Katastrofa w Smoleńsku - Dyskusja

Zajrzyj tutaj, jeśli masz ochotę pogawędzić, poplotkować i wtrącić swoje trzy grosze do dyskusji na tematy niemające wiele wspólnego z Thiefem.

Moderator: Bruce

Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3880
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: Katastrofa w Smoleńsku - Dyskusja

Post autor: eLPeeS »

raven4444 pisze:Jak to przeczytałem to mnie zatkało. Pomiędzy Królami, obok Marszałka Piłsudskiego ?!.
Ja słyszałem, że koło Smoka...
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
Bukary
Homo Rhetoricus
Posty: 5569
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 18:15
Lokalizacja: Gildia Topielników (przy tawernie Pod Rozszalałym Wichrem)

Re: Katastrofa w Smoleńsku - Dyskusja

Post autor: Bukary »

Dla mnie informacje o pochówku prezydenta na Wawelu również były dosyć... niespodziewane. Nie sądzę, żeby to był dobry pomysł, chyba że cała sprawa zapoczątkuje nową tradycję: zwyczaj chowania kolejnych prezydentów na Wawelu. Wtedy podpisuję się pod tym pomysłem. Miejsca powinni mieć więc zapewnione również Wałęsa i Kwaśniewski.

O ile wiem, kardynał Dziwisz decyduje o tym, kogo się chowa na Wawelu. I to on najprawdopodobniej był pomysłodawcą tego pochówku.
Thief Antologia PL: od 20 X 2006 w sklepach!
Zagraj w FM Old Comrades, Old Debts i zobacz moje zrzuty.
Awatar użytkownika
Daweon
Arcykapłan
Posty: 1344
Rejestracja: 06 lipca 2009, 19:15
Lokalizacja: Tarnów

Re: Katastrofa w Smoleńsku - Dyskusja

Post autor: Daweon »

Z drugiej strony w Warszawie nie mieli o nim dobrego mniemania, natomiast w Małopolsce było duże poparcie dla PISu i Kaczyńskiego. Niech zostanie pochowany tam gdzie go najbardziej chcieli.
Człowiek żyje by być szczęśliwy
Szczęście zaś to tylko chęć życia
Jesteśmy więc po to by chcieć tu być
Bo oprócz trwania nie mamy nic innego
Awatar użytkownika
Abru
Młotodzierżca
Posty: 896
Rejestracja: 22 września 2002, 13:00

Re: Katastrofa w Smoleńsku - Dyskusja

Post autor: Abru »

Mnie bardziej zdziwił pomysł nazwania Stadionu Narodowego w Warszawie imieniem Lecha Kaczyńskiego. :zdw Co za dużo to niezdrowo. Osoby które w ten sposób postępują powinny mieć świadomość, że to tylko powoduje niepotrzebne (kolejne) konflikty, a przecież miało być tak pięknie.
Awatar użytkownika
Jacek
Strażnik Glifów
Posty: 3200
Rejestracja: 28 sierpnia 2003, 23:05
Lokalizacja: Zwoleń

Re: Katastrofa w Smoleńsku - Dyskusja

Post autor: Jacek »

