Katastrofa w Smoleńsku - Dyskusja

Zajrzyj tutaj, jeśli masz ochotę pogawędzić, poplotkować i wtrącić swoje trzy grosze do dyskusji na tematy niemające wiele wspólnego z Thiefem.

Moderator: Bruce

Awatar użytkownika
Michal
Poganin
Posty: 729
Rejestracja: 02 listopada 2006, 13:33
Lokalizacja: Tychy

Re: Katastrofa w Smoleńsku - Dyskusja

Post autor: Michal »

Całkiem niedawno w Krakowie wisiały plakaty przeciwko nadaniu Kaczyńskiemu honorowego obywatelstwa i były tam jakieś spory, więc prezydent zaapelował do radnych o rezygnację z tego pomysłu. Myślę, że on sam nie chciałby pogrzebu na Wawelu.

Co do stadionu to nazwa mogłaby sprawiać kłopoty z wymową zagranicznym komentatorom :wes Zagorzałym fanem sportu Kaczyński nie był (o czym świadczyć może Borubar i Perejro) ale kilka rzeczy (może nie jakiś wielkich) dla piłki zrobił obiektywnie trzeba stwierdzić.
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5184
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Katastrofa w Smoleńsku - Dyskusja

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Bandit pisze:Wypowiadacie się na jakiś temat, a nie macie o nim zielonego pojęcia. Jeśli nie ma się wiedzy na jakiś temat to wypadałoby nie odzywać się i zostawić temat do dyskusji tym, którzy coś o nim wiedzą. Czy wy w ogóle zdajecie sobie sprawę z tego, jakie muszą zostać spełnione warunki żeby ktoś mógł zostać pochowany na Wawelu? Kaczyński je spełnia, więc w czym problem? Chyba tylko w waszym myśleniu.
Poza tym najważniejsza jest wola rodziny, tak jak napisał Maveral. Osobiście uważam, że skoro tak mocno był związany z Warszawą to w niej powinien spocząć, ale to tylko moje osobiste zdanie, które nie ma nic wspólnego z wolą jego rodziny.

Zgodzę się z tym, że stadion powinien (to nie znaczy, że musi) nosić imię kogoś zasłużonego dla sportu, ale jeśli spojrzy się na to z większej perspektywy to można dostrzec pewne plusy takiego pomysłu - nadania mu imienia Lecha Kaczyńskiego. Stadion będzie swojego rodzaju "pomnikiem", który będzie gościł tylu ludzi, że chyba lepszego pomnika nie można sobie wyobrazić. Poza tym to nie tylko "pomnik" ku pamięci Kaczyńskiego, lecz również ludzi pomordowanych w Katyniu, bo w odległej przyszłości, gdy ktoś będzie chciał dowiedzieć się czegoś o Lechu Kaczyńskim to szybko dowie się gdzie i w jakich okolicznościach zginął.

Przynajmniej w naszych czasach nie wtrącają do więzień za chęć wyrażenia własnego zdania na tematy polityczne, bo pewnie już dawno zabrakłoby w nich miejsca. Abstrahując od tego, że i tak są przepełnione.

W sprawie wyborów prezydenckich... Ja najchętniej zagłosowałbym na osobę neutralną niezwiązaną z żadną opcją polityczną od dłuższego czasu (przynajmniej od 5 lat). Nie mam zamiaru głosować na Pana Komorowskiego, bo nie chcę żeby PO mogła robić, co im będzie żywnie się podobało. Uważam, że żeby zachować rozsądną równowagę w polskiej polityce potrzeba nam prezydenta, który będzie niezależny od wpływów ludzi, którzy obecnie są przy władzy.

Brak argumentów = brak wiedzy = pisanie głupot i nieprawdy = mijanie się z prawdą itd. Większość postów w tym temacie to pisanie tego, co przyniesie ślina na język.
Dziarsky pisze:http://www.tvn24.pl/0,1652174,0,1,wajda ... omosc.html
Jestem zaskoczony. P. Wajda urósł w moich oczach. Wyważona i bardzo rozsądna wypowiedź.
Jeśli nawyzywam Kaczyńskiego na głos na ulicy od (czekam na propozycje) to czy zrobisz mi lodzika? <- sarkazm czyt. nie traktować całkiem serio. ;)

Bandit, trochę łagodniej proszę się wypowiadaj, bo już to zapachniało konfliktem
Obrazek
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3880
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: Katastrofa w Smoleńsku - Dyskusja

Post autor: eLPeeS »

A przepraszam gdzie w tych linkach są podane jakieś przesłanki które trzeba spełnić po śmierci? Że niby wystarczy że jak ja tak będę chciał, moja rodzina zaapeluje a Dziwisz arbitralnie uzna moją śmierć za "bohaterską" to będę mógł spocząć koło marszałka? No i dalej nie wiem co z żoną Kaczyńskiego...
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
Bandit
Strażnik Glifów
Posty: 4357
Rejestracja: 08 października 2002, 18:23
Lokalizacja: Szczytno

Re: Katastrofa w Smoleńsku - Dyskusja

Post autor: Bandit »

