Nowa, forumowa gra (?) muzyczna

Zajrzyj tutaj, jeśli masz ochotę pogawędzić, poplotkować i wtrącić swoje trzy grosze do dyskusji na tematy niemające wiele wspólnego z Thiefem.

Moderator: Bruce

Awatar użytkownika
Flavia
Egzekutor
Posty: 1606
Rejestracja: 07 maja 2012, 15:34
Lokalizacja: Dno Piekieł

Re: Nowa, forumowa gra (?) muzyczna

Post autor: Flavia »

Zdecydowanie nie mój typ muzyki. Ani melodii, ani klimatu, ani sensownego przesłania. Niby uszu nie kłuje, ale w zasadzie największą zaletą utworu jest to, że jest krótki.
5/10

Od siebie dodam utwór z najlepszym riffem wszech czasów (i nie, to nie jest ocena. To jest fakt autentyczny, o! :jez ):
Heroes are so annoying.
Awatar użytkownika
Maklo
Paser
Posty: 195
Rejestracja: 19 lipca 2012, 00:07
Lokalizacja: "Piła Bojowa"

Re: Nowa, forumowa gra (?) muzyczna

Post autor: Maklo »

Riff faktycznie jest ciekawy, ale na pewno nie najlepszy. To jest po prostu kolejna wariacja swingowego rytmu(jak np. TUTAJ od 0:08 sekundy). Podoba mi się użycie piły, jako instrumentu. Mimo wszystko zespół wydaje się nieco zbyt "redneckowy", jak dla mnie.
6+/10

A skoro używamy niekonwencjonalnych "instrumentów", tutaj użyli karabinu. Nie wiem, czy prawdziwego, czy tylko ścieżki dźwiękowej, ale użyli :P Uwielbiam sposób, w jaki śpiewają "go back to sleep!". Jak bicz ^^



I taka poboczna informacja. Kawałek, który dałem to druga część TEGO UTWORU, którego już nie daję do oceny, ale jak chcecie, to możecie dać opinię o obu :)
Przemoc jest wizytówką amatorów... i Mechanistów.

Fáilte, Sláinte, Póg mo thóin!
Awatar użytkownika
BodomChild
Złodziej
Posty: 2419
Rejestracja: 15 maja 2006, 23:32
Lokalizacja: Pabianice

Re: Nowa, forumowa gra (?) muzyczna

Post autor: BodomChild »

Flavia pisze:Zdecydowanie nie mój typ muzyki. Ani melodii, ani klimatu, ani sensownego przesłania.
W sumie mój też nie, ale czasem lubię zaszaleć w klimatach punkowo-thrashmetalowych. I jak to nie ma klimatu? Jak tego słuchasz, to nie widzisz oczyma wyobraźni roszczeniowego motłochu napierdalającego się z policją? :rad

Co do Maklo, z zespołów gdzie śpiewa Keenan preferuję Tool, ale A Perfect Circle też spoko. Ze samym Keenanem jako osobą nie przepadam, bo to taki typowy "liberałek" z Ameryki, siedzi sobie w LA, śpiewa, robi wina i "filozofuje" (do tej samej bandy należą komuchy pokroju Toma Morello i Serja Tankiana). Wokalista jednak z niego wybitny w swojej klasie, oba utwory fajne, chociaż zupełnie różne. "Counting Bodies Like Sheep to the Rhythm of the War Drums" - fajna industrialowa, "odhumanizowana" muzyka, sample karabinu zajebiste, pasują do tematyki (oczywiście tekst jest wymierzony przeciwko prezydentowi Bushowi, bo jak wiadomo, wszyscy politycznie zaangażowani artyści ze Stanów nienawidzą Busha :) ).

Ja znowu wstawiam starocie, bo od jakiegoś czasu słucham głównie staroci. Ciężko mi wstawić ulubiony utwór z "Selling England By the Pound" Genesis, bo moim ulubionym utworem jest cały album :) , ale jeśli już mam wybrać, to zdecydowanie będzie to otwierający płytę "Dancing with the Moonlit Knight", piękny, inspirowany staroangielskimi opowieściami, tekst śpiewany przez Petera Gabriela i zwalające z nóg dźwięki, klasyk.

