Masz fejsa? - Facebook

Zajrzyj tutaj, jeśli masz ochotę pogawędzić, poplotkować i wtrącić swoje trzy grosze do dyskusji na tematy niemające wiele wspólnego z Thiefem.

Moderator: Bruce

Awatar użytkownika
Paweuek
Gniew-Amon
Posty: 1879
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 12:25
Lokalizacja: Cytadela

Re: Masz fejsa? - Facebook

Post autor: Paweuek »

Na początku funkcjonowania FB razem z kolegą za zdjęcie główne ustawiliśmy przerobione loga FB:
on - strony istniejącej naprawdę,
ja - swoją własną wariację ^^

Pójdę w ślady BBC: Uwaga, linki zawierają słownictwo, które dla niektórych widzów może okazać się wulgarne. Viewer discretion is adviced :hyh
Obrazek
Awatar użytkownika
Maveral
Bruce Dickinson
Posty: 4661
Rejestracja: 11 kwietnia 2003, 12:07
Lokalizacja: Radlin
Płeć:

Re: Masz fejsa? - Facebook

Post autor: Maveral »

BodomChild pisze: Świat A.D. 2050

puk! puk!
-kto tam?
-policja!
-co?
-nie ma pana w sieci, nie ma pan nawet Facebooka, idzie pan z nami
-jak to!
-zgodnie z ustawą blablabla każdy praworządny obywatel musi być zarejestrowany na portalu społecznościowym w Internecie aby rząd mógł sprawdzić czy wśród jego znajomych nie ma terrorystów, handlarzy rumiankiem i elementu wywrotowego a The Coca Cola Company wiedziało czy woli Colę czy Pepsi
-nigdzie nie idę, nigdzie się nie rejestruję, walcie się
-szkoda, co za to? Hmmm... kara śmierci

:hyh
Mam coś podobnego ;)

Zamawianie pizzy - czyli niedaleka przyszłość!?

[operator]: Dziękujemy, że wybrał pan naszą pizzerię. Czy mogę prosić o pański numer EUROPESEL?

[klient]: Dzień dobry. Chciałbym złożyć zamówienie.

[o]: Czy mogę najpierw prosić pański numer EUROPESEL?

[k]: Mój EUROPESEL, tak... już... chwile...czkę... to jest: 2165052031412341123221854332223.

[o]: Dziękuję, panie Nowak. Widzę, że mieszka pan przy ulicy Żytniej 14, a pański numer telefonu to 56320302.

[k]: Skąd pan ma te wszystkie informacje?

[o]: Jesteśmy podłączeni do Systemu, proszę pana.

[k]: (wzdychając) A... tak... Chciałbym zamówić dwa razy waszą Pizzę - Samo Mięcho.

[o]: To chyba nie jest dobry pomysł, proszę pana.

[k]: Co pan ma na myśli?

[o]: Proszę pana, w pańskiej kartotece medycznej jest napisane, że ma pan za wysokie ciśnienie i ekstremalnie wysoki poziom cholesterolu. Twój Narodowy Opiekun Zdrowia nie zezwoli na takie niezdrowe zamówienie.

[k]: Cholera. To co pan proponuje?

[o]: Może pan spróbować naszej niskotłuszczowej Pizzy Sojowej. Z pewnością panu zasmakuje.

[k]: Czemu pan sądzi, że mi to zasmakuje?

[o]: Wypożyczał pan w zeszłym tygodniu " Sojowe przepisy kulinarne" z biblioteki, dlatego właśnie to panu zasugerowałem.

[k]: Ok, ok. Proszę więc dwie rodzinne. Zaraz podam panu numer karty kredytowej.

[o]: Obawiam się, że będzie pan musiał zapłacić gotówką, bo przekroczył pan limit na koncie karty kredytowej.

[k]: No to skoczę do banku tu obok i przyniosę gotówkę zanim wasz kierowca dostarczy pizzę.

[o]: Pańskie konto czekowe również jest już wyczerpane.

[k]: Nieważne. Po prostu przyślijcie pizzę, mam już gotówkę gotową. Jak długo to zajmie?

[o]: Obawiam się, że około 45 minut, gdyż mamy teraz dużo zamówień. Chyba, że jeśli chce pan jechać po gotówkę, to po drodze sam pan podjedzie po zamówienie. Jednakże wożenie pizzy motocyklem może być ryzykowne.

[k]: Skąd u diabła pan wie, że jeżdżę na motorze?!