raven4444 pisze:Pewnie już słyszeliście o tym:
Para Prezydencka zostanie pochowana wspólnie w krypcie marszałka Józefa Piłsudskiego na Wawelu... Coś przeczuwam że będzie ogromny sprzeciw narodu.
A ja coś przeczuwam, że żadnego sprzeciwu nie będzie.
Bukary pisze:Nie sądzę, żeby to był dobry pomysł, chyba że cała sprawa zapoczątkuje nową tradycję: zwyczaj chowania kolejnych prezydentów na Wawelu. Wtedy podpisuję się pod tym pomysłem. Miejsca powinni mieć więc zapewnione również Wałęsa i Kwaśniewski.
Bukary, nie zauważyłeś że ta śmierć jest wyjątkowa bo nastąpiła tak tragicznie i nagle? Powtórzę argument który juz padł: Kaczyński leciał do Katynia złożyć hołd w imieniu nas wszystkich (nie na prywatną wycieczkę na Hawaje za kasę podatników) więc może choć przez miejsce pochówku zapewnijmy mu za to należny szacunek którego część narodu przy ogromnym wsparciu mediów i opozycji odmówiła mu za życia?
Abru pisze:Mnie bardziej zdziwił pomysł nazwania Stadionu Narodowego w Warszawie imieniem Lecha Kaczyńskiego. :zdw Co za dużo to nie zdrowo. Osoby które w ten sposób postępują powinny mieć świadomość, że to tylko powoduje niepotrzebne (kolejne) konflikty,
To może w ogóle zapomnijmy szybko o Kaczyńskim, wtedy nie będzie niepotrzebnych konfliktów? Uważasz że ginąc tragicznie w służbie publicznej nie zasłużył na taki gest żeby nazwać jego imieniem stadion? Co komu to przeszkadza? Część narodu będzie zadowolona a pozostała niech choć raz zachowa powściągliwość i uszanuje decyzję reszty nie powodując niepotrzebnych konfliktów.
Awatar użytkownika
Abru
Młotodzierżca
Posty: 896
Rejestracja: 22 września 2002, 13:00

Re: Katastrofa w Smoleńsku - Dyskusja

Post autor: Abru »

Jacek pisze:A ja coś przeczuwam, że żadnego sprzeciwu nie będzie.
http://www.tvn24.pl/-1,1652092,0,1,nie- ... omosc.html
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3880
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: Katastrofa w Smoleńsku - Dyskusja

Post autor: eLPeeS »

Jacek pisze:A ja coś przeczuwam, że żadnego sprzeciwu nie będzie.
http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,35798, ... tarze.html

http://wyborcza.pl/1,75478,7767981,Inte ... awelu.html

http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,35798, ... wel__.html

EDIT
Jako że Abru mnie w sumie ubiegł dodam jeszcze jeden ciekawy link już nie związany z operacja "Wawel".
http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103085,7766 ... eczne.html
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
ERH+
Kurszok
Posty: 530
Rejestracja: 14 sierpnia 2009, 04:34
Lokalizacja: Kadath... ...w okolicach poduszki przed trzecią w nocy

Re: Katastrofa w Smoleńsku - Dyskusja

Post autor: ERH+ »

To już zaczyna przypominać pranie mózgu, albo agitację polityczną. Była obrona krzyży na żwirowisku, było pokolenie JP2, niech będzie i stadion, i krypta na Wawelu, i nowy rozdział w sprawie katyńskiej. Czas pokaże, ile zostanie z tych spiżowych pomników.

Edit: I ciekawy jestem, co by o żywej legendzie Wałęsy mówiono, gdyby to on zginął -lotnisko jego imienia niewiele zmienia w jego ocenie. A może nie jest Wielkim Człowiekiem? A Kaczorowski to kto?
Charakter człowieka jest jego przeznaczeniem.
Awatar użytkownika
Maveral
Bruce Dickinson
Posty: 4661
Rejestracja: 11 kwietnia 2003, 12:07
Lokalizacja: Radlin
Płeć:

Re: Katastrofa w Smoleńsku - Dyskusja

Post autor: Maveral »

http://krakow.gazeta.pl pisze:Wieczorem pod Kurią Krakowską rozpoczął się protest przeciw złożeniu pary prezydenckiej w krypcie na Wawelu. Przyszło ok. 500 osób
500 osób? Nie rozśmieszajcie mnie, że głos 500 osób ma być głosem większości Polaków, a przede wszystkim, głosem rodziny prezydenta. Niech sobie ta grupka krzyczy - ich prawo. Pytanie, czy ktoś ich w ogóle bierze na poważnie, bo zdaje się, że są tylko chwilową tanią sensacją, pożywką dla mediów. Ogólnie rzecz ujmując, to Kaczyńskiego powinno się pochować tam, gdzie chce rodzina. Jeżeli rodzina chce na Wawelu, a jest ku temu przyzwolenie, to dla mnie nie ma tematu.

