Katastrofa w Smoleńsku - Dyskusja

Zajrzyj tutaj, jeśli masz ochotę pogawędzić, poplotkować i wtrącić swoje trzy grosze do dyskusji na tematy niemające wiele wspólnego z Thiefem.

Moderator: Bruce

Awatar użytkownika
demonax
Paser
Posty: 256
Rejestracja: 23 kwietnia 2009, 10:53
Lokalizacja: Knw

Re: Katastrofa w Smoleńsku - Dyskusja

Post autor: demonax »

Owszem, ludzie doszukują się tam wszystkiego, co mogłoby obciążyć Rosjan i potwierdzić teorię niektórych o zamachu. Niektórzy nawet dosłuchali się tam polskich słow itd. http://www.youtube.com/watch?v=VVOdH-YJ ... re=related. Jeśli posłucha się na słuchawkach bardzo głosno to rzeczywiście słychać , ale przecież ten film już pewnie został zmontowany 500 razy :mru

Póki co poczekajmy na wyniki badań tego nagrania.
Awatar użytkownika
BodomChild
Złodziej
Posty: 2419
Rejestracja: 15 maja 2006, 23:32
Lokalizacja: Pabianice

Re: Katastrofa w Smoleńsku - Dyskusja

Post autor: BodomChild »



Tam rzeczywiście ktoś/coś wychodzi zza drzewa (0:40-0:43), tyle, że...
demonax pisze:ten film już pewnie został zmontowany 500 razy :mru
No właśnie, chociaż trzeba przyznać, że jeśli to fake to całkiem nieźle zrobiony.
PAŃSTWO POLSKIE ODZYSKUJE GODNOŚĆ
Awatar użytkownika
Daweon
Arcykapłan
Posty: 1344
Rejestracja: 06 lipca 2009, 19:15
Lokalizacja: Tarnów

Re: Katastrofa w Smoleńsku - Dyskusja

Post autor: Daweon »

Znam kogoś kto rozmawiał z kimś wysoko postawionym, który znów słyszał że,
jacyś eksperci wyczyścili szumy właśnie z tego filmu. Podobno w momencie gdy dziennikarze byli najbliżej wraku słychać słowa typu: "ratunku", "pomóżcie".
Ciarki mi przeszły na taką myśl, z drugiej strony to tylko plotka. W sumie to gdyby faktycznie wypadek był przez Rosjan to wątpię aby pozwolili na ujawnienie prawdy. Wszystko działo się na ich ziemi.
Człowiek żyje by być szczęśliwy
Szczęście zaś to tylko chęć życia
Jesteśmy więc po to by chcieć tu być
Bo oprócz trwania nie mamy nic innego
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3880
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: Katastrofa w Smoleńsku - Dyskusja

Post autor: eLPeeS »

Ta. Spiskowcy się rozkręcają:
http://www.gp24.pl/apps/pbcs.dll/articl ... /869202389

Ja poza tym słyszałem jeszcze dwie inne teorie:
- Za wszystkim stoi Micheil Saakaszwili. Podobno ktoś wypatrzył mikroekspresję w postaci uśmiechu na jego twarzy w momencie gdy mówi o śmierci Kaczyńskiego podczas udzielania wywiadu dla CNN. Co chciał przez to osiągną możemy się tylko domyślać.
- Za wszystkim stoi jakaś niezidentyfikowana jeszcze grupa/organizacja która pierw doprowadziła do katastrofy samolotu, potem nakłoniła Dziwisza by zgodził się na pochówek na Wawelu. Wszystko po to by w momencie gdy zjadą się głowy państw całego świata wykorzystać chaos w kraju i dokonać spektakularnego nań zamachu.

