Deus Ex: Human Revolution - dyskusja

Zajrzyj tutaj, jeśli masz ochotę pogawędzić, poplotkować i wtrącić swoje trzy grosze do dyskusji na tematy niemające wiele wspólnego z Thiefem.

Moderator: Bruce

Awatar użytkownika
Hattori
Młotodzierżca
Posty: 939
Rejestracja: 18 listopada 2011, 16:40
Lokalizacja: The Keepers' Chapel (Zamurze)
Kontakt:

Re: Deus Ex: Human Revolution - dyskusja

Post autor: Hattori »

Też przeszedłem stosunkowo niedawno i potwierdzam - giera ma u mnie 10-/10. Oczywiście trzy pierwsze Thiefy mają 11/10. ;)

Twórcom udało się stworzyć klimat, który jest odmienny od pierwszego Deusa, a który jest po prostu niesamowity. Po części to zasługa soundtracka, którego nie robił Alex Brandon (o dziwo - bo cholernie podobny efekt), a niejaki Michael McCann. Technicznie ścieżka ma w sobie dużo starego, tandentnego techno na bazie charakterystycznych klawiszy, ale wrażenie i efekt końcowy po prostu wymiatają. Ciekawa sprawa jest też z interfejsem i kilkoma innymi rzeczami, które sprawiają wrażenie, jakby grę chciano wręcz na siłę postarzeć - w kierunku pierwszego Deusa. Nie powiem, jest to solidna wartość dodana i ukłon w stronę fanów, choć ktoś mógłby uznać, że waha się to już na granicy przesady. W DX:HR podoba mi się też to, jak przedstawiono realia - pewnie w 2027 r. świat nie będzie tak wyglądał, ale w bardzo klarowny, konkretny i przyjemny sposób odzwierciedla to, co się dzieje teraz. Mam tu na myśli korporacje, reklamowane przez estetyczny i atrakcyjny marketing, oraz wnętrza ich biurowców - projektowane z myślą o pracownikach, aby pracowało mu się sympatycznie i tym samym czuł przywiązanie do miejsca pracy. Nawet nie pracując, a tylko skradając się w nich czuje się ten post-modernizm oraz wrażenie, że uczestniczy się w czymś ważnym.

Nie wiem kto, ale ktoś się naprawdę postarał właśnie przy kreacji wizerunku tych wszystkich korpo, włącznie z logo każdego z nich oraz z biurami, w których aż chce się pracować. Nawet wtedy, gdy praca ta polega na wyciąganiu haseł i poufnych danych ;)

Wątek Megan był faktycznie niedokończony.
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: Deus Ex: Human Revolution - dyskusja

Post autor: Mixthoor »

Apropo Megan - a czy dotrwaliście do końca napisów końcowych?

Muzyki z DeusEx HR słucham do dziś. Soundtrack jest genialny i zapadający w pamięć, podobnie jak melodia z pierwszych Hitmanów, czy Morrowinda, które to potrafię nucić po dzień dzisiejszy.
Thief Fan Missions - Przewodnik
Mixthoor Mod Pack - Kompendium dodatków
Awatar użytkownika
Hattori
Młotodzierżca
Posty: 939
Rejestracja: 18 listopada 2011, 16:40
Lokalizacja: The Keepers' Chapel (Zamurze)
Kontakt:

Re: Deus Ex: Human Revolution - dyskusja

Post autor: Hattori »

Mixthoor pisze:Apropo Megan - a czy dotrwaliście do końca napisów końcowych?
Fakt, "niedokończony" to nienajlepsze słowo. Chodziło mi raczej o to, że relacja między Adamem i Megan jest jakby niedopracowana. Nawet kiedy już się odnajdują, to zaraz muszą się rozstać... i tyle z tej ich relacji. Nie wygląda to zbyt naturalnie w momencie, gdy wcześniej Adam mówi swoją postawą, że rozłąka była bolesna i zrobi wszystko, żeby dowiedzieć się prawdy o swej oblubienicy. Przydałoby się jakieś dopowiedzenie - może w formie dodatku do filmików końcowych.
Mixthoor pisze:Muzyki z DeusEx HR słucham do dziś. Soundtrack jest genialny i zapadający w pamięć, podobnie jak melodia z pierwszych Hitmanów, czy Morrowinda, które to potrafię nucić po dzień dzisiejszy.
W osobnym temacie wrzuciłem posta z OST ;) Grałem gdzieś w okolicach października i też myślę, że nieprędko się od niego uwolnię. Mam nadzieję, ze jego cena stanieje, wtedy kupię sobie płytkę na fan.pl. Swoją drogą, dobry sklep.
Awatar użytkownika
raven4444
Szaman
Posty: 1012
Rejestracja: 29 lipca 2007, 14:00
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Deus Ex: Human Revolution - dyskusja

Post autor: raven4444 »

Stawiam że to wszystko nie do końca ogarnięte z HR będzie miało kontynuacje w DE Universe. 3 pełnowymiarowe gry, komiksy itp.
Awatar użytkownika
BodomChild
Złodziej
Posty: 2419
Rejestracja: 15 maja 2006, 23:32
Lokalizacja: Pabianice