Co do nazwania stadionu narodowego imieniem Lecha Kaczyńskiego, to jest to chybiony pomysł. Nie dlatego, że prezydent na to nie zasługuje, ale dlatego, że nigdy nie interesował się za bardzo sportem. Moim zdaniem stadion powinien nosić imię kogoś zasłużonego w Polskim sporcie, a imieniem Lecha Kaczyńskiego można nazwać jakiś inny obiekt (choć tutaj pomysłu nie mam).
Ciemność jest naszym sprzymierzeńcem!
Awatar użytkownika
marek
Garrett
Posty: 4775
Rejestracja: 09 grudnia 2003, 08:52
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Katastrofa w Smoleńsku - Dyskusja

Post autor: marek »

Przesadzają i to zdrowo - taki pomysł może tylko poróżnić ludzi, szczególnie, że Kaczyński nie był wcale zbyt dobrym prezydentem - moim zdaniem radził sobie gorzej niż Kwaśniewski oraz był mniej zasłużony niż Wałęsa. Gdyby zginął któryś z nich (nawet z nie tak wielką liczbą osób) byłbym w o wiele większym szoku. Oczywiście - stała się tragedia, ale grób na Wawelu należy się za to jak ktoś żył a nie za to jak umarł.
ObrazekObrazek
"No one reads books these days"
Awatar użytkownika
Bukary
Homo Rhetoricus
Posty: 5569
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 18:15
Lokalizacja: Gildia Topielników (przy tawernie Pod Rozszalałym Wichrem)

Re: Katastrofa w Smoleńsku - Dyskusja

Post autor: Bukary »

Jacek pisze: Bukary, nie zauważyłeś że ta śmierć jest wyjątkowa bo nastąpiła tak tragicznie i nagle? Powtórzę argument który juz padł: Kaczyński leciał do Katynia złożyć hołd w imieniu nas wszystkich (nie na prywatną wycieczkę na Hawaje za kasę podatników) więc może choć przez miejsce pochówku zapewnijmy mu za to należny szacunek którego część narodu przy ogromnym wsparciu mediów i opozycji odmówiła mu za życia?
Słucham? Sugerujesz, że Kaczyński powinien spoczywać na Wawelu, gdyż zginął, kiedy udawał się na uroczystości w Katyniu? W takim razie spora będzie musiała być ta krypta na Wawelu, żeby pomieścić ponad 90 osób. Wszak wszyscy zginęli, "lecąc do Katynia złożyć hołd w naszym imieniu". Nieprawdaż? I wydaje mi się, że człowiek mający choć odrobinę serca w klatce piersiowej nie będzie śmiał stwierdzić, że "ofiara" Kaczyńskiego na ołtarzu ojczyzny jest w jakimś stopniu bardziej istotna od śmierci innych pasażerów. W ogóle to dosyć dziwaczne rozumowanie, bo wynika z niego, że każdy urzędnik państwowy, który zginie w czasie wykonywania obowiązków w imieniu swoich wyborców/obywateli/Polaków, zasługuje na pochówek na Wawelu. A co z tysiącami prawdziwych męczenników za ojczyznę? Co z ludźmi, którzy z pełną ŚWIADOMOŚCIĄ wybierali śmierć w imię wolności naszego narodu? Jakoś nie chowamy ich na Wawelu.

To po pierwsze. A po drugie, w samolocie był też drugi prezydent. Postać znacznie bardziej zasłużona dla Polski. Poczytaj życiorys Kaczorowskiego. To Kaczyński na Wawelu, i to obok Piłsudskiego, a Kaczorowski - nie?

I po trzecie: pani Kaczyńska była zapewne dobrą i zacną kobietą, ale dlaczego ma spoczywać na Wawelu? Rodzina Piłsudskiego nie leży obok marszałka. Itd. Itd.

