Kłótnie o polityce czas zacząć...

Zajrzyj tutaj, jeśli masz ochotę pogawędzić, poplotkować i wtrącić swoje trzy grosze do dyskusji na tematy niemające wiele wspólnego z Thiefem.

Moderator: Bruce

Awatar użytkownika
Maveral
Bruce Dickinson
Posty: 4661
Rejestracja: 11 kwietnia 2003, 12:07
Lokalizacja: Radlin
Płeć:

Re: Kłótnie o polityce czas zacząć...

Post autor: Maveral »

Może to i wygląda śmiesznie, ale jest po prostu wyrachowaną walką o głosy. Katolików ci u nas dostatek, więc to im trzeba się podlizywać. Demokracja jednak u nas działa :)
Ciemność jest naszym sprzymierzeńcem!
Awatar użytkownika
BodomChild
Złodziej
Posty: 2419
Rejestracja: 15 maja 2006, 23:32
Lokalizacja: Pabianice

Re: Kłótnie o polityce czas zacząć...

Post autor: BodomChild »

Obrazek

"Donald Trump sprzedał Polskę i Polaków i się cieszy".

To spotkanie z Putinem sprawia jak najbardziej fatalne wrażenie i jest krokiem w złym kierunku, ale nie sądzicie, że polskie media troszeczkę przesadzają? No bo co? Że podczas spotkania w cztery oczy uznał np. aneksję Krymu? Przecież oficjalne stanowisko się nie zmieniło, obie strony utrzymują, że nie doszło do porozumienia w kluczowych sprawach, zresztą Trump, żeby naprawdę dać jakiś konkretny prezent Rosji musiałby mieć poparcie Kongresu, a takiego nie ma. Chyba wszystkie poważne ośrodki eksperckie podają, że do żadnego dealu (jeszcze) nie doszło.

Może to wynika z tego, że Polacy są już uczuleni na dogadywanie się ponad głowami? Tak swoja drogą, to ciekawe o czym oni rozmawiali :roll: .

Co jak co, ale w Stanach przydałby się jakiś mały impeachment, bo jeśli będzie więcej takich spotkań, a w USA coraz więcej do powiedzenia będą mieli izolacjoniści, to kiedyś rzeczywiście zostaniemy z siusiakiem w ręce. Może nasz wspaniały rząd przestałby więc wpadać w ekstazę za każdym razem, kiedy Pan Śmieszna Fryzura "wygarnie Niemcom", a włączył myślenie? Wiem, że to może przeszkadzać w świętowaniu imprez Radia Maryja czy tam innym tropieniu "genu zdrady", ale naprawdę warto dla dobra nas wszystkich.
PAŃSTWO POLSKIE ODZYSKUJE GODNOŚĆ
Awatar użytkownika
timon
Garrett
Posty: 3883
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 19:07

Re: Kłótnie o polityce czas zacząć...

Post autor: timon »

Może ktoś mi to wyjaśni.
W piątek 23 listopada 2018 roku ABW wkroczyła do domu naszego operatora Piotra Wacowskiego, wręczając mu pismo z wezwaniem do prokuratury. W piśmie zawarte są zarzuty o propagowanie nazizmu (z art. 256 par. 1 kodeksu karnego) w związku z realizacją reportażu wcieleniowego na temat polskich neonazistów
Przypomnijmy: nagrał "patriotyczną młodzież" na urodzianch pana Adolfa i ma zarzut propagowania faszyzmu. Jestem prosty leming i wymagam wykładni prawych i sprzedajnych, więc o nią proszę.
Zezwierzęcony, o zdradzieckiej mordzie, umysłowo niestabilny. Kanalia. Patologiczny element czyli OBYWATEL. Nie należący do ich wspólnoty narodowej. Hołota chamska. "Nie kocha Polski i Pana Boga"
Obcy kulturowo prezesowi
Awatar użytkownika
Leming
Złodziej
Posty: 2564
Rejestracja: 17 stycznia 2005, 10:16
Lokalizacja: Statua postępu

Re: Kłótnie o polityce czas zacząć...

