Deus Ex: Human Revolution - dyskusja

Zajrzyj tutaj, jeśli masz ochotę pogawędzić, poplotkować i wtrącić swoje trzy grosze do dyskusji na tematy niemające wiele wspólnego z Thiefem.

Moderator: Bruce

Awatar użytkownika
Leming
Złodziej
Posty: 2565
Rejestracja: 17 stycznia 2005, 10:16
Lokalizacja: Statua postępu

Deus Ex: Human Revolution - dyskusja

Post autor: Leming »

http://www.deusex.com/
Licznik powoli dociera do zera. Zostało tylko 14 godzin. ;)
Kupię Azjatkę - najlepiej Japonkę (może być używana)

Suma całkowitej ilości Informacji we Wszechświecie jest stała i jest równa 0 (zero)
Awatar użytkownika
peter_spy
Złodziej
Posty: 2556
Rejestracja: 14 września 2002, 22:31
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Deus Ex: Human Revolution - E3 Trailer 2010

Post autor: peter_spy »

Gra zarejestrowana na Steamie, pozostaje czekać na odblokowanie :)
Awatar użytkownika
Leming
Złodziej
Posty: 2565
Rejestracja: 17 stycznia 2005, 10:16
Lokalizacja: Statua postępu

Re: Deus Ex: Human Revolution - E3 Trailer 2010

Post autor: Leming »

Judith pisze:Gra zarejestrowana na Steamie, pozostaje czekać na odblokowanie :)
No to czym prędzej zdawaj raport z gry.

PS. Zapewne już doszedłeś. Więc czy to prawda, że druga misja ma znajomo brzmiący tytuł... Shipping and receiving? ;)
Kupię Azjatkę - najlepiej Japonkę (może być używana)

Suma całkowitej ilości Informacji we Wszechświecie jest stała i jest równa 0 (zero)
Awatar użytkownika
BodomChild
Złodziej
Posty: 2419
Rejestracja: 15 maja 2006, 23:32
Lokalizacja: Pabianice

Re: Deus Ex: Human Revolution - E3 Trailer 2010

Post autor: BodomChild »

Sprawdziłem przez "Can you run it" i wychodzi na to, że mam kompa nawet trochę powyżej minimalnych. Jest dobrze :col .
PAŃSTWO POLSKIE ODZYSKUJE GODNOŚĆ
Awatar użytkownika
peter_spy
Złodziej
Posty: 2556
Rejestracja: 14 września 2002, 22:31
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Deus Ex: Human Revolution - E3 Trailer 2010

Post autor: peter_spy »

Leming pisze:No to czym prędzej zdawaj raport z gry.

PS. Zapewne już doszedłeś. Więc czy to prawda, że druga misja ma znajomo brzmiący tytuł... Shipping and receiving? ;)
To niesamowite, ale naprawdę udało im się po tylu latach zrobić coś, co jest kontynuacją jedynki, i to wrażenie jest bardzo naturalne. Projekt poziomów, postacie, sterowanie, wszystko to w jakiś sposób odsyła do jedynki. Nawet fabuła zahacza o jedną z najważniejszych postaci z DX (ciekawe czy będzie można skubańca spotkać :) ). A gra jako skradanka sprawdza się w 100%, na razie nikogo nie zabiłem i mam ranking ghost we wszystkich zadaniach i sprawia mi to ogromną radochę :) Ponoć walka z bossami jest niezbyt fajna, ale tego jeszcze nie miałem okazji doświadczyć.

Co do nazw, jeszcze takiej nie widziałem, jedna z misji pobocznych nazywa się za to Cloak and dagger ;)

Swoją drogą, jeśli panowie z EM zastosują podobne podejście do projektowania Thiefa 4 to będziemy mieli naprawdę wielki comeback :)
Awatar użytkownika
Nivellen
Złodziej
Posty: 2799
Rejestracja: 30 stycznia 2003, 23:21

Re: Deus Ex: Human Revolution - E3 Trailer 2010

Post autor: Nivellen »

Wlałeś trochę miodu w moje serce :-D Jak tylko nareperują mi grafikę (okazało się, że padł GPU, ale karta jest na szczęście jeszcze na gwarancji - Asus 36 miesięcy) zacznę się do DX:HR poważnie przymierzać.
Jeśli lubisz mroczne tajemnice i zamki...
Zapraszam do obejrzenia zrzutów z powstającej Fanmisji
Awatar użytkownika
peter_spy
Złodziej
Posty: 2556
Rejestracja: 14 września 2002, 22:31
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Deus Ex: Human Revolution - E3 Trailer 2010

Post autor: peter_spy »

Starcia z bossami rzeczywiście nieco psują zabawę, w tym sensie, że w miarę normalny model walki i obrażeń zostaje na ten moment zawieszony — strzelanie nie ma sensu, trzeba przeciwnika podejść sposobem. Ale jak już to wiesz to dalej jest z górki. W ogóle koncepcja bossów jest jednym z głupszych zagrań w grach video i im mniej tego tym lepiej.