Jacek pisze:Wiecie co, mi to jest wstyd za tych którym to tak strasznie przeszkadza i jeszcze dowcipkują sobie na ten temat, żałośni jesteście. Nie macie opamiętania i nie możecie uszanować go choćby po śmierci. Cały czas nie możecie oddzielić faktu śmierci od swoich poglądów politycznych, spojrzeć na to jako śmierć prezydenta Polski, a nie śmierć osoby której poglądy i działania wam nie odpowiadały. Dla was nie zasłużył na Wawel a dla mnie i wielu innych zasłużył.
Im nie odpowiadał wizerunek wykreowany przez ludzi, którzy nie cofną się przed niczym żeby dojść do władzy. Mediom prezentowanie takich informacji było na rękę, bo zwracało to uwagę ludzi, ale to zupełnie inna historia. Jednakże trzeba pamiętać o tym, że media powinny być obiektywne, a nie przedstawiać tylko subiektywne spojrzenie na bardzo ważne sprawy Państwa. Można domyślać się, że te same osoby, które krytykowały śp. prezydenta wpadły na pomysł z hasłem "zabierz babci dowód", które w podświadomości młodych ludzi miało wyhodować pogardę do ludzi starszych wiekiem, którzy powinni być przykładem i symbolem mądrości dla młodych pokoleń, a dzięki temu hasłu zrobiono z nich tępych idiotów, którzy nie potrafią o siebie zadbać, więc trzeba im pomóc zabierając im dowód. Młodzi ludzie są bardzo podatni na sugestie i poglądy innych, które łatwo mogą stać się ich poglądami, ponieważ jeszcze nie mają wyrobionego własnego światopoglądu, więc muszą obrać jakiś kierunek i niektórzy starają się to wykorzystać wmawiając im jak mają myśleć właśnie przez takie hasła, spoty reklamowe itd.
Najgorsze jest to, że tego procesu nie da się tak łatwo odwrócić, bo nie jest łatwo zaprzeczyć czemuś, w co wierzy się głęboko bądź jest się temu mocno oddanym i przekonanym o słuszności takiego myślenia. Dodatkowo, jeśli jest się przez cały czas utwierdzanym w jednym przekonaniu to ja nie widzę w takim wypadku szans na odwrócenie tendencji. Rośnie nam POjugend. :prz Przedrostek może jeszcze ulec zmianie, bo tak naprawdę nie wiemy kogo i jakie interesy przedstawiają sobą ci ludzie.

edit:

eLPeeS, zaczynasz robić się męczący... Jeśli treść, do której podałem linki to dla Ciebie za mało to dodam, że gdzieś przeczytałem, ale nie będę teraz tego specjalnie dla Ciebie szukał. Jeśli jesteś tym tak bardzo zainteresowany to sam odnajdziesz tą informację, że na Wawelu może zostać pochowana głowa państwa, jeśli zginie w służbie państwu.
:chase: :shoot: :guard:
Awatar użytkownika
raven4444
Szaman
Posty: 1012
Rejestracja: 29 lipca 2007, 14:00
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Katastrofa w Smoleńsku - Dyskusja

Post autor: raven4444 »

Mała prośba do Bandita czy możesz napisać czym wg. Ciebie zasługuje Kaczyński aby spocząć na Wawelu?
Co do lotnisk im. Chopina i Wałęsy. To obydwie osoby zasługują na to bo:
Twórczość Chopina jest znana na całym świecie.
Dzięki Wałęsie można powiedzieć dziś nie uczą w szkołach o tym że w Katyniu to Naziści zabijali Polaków.

Żałosne jest to że wszyscy wielce płaczą za Kaczyńskim zapominając o m. in. stewardessach, pilotach. Osoba niezorientowana w tych wydarzeniach słuchając wiadomości czy czytając informacje na portalach może zrozumieć że prezydent leciał zdalnie sterowanym samolotem sam do Smoleńska i on tylko zginą. Także żałosne jest nazywanie bohaterem kogoś kto zginą w katastrofie lotniczej. To że ktoś jest prezydentem i zginie dość efektownie nie oznacza że jest od razu bohaterem.

Co jak co ale w tym samolocie najbardziej zasłużoną osoba Polsce był pan Kaczorowski oraz Generałowie i ich mi najbardziej żal.

Na wszystkich co tam zginęli patrze jak na zwykłych ludzi i jest mi ich żal. Na prezydenta też patrzę jak na normalnego człowieka bo przecież mamy demokracje i każdy komu się odrobinę poszczęści może nim zostać.

Co do winowajcy katastrofy no wg. mnie jest śp. prezydent który rok temu ostro zabiegał o zmianę pilota który nie chciał wylądować bezpośrednio w Tbilisi bo było tam niebezpiecznie. Nowy pilot chciał po prostu być dalej pilotem, na pewno pamiętał co się stało z poprzednikiem.

A te podane linki nie zawierają żadnych informacji o warunkach które trzeba spełnić aby zostać pochowanym na Wawelu.

:mru
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3880
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: Katastrofa w Smoleńsku - Dyskusja

Post autor: eLPeeS »

Bandit pisze:Jeśli treść, do której podałem linki to dla Ciebie za mało to dodam, że gdzieś przeczytałem, ale nie będę teraz tego specjalnie dla Ciebie szukał. Jeśli jesteś tym tak bardzo zainteresowany to sam odnajdziesz tą informację, że na Wawelu może zostać pochowana głowa państwa, jeśli zginie w służbie państwu.
Dobra. Niech będzie że gdzieś taki artykuł jest. Niech stracę. Zaufam Ci na słowo. Ustosunkuj się jeszcze tylko proszę co do osoby Marii Kaczyńskiej, która też ma zostać pochowana na Wawelu.
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
demonax
Paser
Posty: 256
Rejestracja: 23 kwietnia 2009, 10:53
Lokalizacja: Knw

Re: Katastrofa w Smoleńsku - Dyskusja

Post autor: demonax »

Widział ktoś z Was ten filmik http://wiadomosci.onet.pl/2155204,12,st ... ,item.html
Co o tym sądzicie?
spamer
Paser
Posty: 252
Rejestracja: 26 października 2005, 18:57

Re: Katastrofa w Smoleńsku - Dyskusja

Post autor: spamer »

Elpees - jesteś mistrzem linkowania - tok.fm i Eichelberger to ekipa Agory...