Post autor: Leming »

https://wiadomosci.wp.pl/afera-wokol-ur ... 861277313a[/url]
Może o to chodzi?
Wacowski hailuje na tle portretu Adolfa Hitlera i flag z swastykami
A może o to, że istnieje uzasadnione podejrzenie, że te całe "urodziny Hitlera" to była opłacona przez TVN ustawka?
https://natemat.pl/254297,superwizjer-i ... to-ustawka
Kupię Azjatkę - najlepiej Japonkę (może być używana)

Suma całkowitej ilości Informacji we Wszechświecie jest stała i jest równa 0 (zero)
Awatar użytkownika
timon
Garrett
Posty: 3883
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 19:07

Re: Kłótnie o polityce czas zacząć...

Post autor: timon »

Na pierwsze: A jak operator niezauważony miał wejść między "patriotów"? Zapewne z kamizelką z napisem TVN.
Na drugie: Na pewno ci biedni chłopcy zostali ogłupieni i opłaceni przez TVN, to jest pewne na 100% i tej wersji będą się trzymali, tego oraz zamawiania pięciu piw.
Zezwierzęcony, o zdradzieckiej mordzie, umysłowo niestabilny. Kanalia. Patologiczny element czyli OBYWATEL. Nie należący do ich wspólnoty narodowej. Hołota chamska. "Nie kocha Polski i Pana Boga"
Obcy kulturowo prezesowi
Awatar użytkownika
Leming
Złodziej
Posty: 2564
Rejestracja: 17 stycznia 2005, 10:16
Lokalizacja: Statua postępu

Re: Kłótnie o polityce czas zacząć...

Post autor: Leming »

timon pisze:Na pierwsze: A jak operator niezauważony miał wejść między "patriotów"? Zapewne z kamizelką z napisem TVN.
Na drugie: Na pewno ci biedni chłopcy zostali ogłupieni i opłaceni przez TVN, to jest pewne na 100% i tej wersji będą się trzymali, tego oraz zamawiania pięciu piw.
Ja tego nie wiem. Przytaczam przykładowe wiadomości z drugiej strony sceny medialnej, bo odniosłem wrażenie, że kolega forumowicz wiedzę o wydarzeniu zaczerpnął z tylko jednej strony.
Jak to zawsze bywa, pewnie prawda jest gdzieś pośrodku.
Może po prostu "poczekajmy na rozstrzygnięcie niezależnych sądów". :-D
Kupię Azjatkę - najlepiej Japonkę (może być używana)

Suma całkowitej ilości Informacji we Wszechświecie jest stała i jest równa 0 (zero)
Awatar użytkownika
timon
Garrett
Posty: 3883
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 19:07

Re: Kłótnie o polityce czas zacząć...

Post autor: timon »

Leming pisze:Jak to zawsze bywa, pewnie prawda jest gdzieś pośrodku.
Zapewne to nie były urodziny tylko imieniny, nie obchodzili a świętowali. Trzeba znać granice absurdu.
Zezwierzęcony, o zdradzieckiej mordzie, umysłowo niestabilny. Kanalia. Patologiczny element czyli OBYWATEL. Nie należący do ich wspólnoty narodowej. Hołota chamska. "Nie kocha Polski i Pana Boga"
Obcy kulturowo prezesowi
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3879
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: Kłótnie o polityce czas zacząć...

Post autor: eLPeeS »

A tak prawdę powiedziawszy to biorąc pod uwagę nasze przepisy to ani dziennikarz ani organizator czy inni uczestnicy nie powinni odpowiadać z art. 256 kk ani żadnego innego. Powinni, niestety jeśli chodzi o organizatorów, chodzić wolno. To tylko tak mówię żeby włożyć kij w wasze małe mrowisko i zatrząść wyobrażeniem o państwie prawa :D
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
timon
Garrett
Posty: 3883
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 19:07

Re: Kłótnie o polityce czas zacząć...

Post autor: timon »

Siane nienawiści rodzi owoce, powoli ale rodzi. Oczywiście prawda leży po środku, tak mniej więcej w połowie płomieni.
Zezwierzęcony, o zdradzieckiej mordzie, umysłowo niestabilny. Kanalia. Patologiczny element czyli OBYWATEL. Nie należący do ich wspólnoty narodowej. Hołota chamska. "Nie kocha Polski i Pana Boga"
Obcy kulturowo prezesowi
bob
Szaman
Posty: 1161
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 10:44
Kontakt:

Re: Kłótnie o polityce czas zacząć...

Post autor: bob »

Dawno nie czytałem tak chorego opisu - https://www.pch24.pl/rozkopane-groby--p ... 926,i.html
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Kłótnie o polityce czas zacząć...