Dajcie spokój. Albo zaczynamy tradycję chowania WSZYSTKICH prezydentów na Wawelu, albo Kaczyński powinien spocząć tam, gdzie rodzina będzie go mogła w spokoju i często odwiedzać. Nie w Krakowie.

Ale zapewne spocznie na Wawelu. Jak się w Warszawie uparli, a Dziwisz uległ nastrojowi chwili, to możemy sobie tylko gadać, a i tak nic się nie zmieni. Tylko niech mi ktoś spróbuje za kilkanaście lat psioczyć, że Wałęsa nie powinien być pochowany na Wawelu!
Thief Antologia PL: od 20 X 2006 w sklepach!
Zagraj w FM Old Comrades, Old Debts i zobacz moje zrzuty.
Awatar użytkownika
3dfx
Skryba
Posty: 286
Rejestracja: 06 marca 2005, 21:31
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Katastrofa w Smoleńsku - Dyskusja

Post autor: 3dfx »

Ja też chcę być pochowany na Wawelu... :(
ZDEPTAJMY BEZECNE!
Awatar użytkownika
Jacek
Strażnik Glifów
Posty: 3200
Rejestracja: 28 sierpnia 2003, 23:05
Lokalizacja: Zwoleń

Re: Katastrofa w Smoleńsku - Dyskusja

Post autor: Jacek »

Bukary pisze:Słucham? Sugerujesz, że Kaczyński powinien spoczywać na Wawelu, gdyż zginął, kiedy udawał się na uroczystości w Katyniu? W takim razie spora będzie musiała być ta krypta na Wawelu, żeby pomieścić ponad 90 osób.
Nie dokładaj treści do mojej wypowiedzi, tylko Kaczyński wśród nich był urzędującym prezydentem, to czyni go w jakiś sposób wyjątkowym wśród ofiar.
Awatar użytkownika
speede
Skryba
Posty: 302
Rejestracja: 05 lutego 2009, 10:11
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Katastrofa w Smoleńsku - Dyskusja

Post autor: speede »

Ja uważam, że jeżeli już chcą pochować Kaczyńskiego na wawelu to należało by przygotować osobną kryptę dla prezydentów i każdego kolejnego też tam grzebać. Mam duży szacunek do Kaczyńskiego i chociaż na niego nie głosowałem to uważałem go za swojego prezydenta ale nie bohatera narodowego pokroju Piłsudskiego, obok którego ma spocząć. Z całym szacunkiem ale moim zdaniem tragiczna śmierć nie czyni z człowieka bohatera. O bohaterstwie świadczą czyny a nie sposób w jaki dany człowiek zginął. Niestety mam wrażenie, że pan Jarosław pokazał (być może nieświadomie) jak można wykorzystać śmierć do stawiania sobie (poprzez rodzinę) "pomników" i podzielenia narodu.
Nie oglądaj się za siebie, z przodu czai się brutalna rzeczywistość.
Awatar użytkownika
peter_spy
Złodziej
Posty: 2556
Rejestracja: 14 września 2002, 22:31
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Katastrofa w Smoleńsku - Dyskusja

Post autor: peter_spy »

Tego się obawiałem, robienie z miernoty politycznej bohaterów i stawianie im pomników tylko dlatego, że zginęli. Cała reszta ludzi naprawdę zasłużonych dla Polski, pochowanych na Wawelu, będzie się w grobie przewracać. Już nie mogę się doczekać stadionów im. Kaczyńskiego, rond Gosiewskiego i kąpielisk im. Wassermana.
Awatar użytkownika
ERH+
Kurszok
Posty: 530
Rejestracja: 14 sierpnia 2009, 04:34
Lokalizacja: Kadath... ...w okolicach poduszki przed trzecią w nocy

Re: Katastrofa w Smoleńsku - Dyskusja

Post autor: ERH+ »