Byłą jeszcze trzecia teoria ale jest zbyt chamska i w sumie nie pasuje do reszty faktów więc jej nie przytoczę.
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
Maveral
Bruce Dickinson
Posty: 4661
Rejestracja: 11 kwietnia 2003, 12:07
Lokalizacja: Radlin
Płeć:

Re: Katastrofa w Smoleńsku - Dyskusja

Post autor: Maveral »

Nie jestem pewien czy taka katastrofa jest na rękę PO. Może i więcej ludzi znaczących zginęło z PiS, ale jakby się tak głębiej zastanowić, to Pisowcy wyjdą na swego rodzaju męczenników, a tych Polacy lubią. Sympatie Polaków raczej pójdą w stronę poszkodowanego przez los, Jarosława Kaczyńskiego. Wynik wyborów wcale nie jest pewny.
Ciemność jest naszym sprzymierzeńcem!
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5184
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Katastrofa w Smoleńsku - Dyskusja

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Szczerze mówiąc to pomimo bujnej wyobraźni, to poza dymem nikogo tam nie widzę. Ów "strzały" to mogły być jakiekolwiek trzaski wywołane pożarem, a słynna postać z 40 sekundy porusza się w wyjątkowo dziwny sposób, absolutnie nienaturalny. Pozostali "ludzie" to mogą być gapie.

Autosugestia tak działa, że jak ktoś nam powie, że np. chmura przypomina smoka, to tego smoka ujrzymy pomimo, że jeszcze chwilę wcześniej nigdy byśmy tak tego nie skojarzyli.
Ponadto trochę dziwne, że operator widząc "żywego czlwoeika" nie podbiegł do niego bliżej. Powiedzmy że się bał podejsć, ale choć trochę by się zblizył, ciekawość to potężna siła.
Obrazek
Awatar użytkownika
marek
Garrett
Posty: 4775
Rejestracja: 09 grudnia 2003, 08:52
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Katastrofa w Smoleńsku - Dyskusja

Post autor: marek »

Najgłupsze teorie:
- przepowiednia Nostradamusa - taaa, Polska niezwyciężona
- Ruskie to zorganizowali - aha, szczególnie, że ostatnio stosunki polsko-rosyjskie zaczęły się polepszać, nawet Kaczyński był nieco bardziej ugodowy
- dopatrywanie sie na filmie cudów - na filmie w takiej jakości można się dopatrywać co najwyżej artefaktów, każdy kształt mógł być zwykłym kłębem dymu lub popychanym wiatrem kawałkiem materiału. Poza tym kamerzysta powinien raczej szukać ofiar, czy ktoś żyje, taki ludzki odruch. Same strzały, to: broń którejś z ofiar była w ogniu, wojsko przegania gapiów lub po prostu sa to zwykłe trzaski, które powstają np. kiedy się zderzają ciężkie żelazne elementy (to jakoś słabo pasuje). Było tam tylu gapiów, że któryś by zwrócił uwagę na wołanie rannego, więc to odpada.
ObrazekObrazek
"No one reads books these days"
Awatar użytkownika
Leming
Złodziej
Posty: 2565
Rejestracja: 17 stycznia 2005, 10:16
Lokalizacja: Statua postępu

Re: Katastrofa w Smoleńsku - Dyskusja

Post autor: Leming »

Za wszystkim stoi Rydzyk!! To przecież on mówił kiedyś na antenie radia, że nie widzi prezydenta Kaczyńskiego jako "swojego" kandydata w najbliższych wyborach. A więc musiał wiedzieć! Z pewnością jego moherowe służby dokonały zamachu (może mieli jakąś babcię kamikadze na pokładzie)? Teraz tylko potrzebny odpowiednio "czysty polski patriotyczny kandydat" i będzie można ogłosić Toruń stolicą Polski.


Wybaczcie, nie mogłem się powstrzymać. Ale jak czytam te wszystkie nowości, przecieki i tajne materiały, które wyciekły ostatnimi czasy, to się zastanawiam co ludzi nakręca, że tworzą takie historie. :kwa
Kupię Azjatkę - najlepiej Japonkę (może być używana)

Suma całkowitej ilości Informacji we Wszechświecie jest stała i jest równa 0 (zero)
bob
Szaman
Posty: 1161
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 10:44
Kontakt:

Re: Katastrofa w Smoleńsku - Dyskusja

Post autor: bob »

