Nowa, forumowa gra (?) muzyczna

Zajrzyj tutaj, jeśli masz ochotę pogawędzić, poplotkować i wtrącić swoje trzy grosze do dyskusji na tematy niemające wiele wspólnego z Thiefem.

Moderator: Bruce

matilon
Młotodzierżca
Posty: 851
Rejestracja: 23 grudnia 2009, 13:41
Lokalizacja: Lublin

Re: Nowa, forumowa gra (?) muzyczna

Post autor: matilon »

Daję 7, nie 8 za to że polskie ;)

http://www.youtube.com/watch?v=6vYHos6_n4E
Soundtrack do modyfikacji "With Fire And Sword" na Mount and Blade Warband.
Autorami modyfikacji są Polacy.

EDIT.
Zapomniałem napisać, że to próbka tego co będzie. :P
Ostatnio zmieniony 24 listopada 2011, 12:48 przez matilon, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Hadrian
Złodziej
Posty: 2423
Rejestracja: 08 stycznia 2009, 13:38
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Nowa, forumowa gra (?) muzyczna

Post autor: Hadrian »

Początek dobry, acz nie najlepszy. Potem, gdy zaczyna się "Hej Sokoły!" już lepiej. Końcówka o wiele lepsza niż początek. 6/10 - dałbym 7, gdyby nie to sklejenie kilku utworów.

To ja dam opening z mojego ulubionego serialu historycznego, Rodzina Borgiów :) Muzyka klimatycznie pokazuje nam, o czym mniej więcej będzie serial i to jest bardzo ważne:

Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5184
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Nowa, forumowa gra (?) muzyczna

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Początek dobrze się zapowiada, potem traci magię. Szkoda, że nie oceniamy wideo, bo jest świetne. Zatem 6/10.

coś mrocznego.
Obrazek
Awatar użytkownika
Hadrian
Złodziej
Posty: 2423
Rejestracja: 08 stycznia 2009, 13:38
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Nowa, forumowa gra (?) muzyczna

Post autor: Hadrian »

Dla mnie mroczne to nie jest ;) Monotonne, ale jako soundtrack (czyli żeby leciało w tle) to pewnie jest OK, dlatego 5,5/10

- kolejny serial :)
Awatar użytkownika
Mjodek
Poganin
Posty: 707
Rejestracja: 12 kwietnia 2008, 16:25
Lokalizacja: Zadupie

Re: Nowa, forumowa gra (?) muzyczna

Post autor: Mjodek »

adriannn pisze:Dla mnie mroczne to nie jest ;) Monotonne, ale jako soundtrack (czyli żeby leciało w tle) to pewnie jest OK,
jak to "pewnie jest OK"? Chcesz powiedzieć, że nie grałeś w Maxa? Bo jeśli nie grałeś, to zagraj. Moja druga ulubiona seria gier po Thiefie, po prostu rewelacja : D

Co do kawałka, który zamieściłeś, to mnie się on zdaje dość przeciętny. Bardzo podobne motywy muzyczne można usłyszeć w niemal każdym serialu/filmie fantasy. Stąd ocena dośc przeciętna - 6/10


Ja natomiast zarzucę również coś z soundtracku do kolejnej z gier, które bardzo lubię. Bardzo relaksujący utworek, nawet jeśli słucha się go poza grą:

Awatar użytkownika
Bluu
Skryba
Posty: 298
Rejestracja: 09 lipca 2011, 13:31
Lokalizacja: Deadwood

Re: Nowa, forumowa gra (?) muzyczna

Post autor: Bluu »

Słuchając tego mam wrażenie jakbym spacerował nocą w jakimś wielkim mieście. Jak dla mnie 8+/10

A teraz coś nietypowego - Marsz obrońców Moskwy:

Jak dla mnie, ta pieśń każdego powołałaby do walki. Jest przepiękna. Co jak co, ale Rosjanie śpiewać umieją.
Ten, któremu starczy odwagi i wytrwałości, by przez całe życie wpatrywać się w mrok, pierwszy dojrzy w nim przebłysk światła - Chan
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5184
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Nowa, forumowa gra (?) muzyczna

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Nie chciało mi się szukać tłumaczenie, pewnie wtedy moja ocena spadłaby drastycznie, bo takie pieśni mają często bardzo proste teksty :) Ale w każdym razie 9/10, lubię takie klimaty.

też umiemy śpiewać ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
BodomChild
Złodziej
Posty: 2419
Rejestracja: 15 maja 2006, 23:32
Lokalizacja: Pabianice