Bukary, tak jak już parę osób wspomniało - jeśli na Wawelu mają spoczywać tylko wybitni i zasłużeni, to trzeba przede wszystkim "wykopać" stamtąd Sasów i Zygmunta III Wazę (który wielkim królem nie był), no i matkę Słowackiego.
A może pobawmy się w większe absurdy - jaką skalę stosujesz do oceny zasług? Kto bardziej poświęcił się dla ojczyzny: Mickiewicz czy Baczyński?
Awatar użytkownika
Jacek
Strażnik Glifów
Posty: 3200
Rejestracja: 28 sierpnia 2003, 23:05
Lokalizacja: Zwoleń

Re: Katastrofa w Smoleńsku - Dyskusja

Post autor: Jacek »

Powtarzam: żal, żal, żal, po trzykroć żal, czy chcielibyście żeby do pogrzebu waszych najbliższych wtrącali się ich przeciwnicy, w dodatku polityczni przeciwnicy??? Co wam k...a do tego???? Wy nie chcecie ale wielu ludzi uważa że to słuszne, nie możecie tego zrozumieć i dać im oraz zmarłym spokój?
To naprawdę świetna okazja żeby skorzystać z prawa do milczenia. Wszyscy politycy odpuścili, wy nie. Świetnie te wasze protesty będą odebrane za granicą. Zamiast byc jak nigdy jednego zdania, pokazać że Polacy choć po smierci mają szacunek dla prezydenta i potrafią oddać mu należyty hołd to nie, już trzeba jątrzyć, dzielić i pokazywać jaki to Polak kłótliwy; idźcie protestować podczas uroczystości, niech zagranica zobaczy...

spamer: swietny przykład, jesli Kaczyński nie na wawelu to usuńmy też tych co się ojczyźnie nijak nie przysłużyli a leżą bo byli królami

raven444 - argument z piaskownicy; nikt nie zapomina o pozostałych, mówiło sie i mówi o wszystkich bez wyjątku; tam zginął też mój kolega - Paweł Janeczek ze Zwolenia, szef ochrony, inny kolega z czasów LO, teraz ksiądz, miał lecieć ale zamienił się z kimś...
Natomiast tak jak nie byłem oburzony że o śmierci Papieża wiedział cały świat a o śmierci mojego wujka tylko rodzina tak i teraz nie jestem, że o głównej osobie w państwie mówi się najwięcej.

Bandit, to walka z wiatrakami, część naszych klolegów z forum ma chyba głęboko w dupie to co się stało, sam zastanawiam się czy coś jeszcze pisać bo maluczcy i tak nie zrozumieją i nadal będą wysuwać swoje "racjonalne" argumenty, które w ogóle nie powinny wobec takiej tragedii mieć miejsca.
Awatar użytkownika
Bandit
Strażnik Glifów
Posty: 4357
Rejestracja: 08 października 2002, 18:23
Lokalizacja: Szczytno

Re: Katastrofa w Smoleńsku - Dyskusja

Post autor: Bandit »

eLPeeS pisze:Ustosunkuj się jeszcze tylko proszę co do osoby Marii Kaczyńskiej, która też ma zostać pochowana na Wawelu.
Bo to była "druga połówka" prezydenta? Bo nie powinno rozdzielać się ich po śmierci? Bo bez niej prezydent nie byłby sobą? Wybierz sobie coś albo sam znajdź wytłumaczenie. Dla mnie są to pytania, które w ogóle nie powinny zostać zadane.

Skoro już piszę posta to żeby nie marnować miejsca...
raven4444 pisze:Co do lotnisk im. Chopina i Wałęsy. To obydwie osoby zasługują na to bo: Twórczość Chopina jest znana na całym świecie...
Podaj argument wedle, którego Lech Kaczyński nie jest teraz znany na Świecie, bo według mnie jest, więc spełnia twoje oczekiwania do bycia patronem.
raven4444 pisze:Żałosne jest to że wszyscy wielce płaczą za Kaczyńskim zapominając o m. in. stewardessach, pilotach. Osoba niezorientowana w tych wydarzeniach słuchając wiadomości czy czytając informacje na portalach może zrozumieć że prezydent leciał zdalnie sterowanym samolotem sam do Smoleńska i on tylko zginą.
Nie mam takiego wrażenia, że ktoś o nich zapomniał, bo są wymieniani wśród zmarłych, poza tym twoje porównania są nie na miejscu. Mógłbyś je sobie darować.
raven4444 pisze:Także żałosne jest nazywanie bohaterem kogoś kto zginą w katastrofie lotniczej. To że ktoś jest prezydentem i zginie dość efektownie nie oznacza że jest od razu bohaterem.
Nie jest żałosne tylko co najwyżej nietrafione. Zależy jeszcze kto tak powiedział. Jeśli jakiś autorytet to faktycznie może to tak wyglądać, ale jeśli była to spontaniczna wypowiedz nieznanej publicznie osoby to tak jakby nie było tematu. Czy możesz podać jakiś cytat i kto tak powiedział?
raven4444 pisze:Co jak co ale w tym samolocie najbardziej zasłużoną osoba Polsce był pan Kaczorowski oraz Generałowie i ich mi najbardziej żal.
Kaczorowski był bardziej zasłużony Polonii niż Polsce, zresztą mieszkał przez większość życia w Londynie, więc słaby z niego polak. A czym według Ciebie zasłużyli się generałowe? Samym pełnieniem funkcji? To czemu prezydent nie zasłużył? Bo nie był w twoim typie? Był za niski? Mam wrażenie, że piszesz tylko po to żeby zapełnić post tekstem i nie wiesz o kim piszesz.