[o]: Tutaj jest napisane, że oczekuje się na pana z pierwszą wpłatą na samochód. Ale motocykl ma pan już spłacony.

[k]: !!#@#^&_@!!

[o]: Radzę uważać co pan mówi. Ma pan już przecież kolegium za obrażenie policjanta w lipcu 2006 roku.

[k]: (Milczenie)

[o]: Czy chce pan coś jeszcze?

[k]: Tak, mam kupon na darmowe dwa litry coli.

[o]: Przykro mi, proszę pana, ale nasz regulamin zabrania podawania coli cukrzykom..

[k]: ...????????????
Ciemność jest naszym sprzymierzeńcem!
Awatar użytkownika
Spidey
Poganin
Posty: 727
Rejestracja: 18 marca 2009, 14:17
Lokalizacja: Bytom

Re: Masz fejsa? - Facebook

Post autor: Spidey »

Hehe. :))
No dobra, ale co z tym fanklubem (czy co to tam miało być)? :)
Człowiek, który uczy się tylko tego, co inni już wiedzą, podobny jest w ignorancji do osoby, która nie uczy się w ogóle.        ~Kronika Pierwszego Wieku
Awatar użytkownika
BodomChild
Złodziej
Posty: 2419
Rejestracja: 15 maja 2006, 23:32
Lokalizacja: Pabianice

Re: Masz fejsa? - Facebook

Post autor: BodomChild »

Maveral przyznaj się oglądałeś coś o New World Order, ten tekst o pizzy był chyba w jakimś filmiku Alexa Jonesa :)) .

A swoją drogą, Alex Jones to podobno dezinformator :mru .
PAŃSTWO POLSKIE ODZYSKUJE GODNOŚĆ
Awatar użytkownika
Paweuek
Gniew-Amon
Posty: 1879
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 12:25
Lokalizacja: Cytadela

Re: Masz fejsa? - Facebook

Post autor: Paweuek »

[offtop]
Tekst Mav'a przypomniał mi moment z filmu Wyspa, kiedy to McGregor po odlaniu się do pisuaru słyszy głos komputera personalnego [wolna interpretacja, gdyż nie pamiętam szczegółów]: "Numerze 117, masz za wysoki poziom krzemu w moczu. Cofam przydział na bekon." Straszne, choć prawdopodobne ;)
[/offtop]

Ad rem. Jedną z najbardziej wkuźwiających i czasożernych rzeczy na FB są... "ichnie flaszki" typu Farmville czy też, ostatnimi czasy, Cityville... Straszne jest to, że teraz człowiek jadąc autobusem martwi się, czy aby zdąży zebrać na czas kukurydzę zanim ta zgnije albo czy zgarnie dziś więcej ekspa za dokarmienie wirtualnych świniaków...

No nic... jeśli ktoś życzy sobie Paweuka w znajomych wystarczy wygóglać "staro-żytnie" imię: Martislavus, - wychodzi na to, że jestem jedynym nosicielem. Nie przyjmę nikogo, kogo ksywki nie rozpoznam :hyh
Obrazek
Awatar użytkownika
krystyn-a
Arcykapłan
Posty: 1331
Rejestracja: 11 listopada 2006, 08:41
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Masz fejsa? - Facebook

Post autor: krystyn-a »

Na jednym z portali społecznościowych (fb) notorycznie giną wpisy członków grupy. Właściciel tłumaczy się tym, że nic nie usuwa, a "Posty giną z powodu zawirowań systemu". Jestem laikiem w tym temacie, a mimo to jego tłumaczenie wydaje się bez sensu, sądzę, że posty sam usuwa... bo jeśli są jakieś zawirowania, to u niego chyba przechodzą w tornada...
Jestem bardzo ciekawa czy jakieś wpisy mogą samoistnie znikać, bez niczyjej ingerencji?
:)
Ludzie budują za dużo murów, a za mało mostów.
Awatar użytkownika
raven4444
Szaman
Posty: 1011
Rejestracja: 29 lipca 2007, 14:00
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Masz fejsa? - Facebook

Post autor: raven4444 »

Samo nic nie znika i tyle :P, posty są usuwane.
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Masz fejsa? - Facebook