Zapomniałeś o stacjach kolejowych. W porządku, lecąc do ogarniętej wojną Gruzji może i zachował się bohatersko, ale lądowanie we mgle z setką ludzi na pokładzie i kolejną setką do osierocenia to zwykłe ryzykanctwo -czego to niby dowodzi?
Jacek pisze:
Bukary pisze:Słucham? Sugerujesz, że Kaczyński powinien spoczywać na Wawelu, gdyż zginął, kiedy udawał się na uroczystości w Katyniu? W takim razie spora będzie musiała być ta krypta na Wawelu, żeby pomieścić ponad 90 osób.
Nie dokładaj treści do mojej wypowiedzi, tylko Kaczyński wśród nich był urzędującym prezydentem, to czyni go w jakiś sposób wyjątkowym wśród ofiar.
W jakiś sposób... W jakiś sposób naciągasz fakty, to ta sama życzeniowa retoryka która każe doszukiwać się planu bożego w czyjejś głupiej, niepotrzebnej śmierci (i gdyby to Tusk był na jego miejscu, ci sami uduchowieni patrioci obwieszczaliby karę bożą -dowolny sens zdarzenia na zawołanie!). Może mieć pomniki i ołtarze skoro ludzie ich potrzebują, ale jeśli jego życiorys jest taki bogaty (czego nie neguję), to po jaką cholerę zaczynać od d*** strony jakimiś spekulacjami? Żył wzorowo, ale umarł (najprawdopodobniej) przez jedną głupią decyzję. Akurat co do tego można mieć ambiwalentne uczucia mimo dobrych chęci -i pewnie ten cały krzyk ma zagłuszyć waszą własną zgryzotę.
Ostatnio zmieniony 14 kwietnia 2010, 15:59 przez ERH+, łącznie zmieniany 1 raz.
Charakter człowieka jest jego przeznaczeniem.
Awatar użytkownika
Dziarsky
Garrett
Posty: 4861
Rejestracja: 02 listopada 2003, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Katastrofa w Smoleńsku - Dyskusja

Post autor: Dziarsky »

Pomysł z Wawelem to rzecz skrajnie żałosna! Podyktowana jedynie nadęciem osób, które zawsze adorowały Prezydenta a po jego śmierci wyniosły się na wyżyny swojej obłudy!
Ogromny wstyd i nosi mnie z gniewu, że nikt tego pomysłu oficjalnie nie zaneguje! Kaczyński nie zasługuje na to miejsce co jest bardziej jasne niż słońce.
A więc spektakl opinii wielkiego męża stanu trwa - Kaczyński byłby dumny ze swoich sympatyków. Wyniosą go na ołtarze szybciej niż JP2. Alleluja!

EDIT:
http://www.tvn24.pl/0,1652174,0,1,wajda ... omosc.html
Jestem zaskoczony. P. Wajda urósł w moich oczach. Wyważona i bardzo rozsądna wypowiedź.
Obrazek
Awatar użytkownika
Daweon
Arcykapłan
Posty: 1344
Rejestracja: 06 lipca 2009, 19:15
Lokalizacja: Tarnów

Re: Katastrofa w Smoleńsku - Dyskusja

Post autor: Daweon »

Raczej nie jestem zwolennikiem teorii spiskowych, ale z tego nagrania można by się dużo dowiedzieć:
http://wiadomosci.onet.pl/2155204,12,st ... ,item.html

Ciekawa jest jeszcze jedna sprawa. Samolot przy lądowaniu leci nisko (co jest oczywiste). Zazwyczaj samoloty które się rozbiły z dużo wyższej wysokości były bardziej "całe" i miały w sobie jak nie żywych ludzi to przynajmniej szczątki z których bez problemu można by się dowiedzieć osobowości. A tu ledwo co się zderzył z ziemią i takie zniszczenia. Owszem była mowa o pożarze jednak był on mały i szybko go ugaszono.
Judith pisze:Cała reszta ludzi naprawdę zasłużonych dla Polski, pochowanych na Wawelu, będzie się w grobie przewracać.
Skoro się nie przewracają z myślą o Auguście II Mocnym to Kaczyńskiego przeżyją.
Człowiek żyje by być szczęśliwy
Szczęście zaś to tylko chęć życia
Jesteśmy więc po to by chcieć tu być
Bo oprócz trwania nie mamy nic innego
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3880
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: Katastrofa w Smoleńsku - Dyskusja