PAŃSTWO POLSKIE ODZYSKUJE GODNOŚĆ
Awatar użytkownika
Daweon
Arcykapłan
Posty: 1344
Rejestracja: 06 lipca 2009, 19:15
Lokalizacja: Tarnów

Re: Nowa, forumowa gra (?) muzyczna

Post autor: Daweon »

Mógłbym zacząć wymieniać dobre strony tego utworu, ale nie miałoby to sensu skoro można po prostu stwierdzić, że wszystko jest w nim doskonałe. Nawet jakbym chciał się czegoś uporczywie przyczepić naprawdę ciężko by mi było coś takiego znaleźć. Dam 9+/10 tylko dlatego, że nie jestem fanem art rocka (fajnie się słucha, ale do moich ulubionych gatunków nie należy), ale z pewnością dla kogoś kto siedzi w tej muzyce ocena byłaby oczywista.

Skoro już siedzimy w tych rockowych klimatach to może ja też dodam coś od siebie.



EDIT: Dopiero teraz zauważyłem, że ktoś puścił już piosenkę tego zespołu, więc nie bijcie!!
Człowiek żyje by być szczęśliwy
Szczęście zaś to tylko chęć życia
Jesteśmy więc po to by chcieć tu być
Bo oprócz trwania nie mamy nic innego
Awatar użytkownika
Flavia
Egzekutor
Posty: 1606
Rejestracja: 07 maja 2012, 15:34
Lokalizacja: Dno Piekieł

Re: Nowa, forumowa gra (?) muzyczna

Post autor: Flavia »

Maklo pisze:Riff faktycznie jest ciekawy, ale na pewno nie najlepszy. To jest po prostu kolejna wariacja swingowego rytmu(jak np. TUTAJ od 0:08 sekundy).
Najlepszy nie tyle ze względu na technikalia, co na tzw. lolfactor (choć jak dla mnie sam fakt, że udało im się stworzyć coś w miarę melodyjnego na pile jest wystarczająco imponujący) ;)
Daweon pisze:
Zaczęło się ładnie, nawet trochę onirycznie. Obawiałam się nieco, że utwór będzie monotonny, na szczęście się taki nie okazał. Zmiana tempa w drugiej połowie zdecydowanie wyszła mu na dobre (choć utwór zachował swoją "ładność").
9/10

Ode mnie:
Heroes are so annoying.
Awatar użytkownika
BodomChild
Złodziej
Posty: 2419
Rejestracja: 15 maja 2006, 23:32
Lokalizacja: Pabianice

Re: Nowa, forumowa gra (?) muzyczna

Post autor: BodomChild »

Zespół znam, ale tak naprawdę to nigdy nie słuchałem, chyba się rozwiązali z powodu śmierci wokalisty. Niski strój gitary to jest to co lubię, bo uważam, że jest miły dla ucha :jez . Takie brzmienie gitary to był swego czasu powiew świeżości w rocku i w metalu przede wszystkim, niestety później większość zespołów zaczęła tak grać i zacząłem trochę tęsknić za strojeniem standardowym :) . Podobają mi się też wstawki syntezatorowe, bo lubię syntezatory :) . Oprócz tego jednak nic mnie w tej piosence szczególnie nie zainteresowało ale to pewnie dlatego, że raczej w gotycko-doomowych klimatach raczej nie siedzę. 6/10

Ode mnie adaptacja czwartej części pierwszego koncertu pianistycznego Alberto Ginastery, w wykonaniu świra Keitha Emersona (obczajcie co on wyprawiał ze swoimi organami na koncertach!) i Carla Palmera. Sam Ginastera kiedy to usłyszał stwierdził, że tak właśnie powinna brzmieć jego muzyka. Kiedy ja to pierwszy raz usłyszałem, to wyskoczyłem z kapci, muzyczna ilustracja końca świata - Emerson, Lake & Palmer i "Toccata" :) :