Leming pisze:Za wszystkim stoi Rydzyk!! To przecież on mówił kiedyś na antenie radia, że nie widzi prezydenta Kaczyńskiego jako "swojego" kandydata w najbliższych wyborach. A więc musiał wiedzieć! Z pewnością jego moherowe służby dokonały zamachu (może mieli jakąś babcię kamikadze na pokładzie)? Teraz tylko potrzebny odpowiednio "czysty polski patriotyczny kandydat" i będzie można ogłosić Toruń stolicą Polski.
Kaczyński Lech popierał moherów i mohery popierały jego.Dbając o mohery np. zniósł opłatę dla osób, które ukończyły 60 lat.Przecież śmierć prezydenta Lecha Kaczyńskiego to strata dla całego moherlandu (nie mają już czysto-katolickiego kandydata).
Awatar użytkownika
Jacek
Strażnik Glifów
Posty: 3200
Rejestracja: 28 sierpnia 2003, 23:05
Lokalizacja: Zwoleń

Re: Katastrofa w Smoleńsku - Dyskusja

Post autor: Jacek »

Podstawowe pytania:
Co miałoby to dać ruskim?
A co skorzystałaby PO?
Dla mnie teoria spisku bez sensu: za duża skala, za duże ryzyko, za małe (i o ile w ogóle) korzyści.
2. Brak paliwa po zaledwie 1,5 godzinnym locie.
3. Brak jakiegokolwiek pożaru po kraksie.
Z czego miał byc pożar jak paliwa nie było?

bob, zamknij się...
Awatar użytkownika
Bukary
Homo Rhetoricus
Posty: 5569
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 18:15
Lokalizacja: Gildia Topielników (przy tawernie Pod Rozszalałym Wichrem)

Re: Katastrofa w Smoleńsku - Dyskusja

Post autor: Bukary »

Wygląda na to, że na uroczystościach pogrzebowych nie pojawią się jednak najważniejsze osobistości z całego świata. Prawdopodobnie w niedzielę nadal nie będzie można latać nad Europą:

http://wiadomosci.onet.pl/2156001,12,za ... ,item.html
Thief Antologia PL: od 20 X 2006 w sklepach!
Zagraj w FM Old Comrades, Old Debts i zobacz moje zrzuty.
Awatar użytkownika
Jacek
Strażnik Glifów
Posty: 3200
Rejestracja: 28 sierpnia 2003, 23:05
Lokalizacja: Zwoleń

Re: Katastrofa w Smoleńsku - Dyskusja

Post autor: Jacek »

Na to się nic nie poradzi, dla mnie liczy się sama chęć wzięcia udziału w uroczystościach.
spamer
Paser
Posty: 252
Rejestracja: 26 października 2005, 18:57

Re: Katastrofa w Smoleńsku - Dyskusja

Post autor: spamer »

eLPeeS pisze:
spamer pisze:Elpees - jesteś mistrzem linkowania - tok.fm i Eichelberger to ekipa Agory...
Nie wiem. Być może. Co w związku z tym?
Po co dałeś tyle linków, skoro wszystkie pochodzą z jednego źródła? Agora nie wybacza "thoughtcrime".

Bukary pisze:
spamer pisze:Bukary, tak jak już parę osób wspomniało - jeśli na Wawelu mają spoczywać tylko wybitni i zasłużeni, to trzeba przede wszystkim "wykopać" stamtąd Sasów i Zygmunta III Wazę (który wielkim królem nie był), no i matkę Słowackiego.
Możesz wykopać, jeśli ci przeszkadzają. Rozumiem, że według ciebie na Wawelu znajdzie się miejsce dla każdego.
Skąd taki wniosek? I gdzie napisałem, że chcę, żeby czyjś grób przeniesiono? Ulegacie histerii, spora część osób pochowanych na Wawelu to przypadkowa zbieranina. Zresztą praktycznie wszyscy zasłużeni, którzy tam trafili, byli ludźmi z krwi i kości i nie są bohaterami bez skazy. Tu od razu zaznaczam - jestem przeciwnikiem demitologizacji bohaterów narodowych i nie zamierzam tu kwestionować wielkości Sikorskiego czy ks. J. Poniatowskiego. Idealnych herosów odnajdziemy tylko w książkach, drugiego Winkelrieda wśród pogrzebanych na Wawelu nie znajdziesz.