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Obrazek Coraz bliżej, coraz bliżej...
Obrazek
Awatar użytkownika
timon
Garrett
Posty: 3883
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 19:07

Re: Kłótnie o polityce czas zacząć...

Post autor: timon »

Jak napisałem kiedyś
Nie obiecuję, że nie będę z tego kpił po 2-3 latach od dojścia do władzy przez pis, zostaliście ostrzeżeni.
tak zrobiłem. Zapytałem was wtedy o to, jakie macie oczekiwania po dojściu do władzy pisiorów. Odezwał się Jacek
Jacek pisze: Timon, nie mam i nie muszę mieć konkretnych oczekiwań. Wystarczy, że choć jedna dziedzina działalności państwa się poprawi i już będzie lepiej.
Za rządów PO pogorszyło się wszystko, ktoś potrafi podać jakikolwiek ich sukces?
Co po 8 latach rządów PO działa lepiej?
-szkolnictwo?
-służba zdrowia?
-policja i sądy?
-biurokracja się zmniejszyła?
-podatki uproszczone?
-państwo nie jest opresyjne dla zwykłego obywatela?
-sensowne inwestycje unijne?
-rozliczane są jakiekolwiek afery?
-rozwój gospodarczy?
-innowacyjność i wysokie technologie?
-wspieranie polskich przedsiębiorców?
-nierówna konkurencja z obcym kapitałem?
-emigracja mniejsza?
-bezrobocie spadło?
-ZUS nabrał sensu?
-ludzie na najwyższych stanowiskach są kompetentni?
-jesteśmy bezpieczni?
-liczymy się w świecie?
-polityka historyczna?
itd.
Jestem bardzo ciekaw co dziś sadzisz na ten temat? Pamiętam, że zachwalałeś również reformę szkolnictwa według pis. Pytanie jak wyżej.

PS Najbardziej mnie rozwaliło
-"ludzie na najwyższych stanowiskach są kompetentni" i "liczymy się w świecie" oraz "innowacyjność i wysokie technologie" Zwłaszcza to ostatnie - ach te 3 miliony elektrycznych samochodów.
PS2 Tak jestem wredny i złośliwy.
Zezwierzęcony, o zdradzieckiej mordzie, umysłowo niestabilny. Kanalia. Patologiczny element czyli OBYWATEL. Nie należący do ich wspólnoty narodowej. Hołota chamska. "Nie kocha Polski i Pana Boga"
Obcy kulturowo prezesowi
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Kłótnie o polityce czas zacząć...

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Ciekawe, na kogo głosowałby Garrett...
Obrazek
darkonia
Mechanista
Posty: 406
Rejestracja: 04 lipca 2011, 20:57

Re: Kłótnie o polityce czas zacząć...

Post autor: darkonia »

Największym problemem jest to, że ludzie głosują nie za kimś, tylko przeciwko komuś.
@Spidi
Popraw błąd, bo po prostu nie wypada tak pisać. :)
- You think us fools?
- Yes... that is irrelevant.
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Kłótnie o polityce czas zacząć...

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Mam problem z dociskaniem odpowiednio silnie klawiszy i czasami uciekają mi literki ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Jacek
Strażnik Glifów
Posty: 3200
Rejestracja: 28 sierpnia 2003, 23:05
Lokalizacja: Zwoleń

Re: Kłótnie o polityce czas zacząć...

Post autor: Jacek »

Timon, daj jeszcze trochę czasu, jeszcze 4 i pół roku, wtedy porównanie będzie miało sens ;)
Awatar użytkownika
timon
Garrett
Posty: 3883
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 19:07

Re: Kłótnie o polityce czas zacząć...

Post autor: timon »

Jacek pisze:Timon, daj jeszcze trochę czasu, jeszcze 4 i pół roku, wtedy porównanie będzie miało sens ;)
Masz, razem ze świnią+, taki jestem dobry, a co.

Ps Strajkujesz?
Zezwierzęcony, o zdradzieckiej mordzie, umysłowo niestabilny. Kanalia. Patologiczny element czyli OBYWATEL. Nie należący do ich wspólnoty narodowej. Hołota chamska. "Nie kocha Polski i Pana Boga"
Obcy kulturowo prezesowi
darkonia
Mechanista
Posty: 406
Rejestracja: 04 lipca 2011, 20:57

Re: Kłótnie o polityce czas zacząć...