Kilka fotek z wycieczki po Detroit ;) http://imageshack.us/g/37/2011082900005.jpg/
Awatar użytkownika
peter_spy
Złodziej
Posty: 2556
Rejestracja: 14 września 2002, 22:31
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Deus Ex: Human Revolution - E3 Trailer 2010

Post autor: peter_spy »

Lubię takie posty z cyklu "już gram" :D

A wracając, wszyscy, którzy narzekali na niewielkie miasta w DX:IW będą zachwyceni. Myślałem, że Detroit jest całkiem słusznych rozmiarów, ale Szanghaj mnie zmiótł z powierzchni ziemi. A to dopiero dolna część miasta. Obszar który możemy zwiedzać bez doczytywania jest naprawdę imponujący.

Edit: Hahaha http://img199.imageshack.us/img199/9139 ... 100001.jpg
Awatar użytkownika
PiotrS
Złodziej
Posty: 2069
Rejestracja: 11 sierpnia 2002, 22:57
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Re: Deus Ex: Human Revolution - E3 Trailer 2010

Post autor: PiotrS »

Judith pisze:Swoją drogą, jeśli panowie z EM zastosują podobne podejście do projektowania Thiefa 4 to będziemy mieli naprawdę wielki comeback :)
Spacerując po Szanghaju wyobrażałem sobie jak to będzie w T4, jestem spokojny, zmiana tekstur i modeli i mamy przyzwoitego thiefa.

Mam jednak kilka uwag, wszystko z myślą o przyszłym T4, ale na razie grajmy, czas na narzekanie przyjdzie później ;)
Pozdrawiam
PiotrS
Awatar użytkownika
Leming
Złodziej
Posty: 2565
Rejestracja: 17 stycznia 2005, 10:16
Lokalizacja: Statua postępu

Re: Deus Ex: Human Revolution - dyskusja

Post autor: Leming »

Judith pisze:Swoją drogą, jeśli panowie z EM zastosują podobne podejście do projektowania Thiefa 4 to będziemy mieli naprawdę wielki comeback :)
Ale Thief to umiejętne wykorzystanie cienia. Póki co na wszystkich gameplayach z Deusa widziałem skradanie w postaci przyklejania się do osłon (w trybie trzecioosobowym). Inna sprawa, że to pozwala na widzenie rzeczy, których normalnie nie byłoby widać z "klasycznego wychylenia". Używanie cienia jako takiego jest chyba niemożliwe.
A czy podświetlanie obiektów nie psuje zabawy w szukanie sekretów? Wyobrażacie sobie Thiefa, w którym wchodzicie do pomieszczenia i wszystkie używalne obiekty i przyciski świecą z daleka na żółto.
Kupię Azjatkę - najlepiej Japonkę (może być używana)

Suma całkowitej ilości Informacji we Wszechświecie jest stała i jest równa 0 (zero)
Awatar użytkownika
raven4444
Szaman
Posty: 1012
Rejestracja: 29 lipca 2007, 14:00
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Deus Ex: Human Revolution - dyskusja

Post autor: raven4444 »

Skończyłem !!! 45 godzin grałem, co jest na dzisiejsze czasy magią. Wieśka 2 w 42 godziny przeszedłem 2 razy. Fabuła, klimat mniam. Ogromne tereny bez doczytywań. Zakończenie takie dziwne, zostawia uczycie niedosytu, brak odpowiedzi na kilka pytań ale to pewnie wyjaśnią jak w inny grach (ME 2 i reszta nowości z BioWare) w postaci kilku płatnych dlc. Graficzne jest OK, klimatycznie jest (kolory), ale trochę nie dzisiejsze czasy (IMO UE 3.5 ładniejszą grafikę generuje) ale na to człowiek nie zwraca uwagi przez fabułę. Dźwiękowo jest ok choć głosy mogłyby bardziej z emocjami. Hakowanie na dłuższą metę wkurza.
O Thiefa 4 się nie boję, Deus jest znakomity to i nowy złodziej też będzie.