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Same zniknąć nie mogą bez ingerencji człowieka albo fizycznego uszkodzenia dysku, gdzie są przechowywane. Ewentualnie na wskutek problemów mogą się nie pojawić... to mi się na fejsie zdarza często, że coś piszę, a to znika, nikt nie widział, nikt nic nie wie.
Obrazek
Awatar użytkownika
krystyn-a
Arcykapłan
Posty: 1331
Rejestracja: 11 listopada 2006, 08:41
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Masz fejsa? - Facebook

Post autor: krystyn-a »

SPIDIvonMARDER pisze: Ewentualnie na wskutek problemów mogą się nie pojawić...
Mnie chodzi o komentarze, które się pojawiły np. pod filmem, a po jakimś czasie znikło kilka z nich.
Ludzie budują za dużo murów, a za mało mostów.
Thrashmetalowiec
Miastolud
Posty: 54
Rejestracja: 05 lipca 2011, 00:41
Lokalizacja: Nawiedzona katedra, Stara Dzielnica ( Zamurze )

Re: Masz fejsa? - Facebook

Post autor: Thrashmetalowiec »

Nigdy mnie nie kręciło celbrowanie swojego życia w sieci. Po co mam pisać sprawozdania ze swojej np. plenerowej przechadzki/posiłku/imprezy itp. ?
Dla mnie to jest publiczne obnażanie się. Z dobie portali społecznościowych każdy może być celebrytą.
Nie mam konta na niczym takim. Nie mam też laptopa ani żadnego mobilnego internetu ani komórki.
Do kontaktowania się wystarczy mi domowy telefon i listy, ew. mail (ale wolę pisać listy).
Dziwią mnie ludzie którzy robią co chwila sobie zdjęcia komórką i za pomocą notebuka/tabletu, drażetki czy jak to się tam zwie/laptopa wrzucają to na "fejsa" dodając jakiś opis.
Ja w ogóle raczej nie urzywam cyfrówek wolę urzywać analogowych aparatów i mieć zdjęcia w albumie tylko dla siebie, rodziny itp. i jednocześnie trwałe.
Nawet fora internetowe - nie jestem jakimś super-forumowiczem. Thief Forum to jedyne forum na którym czasami lubię popisać. I itak przecież jestem tu anonimem, bezcielesnym internetowym bytem.
Zawsze wolałem rozmowę bezpośrednią, niż czaty,gg,fejsy itp.

Dziwią mnie ludzie którzy np. przez intertnet kontaktują się z ludźmi z drugiego końca świata a jak ktoś na ulicy do nich zagada to są wielce obrażeni że "przecież nawet się nie znamy".
Internet nie może być głównym filarem relacji międzyludzkich.
"Skóra i dżinsy, to my - źli metale !"
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Masz fejsa? - Facebook

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Zdjęcia papierowe niestety nie są zbyt trwałe, szybko blakną. Filmy tracą ostrość. Niestety, ale tutaj technika cyfrowa przoduje, bo po pierwsze takie zdjęcia są za darmo, a po drugie można je przechowywać dużo trwalej. Zresztą nie bardzo rozumiem połączenia życia w sieci z posiadaniem cyfrówki. Posiadanie takiego aparatu nie ma nic wspólnego z byciem internetowym celebrytą... przecież nikt Ci nie każe robić sobie zdjęcia jak jesz śniadanie i wsadzanie tego na facebooka.

Laptop też nie pasuje do tematu. To przecież PC, tylko w kształcie walizki.
Obrazek
Awatar użytkownika
Mjodek
Poganin
Posty: 707
Rejestracja: 12 kwietnia 2008, 16:25
Lokalizacja: Zadupie

Re: Masz fejsa? - Facebook

Post autor: Mjodek »

Ja tam nie widzę nic złego w posiadaniu fejsbuka, nawet czasem się przydaje. Grunt to nie przesadzać i nie wstawiać co 20 minut statusu nowego i t akich tam innych głupot...
Awatar użytkownika
Keeper in Training
Arcykapłan
Posty: 1409
Rejestracja: 01 października 2009, 15:01
Lokalizacja: Miasto, Południowa Dzielnica (przy fontannie)
Kontakt:

Re: Masz fejsa? - Facebook

Post autor: Keeper in Training »

Mjodek pisze:Ja tam nie widzę nic złego w posiadaniu fejsbuka, nawet czasem się przydaje. Grunt to nie przesadzać i nie wstawiać co 20 minut statusu nowego i t akich tam innych głupot...
Ach, Wy, uroczy idealiści! Kto z 90% społeczeństwa tego przestrzega?