Post autor: darkonia »

https://wiadomosci.wp.pl/strajk-nauczyc ... 406769281a

Czyli niektórzy będą robić to, co zwykle.
- You think us fools?
- Yes... that is irrelevant.
Awatar użytkownika
Jacek
Strażnik Glifów
Posty: 3200
Rejestracja: 28 sierpnia 2003, 23:05
Lokalizacja: Zwoleń

Re: Kłótnie o polityce czas zacząć...

Post autor: Jacek »

Timon, bądź poważny i nie pisz o świniach, przecież to z unijnej kasy, chyba że czytasz same memy i nagłówki ;)

Nie strajkuję tzn. moja szkoła z różnych przyczyn nie strajkuje a ja strajku nie popieram z kilku powodów, np. z takiego: jak mam wytłumaczyć moim rodzicom (mają 1300 i 1100 emerytury, po całym życiu zapieprzania) że chcę taką podwyżkę? Poza tym brak postulatów systemowych, upolitycznienie strajku i chęć osłabienia pisu przed wyborami; tak czy inaczej dostając 1k podwyżki nie stanę się automatycznie lepszym nauczycielem a system edukacji nie ozdrowieje.
Porównując moje zarobki ze znajomymi z budżetówki (biorę pod uwagę moje miasto i okolice) ja zarabiam najwięcej wychodzi mi jakieś 4000-4200/mies. mam parę nadliczbówek ale za to nie mamy motywacyjnego więc jest to jakieś uśrednienie.
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Kłótnie o polityce czas zacząć...

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Hmm to chyba aby nie mieć tylko 1300 emerytury, to właśnie trzeba dostawać więcej za życia... tj. za aktywności zawodowej.
Obrazek
darkonia
Mechanista
Posty: 406
Rejestracja: 04 lipca 2011, 20:57

Re: Kłótnie o polityce czas zacząć...

Post autor: darkonia »

SPIDIvonMARDER pisze:Hmm to chyba aby nie mieć tylko 1300 emerytury, to właśnie trzeba dostawać więcej za życia... tj. za aktywności zawodowej.
Oczywiście masz na myśli pieniądze, które przez lata sam musiałbyś odkładać z tego, co ewentualnie masz w nadmiarze, na jakieś prywatne konto. Jak tak dalej pójdzie, to "państwu polskiemu" bardziej się będzie opłacało 'usuwać' ludzi, którzy wspomną o emeryturze*.

*z wyłączeniem polityków i jeszcze kilku innych grup urzędniczych
- You think us fools?
- Yes... that is irrelevant.
Awatar użytkownika
timon
Garrett
Posty: 3883
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 19:07

Re: Kłótnie o polityce czas zacząć...

Post autor: timon »

Jacek pisze:..... upolitycznienie strajku i chęć osłabienia pisu przed wyborami.....
Czy tylko ja czuje tu dziwny dysonans ocen?

PS
Nie strajkujący w czasie strajku nazywają się po polsku łamistrajk, jeśli dobrze pamiętam. Czy ta nazwa Ci odpowiada? Czy dobrze oddaje sens twego zachowania?
PS II
Co do świń, to ja naprawdę wierzę, że każda świnia z psu dostanie 100 ..... a święta krowa po 500 tysięcy do ukradzenia. Bo, jak mówi "klasyka", im się należy, systemowo i niepolitycznie.
Zezwierzęcony, o zdradzieckiej mordzie, umysłowo niestabilny. Kanalia. Patologiczny element czyli OBYWATEL. Nie należący do ich wspólnoty narodowej. Hołota chamska. "Nie kocha Polski i Pana Boga"
Obcy kulturowo prezesowi
Awatar użytkownika
Juliusz
Złodziej
Posty: 2774
Rejestracja: 04 stycznia 2004, 11:28
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Re: Kłótnie o polityce czas zacząć...