Jeśli już mamy wymieniać kogo nam żal to ja wymieniłbym m.in. Rzecznika Praw Obywatelskich i szefa Instytutu Pamięci Narodowej śp. Janusz Kochanowski i Janusz Kurtyka.
raven4444 pisze:Na prezydenta też patrzę jak na normalnego człowieka bo przecież mamy demokracje i każdy komu się odrobinę poszczęści może nim zostać.
Przy takim podejściu to będziemy mieli samych prezydentów pokroju Kwaśniewskiego - jeśli złożysz kilka podpisów, będziesz grzeczny i nie będziesz nam się narażał to będziesz znany i lubiany na całym Świecie, ba staniesz się nawet autorytetem.
raven4444 pisze:Co do winowajcy katastrofy no wg. mnie jest śp. prezydent który rok temu ostro zabiegał o zmianę pilota który nie chciał wylądować bezpośrednio w Tbilisi bo było tam niebezpiecznie. Nowy pilot chciał po prostu być dalej pilotem, na pewno pamiętał co się stało z poprzednikiem.
Ostro przeginasz! O ile wiem tamten pilot otrzymał odznaczenie za podjęcie słusznej decyzji, poza tym cytujesz media, które nie wyrażały się pochlebnie o prezydencie, więc lepiej zastanów się następnym razem, co piszesz albo kogo cytujesz, bo to nie musi być prawda.
raven4444 pisze:A te podane linki nie zawierają żadnych informacji o warunkach które trzeba spełnić aby zostać pochowanym na Wawelu.
Niektórzy widzą to inaczej, więc to może z twoją percepcją jest coś nie w porządku.
:chase: :shoot: :guard:
Awatar użytkownika
Bukary
Homo Rhetoricus
Posty: 5569
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 18:15
Lokalizacja: Gildia Topielników (przy tawernie Pod Rozszalałym Wichrem)

Re: Katastrofa w Smoleńsku - Dyskusja

Post autor: Bukary »

spamer pisze:Bukary, tak jak już parę osób wspomniało - jeśli na Wawelu mają spoczywać tylko wybitni i zasłużeni, to trzeba przede wszystkim "wykopać" stamtąd Sasów i Zygmunta III Wazę (który wielkim królem nie był), no i matkę Słowackiego.
Możesz wykopać, jeśli ci przeszkadzają. Rozumiem, że według ciebie na Wawelu znajdzie się miejsce dla każdego. Zresztą już pisałem: jestem ZA chowaniem WSZYSTKICH prezydentów wolnej Polski na Wawelu. Jeśli pochówek prezydenta Kaczyńskiego ma zapoczątkować taką tradycję, w porządku. Moim zdaniem miejsce na Wawelu zdecydowanie przysługuje np. Lechowi Wałęsie.

Lech Kaczyński zasługuje na ogromny szacunek przede wszystkim ze względu na swoją działalność w "Solidarności". Ale podobnie zasłużonych ludzi jest wielu. Przestańmy więc robić z prezydenta jakiegoś wyjątkowego męża stanu. O braku argumentów na wielkość prezydenta Kaczyńskiego świadczy chociażby wypowiedź pani Sztaniskis, która uznała, że Kaczyński zasługuje na to, aby spocząć na Wawelu, gdyż... uwaga!... miał marzenie o wielkiej Polsce. No dajcie spokój! Nawet ja, który jestem "prochem i niczem", mam takie marzenie. Ale do krypty na Wawelu się nie wybieram.
A może pobawmy się w większe absurdy - jaką skalę stosujesz do oceny zasług? Kto bardziej poświęcił się dla ojczyzny: Mickiewicz czy Baczyński?
Owszem, absurdalne pytanie. Ale jeśli muszę na nie odpowiedzieć, to zasugeruję delikatnie, że - pomimo bohaterskiej ofiary Baczyńskiego (i setek innych, którzy polegli w Warszawie) - większe znaczenie dla historii Polski i polskiej kultury miał zdecydowanie Mickiewicz. Zadowolony? A jeśli kryterium pochówku na Wawelu ma być "poświęcenie dla ojczyzny", to - i znowu o tym pisałem w tym wątku (czytaj uważniej!) - tym bardzieju nie rozumiem, dlaczego chowamy w Krakowie tylko prezydenta Kaczyńskiego, a nie wielu innych (bardziej zasłużonych) ludzi z samolotu.