Wątpliwa przyjemność z obracania się w kręgach informatycznych jest następująca: zdajesz sobie sprawę z niebezpieczeństw. Gremium siedzące na MordoKsięgu zwykle nie zdaje sobie z tego sprawy. Sama idea przekazywania informacji jest dobra, ale spójrzcie sami, jaki jest stosunek dobrych działań do złych i zwyczajnie bezsensownych :( . A Polska coraz bardziej się MORDUJE (od MordoKsięgu, oczywiście). Znam uczelnię na naprawdę wysokim poziomie (środowisko świetnych pedagogów, mieszanka kulturowa studentów też niczego sobie) organizującą bezpłatne kółko z angielskiego. Niestety, rzecz przeniosła się na MordoKsiąg i nieposiadający konta z niej nie skorzysta. TO JEST NIE FAIR.

Chętni mogą sobie mieć konta, byle nie chlapali informacjami o innych na prawo i lewo, bo ci być może sobie tego nie życzą. Zdarzyła mi się już sytuacja, że dowiedziałam się niestworzonych rzeczy od znajomych, których skontaktowali jacyś inni ludzie. Tym samym narusza się czyjąś prywatność, a to już jest zła sprawa :x . Ile razy zdarzyło mi się słyszeć, że jestem anachroniczna, ponieważ:
a) na bieżąco aktualizuję antyświra;
b) korzystam z aliasów antyspamowych dostępnych w mojej poczcie;
c) nie biorę udziału w łańcuszkach i tego typu grach (notabene jest to już przestępstwem);
d) NIE MAM MORDOKSIĘGU.

Nie istnieję, Watsonie? Cóż, jeśli nieistniejąca osoba nie otrzymuje spamu, to przyjmijmy taką teorię. Arrivederci.
"(...) Garrett had the humbling realisation that he'd smothered more girls than he'd kissed. A good deal more. An embarrassingly good deal." - RedNightmare, "Half-Full"
Awatar użytkownika
BodomChild
Złodziej
Posty: 2419
Rejestracja: 15 maja 2006, 23:32
Lokalizacja: Pabianice

Re: Masz fejsa? - Facebook

Post autor: BodomChild »

Keeper in Training pisze:NIE MAM MORDOKSIĘGU.
Ja też nie mam i jestem szczęśliwy :) .

Jeśli ktoś zupełnie za darmo daje Ci jakąś usługę np. miejsce na swoim serwerze gdzie wrzucasz zdjęcia, prywatne informacje o sobie i takie rzeczy, to wiedz, że coś się dzieje :) .

W świecie Web 2.0 coraz trudniej będzie nie istnieć, ważne żeby nie stracić głowy i nie dać sobie wciskać kitu (np. że gdzieś musisz być, bo tak).
PAŃSTWO POLSKIE ODZYSKUJE GODNOŚĆ
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Masz fejsa? - Facebook

Post autor: SPIDIvonMARDER »

A potem masz telefony z reklamami o drugiej w nocy od różnych firm z kosmosu, które skądś posiadają Twój numer i nazwisko... ciekawe gdzie je znalazły :P

Keeper ma niestety smutną rację. Mój rok również się przeniósł na Facebooka z forum i maila, co zmusiło mnie do założenia tego szajsu, by wiedzieć co się dzieje na uczelni. A wiecie jak to potem działa... skoro już mam tego fejsa, to może wstawię to zdjęcie... a to może o opisik... a to może zagram w gierkę i koniec...
Obrazek
Awatar użytkownika
Mjodek
Poganin
Posty: 707
Rejestracja: 12 kwietnia 2008, 16:25
Lokalizacja: Zadupie

Re: Masz fejsa? - Facebook

Post autor: Mjodek »

Keeper in Training pisze:
Mjodek pisze:Ja tam nie widzę nic złego w posiadaniu fejsbuka, nawet czasem się przydaje. Grunt to nie przesadzać i nie wstawiać co 20 minut statusu nowego i t akich tam innych głupot...
Ach, Wy, uroczy idealiści! Kto z 90% społeczeństwa tego przestrzega?
Ale ja mówiłem o sobie. W sensie, że ja tak nie robię.
Keeper in Training pisze:MordoKsięgu

Wolałem określenie "twarzoksiążka"
Awatar użytkownika
Keeper in Training
Arcykapłan
Posty: 1409
Rejestracja: 01 października 2009, 15:01
Lokalizacja: Miasto, Południowa Dzielnica (przy fontannie)
Kontakt:

Re: Masz fejsa? - Facebook

Post autor: Keeper in Training »

SPIDIvonMARDER pisze:A potem masz telefony z reklamami o drugiej w nocy od różnych firm z kosmosu, które skądś posiadają Twój numer i nazwisko... ciekawe gdzie je znalazły :P

Keeper ma niestety smutną rację. Mój rok również się przeniósł na Facebooka z forum i maila, co zmusiło mnie do założenia tego szajsu, by wiedzieć co się dzieje na uczelni. A wiecie jak to potem działa... skoro już mam tego fejsa, to może wstawię to zdjęcie... a to może o opisik... a to może zagram w gierkę i koniec...
Dokładnie. Dlatego z zasady nie podaję swojego telefonu i korzystam z kilku aliasów antyspamowych (oferuje je na pewno O2). Jeśli coś się dzieje, mogę skasować i już. Nie ma nic za darmo. Ja bez konta czuję się zupełnie dobrze. I gratuluję innym, którzy podzielają mój pogląd! :D
"(...) Garrett had the humbling realisation that he'd smothered more girls than he'd kissed. A good deal more. An embarrassingly good deal." - RedNightmare, "Half-Full"
Awatar użytkownika
Hattori
Młotodzierżca
Posty: 939
Rejestracja: 18 listopada 2011, 16:40
Lokalizacja: The Keepers' Chapel (Zamurze)
Kontakt:

Re: Masz fejsa? - Facebook

Post autor: Hattori »

O, dziękuję.

Co jak co, ale Fejs uniemożliwia skuteczne pozostawanie w cieniu. :)
bob
Szaman
Posty: 1161
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 10:44
Kontakt:

Re: Masz fejsa? - Facebook

Post autor: bob »

Hattori pisze:Co jak co, ale Fejs uniemożliwia skuteczne pozostawanie w cieniu. :)
Garrett nie posiada konta na Facebooku z wiadomych względów, na przykład bezpieczeństwa (żart 8-) ).
Hattori pisze:Co jak co, ale Fejs uniemożliwia skuteczne pozostawanie w cieniu. :)
Dlaczego co niektórzy podają informację o tym, gdzie pracują? To pole jakby co nie jest obowiązkowe do wypełnienia.
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3879
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: Masz fejsa? - Facebook

Post autor: eLPeeS »

Nie wiem dlaczego niektórzy podają gdzie pracują, ale dobrze że to robią. Tak samo jak dobrze, że podają np. kiedy się urodzili, i gdzie mieszkają. Jeszcze jakby Facebook nie usuwał z danych exif zdjęć informacji geotagujących to byłbym w siódmym niebie ;)
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: Masz fejsa? - Facebook

Post autor: Mixthoor »

Xing, LinkedIn i Goldenline służą do tego, aby podawać, gdzie pracujesz. Pomaga w zdobyciu lepszej pracy i nawiązaniu nowych biznesowych kontaktów. Jeśli zamysł ludzi na FB jest podobny - ok. Jeśli chcą się tylko pochwalić... cóż...
Thief Fan Missions - Przewodnik
Mixthoor Mod Pack - Kompendium dodatków
Awatar użytkownika
NiRa
Mechanista
Posty: 488
Rejestracja: 15 stycznia 2008, 17:52

Re: Masz fejsa? - Facebook

Post autor: NiRa »

Nie ma to jak praca w 'szlachta nie pracuje' :))

-Medyk! Czy ja umrę?
-Niewykluczone.
Awatar użytkownika
raven4444
Szaman
Posty: 1011
Rejestracja: 29 lipca 2007, 14:00
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Masz fejsa? - Facebook

Post autor: raven4444 »

Wpisują bo mogą? Ja tam nie mam swojego pracodawcy tam bo na Linkedinie się tym bawię ale skoro jest możliwość to można to wykorzystać. Pytanie się o coś co można na nie trzeba robić jest dla mnie bez sensu.
Awatar użytkownika
BodomChild
Złodziej
Posty: 2419
Rejestracja: 15 maja 2006, 23:32
Lokalizacja: Pabianice

Re: Masz fejsa? - Facebook

Post autor: BodomChild »

Jeszcze się nie przyzwyczaiłeś do dziwnych pytań boba?
PAŃSTWO POLSKIE ODZYSKUJE GODNOŚĆ
ODPOWIEDZ