Post autor: Juliusz »

Smutny jest kraj, który nie docenia roli edukacji w rozwoju swojego społeczeństwa. Edukacja to podstawa, ale może aktualnej władzy nie zależy na edukacji, bo wykształcony człowiek nie łapie tak łatwo propagandy.
Jeśli mamy mieć sfrustrowaną kadrę nauczycielską, często z przypadku (bo nic lepszego nie znaleźli), to to nie wróży nam dobrze na przyszłość.
Takich jak Jacek, którzy w imię tego, żeby rodzicom nie zrobiło się przykro, że (ich dzieci!) za dużo zarabiają, potrafią się wyrzec pragnień godnych zarobków i robią dobrą minę do złej gry (bo przecież PiS zawsze wszystko robi dobrze, ba - najlepiej!) jest chyba niewielu.
Znam osobiście kilku nauczycieli, bądź byłych nauczycieli - mój brat też kiedyś uczył. Nie jest to praca lekka i oficjalna ilość godzin (przy tablicy) ma się nijak do wkładanego wysiłku i poświęcania czasu i nerwów. Tu gdzie mieszkam aktualnie (Irlandia) praca nauczycielska jest bardzo pożądana, poważana i przyzwoicie płatna. Jest więcej chętnych na miejsce, co przekłada się też na wyższą średnią kompetencji i wyższą jakość nauczania.

Co do samej oceny 'niestrajkowania', nie wysuwałbym jednak aż takich skrajnych opinii. Nie znam oczywiście sytuacji od środka, ale np. idea tego, żeby część nauczycieli nie strajkowała, np. po to, aby móc przeprowadzić egzaminy (dla minimalizacji szkód uczniów), a reszta strajkuje w imię wszystkich nauczycieli, uważam, że byłaby OK. No, ale oczywiście każdy ma indywidualne opinie na temat strajku.

A to, że pojawia się wiele negatywnych opinii w społeczeństwie i pretensje do pedagogów, że próbują walczyć. Cóż - już taka natura polskiego buraka: "Jeśli ja nie mam, to inni też nie mają prawa mieć!". Znowu - smutne to...
Timon pisze:Czy tylko ja czuje tu dziwny dysonans ocen?
Nie, nie tylko Ty...
Awatar użytkownika
Maveral
Bruce Dickinson
Posty: 4661
Rejestracja: 11 kwietnia 2003, 12:07
Lokalizacja: Radlin
Płeć:

Re: Kłótnie o polityce czas zacząć...

Post autor: Maveral »

Niestety, nauczyciele źle zabrali się do tego strajku. Dali się pociągnąć takiemu manipulantowi jak Broniarz. Szkoda. Dziwię się, że ZNP jeszcze go nie wypie*dolił na zbity pysk. Ludzie ze służby zdrowia wywalczyli sobie lepsze płace, policjanci również, tylko trzeba chcieć się dogadać i nie zamieniać strajku na szantaż. Nie przypominam sobie, aby lekarze, czy policjanci zamknęli placówki i nic ich nie obchodziło. ZNP (czyt. Broniarz) nie chce się dogadać - to widać - i jeszcze wzięli uczniów za zakładników.

Niech sobie nauczyciele zarabiają dobrze, jestem za tym, ale taka forma strajku jest sporą przesadą.

Rozmawiałem też z kolegą, który jest nauczycielem w moim rodzinnym miasteczku. Skracając jego wypowiedzi - strajkuje, bo nie chce się wyłamać, ale jemu zarobek pasuje. Może problemem są zarobki nauczycieli w dużych miastach?
Ciemność jest naszym sprzymierzeńcem!
Awatar użytkownika
Jacek
Strażnik Glifów
Posty: 3200
Rejestracja: 28 sierpnia 2003, 23:05
Lokalizacja: Zwoleń

Re: Kłótnie o polityce czas zacząć...

Post autor: Jacek »

Timon, nie jestem łamistrajkiem bo moja szkoła nie strajkuje. Co do świń... jednak czytasz tylko memy i nagłówki.... smutne...
A w ogóle to fajnie by było gdybyśmy mimo dzielącej nas polityki zachowali poziom tego forum i nie obrażali się.

Juliusz, nie robię dobrej miny do złej gry, nie twierdzę, że PiS wszystko robi najlepiej, po prostu nie popieram tego strajku. Powody wymieniłem.

Ci którzy piszą że moi rodzice powinni wcześniej więcej zarabiać żeby mieć większą emeryturę ... nic o nich nie wiecie, nie wiecie z jakich rodzin pochodzą, jak mieli ciężko w życiu i jak ciężko zapieprzali żebyśmy ja i mój brat mieli lepiej w życiu niż oni, wierzcie mi, nie mieli z czego odłożyć na swoje emerytury.
ODPOWIEDZ