Re: Deus Ex: Human Revolution - dyskusja

Post autor: BodomChild »

Pierwszy Deus Ex jest najlepszy, ale HR niewiele mu ustępuje, bardzo dobra gra.
Hattori pisze:pewnie w 2027 r. świat nie będzie tak wyglądał
Jeszcze dużo się może zmienić przez te parę lat, więc nie traćmy nadziei ;) .
PAŃSTWO POLSKIE ODZYSKUJE GODNOŚĆ
Czajka
Miastolud
Posty: 63
Rejestracja: 05 marca 2014, 11:07

Re: Deus Ex: Human Revolution - dyskusja

Post autor: Czajka »

Hattori pisze:Fakt, "niedokończony" to nienajlepsze słowo. Chodziło mi raczej o to, że relacja między Adamem i Megan jest jakby niedopracowana.
Do końcowych napisów dotrwałam i mam podobne zdanie. Ale podobał mi się ten motyw na sam koniec :)
Hattori pisze:pewnie w 2027 r. świat nie będzie tak wyglądał
Pewnie aż tak nie będzie wyglądał, ale natrafiłam dzisiaj na coś takiego:
http://www.forevergeek.com/2011/08/deus ... you-think/
i nie przypuszczałabym że tak dużo technologii podobnej do tej z Deusa mamy już teraz
Awatar użytkownika
Hattori
Młotodzierżca
Posty: 939
Rejestracja: 18 listopada 2011, 16:40
Lokalizacja: The Keepers' Chapel (Zamurze)
Kontakt:

Re: Deus Ex: Human Revolution - dyskusja

Post autor: Hattori »

BodomChild pisze:Pierwszy Deus Ex jest najlepszy, ale HR niewiele mu ustępuje, bardzo dobra gra.

Ująłbym to w ten sposób. Kiedyś przysiągłem sobie, że wrócę do DX ze względu na fabułę. Chyba każda znana wtedy teoria spiskowa była w tej grze prawdziwa, a JC Denton miał z nimi bezpośredni kontakt. Twórcy totalnie pojechali po całości - w przeciwieństwie do DX:HR, gdzie rolę rządów zastąpiły ponadnarodowe korpo, co jest już jakby bardziej przemawiające do rozumu, bardziej prawdopodobne. Nie da się tylko ukryć, że DX posiadał najgorsze znane mi do dzisiaj animacje postaci. :roll: Były koszmarne, co nie odbijało się dobrze tak na gameplay'u, jak i na odbiorze świata. W mojej opinii pod względem przyjemności z grania zdecydowanie lepszy jest DX:HR, gdzie o gameplay zadbano niemal z każdej strony. Znowu odnosząc się do animacji - strażnicy potrafią obserwować teren z boku, obracając się w jego stronę, a cały czas pozostając w ruchu, idąc w kompletnie innym kierunku. Chyba nie ma obecnie skradanki, gdzie animacje członków patroli by były tak rozbudowane.

Dlatego też - moim zdaniem - DX wygrywa pod względem fabularnym, a DX:HR jest lepszy względem grywalności. I obie cholernie lubię.
Awatar użytkownika
Leming
Złodziej
Posty: 2565
Rejestracja: 17 stycznia 2005, 10:16
Lokalizacja: Statua postępu

Re: Deus Ex: Human Revolution - dyskusja

Post autor: Leming »

A żeby Was pogięło z tymi waszymi wspomnieniami.

Chyba wiem, co będę robił w weekend. ;)
Kupię Azjatkę - najlepiej Japonkę (może być używana)

Suma całkowitej ilości Informacji we Wszechświecie jest stała i jest równa 0 (zero)
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: Deus Ex: Human Revolution - dyskusja

Post autor: Mixthoor »

Ludu, mam ochotę na pierwszego DeusEx. Gdzie najlepiej kupić? Są jakieś strony fanowskie? Instnieją jakieś forma, jak nasze? Są jakieś dodatki/mody/patche?
Thief Fan Missions - Przewodnik
Mixthoor Mod Pack - Kompendium dodatków
Awatar użytkownika
Maveral
Bruce Dickinson
Posty: 4661
Rejestracja: 11 kwietnia 2003, 12:07
Lokalizacja: Radlin
Płeć:

Re: Deus Ex: Human Revolution - dyskusja

Post autor: Maveral »

"Icarus" do dziś jest jednym z moich ulubionych kawałków z gier. Reszta ścieżki dźwiękowej jest solidna, aczkolwiek na kolana nie powala. Być może jest to sprawka tego, że często słucham sobie ścieżek z filmów (głównie Hollywood) i póki co te z gier nie mogą do nich startować. Dla Hollywood pracują najlepsi i za najlepszą kasę, więc siłą rzeczy różnica być musi. Gdyby tak panowie Amerykanie zajęli się ekranizacją Deusa, z porządnym budżetem, to już teraz wiem, że muzyka wgniotła by nas w fotel!
Ciemność jest naszym sprzymierzeńcem!
ODPOWIEDZ