Warto wspomnieć, że był to jeden z pierwszych utworów w którym wykorzystano elektroniczne instrumenty perkusyjne.
PAŃSTWO POLSKIE ODZYSKUJE GODNOŚĆ
Awatar użytkownika
Clive
Paser
Posty: 252
Rejestracja: 22 marca 2010, 12:06
Lokalizacja: The Black Lizard Planet
Płeć:

Re: Nowa, forumowa gra (?) muzyczna

Post autor: Clive »

O stary, to żeś pojechał. Dobre, schizowe chociaż wolałbym chyba takie coś usłyszeć na gitarze bardziej bo jednak nie jestem zwolennikiem organ/pianina.
Ogólnie 7/10 :)

Ja za to rzucę tym razem ochłap zajebistego Soundtracka, bo jak to usłyszałem to mi rozwaliło banie!
Obrazek
Obrazek
Ɔŋcɛ ɣɔʊ ωɛrɛ sɛŋƭɨɛŋƭ ɓɛɨŋgs
Ɔŋcɛ ɣɔʊ ɖarɛɖ tɔ lɨʋɛ ωɨth laʊgɦs aŋɖ ƭɛars
Ŋɔω ɣɔu arɛ ɔŋlɣ ɦʊʍaŋ ʍacɦɨŋɛs
Ɔʊr ɦʊʍaŋɔɨɖ ƭɔɣs ƭɦaƭ ʍɨʍɨc liʋɨŋg
Awatar użytkownika
BodomChild
Złodziej
Posty: 2419
Rejestracja: 15 maja 2006, 23:32
Lokalizacja: Pabianice

Re: Nowa, forumowa gra (?) muzyczna

Post autor: BodomChild »

Ktoś napisał w komentach, że mu to przypomina Meshuggah i to jest całkiem trafne, tylko u Szwedów jest zazwyczaj jeszcze popieprzona sekcja rytmiczna :) . Może napiszę tylko tyle, że lepszej muzy do gry o nazistowskich mechach chyba nie dało się skomponować :jez . 7,5/10

A tymczasem moja faza na Genesis trwa i często gra u mnie jakaś ich płyta. Np. taki "Abacab", uważany przez wielu za ich najgorszą płytę i w ogóle za płytę słabą, a to przecież nonsens! To jest kawałek naprawdę fajnej pomysłowej muzyki, udana mieszanina nowoczesnego art rocka (nowoczesnego jak na lata 80. oczywiście) i ambitnego popu, w sumie wszystko jest tam fajne oprócz beznadziejnej okładki (były bodajże aż cztery wersje w różnych kolorach). Zapodawałem wcześniej stary Genesis z lat 70. z Gabrielem i Hackettem, to teraz czas na Genesis nowszy z Philem Collinsem na wokalu, kiedy zespół grał jako trio - album "Abacab" i piosenka "Man On The Corner".

PAŃSTWO POLSKIE ODZYSKUJE GODNOŚĆ
Awatar użytkownika
Daweon
Arcykapłan
Posty: 1344
Rejestracja: 06 lipca 2009, 19:15
Lokalizacja: Tarnów

Re: Nowa, forumowa gra (?) muzyczna

Post autor: Daweon »

Chyba jestem jednym z tych wielu... Utwór prawie na jednym motywie, pojawia się jeszcze inny w okolicach 2:18 (swoją drogą najlepszy fragment w piosence), ale tylko raz. Czasami ta monotonia zostaje urozmaicona wokalnymi ozdobnikami, za którymi osobiście nie przepadam, ale to kwestia gustu. Tekst dosyć oczywisty, ale całkiem fajny i pasuje do całości. Jako, że zarówno barwa Phila jak i klimat całości mi się całkiem podobał to dam te -7/10.

Ode mnie coś całkiem innego od tego co było przedtem, więc nie zdziwię się jak się nie spodoba.