Post autor: eLPeeS »

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
grim_reaper
Egzekutor
Posty: 1871
Rejestracja: 08 marca 2005, 22:31

Re: Katastrofa w Smoleńsku - Dyskusja

Post autor: grim_reaper »

orzesz xD albo moze tak nowego śfinksa :P?

Co do stadionu...brak slow, ktos kto nie mial zbyt wiele wspolnego ze sportem ( taki Putin na przyklad juz ma, bo judoka ) nie powinien widniec jako patron obiektu sportowego. Faktycznie, co tam Wawel... :zdz
"And then there's THIS asshole..."
Zobacz, w co jeszcze gram:
•••Mój profil na Steamie!•••
Awatar użytkownika
Bandit
Strażnik Glifów
Posty: 4357
Rejestracja: 08 października 2002, 18:23
Lokalizacja: Szczytno

Re: Katastrofa w Smoleńsku - Dyskusja

Post autor: Bandit »

Wypowiadacie się na jakiś temat, a nie macie o nim zielonego pojęcia. Jeśli nie ma się wiedzy na jakiś temat to wypadałoby nie odzywać się i zostawić temat do dyskusji tym, którzy coś o nim wiedzą. Czy wy w ogóle zdajecie sobie sprawę z tego, jakie muszą zostać spełnione warunki żeby ktoś mógł zostać pochowany na Wawelu? Kaczyński je spełnia, więc w czym problem? Chyba tylko w waszym myśleniu.
Poza tym najważniejsza jest wola rodziny, tak jak napisał Maveral. Osobiście uważam, że skoro tak mocno był związany z Warszawą to w niej powinien spocząć, ale to tylko moje osobiste zdanie, które nie ma nic wspólnego z wolą jego rodziny.

Zgodzę się z tym, że stadion powinien (to nie znaczy, że musi) nosić imię kogoś zasłużonego dla sportu, ale jeśli spojrzy się na to z większej perspektywy to można dostrzec pewne plusy takiego pomysłu - nadania mu imienia Lecha Kaczyńskiego. Stadion będzie swojego rodzaju "pomnikiem", który będzie gościł tylu ludzi, że chyba lepszego pomnika nie można sobie wyobrazić. Poza tym to nie tylko "pomnik" ku pamięci Kaczyńskiego, lecz również ludzi pomordowanych w Katyniu, bo w odległej przyszłości, gdy ktoś będzie chciał dowiedzieć się czegoś o Lechu Kaczyńskim to szybko dowie się gdzie i w jakich okolicznościach zginął.

Przynajmniej w naszych czasach nie wtrącają do więzień za chęć wyrażenia własnego zdania na tematy polityczne, bo pewnie już dawno zabrakłoby w nich miejsca. Abstrahując od tego, że i tak są przepełnione.

W sprawie wyborów prezydenckich... Ja najchętniej zagłosowałbym na osobę neutralną niezwiązaną z żadną opcją polityczną od dłuższego czasu (przynajmniej od 5 lat). Nie mam zamiaru głosować na Pana Komorowskiego, bo nie chcę żeby PO mogła robić, co im będzie żywnie się podobało. Uważam, że żeby zachować rozsądną równowagę w polskiej polityce potrzeba nam prezydenta, który będzie niezależny od wpływów ludzi, którzy obecnie są przy władzy.