Z wszystkich wywiadów i rozmów (m.in. z Bielanem i Dziwiszem), które dziś obejrzałem, wyłania się dosyć smutny obraz: ktoś z byłego otoczenia prezydenta zasugerował, żeby pochować Kaczynskiego na Wawelu; jacyś klakierzy podchwycili pomysł; Jarosław się zgodził; a Dziwisz nie miał sumienia odmówić. I poszło w świat. Ale dzisiaj wszyscy poszli po rozum do głowy. Dziwisz już nie jest taki pewny, ciągle podkreśla, że nie był inicjatorem tego pochówku. Bielan nie chce powiedzieć, kto to wszystko wymyślił - początkowo PiS utrzymywał, że zrobił to Komorowski, a potem próbowano zrzucić ciężar odpowiedzialności na barki Dziwisza. Ale po tym, jak obaj zdementowali te informacje, otoczenie prezydenta nabrało wody w usta. W czasie wywiadu widać było, że Bielan ma ogromne wątpliwości i pewnie z ogromną chęcią udusiłby pomysłodawcę tej całej awantury. Miał w ogóle pretensje do osoby, która była źródłem "przecieku" o pochówku prezydenta na Wawelu. Bo skoro informacja wydostała się z gabinetów pałacu prezydenckiego, trudno już było się wycofać. Słowo się rzekło, kobyłka u płotu. I wszyscy oni zdają sobie sprawę, że popełnili ogromny błąd. Ale nie ma już odwrotu. I głównie przez głupotę osób, które to wszystko zainicjowały, cierpi rodzina prezydenta, obserwująca w środkach masowego przekazu różnego rodzaju protesty.

I jeszcze jedno: skoro tyle się mówi o woli rodziny zmarłego, to dlaczego nie sznuje się woli rodziny tych, którzy już są pochowani na Wawelu? O ile wiem, rodzina Piłsudskiego o mało nie dostała białej gorączki na wieść o tym, gdzie dokładnie spoczywać będzie Kaczyński.
Ostatnio zmieniony 14 kwietnia 2010, 22:23 przez Bukary, łącznie zmieniany 1 raz.
Thief Antologia PL: od 20 X 2006 w sklepach!
Zagraj w FM Old Comrades, Old Debts i zobacz moje zrzuty.
Awatar użytkownika
Jacek
Strażnik Glifów
Posty: 3200
Rejestracja: 28 sierpnia 2003, 23:05
Lokalizacja: Zwoleń

Re: Katastrofa w Smoleńsku - Dyskusja

Post autor: Jacek »

Bukary pisze:I głównie przez głupotę osób, które to wszystko zainicjowały, cierpi rodzina prezydenta, obserwująca w środkach masowego przekazu różnego rodzaju protesty.
Bo Polacy zamiast choć raz pokazać narodową jedność to muszą pokazać swój narodowy charakterek wtedy kiedy mogliby się dyplomatycznie zamknąć.
Według was spory spowodowała decyzja o miejscu a według mnie spory spowodowali własnie protestujący.

Nie oszukujmy sie, co do pogrzebu na Powązkach też znaleźliby się jacyś co by im to nie pasowało "bo się nie zasłużył|" i chętnie pochowaliby Kaczyńskiego na pierwszym lepszym cmentarzu albo najlepiej gdzieś za stodołą, taka jest Polska, tacy jesteśmy...
Awatar użytkownika
Bukary
Homo Rhetoricus
Posty: 5569
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 18:15
Lokalizacja: Gildia Topielników (przy tawernie Pod Rozszalałym Wichrem)

Re: Katastrofa w Smoleńsku - Dyskusja

Post autor: Bukary »

Jacek pisze: maluczcy i tak nie zrozumieją
Nie spodziewałem się po tobie takiej małostkowości, Jacku. Szczerze. Dajcie sobie spokój z takimi wyzwiskami.
Jacek pisze: Według was spory spowodowała decyzja o miejscu a według mnie spory spowodowali własnie protestujący.
Ja bym nie porównywał megalomanii otoczenia prezydenta z racjonalną reakcją ludzi, który mają trochę oleju w głowie. Na szczęście są jeszcze tacy - Wajda czy Bartoszewski. To nie polityczne oszołomy. Bartoszewski to dopiero zasługuje na wszelkie honory! Zaś Wajda jest z Katyniem związany osobistą tragedią.
Bandit pisze:Kaczorowski był bardziej zasłużony Polonii niż Polsce, zresztą mieszkał przez większość życia w Londynie, więc słaby z niego polak.
A ta wypowiedź świadczy tylko o ignorancji lub jest świadomie chamska. Zachęcam do lektury jakichś książek historycznych lub biografii Kaczorowskiego. Ten człowiek m.in. walczył z bronią w ręku za wolną Polskę, za to, żebyś mógł teraz wypisywać takie bzdury!
Bandit pisze:Ostro przeginasz! O ile wiem tamten pilot otrzymał odznaczenie za podjęcie słusznej decyzji
Nie, Bandit, ty przeginasz. Pilot odmówił prezydentowi lądowania w Tbilisi. Prezydent zapowiadał wtedy, że "po powrocie do kraju wprowadzimy porządek w tej sprawie", a podczas lotu powiedział o dowódcy załogi, że "oficer powinien być mniej lękliwy". Poseł PiS Karol Karski złożył w prokuraturze zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Na szczęście wojskowa prokuratura odmówiała wszczęcia śledztwa. A pilota odznaczył Bogdan Klich.
Thief Antologia PL: od 20 X 2006 w sklepach!
Zagraj w FM Old Comrades, Old Debts i zobacz moje zrzuty.
Awatar użytkownika
marek
Garrett
Posty: 4775
Rejestracja: 09 grudnia 2003, 08:52
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Katastrofa w Smoleńsku - Dyskusja

Post autor: marek »

@spamer: tak samo można się zastanawiać nad Miłoszem - ilu o wiele bardziej (i konkretniej) zasłużonych nie jest pochowanych w żadnym wyróżnionym miejscu, albo w którymś z tych "niższych"?