Re: Nowa, forumowa gra (?) muzyczna

Post autor: BodomChild »

Nikt nie chce nic napisać, to ja to zrobię. Pierwsza sprawa, nie jarają mnie hymny i patriotyczne pieśni, nic na to nie poradzę. Do walki mnie to nie porywa. Ja w ogóle jestem takim lekko pacyfistycznym głuptasem, który wolałby, żeby jednak ludzie masowo się nie mordowali i żeby nie trzeba ich było nawoływać do walki (głupie jak cholera). Do tego takie pieśni najczęściej przedstawiają walkę jako fajną zabawę dla młodzieży, nikt nie śpiewa o kulach we łbach, urwanych kończynach, mózgu młodego powstańca na ścianie, ludziach, którzy się żywcem spalili w swoim domu, bo jakiemuś Niemcowi z miotaczem ognia się nudziło, ja wiem, taka konwencja utworu, ale jednak... Może dobrze się tego słuchało ludziom, którzy wiedzieli, że jutra mogą nie doczekać, może dodawało otuchy. Niektórzy też lubią sobie tego słuchać w cieplutkim domku, żyjąc w czasach względnie bezpiecznych (obawiam się, że już niedługo :( ) i myśląc sobie "jakim jesteśmy zajebistym narodem" (na zasadzie jesteśmy czyli ja jestem zajebisty). Żeby nie było, śpiewają ładnie, głosy mają jak dzwon, a pieśń słusznie przypomina, że walczyli młodzi, w tym dzieci a nie starzy, którzy to wymyślili. Moja ocena to 5/10, po środku czyli utwór mi obojętny, może jakbym był z Warszawy to dałbym 1 wyżej (albo mniej). Przepraszam wszystkich patriotów, jeśli poczuli się urażeni.

A, żeby nie było, nie jestem jedną z tych bolszewickich kurw, co dały minusy.

Ja pojadę z grubej rury, jedna z najwybitniejszych kapel z pogranicza groove/death/prog metalu.

PAŃSTWO POLSKIE ODZYSKUJE GODNOŚĆ
Awatar użytkownika
Mjodek
Poganin
Posty: 707
Rejestracja: 12 kwietnia 2008, 16:25
Lokalizacja: Zadupie

Re: Nowa, forumowa gra (?) muzyczna

Post autor: Mjodek »

Gojira : )
Jedna z moich ulubionych kapel. Ten kawałek akurat tak mniej mi podchodzi, stąd w ocenie pojawi się 7/10.

A ode mnie coś innego, utwór idealny do oglądania jak słońce se zachodzi (lub wschodzi) nad jeziorem. Albo, jak ktoś lubi, do palenia zioła. Albo do odprężenia się.
Dodam jeszcze, że usłyszenie tego kawałka na żywo to było jedno z najbardziej magicznych przeżyć jakich dane mi było doświadczyć.

Awatar użytkownika
Leming
Złodziej
Posty: 2565
Rejestracja: 17 stycznia 2005, 10:16
Lokalizacja: Statua postępu

Re: Nowa, forumowa gra (?) muzyczna

Post autor: Leming »

Zagadka pozakonkursowa,
ale myślę, że tacy eksperci od dźwięku jak Wy dacie radę.
Szukam nazwy muzyki użytej w tym materiale wideo. ;)

Znam ją, ale nie mogę sobie przypomnieć skąd.
Kupię Azjatkę - najlepiej Japonkę (może być używana)

Suma całkowitej ilości Informacji we Wszechświecie jest stała i jest równa 0 (zero)
Awatar użytkownika
raven4444
Szaman
Posty: 1012
Rejestracja: 29 lipca 2007, 14:00
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Nowa, forumowa gra (?) muzyczna

Post autor: raven4444 »

Mnie się tylko bardziej spać chciało, ale ja na chilloutcie to słucham fortepianu.
4/10.

Ode mnie coś Polskiego.
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5184
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Nowa, forumowa gra (?) muzyczna

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Muzyczna strona bardzo ciekawa. Wokal mało wyraźny i troszkę bez jaj. Początkowo bałem się, że będzie to coś o wyższości białej rasy, ale się mile rozczarowałem.