Nie byłem entuzjastą pochowania Kaczyńskiego na Wawelu, ale wygląda na to, że pogrzeb przerodzi się w manifestację polskości. Wszystkie polityczne tuzy ze świata zapowiedziały swój udział - to dla nas bardzo ważny sygnał: Polska może jeszcze liczyć na jakieś oparcie na Zachodzie (i nie mam tu na myśli Niemców :mru) .
Chyba nikt nie wierzy w nagłą przemianę Rosjan (wystarczy przeczytać w sobotniej Rzepie, jak rosyjska prasa pisała o Kaczyńskim kilka dni przed katastrofą), Putin wiele razy udowodnił, że nie szanuje życia nawet swoich rodaków. Pompa z jaką pochowany zostanie prezydent na pewno nie jest w smak Ruskim. I to mnie najbardziej cieszy.
Bukary pisze:
spamer pisze:A może pobawmy się w większe absurdy - jaką skalę stosujesz do oceny zasług? Kto bardziej poświęcił się dla ojczyzny: Mickiewicz czy Baczyński?
Owszem, absurdalne pytanie. Ale jeśli muszę na nie odpowiedzieć, to zasugeruję delikatnie, że - pomimo bohaterskiej ofiary Baczyńskiego (i setek innych, którzy polegli w Warszawie) - większe znaczenie dla historii Polski i polskiej kultury miał zdecydowanie Mickiewicz. Zadowolony?
Bukary - od ciebie wymagam trzeźwego myślenia - nie spodziewałem się, że podejdziesz do tego ze śmiertelną powagą. Powinieneś dostrzec, że na to pytanie nie da się odpowiedzieć. Do tego wylazł z ciebie nauczyciel i sypnąłeś paroma truizmami.
Bukary pisze:I jeszcze jedno: skoro tyle się mówi o woli rodziny zmarłego, to dlaczego nie sznuje się woli rodziny tych, którzy już są pochowani na Wawelu? O ile wiem, rodzina Piłsudskiego o mało nie dostała białej gorączki na wieść o tym, gdzie dokładnie spoczywać będzie Kaczyński.
Piłsudski był wybitnym mężem stanu, ale dlaczego z tego powodu jego potomkowie mają być otaczani powszechną czcią i uchodzić za autorytety? Ich zdanie jest tyle samo warte co twoja (lub moja) opinia.

PS: Jestem zwolennikiem pochówku Kwacha na Wawelu pod warunkiem, że spocznie obok Michała Korybuta Wiśniowieckiego. :jez
bob
Szaman
Posty: 1161
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 10:44
Kontakt:

Re: Katastrofa w Smoleńsku - Dyskusja

Post autor: bob »

Pilot, gdy ugodził skrzydłem samolotu w drzewo, cała załoga miała jakieś 3-5 sekund życia.A więc wg. mnie żaden z pasażerów nie wiedział co się zaraz stanie.Co do przedłużenia żałoby do niedzieli-nie popieram tego pomysłu, jak i pogrzebania Lecha Kaczyńskiego i Marii Kaczyńskiej na Wawelu obok Józefa Piłsudskiego.No ale i tak dobrze, że nie będzie trzeba pozbyć się jakiegoś króla polskiego.
Jacek pisze:bob, zamknij się...
Kolejny moher popierający kaczkę?
Awatar użytkownika
BodomChild
Złodziej
Posty: 2419
Rejestracja: 15 maja 2006, 23:32
Lokalizacja: Pabianice

Re: Katastrofa w Smoleńsku - Dyskusja

Post autor: BodomChild »

bob pisze:Kolejny moher popierający kaczkę?
Z takimi tekstami to spadaj na onet :kwa .
PAŃSTWO POLSKIE ODZYSKUJE GODNOŚĆ
Awatar użytkownika
Bruce
Strażnik Glifów
Posty: 3835
Rejestracja: 06 maja 2003, 17:58
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Re: Katastrofa w Smoleńsku - Dyskusja

Post autor: Bruce »