Z chowaniem prezydentów będzie problem (i to bardzo poważny), kiedy umrze osoba najbardziej kontrowersyjna z żyjących, która moim zdaniem jest przez wielu nienawidzona za próby wybierania mniejszego zła, a który równie się zasłużył dla obecnej niepodległości (m.in. poprzez łagodzenie stosunków z ZSRR) co Wałęsa. Oczywiście prezydent (i to nawet III RP). Zresztą przekonamy się pewnie w ciągu paru lat, bo to już jest staruszek. W sumie Piłsudzki też nie był święty (też był nienawidzony) :P

Kaczorowski moim zdaniem zasługuje w podobnym stopniu (albo i większym) na Wawel - bo chociaż był mniej oficjalnie prezydentem, to jednak niemal całe jego życie było walką za Polskę.
ObrazekObrazek
"No one reads books these days"
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3880
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: Katastrofa w Smoleńsku - Dyskusja

Post autor: eLPeeS »

spamer pisze:Elpees - jesteś mistrzem linkowania - tok.fm i Eichelberger to ekipa Agory...
Nie wiem. Być może. Co w związku z tym?
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
Dziarsky
Garrett
Posty: 4861
Rejestracja: 02 listopada 2003, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Katastrofa w Smoleńsku - Dyskusja

Post autor: Dziarsky »

Bukary wyciąga z moich ust dobre i sensowne argumenty i w dodatku wszystko ubiera w ładne słowa bez większych wulgaryzmów czy ostrego języka (ja się za bardzo zdenerwowałem w temacie).
Nie napiszę więc tutaj już niczego więcej tylko dopisuję się do jego wypowiedzi.
Pozdrawiam Bukary.
Obrazek
Awatar użytkownika
BodomChild
Złodziej
Posty: 2419
Rejestracja: 15 maja 2006, 23:32
Lokalizacja: Pabianice

Re: Katastrofa w Smoleńsku - Dyskusja

Post autor: BodomChild »

Miałem się tu nie wypowiadać (jak mi radzili forumowi "narodowcy"), ale postanowiłem zajrzeć i co widzę?
Dawałem tej zgodzie narodowej i ogólnej atmosferze miłości co najwyżej 2 tygodnie, ale Turbodymomen mnie zawstydził, od wczoraj się wszyscy kłócą. Ja się zresztą nie dziwię, narody mówiące "jednym głosem" to istnieją tylko w bajkach i w państwach totalitarnych.

Ja mam tylko jedno pytanie, do kogo właściwie należą krypty na Wawelu? Teren niby jest własnością Kościoła, ale właściwie to jest dziedzictwem narodowym czyli należy do premiera Tuska, do marszałka Komorowskiego, do Joli Rutowicz, do mnie, do pani z warzywniaka, do pana Zdzicha spod monopolowego i wielu innych ludzi, a księża są tam tylko gospodarzami. Nie wiem, bo różne sprzeczne opinie słyszę. Kto w końcu prawnie decyduje o tym, kto ma tam leżeć? Bo ja już głupi jestem.
PAŃSTWO POLSKIE ODZYSKUJE GODNOŚĆ
Awatar użytkownika
Jacek
Strażnik Glifów
Posty: 3200
Rejestracja: 28 sierpnia 2003, 23:05
Lokalizacja: Zwoleń

Re: Katastrofa w Smoleńsku - Dyskusja

Post autor: Jacek »

Bukary pisze:... z racjonalną reakcją ludzi...
No właśnie, w tym problem że wy myślicie racjonalnie, zazwyczaj jest to wskazane ale w tym wyjątkowym przypadku przynosi to dużą szkodę całemu państwu.

Bukary, może i przesadziłem z "maluczkimi", obrazić nie chciałem, raczej dać do myślenia bo dla mnie właśnie osoby, które teraz kłócą się nad grobem są "maluczkie", przynajmniej w tym jednym względzie, nic na to nie poradzę, takie mam zdanie.
BodomChild pisze: Ja się zresztą nie dziwię, narody mówiące "jednym głosem" to istnieją tylko w bajkach i w państwach totalitarnych.
Oczywiście racja, ale w tej wyjątkowej chwili moglibyśmy byc takim narodem. Naprawde nikomu by to nie zaszkodziło a Polsce ujmy nie przyniosło.

Bodom, radziłem się nie odzywać bo dla mnie wykazałeś całkowita ignorancję w obliczu tragedii co mnie strasznie zabolało.
Awatar użytkownika
Bukary
Homo Rhetoricus
Posty: 5569
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 18:15
Lokalizacja: Gildia Topielników (przy tawernie Pod Rozszalałym Wichrem)

Re: Katastrofa w Smoleńsku - Dyskusja

Post autor: Bukary »

Jacek pisze:
Bukary pisze:... z racjonalną reakcją ludzi...
No właśnie, w tym problem że wy myślicie racjonalnie, zazwyczaj jest to wskazane ale w tym wyjątkowym przypadku przynosi to dużą szkodę całemu państwu.
Trzeźwa ocena sytuacji przynosi szkodę państwu? Teraz popadnę w pompatyczny ton właściwy osobom, które się ostatnio wypowiadają o całej sprawie. Postępujemy zgodnie z żelazną zasadą, która - jak twierdzą zwolennicy PiS - przyświecała działaniom prezydenta Kaczyńskiego: mówimy nieugięcie prawdę, stojąc na straży wartości. Nie mówimy, że czarne jest białe w określonych okolicznościach.