8/10


Syberyjskie klimaty.
Obrazek
Awatar użytkownika
Daweon
Arcykapłan
Posty: 1344
Rejestracja: 06 lipca 2009, 19:15
Lokalizacja: Tarnów

Re: Nowa, forumowa gra (?) muzyczna

Post autor: Daweon »

Na początku świetne, niestety elektryczna gitara nieco zatraciła klimat, ale i tak bardzo dobre.
Ocena: 8

A ode mnie coś tajemniczego:

Człowiek żyje by być szczęśliwy
Szczęście zaś to tylko chęć życia
Jesteśmy więc po to by chcieć tu być
Bo oprócz trwania nie mamy nic innego
Awatar użytkownika
raven4444
Szaman
Posty: 1012
Rejestracja: 29 lipca 2007, 14:00
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Nowa, forumowa gra (?) muzyczna

Post autor: raven4444 »

Jak dla mnie należy do grupy "przeleci w tle, nawet jej nie zauważysz ale było fajnie"
7/10

Awatar użytkownika
Artass
Egzekutor
Posty: 1539
Rejestracja: 07 października 2006, 11:45
Lokalizacja: Kraków

Re: Nowa, forumowa gra (?) muzyczna

Post autor: Artass »

Fajne i epickie. Najlepszy jest początek, właściwie orkiestra psuje czystość świetnego wokalu. Tekst niezły. 6+/10
Coś ode mnie:
Obrazek
Awatar użytkownika
BodomChild
Złodziej
Posty: 2419
Rejestracja: 15 maja 2006, 23:32
Lokalizacja: Pabianice

Re: Nowa, forumowa gra (?) muzyczna

Post autor: BodomChild »

Ja nie jestem jakimś wielkim fanem tego typu heavy metalu, takie to epickie, waleczne, niby fajne, ale większych emocji u mnie nie wzbudza. Plus za teksty o pogańskich czasach i dumnych wikingach :col .

Aż mi się przypomina ten obrazek :jez :

http://pw0nd.com/wp-content/uploads/201 ... hennow.jpg

Z walecznych, galopujących klimatów to lubię chyba tylko stare hity Iron Maiden :) , Sabaton dostaje ode mnie 6/10.

========================================================

Nie wiem dlaczego to wykonanie "Under A Glass Moon" nie znalazło się na płycie "Live at the Marquee", uważam, że jest lepsze od wersji studyjnej z "Images and Words" (przez to muszę je piracić z neta :kwd ). James LaBrie wtedy wymiatał i był dla mnie jednym z najlepszych "piejących" wokalistów w tamtym czasie, a solówka gitarowa Petrucciego to po prostu doskonałe połączenie techniki i feelingu, powinna być w podręczniku "Jak grać zajebiste solówki gitarowe".

PAŃSTWO POLSKIE ODZYSKUJE GODNOŚĆ
Thrashmetalowiec
Miastolud
Posty: 54
Rejestracja: 05 lipca 2011, 00:41
Lokalizacja: Nawiedzona katedra, Stara Dzielnica ( Zamurze )

Re: Nowa, forumowa gra (?) muzyczna

Post autor: Thrashmetalowiec »

BodomChild pisze:
Dobre granie, dosyć techniczne. Wysoki wokal i melodyjnie.
Aczkolwiek dla mnie zbyt czysto i schludnie, moja ocena to będzie 7,5/10.

A teraz coś z moich klimatów -
Polski zespół, nagranie z 87 roku, nagrane z TVP ( ! ).
"Skóra i dżinsy, to my - źli metale !"
Awatar użytkownika
BodomChild
Złodziej
Posty: 2419
Rejestracja: 15 maja 2006, 23:32
Lokalizacja: Pabianice

Re: Nowa, forumowa gra (?) muzyczna

Post autor: BodomChild »

Thrashmetalowiec pisze:Aczkolwiek dla mnie zbyt czysto i schludnie
Bo to progresywny heavy metal czerpiący z rocka neoprogresywnego lat 80., z definicji ma być schludny i czysty, to nie punk czy thrash :jez . Ja lubię zależnie od nastroju albo takie schludne granie (wręcz cukierkowe) albo ostre, brudne i garażowe :wes .

To tak na marginesie, sorry za wtrącenie :) .

EDIT:

Właściwie jak już piszę to ocenię od razu. Fajny kawałek, nigdy wcześniej tego nie słyszałem, słabo znam stare polskie kapele z tamtych czasów. Genialne, oldskulowe brzmienie gitar, dzisiaj wszyscy brzmią tak samo, głównie niskie stroje, jakieś gitary barytonowe itp., ja to lubię, ale się trochę przejadło, w power metalu takie klasyczne brzmienie się spotyka ale ja PM nie za bardzo lubię. Fajnie ci goście wyglądają, jak skrzyżowanie Slayera i KISS bez makijażu :rad . Daję 8/10.