Jacek, spokojniej. A ty bob skończ z moherami. Albo nagrodzę was warnami.
Tomorrow comes tomorrow goes
But the cloud remains the same
Wonder why he’s feeling down
Tears of a clown
Obrazek
Awatar użytkownika
Leming
Złodziej
Posty: 2565
Rejestracja: 17 stycznia 2005, 10:16
Lokalizacja: Statua postępu

Re: Katastrofa w Smoleńsku - Dyskusja

Post autor: Leming »

@bob, to miło, że zaczynasz zdanie z dużej litery, jednak nie zapominaj, że powinieneś również zastosować odstęp jednej spacji między kropką a dużą literą.
Kupię Azjatkę - najlepiej Japonkę (może być używana)

Suma całkowitej ilości Informacji we Wszechświecie jest stała i jest równa 0 (zero)
Awatar użytkownika
Zaratul
Młotodzierżca
Posty: 892
Rejestracja: 13 stycznia 2008, 21:42
Lokalizacja: Poznań

Re: Katastrofa w Smoleńsku - Dyskusja

Post autor: Zaratul »

BodomChild pisze:Z takimi tekstami to spadaj na onet :kwa .
Trochę na to za późno.Czemu?Ponieważ ta dyskusja już zeszła na poziom onetu.Czytanie waszych postów boli.Jedna osoba bredzi i to dość mocno(Jacek)druga i trzecia karmią trolla(bob).Ja się pytam:co to ma być?

Co do topicu to nie popierałem Kaczyńskiego jako prezydenta ale szkoda gościa.Nie zgadzam się z pochówkiem na wawelu ale coż,grunt że w końcu będzie mieć spokój po śmierci.Wiecie jak ukazać do niego szacunek?Skończcie tą szopkę.
Look at you, hacker. A pathetic creature of meat and bone, panting and sweating as you run through my corridors. How can you challenge a perfect, immortal machine?
matilon
Młotodzierżca
Posty: 851
Rejestracja: 23 grudnia 2009, 13:41
Lokalizacja: Lublin

Re: Katastrofa w Smoleńsku - Dyskusja

Post autor: matilon »

Przyłączam się do tego na górze.
Awatar użytkownika
Daweon
Arcykapłan
Posty: 1344
Rejestracja: 06 lipca 2009, 19:15
Lokalizacja: Tarnów

Re: Katastrofa w Smoleńsku - Dyskusja

Post autor: Daweon »

Jeszcze taka wzmianka nawiązująca do tego, czemu dla rosjan miałoby służyć zniszczenie samolotu:

http://www.naszdziennik.pl/index.php?da ... d=tk15.txt

Beznadziejna jest myśl, że mamy złoża z których korzystają Rosjanie, my zaś będziemy go nadal eksportować.
Człowiek żyje by być szczęśliwy
Szczęście zaś to tylko chęć życia
Jesteśmy więc po to by chcieć tu być
Bo oprócz trwania nie mamy nic innego
Awatar użytkownika
raven4444
Szaman
Posty: 1012
Rejestracja: 29 lipca 2007, 14:00
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Katastrofa w Smoleńsku - Dyskusja

Post autor: raven4444 »

Awatar użytkownika
Ivvan
Poganin
Posty: 747
Rejestracja: 27 września 2003, 08:36

Re: Katastrofa w Smoleńsku - Dyskusja

Post autor: Ivvan »

BodomChild pisze:

Tam rzeczywiście ktoś/coś wychodzi zza drzewa (0:40-0:43), tyle, że...
demonax pisze:ten film już pewnie został zmontowany 500 razy :mru
No właśnie, chociaż trzeba przyznać, że jeśli to fake to całkiem nieźle zrobiony.
W tym filmiku widze pare ciekawych rzeczy... Najpierw wlasnie ta postac wynurzajaca sie z pod drzewa, w tym samym czasie pod drzewem ktos lezy i wyciaga reke do przodu, widac dokladnie jak ten ktos sie jeszcze rusza i probuje wydostac z pod wraku samolotu. Pozniej widze cos co mi przypomina samolot, ale nie jestem pewny i laduje? tylko ze to jest dla mnie dosc tajemnicze. Pozniej strzaly z pistoletu, jakby ich dobijali... zreszta nie bez powodu ten nagrywajacy uciekal w poplochu ... Pewien rusek opisal wiecej szczegolow widocznych w tym filmiku ale kurde nie potrafie ich zauwazyc...
Awatar użytkownika
BodomChild
Złodziej
Posty: 2419
Rejestracja: 15 maja 2006, 23:32
Lokalizacja: Pabianice