Chyba niektórzy trochę poszli po rozum do głowy. Zerknijcie tutaj. Skoro nie można już zrezygnować z całości, to przynajmniej z części pomysłu się wycofano.
Thief Antologia PL: od 20 X 2006 w sklepach!
Zagraj w FM Old Comrades, Old Debts i zobacz moje zrzuty.
Awatar użytkownika
BodomChild
Złodziej
Posty: 2419
Rejestracja: 15 maja 2006, 23:32
Lokalizacja: Pabianice

Re: Katastrofa w Smoleńsku - Dyskusja

Post autor: BodomChild »

Jacek pisze:Bodom, radziłem się nie odzywać bo dla mnie wykazałeś całkowita ignorancję w obliczu tragedii co mnie strasznie zabolało.
No trochę zachowałem się jak ateista chcący pokrzyczeć w kościele, że "Boga nie ma!", zgoda. Przepraszam.

Mnie osobiście nie przeszkadza ten pochówek na Wawelu, protestować nie zamierzam, chociaż wielbicielem śp. prezydenta nie byłem (zresztą jakimś zajadłym wrogiem też nie). Ja bym uszanował wolę rodziny, bo o to czy zasługuje czy nie zasługuje to się można kłócić sto lat, zwłaszcza, że Kaczyński był osobą kontrowersyjną, która miała zarówno oddanych zwolenników jak i ludzi, którzy go szczerze nienawidzili.
Bukary pisze:Chyba niektórzy trochę poszli po rozum do głowy. Zerknijcie tutaj. Skoro nie można już zrezygnować z całości, to przynajmniej z części pomysłu się wycofano.
No i widać, że możliwa jest nawet jakaś tam zgoda.
PAŃSTWO POLSKIE ODZYSKUJE GODNOŚĆ
Awatar użytkownika
raven4444
Szaman
Posty: 1012
Rejestracja: 29 lipca 2007, 14:00
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Katastrofa w Smoleńsku - Dyskusja

Post autor: raven4444 »

Bandit pisze:raven4444 napisał(a):
Co do lotnisk im. Chopina i Wałęsy. To obydwie osoby zasługują na to bo: Twórczość Chopina jest znana na całym świecie...
Podaj argument wedle, którego Lech Kaczyński nie jest teraz znany na Świecie, bo według mnie jest, więc spełnia twoje oczekiwania do bycia patronem.
Kaczyński jest znany tylko dlatego że zginą w katastrofie lotniczej i dlatego zapisze się trwalej w historii. Gdyby nie to to za 10 lat pamiętali by tylko Polacy że był taki prezydent, a świat już by nie pamiętał.
Bandit pisze:raven4444 napisał(a):
Żałosne jest to że wszyscy wielce płaczą za Kaczyńskim zapominając o m. in. stewardessach, pilotach. Osoba niezorientowana w tych wydarzeniach słuchając wiadomości czy czytając informacje na portalach może zrozumieć że prezydent leciał zdalnie sterowanym samolotem sam do Smoleńska i on tylko zginą.
Nie mam takiego wrażenia, że ktoś o nich zapomniał, bo są wymieniani wśród zmarłych, poza tym twoje porównania są nie na miejscu.
No tak teraz z imienia i nazwiska nawet ich wymieniają, tylko w pierwszych dniach nie było ani słowa albo byli określani samo słowo załoga, albo jeszcze gorzej jako nieznane twarze.
Bandit pisze:raven4444 napisał(a):
Także żałosne jest nazywanie bohaterem kogoś kto zginą w katastrofie lotniczej. To że ktoś jest prezydentem i zginie dość efektownie nie oznacza że jest od razu bohaterem.
Nie jest żałosne tylko co najwyżej nietrafione. Zależy jeszcze kto tak powiedział. Jeśli jakiś autorytet to faktycznie może to tak wyglądać, ale jeśli była to spontaniczna wypowiedz nieznanej publicznie osoby to tak jakby nie było tematu. Czy możesz podać jakiś cytat i kto tak powiedział?
Był to jakiś wysoko postawiony ksiądz czy ktoś podobny chyba Dziwisz nie wiem dokładnie cytowali to gdzieś we wtorek.
Bandit pisze:raven4444 napisał(a):
Co jak co ale w tym samolocie najbardziej zasłużoną osoba Polsce był pan Kaczorowski oraz Generałowie i ich mi najbardziej żal.
Kaczorowski był bardziej zasłużony Polonii niż Polsce, zresztą mieszkał przez większość życia w Londynie, więc słaby z niego polak. A czym według Ciebie zasłużyli się generałowe? Samym pełnieniem funkcji? To czemu prezydent nie zasłużył? Bo nie był w twoim typie? Był za niski? Mam wrażenie, że piszesz tylko po to żeby zapełnić post tekstem i nie wiesz o kim piszesz.
Kaczorowski służył w Szarych Szeregach ba był nawet jednym z twórców. Ledwo unikną kary śmierci z ręki NKWD. Służył w 2 Korpusie Polskim na Zachodzie (Monte Casino i Bolonia). Czyli Walczył o Polskę. A to że mieszkał w Londynie nie jest dziwne był prezydentem na uchodźstwie w czasach gdy w Polsce nie było wesoło. Po powrocie raczej już by nie unikną kary śmierci.
A co do Generałów to te odznaczenia które mieli, a posiadali nie mało to nie dostali za darmo.