Człowiek żyje by być szczęśliwy
Szczęście zaś to tylko chęć życia
Jesteśmy więc po to by chcieć tu być
Bo oprócz trwania nie mamy nic innego
Awatar użytkownika
Clive
Paser
Posty: 252
Rejestracja: 22 marca 2010, 12:06
Lokalizacja: The Black Lizard Planet
Płeć:

Re: Nowa, forumowa gra (?) muzyczna

Post autor: Clive »

Kiedyś miewałem fazy na taką muzę (ambient, neoklasyka itp.) fajne to nawet. Przypomina mi też trochę SpiRitual przez te wokale. 7/10

Ja rzucę takie coś klimatyczne, mroczne. Ciekawe ile osób zna ten zespół swoją drogą...
Obrazek
Ɔŋcɛ ɣɔʊ ωɛrɛ sɛŋƭɨɛŋƭ ɓɛɨŋgs
Ɔŋcɛ ɣɔʊ ɖarɛɖ tɔ lɨʋɛ ωɨth laʊgɦs aŋɖ ƭɛars
Ŋɔω ɣɔu arɛ ɔŋlɣ ɦʊʍaŋ ʍacɦɨŋɛs
Ɔʊr ɦʊʍaŋɔɨɖ ƭɔɣs ƭɦaƭ ʍɨʍɨc liʋɨŋg
Awatar użytkownika
BodomChild
Złodziej
Posty: 2419
Rejestracja: 15 maja 2006, 23:32
Lokalizacja: Pabianice

Re: Nowa, forumowa gra (?) muzyczna

Post autor: BodomChild »

Ciekawy wokal, trochę jak miauczenie kota :jez . Nie znam zespołu, wyczytałem, że jakaś ich piosenka była w Vampire TM: Bloodlines, więc na pewno ich słyszałem. Taki nawet fajny alternatywny pop do posłuchania, ale jak już wspominałem kiedyś, takie wampirze, podszyte gotykiem dźwięki, to nie moje klimaty. 5+/10 czyli ani mi się specjalnie podoba, ani nie podoba.

Ode mnie:



Gdyby nie Wishbone Ash, to pewnie nigdy nie posłuchalibyśmy Iron Maiden :) .
PAŃSTWO POLSKIE ODZYSKUJE GODNOŚĆ
Awatar użytkownika
Hadrian
Złodziej
Posty: 2423
Rejestracja: 08 stycznia 2009, 13:38
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Nowa, forumowa gra (?) muzyczna

Post autor: Hadrian »

Jako fan Iron Maiden (ktoś z tego forum mnie zaraził ;) ), z ciekawości zajrzałem. I wow. Naprawdę boskie, klimatyczne. Ciekawy wokal, chyba mój ulubiony rodzaj (nie znam się za bardzo, mam nadzieję, że wyraziłem się jasno i wiadomo, o co mi chodzi). Naprawdę bardzo mi się podoba! Aż posłucham więcej i ściągnę sobie cały album Argus, bo naprawdę wygląda ciekawie :)

9/10

A ja dam klasyczną kapelą, którą się jaram od dłuższego czasu. Zacząłem się interesować nimi za sprawą wpływów pewnej osoby i znalezionych w odmętach mego domostwa oryginalnych ojcowskich winylów :) Bardzo uniwersalna muzyka, chyba każdemu się podoba, w większym lub mniejszym stopniu. A nazwę to na pewno każdy zna.

darkonia
Mechanista
Posty: 406
Rejestracja: 04 lipca 2011, 20:57

Re: Nowa, forumowa gra (?) muzyczna

Post autor: darkonia »

Dobra... Nie wiem czy zrozumiałam zasady gry, ale próbuję i przepraszam, jeśli odstawię tu jakąś herezję.
Daję 6/10. Nie jest to absolutnie mój gust i jeszcze ten irytujący dźwięk, który kojarzy mi się z reggae. Z drugiej strony można się pobujać, kiedy móżdżek potrzebuje odpoczynku.

