
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 19:07

Re: Katastrofa w Smoleńsku - Dyskusja

Post autor: timon »

To nie nienawiść ale przykre wspomnienia. Wszechobecne brązownictwo nie wymazało mi wspomnień.
Zezwierzęcony, o zdradzieckiej mordzie, umysłowo niestabilny. Kanalia. Patologiczny element czyli OBYWATEL. Nie należący do ich wspólnoty narodowej. Hołota chamska. "Nie kocha Polski i Pana Boga"
Obcy kulturowo prezesowi
Awatar użytkownika
BodomChild
Złodziej
Posty: 2419
Rejestracja: 15 maja 2006, 23:32
Lokalizacja: Pabianice

Re: Katastrofa w Smoleńsku - Dyskusja

Post autor: BodomChild »

Obrazek
PAŃSTWO POLSKIE ODZYSKUJE GODNOŚĆ
Awatar użytkownika
Daweon
Arcykapłan
Posty: 1344
Rejestracja: 06 lipca 2009, 19:15
Lokalizacja: Tarnów

1

Post autor: Daweon »

Tutaj jest między innymi o tym co sądzi prokuratura o podejrzanym filmie:

http://fakty.interia.pl/raport/lech-kac ... tu,1470461
Człowiek żyje by być szczęśliwy
Szczęście zaś to tylko chęć życia
Jesteśmy więc po to by chcieć tu być
Bo oprócz trwania nie mamy nic innego
ODPOWIEDZ