A czemu Kaczyński bo po prostu nie było nic przełomowego za jego kadencji, nie był złym prezydentem nie był znakomitym był dobrym, normalnym. Wiem o tym że media zawsze pluły na niego i stawiały w złym świetle.
Bandit pisze:raven4444 napisał(a):
Co do winowajcy katastrofy no wg. mnie jest śp. prezydent który rok temu ostro zabiegał o zmianę pilota który nie chciał wylądować bezpośrednio w Tbilisi bo było tam niebezpiecznie. Nowy pilot chciał po prostu być dalej pilotem, na pewno pamiętał co się stało z poprzednikiem.
Ostro przeginasz! O ile wiem tamten pilot otrzymał odznaczenie za podjęcie słusznej decyzji, poza tym cytujesz media, które nie wyrażały się pochlebnie o prezydencie, więc lepiej zastanów się następnym razem, co piszesz albo kogo cytujesz, bo to nie musi być prawda.
Zacznijmy od początku pilot nie nie wylądował w Tibilisi bo toczyła się tam wojna, nie było informacji o stanie lotniska, strona gruzińska nie wiedziała o tym że przyleci tam polski samolot. Po wylądowaniu prezydent powiedział że po powrocie do kraju wprowadzi porządek w tej sprawie. No i wytoczono sprawę sądową. Przez to pilot wpadł w depresje i w końcu ktoś przemyślał tą sprawę i nie było sprawy w sądzie, i jak się domyślić łatwo ten medal dostał w ramach przeprosin.


A i może zakończmy ten temat bo robi się tu mała wojna.
Awatar użytkownika
Bruce
Strażnik Glifów
Posty: 3835
Rejestracja: 06 maja 2003, 17:58
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Re: Katastrofa w Smoleńsku - Dyskusja

Post autor: Bruce »

Grzebanie grzebaniem, ale podejrzewam, że ten wypadek nie był przypadkowy. Oto dowody:
1. Samolot mając wypuszczone podwozie rozbił się o ok. 1,5 km od lotniska i nieco bardziej w bok. Zaznaczmy, że to było jego pierwsze podejście, a te kółka miały na celu rozwiać mgłę.
2. Brak paliwa po zaledwie 1,5 godzinnym locie.
3. Brak jakiegokolwiek pożaru po kraksie. Choć wg. ekspertów przy takim wypadku, pożar powinien być.
4. Rosyjskie służby nikogo nie dopuszczały do wraku samolotu.
5. 3-cia czarna skrzynka zostanie dopiero odczytana za 3-4 miesiące, czyli już po wyborach.
6. Nietknięty wieniec i polska flaga we wraku samolotu, kiedy wszystkie ciała zostały zwęglone i część jest niemożliwa do rozpoznania.
7. Niemożliwością jest aby Putin w ciągu zaledwie 3 dni zaprzyjaźnił się z nami.
Podejrzewam, że ruscy do spółki z Tuskiem maczali w tym palce. Co ciekawe, w samolocie nie było nikogo z wyższych władz PO. Jedynie małe płotki.
Tomorrow comes tomorrow goes
But the cloud remains the same
Wonder why he’s feeling down
Tears of a clown
Obrazek
Awatar użytkownika
BodomChild
Złodziej
Posty: 2419
Rejestracja: 15 maja 2006, 23:32
Lokalizacja: Pabianice

Re: Katastrofa w Smoleńsku - Dyskusja

Post autor: BodomChild »

Nie! Bruce! Obiecałem sobie, że tym razem nie będę wietrzył spisków (a zawsze wietrzę) a Ty mnie nakręcasz :P .

Prawda jest taka, że śmierć prezydenta i tylu ważnych ludzi z opozycji jest dla PO, co tu dużo gadać, korzystna, przejęto dokumenty dotyczące WSI itd. Jednak mimo wszystko jakoś nie chcę mi się w to wierzyć.
PAŃSTWO POLSKIE ODZYSKUJE GODNOŚĆ
Awatar użytkownika
demonax
Paser
Posty: 256
Rejestracja: 23 kwietnia 2009, 10:53
Lokalizacja: Knw

Re: Katastrofa w Smoleńsku - Dyskusja

Post autor: demonax »

Bruce pisze:Grzebanie grzebaniem, ale podejrzewam, że ten wypadek nie był przypadkowy. Oto dowody:
3. Brak jakiegokolwiek pożaru po kraksie. Choć wg. ekspertów przy takim wypadku, pożar powinien być.
Pożar był (choć niewielki), widać to na filmiku który podałem kilka postów wyżej.
Awatar użytkownika
BodomChild
Złodziej
Posty: 2419
Rejestracja: 15 maja 2006, 23:32
Lokalizacja: Pabianice

Re: Katastrofa w Smoleńsku - Dyskusja

Post autor: BodomChild »

Ludzie widzą na tym filmiku różne rzeczy, że niby ktoś tam próbuje wstać, ale upada, ja już oglądałem parę razy na dużym ekranie i nic takiego nie widzę.

Strzały rzeczywiście słychać, ale to równie dobrze mogły być rosyjskie służby strzelające w powietrze, żeby odgonić gapiów.
PAŃSTWO POLSKIE ODZYSKUJE GODNOŚĆ
ODPOWIEDZ