PS: Podświetlanie troszkę wkurza ale można je wyłączyć.
Awatar użytkownika
peter_spy
Złodziej
Posty: 2556
Rejestracja: 14 września 2002, 22:31
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Deus Ex: Human Revolution - dyskusja

Post autor: peter_spy »

Tu system skradania opiera się o zasięg wzroku i wykorzystywanie osłon, nie cienie, ale sprawdza się bardzo dobrze. Podświetlenie, strzałkę wskazującą kierunek i w ogóle wszystkie wspomagacze można wyłączyć, w menu jest nawet możliwość zmiany FOVa :O.

Ja za to dużo bym dał za konsolę i opcję cykania screenów bez HUDa, w większej rozdziałce :)
Awatar użytkownika
PiotrS
Złodziej
Posty: 2069
Rejestracja: 11 sierpnia 2002, 22:57
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Re: Deus Ex: Human Revolution - dyskusja

Post autor: PiotrS »

I utknąłem.
Zostawiam grę na kilka dni, bo mnie zraziła.

Potrzebuje mądrej rady, jak poradzić sobie z drugim bosem a właściwie z druga szefową. :-D
Do tej pory rozwijałem umiejętności związane ze stylem ducha czy hakera, z broni palnej miałem tylko pistolet, a granaty to nawet nie bardzo wiem co to takiego.
A tu mam panienkę z którą trzeba dość zdecydowanie… :P

Pamiętam jak pierwszy raz po finałowej scenie T1 czułem niedosyt, ale później właśnie takie zakończenie doceniłem. Mam pretensje do twórców DX, jeżeli dają możliwość przejścia gry bez zabicia kogokolwiek to niech będą konsekwentni do końca. :?
Pozdrawiam
PiotrS
Awatar użytkownika
peter_spy
Złodziej
Posty: 2556
Rejestracja: 14 września 2002, 22:31
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Deus Ex: Human Revolution - dyskusja

Post autor: peter_spy »

1. Nie walcz w pierścieniu zewnętrznym, tam jest mało miejsca, łatwo się na czymś zablokować.

2. Gdy widzisz że kobitka na ciebie szarżuje, wyrzuć przed siebie minę EMP, gdy w nią wdepnie, wywal cały magazynek, czynność powtórz kilka razy i powinieneś mieć ją z głowy.

3. Możesz też rozwalać te generatory na ścianach, ale wtedy uciekaj do drzwi, tam jest kawałek podłogi, na którym daje się stanąć.

4. Jeśli nie masz ciężkiego sprzętu, przeszukaj wszystkie szafki, jest tego tyle, że na pewno Ci wystarczy. Pokonałem panią na najwyższym poziomie trudności, grając na padzie, więc Ty też dasz radę :)
Awatar użytkownika
raven4444
Szaman
Posty: 1012
Rejestracja: 29 lipca 2007, 14:00
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Deus Ex: Human Revolution - dyskusja

Post autor: raven4444 »

A ja sobie wady przypomniałem :-D
Bossowie, bez jaj taczkę ammo trzeba, pierwszego bossa chyba z godzinkę biłem (save, dead, load, dead, load, dead etc.) a miałem tylko zwykły pistolecik, później targałem jakiś ciężki sprzęt.
Animacje są ubogie, wszyscy identycznie gestykulują podczas rozmowy, detekcja kolizji podczas tych "podejść" kuleje, zdarzało się że Adam łapał powietrze, ciało upadało za ścianę, raz się zdarzyło że przepłynęło przez podłogę i wisiało na suficie i włączyło alarm.
AI kuleje widać że ma wyznaczone strefy, pod koniec gry zdarzyło mi się stać na schodach na na ich końcu było stado żądnych mordu ale nie potrafili wejść dalej niż na 1 schodek.
Awatar użytkownika
peter_spy
Złodziej
Posty: 2556
Rejestracja: 14 września 2002, 22:31
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Deus Ex: Human Revolution - dyskusja

Post autor: peter_spy »

Pierwszego bossa to można utłuc bez jednego wystrzału :)))
Awatar użytkownika
PiotrS
Złodziej
Posty: 2069
Rejestracja: 11 sierpnia 2002, 22:57
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Re: Deus Ex: Human Revolution - dyskusja

Post autor: PiotrS »

A propos walki z bossami...