Brak argumentów = brak wiedzy = pisanie głupot i nieprawdy = mijanie się z prawdą itd. Większość postów w tym temacie to pisanie tego, co przyniesie ślina na język.
Dziarsky pisze:http://www.tvn24.pl/0,1652174,0,1,wajda ... omosc.html
Jestem zaskoczony. P. Wajda urósł w moich oczach. Wyważona i bardzo rozsądna wypowiedź.
Jeśli nawyzywam Kaczyńskiego na głos na ulicy od (czekam na propozycje) to czy zrobisz mi lodzika? <- sarkazm czyt. nie traktować całkiem serio. ;)
:chase: :shoot: :guard:
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3880
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: Katastrofa w Smoleńsku - Dyskusja

Post autor: eLPeeS »

Bandit pisze:Kaczyński je spełnia, więc w czym problem?
Możesz przytoczyć coś więcej? I od razu wyjasnić czy te "warunki" spełnia Maria?
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
Jacek
Strażnik Glifów
Posty: 3200
Rejestracja: 28 sierpnia 2003, 23:05
Lokalizacja: Zwoleń

Re: Katastrofa w Smoleńsku - Dyskusja

Post autor: Jacek »

Na Wawelu leży paru królów którzy zdecydowanie nie zasłużyli sobie na pochówek tam, wokół pogrzebu Piłsudskiego tez były ogromne kontrowesje i spory, jakos leży a pozostali się w grobach nie przewrócili.

Wiecie co, mi to jest wstyd za tych którym to tak strasznie przeszkadza i jeszcze dowcipkują sobie na ten temat, żałośni jesteście. Nie macie opamiętania i nie możecie uszanować go choćby po śmierci. Cały czas nie możecie oddzielić faktu śmierci od swoich poglądów politycznych, spojrzeć na to jako śmierć prezydenta Polski, a nie smierć osoby której poglądy i działania wam nie odpowiadały. Dla was nie zasłużył na Wawel a dla mnie i wielu innych zasłużył.

Stadion - owszem Lech nie był "sportowcem" ale czy Wałęsa miał dużo wspólnego z lotnictwem, a Chopin sporo latał ??????
Awatar użytkownika
grim_reaper
Egzekutor
Posty: 1871
Rejestracja: 08 marca 2005, 22:31

Re: Katastrofa w Smoleńsku - Dyskusja

Post autor: grim_reaper »

Jacek pisze:
Stadion - owszem Lech nie był "sportowcem" ale czy Wałęsa miał dużo wspólnego z lotnictwem, a Chopin sporo latał ??????
Czy to ma byc argument za tym, zeby jednak nazwac stadion imieniem Kaczynskiego? Jak nadawali tamte imiona, to malo kto z nas o tym wiedzial, wiec nie mogl wyrazic opinii, a teraz moze, wiec to robimy.

Tak nawiasem to lotnisko Walesy jest tak nazwane, dlatego, ze miesci sie w Gdansku, gdzie jakby nie bylo mialy miejsce wydarzenia historyczne ( stocznia ), ktorych Walesa byl jednym z glownych bohaterow..

A Chopin przynajmniej nie ma nic wspolnego z polityka, wiec nie budzi takich kontrowersji, jest znany na calym swiecie, wiec jak dla mnie pasuje jak ulal.
Ostatnio zmieniony 14 kwietnia 2010, 19:45 przez grim_reaper, łącznie zmieniany 1 raz.
"And then there's THIS asshole..."
Zobacz, w co jeszcze gram:
•••Mój profil na Steamie!•••
Awatar użytkownika
Bandit
Strażnik Glifów
Posty: 4357
Rejestracja: 08 października 2002, 18:23
Lokalizacja: Szczytno

Re: Katastrofa w Smoleńsku - Dyskusja

Post autor: Bandit »

eLPeeS pisze:
Bandit pisze:Kaczyński je spełnia, więc w czym problem?
Możesz przytoczyć coś więcej? I od razu wyjasnić czy te "warunki" spełnia Maria?
http://www.rmf24.pl/opinie/wywiady/kont ... nId,272601
http://news.money.pl/artykul/para;prezy ... 09406.html
:chase: :shoot: :guard:
ODPOWIEDZ