Jak wymyślę co wstawić, to wstawię :) .

EDIT:

Mam, jedna z moich ulubionych piosenek z trójki -
PAŃSTWO POLSKIE ODZYSKUJE GODNOŚĆ
Awatar użytkownika
Artass
Egzekutor
Posty: 1539
Rejestracja: 07 października 2006, 11:45
Lokalizacja: Kraków

Re: Nowa, forumowa gra (?) muzyczna

Post autor: Artass »

Podobało mi się, ale zbyt monotonne, no i większych emocji u mnie nie wywołuje, a oczekuję tego od muzyki. 6+/10
To teraz ode mnie. Przepraszam, że znowu wstawiam ten sam zespół, ale jestem ciekawy oceny:

(innej wersji z w miarę dobrą jakością i napisami nie mogłem na YouTube znaleźć)
Obrazek
Awatar użytkownika
Hattori
Młotodzierżca
Posty: 939
Rejestracja: 18 listopada 2011, 16:40
Lokalizacja: The Keepers' Chapel (Zamurze)
Kontakt:

Re: Nowa, forumowa gra (?) muzyczna

Post autor: Hattori »

Jeden z bardziej oryginalnych utworów Sabatona, jaki znam, jeśli chodzi o brzmienie (uwzględnij to, że nie jestem specem w przypadku ich twórczości). Tekst nie wyróżnia się zbyt szczególnie na tle ich innych utworów, ale to nie znaczy, że jest denny. Standardowy - w tym pozytywnym sensie oczywiście :)

Pozwolę też sobie wspomnieć o wideo. Fajnie, że ktoś robi MV z Sabatonem, wykorzystując ówczesne nagrania, pomaga to stworzyć klimat tu i w innych utworach. Tutaj jednak mam zastrzeżenie - jedna scena to wybitnie naloty z powietrza, które należałoby przypisać Luftwaffe, nie Wehrmachtowi.
Poprawności tłumaczenia z napisów nie weryfikowałem.

Znam ich kawałki, które bardziej mi się podobają, a jakimś zagorzałym fanem też nie jestem, dlatego daję 8/10.

Moja propozycja
Awatar użytkownika
Daweon
Arcykapłan
Posty: 1344
Rejestracja: 06 lipca 2009, 19:15
Lokalizacja: Tarnów

Re: Nowa, forumowa gra (?) muzyczna

Post autor: Daweon »

Nawet mi się podobało, dobra melodia, wokal bardzo mi przypadł do gustu, niestety instrumentalnie wypada ubogo, poza tym żadnego większego urozmaicenia, klimatu jakoś nie czuję, mimo wszystko dla mnie +7 do -8 w porywach.

Ja zapodam coś ostrzejszego (sam się sobie dziwię, że tego słucham ;) )

Człowiek żyje by być szczęśliwy
Szczęście zaś to tylko chęć życia
Jesteśmy więc po to by chcieć tu być
Bo oprócz trwania nie mamy nic innego
Awatar użytkownika
Artass
Egzekutor
Posty: 1539
Rejestracja: 07 października 2006, 11:45
Lokalizacja: Kraków

Re: Nowa, forumowa gra (?) muzyczna

Post autor: Artass »

Jakby wokalistę dało się zrozumieć, to byłoby super, ale i tak w sumie jest bardzo dobrze. Ta (kobza? co to jest?) w tle jest fajna.
7/10

Teraz link ode mnie:
Obrazek
Awatar użytkownika
Dordien
Ożywieniec
Posty: 91
Rejestracja: 16 listopada 2010, 12:33
Kontakt:

Re: Nowa, forumowa gra (?) muzyczna

Post autor: Dordien »

Fajna, skoczna, wpadająca w ucho melodia ; ). Jestem prawie pewien że była w którymś Tony Hawk'u a przynajmniej w Guitar Hero 3.

Dawno nic tutaj nie postowałem więc mam nadzieję że nie powtórzę którejś piosenki.

Ode mnie:
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5184
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Nowa, forumowa gra (?) muzyczna

Post autor: SPIDIvonMARDER »

7. Po prostu :P W tym typie są nieźli i teledysk ciekawy.

hihi
Obrazek
Awatar użytkownika
raven4444
Szaman
Posty: 1012
Rejestracja: 29 lipca 2007, 14:00
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Nowa, forumowa gra (?) muzyczna

Post autor: raven4444 »

DOOOOM
9+/10

Ostatnio zrobiłem sobie odskocznie od moich ulubionych gatunków
ODPOWIEDZ