Bez spojlera :?:
http://www.youtube.com/watch?v=i9YbSkOW7sU
Pozdrawiam
PiotrS
Awatar użytkownika
raven4444
Szaman
Posty: 1012
Rejestracja: 29 lipca 2007, 14:00
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Deus Ex: Human Revolution - dyskusja

Post autor: raven4444 »

Judith pisze:Pierwszego bossa to można utłuc bez jednego wystrzału :)))
Zabawa z beczkami/butlami ? Niestety dowiedziałem się o tym już po męczarni. No ale utłukłem go z 10mm :-D
Awatar użytkownika
peter_spy
Złodziej
Posty: 2556
Rejestracja: 14 września 2002, 22:31
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Deus Ex: Human Revolution - dyskusja

Post autor: peter_spy »

Yup, 2-3 butle z gazem i jest po sprawie.

Ponoć tę panią da się pokonać bardzo szybko, jeśli masz dermal armor z ochroną przed prądem, wtedy szybko rozwalasz kolejne generatory i nie przejmujesz się za bardzo.

Tak czy inaczej walki z bossami to IMO pikuś przy drugiej wizycie w Szanghaju, gdy nie chcesz nikogo zabijać, a jednocześnie chcesz uratować Malik. Masakryczna gra na czas, bez możliwości popełnienia błędu,podchodziłem do tego z 10 razy.
Awatar użytkownika
raven4444
Szaman
Posty: 1012
Rejestracja: 29 lipca 2007, 14:00
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Deus Ex: Human Revolution - dyskusja

Post autor: raven4444 »

Judith pisze:
► Pokaż Spoiler
► Pokaż Spoiler
Awatar użytkownika
peter_spy
Złodziej
Posty: 2556
Rejestracja: 14 września 2002, 22:31
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Deus Ex: Human Revolution - dyskusja

Post autor: peter_spy »

Tak, ale jest to dosyć trudne na poziomie Give me Deus Ex i w przypadku, gdy nie chcesz nikogo zabijać :) Ale w końcu się udało.

Edit: to jest piękne :))

Klasyczny song, klasyczna gra, klasyczne kocie ruchy, cudo.
Awatar użytkownika
peter_spy
Złodziej
Posty: 2556
Rejestracja: 14 września 2002, 22:31
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Deus Ex: Human Revolution - dyskusja

Post autor: peter_spy »

No i po zakończeniu. Piękna gra, wybijająca się nie tylko ponad przeciętność, ale i większość tytułów, które "branża" ocenia jako dobre, przeżuwa, wypluwa i idzie dalej. Świetny hołd złożony DX1, a przy okazji dobra samodzielna gra. Walki z bossami trochę nie do końca przemyślane, ale tak poza tym praktycznie nie mam większych zastrzeżeń.
Awatar użytkownika
peter_spy
Złodziej
Posty: 2556
Rejestracja: 14 września 2002, 22:31
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Deus Ex: Human Revolution - dyskusja

Post autor: peter_spy »

Też wybrałem to zakończenie, IMO najdojrzalsze, najbardziej "ludzkie" podejście. Bardzo dobrze, że oprócz typowo Deusowych trzech zakończeń było jeszcze jedno, właśnie takie. Panowie z Eidos Montrel nie bali się pójść własną drogą, i chwała im za to.

A propos Megan, ciekawe czy ma coś wspólnego z Janice Reed (sekretarką w Unatco)?

Btw. w kontekście całej gry podtytuł Bunt Ludzkości jest mocno nietrafiony, aczkolwiek ciężko to ująć w dwóch słowach. W każdym razie nie to jest główna oś gry :)
Awatar użytkownika
Mjodek
Poganin
Posty: 707
Rejestracja: 12 kwietnia 2008, 16:25
Lokalizacja: Zadupie

Re: Deus Ex: Human Revolution - dyskusja

Post autor: Mjodek »

No cóż, przetlumaczyli to trochę niefortunnie. Swoją drogą, nie mogę się doczekać jak uzbieram wreszcie kasę i zakupię sobie tę grę. Ale pewnie znając moje skąpstwo poczekam parę lat aż stanieje
Awatar użytkownika
Regis
Skryba
Posty: 262
Rejestracja: 22 maja 2004, 19:17
Lokalizacja: Białystok / Warszawa

Re: Deus Ex: Human Revolution - dyskusja

Post autor: Regis »

Też będę zbierał, a w zasadzie czekał, aż cena będzie przyzwoita i w dodatku przejdę wcześniejsze części.
I ukrywajcie informacje na temat fabuły, żeby się nie naciąć. :)
"The essence of balance is detachment."
-- Mayar
ODPOWIEDZ