Re: Katastrofa w Smoleńsku - Dyskusja

Post autor: BodomChild »

A nie sądzicie, że gdyby ich rzeczywiście dobijali to ten nagrywający już by raczej nikomu tego filmu nie pokazał? I jeszcze sobie jakiś dziadek chodzi z torebką :luk . Używaliby pistoletów z tłumikiem i w ogóle byłoby to zrobione profesjonalnie, a nie tak partacko, że czekali aż się samolot rozwali i dobijali ludzi nie zważając na kręcących się gapiów (i pozwolili uciec kolesiowi, który nagrał film).

Według mnie ci ludzie, których tam widać (tego leżącego pod samolotem nie widzę) to po prostu szabrownicy i różni inni ciekawscy żądni sensacji. Przybyły służby, postrzelały kilka razy w powietrze żeby ich odgonić.
Nie rozumiem rosyjskiego to nie wiem co oni krzyczą, ale w ogóle trudno cokolwiek tam wychwycić. Ludzie (nie lubiący Rosjan) widzą na tym filmie to co chcą zobaczyć, ja nie twierdzę, że Rosjanie nie byliby zdolni do takiego czegoś (wystarczy spojrzeć an wredne oczka Putina), ale wątpię, że byłoby to zrobione w taki beznadziejny sposób.

A nawet gdyby to był zamach, to i tak nigdy by tego nie podali do publicznej wiadomości, chyba nie muszę tłumaczyć dlaczego.
PAŃSTWO POLSKIE ODZYSKUJE GODNOŚĆ
Awatar użytkownika
ERH+
Kurszok
Posty: 530
Rejestracja: 14 sierpnia 2009, 04:34
Lokalizacja: Kadath... ...w okolicach poduszki przed trzecią w nocy

Re: Katastrofa w Smoleńsku - Dyskusja

Post autor: ERH+ »

Tak, trolle od tygodnia przeżywają orgazm. Każda bzdura ma rację bytu, siadasz i wypisujesz wszystko co ci przyjdzie do głowy (gaz paraliżujący, wywoływanie mgły), i im więcej tego zestawisz na raz, tym bardziej wydaje się prawdopodobne... Po prostu nie mogę uwierzyć w to, czego jestem świadkiem... Nawet nie ma sensu podważać tych bzdur ("gdyby wszyscy byli przypięci pasami, to by przeżyli"). To wygląda jakby połowa ludzi pogłupiała, a druga miała radochę z podpuszczania -jestem przerażony. :smu
Charakter człowieka jest jego przeznaczeniem.
Awatar użytkownika
Ivvan
Poganin
Posty: 747
Rejestracja: 27 września 2003, 08:36

Re: Katastrofa w Smoleńsku - Dyskusja

Post autor: Ivvan »

@BodomChild
Musieli dzialac na czas, poniewaz musieli wykonac robote tuz przed przybyciem ekip ratunkowych.
Pozatym jeden z naszych polskich reporterow zostal zatrzymany za nagrywanie filmu, byl on tam jako jeden z pierwszych polskich reporterow i ganiali go, potem kazali oddac tasme a na koniec przystawili gnata do glowy i chcieli zastrzelic. Wybronil sie tym mowiac ze jest Polskim reporterem i to jego praca...
Pewnie tez by zginal.

Druga sprawa... ktos kto siedzi we wraku samolotu (w srodku) i strzela to raczej nie po to by kogos odstraszyc...
Wogole to padaly slowa typu "dawaj gnata!" - "nie zabijaj nas!"

Nawet jesli by to wyszlo ze to kolejna zbrodnia ze strony rosji to co my im mozemy? nic...
ODPOWIEDZ