- You think us fools?
- Yes... that is irrelevant.
Awatar użytkownika
Daweon
Arcykapłan
Posty: 1344
Rejestracja: 06 lipca 2009, 19:15
Lokalizacja: Tarnów

Re: Nowa, forumowa gra (?) muzyczna

Post autor: Daweon »

Problem z tym utworem jest taki, że jest po prostu za długi. Wszystko robione na jedno kopyto i nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie to, że trwa aż 8 minut. Po takim czasie słysząc wciąż te same motywy i barwy zamiast przyjemności, z muzyki, czerpie się tylko znużenie. Niemniej, klimat utworu jest całkiem fajnie zrobiony, a wokal nietypowy (mam dużą słabość do nietypowych wokali), więc ode mnie będzie -7/10. Gdyby kompozycyjnie utwór był bardziej złożony, byłoby znacznie więcej.

Człowiek żyje by być szczęśliwy
Szczęście zaś to tylko chęć życia
Jesteśmy więc po to by chcieć tu być
Bo oprócz trwania nie mamy nic innego
Awatar użytkownika
Clive
Paser
Posty: 252
Rejestracja: 22 marca 2010, 12:06
Lokalizacja: The Black Lizard Planet
Płeć:

Re: Nowa, forumowa gra (?) muzyczna

Post autor: Clive »

Eee, osobiście za muzyką z anime to nie przepadam. Kto to śpiewa w ogóle? :?
Albo dobra nie było pytania. Ogólnie kompletnie odrzucający wokal (ale co kto woli) do tego w pewnym momencie zalatuje jakimś disco przez chwilę.
Zbigniew Wodecki; 2/10
Maniacy anime, bez obrazy. :jez

Ode mnie:
Obrazek
Ɔŋcɛ ɣɔʊ ωɛrɛ sɛŋƭɨɛŋƭ ɓɛɨŋgs
Ɔŋcɛ ɣɔʊ ɖarɛɖ tɔ lɨʋɛ ωɨth laʊgɦs aŋɖ ƭɛars
Ŋɔω ɣɔu arɛ ɔŋlɣ ɦʊʍaŋ ʍacɦɨŋɛs
Ɔʊr ɦʊʍaŋɔɨɖ ƭɔɣs ƭɦaƭ ʍɨʍɨc liʋɨŋg
Awatar użytkownika
Daweon
Arcykapłan
Posty: 1344
Rejestracja: 06 lipca 2009, 19:15
Lokalizacja: Tarnów

Re: Nowa, forumowa gra (?) muzyczna

Post autor: Daweon »

Hahahahahaha, tym mnie rozbawiłeś :D

To, że ten utwór pochodzi z anime nie ma dla mnie kompletnego znaczenia. W ogóle nie ma takiego gatunku jak "muzyka z anime". Najczęściej używana jest twórczość niezależnych wykonawców, od jazzu po gothic metal.

Gdzie ci to podchodzi pod disco? Dla mnie to ewidentny post-hardcore, do tego rozbudowana kompozycja i bogata instrumentalna aranżacja. Wokal dziwny, tu się zgadzam (ciężko mi się słucha normalnych wokali), ale żeby od razu z tego powodu mieszać utwór z błotem....

Wiem, że nie powinno się mówić o piosenkach które się wstawiło, ale ciężko nie zareagować na taką ocenę z takim komentarzem ;)
Człowiek żyje by być szczęśliwy
Szczęście zaś to tylko chęć życia
Jesteśmy więc po to by chcieć tu być
Bo oprócz trwania nie mamy nic innego
Awatar użytkownika
Clive
Paser
Posty: 252
Rejestracja: 22 marca 2010, 12:06
Lokalizacja: The Black Lizard Planet
Płeć:

Re: Nowa, forumowa gra (?) muzyczna

Post autor: Clive »

Daweon pisze:Hahahahahaha, tym mnie rozbawiłeś :D

To, że ten utwór pochodzi z anime nie ma dla mnie kompletnego znaczenia. W ogóle nie ma takiego gatunku jak "muzyka z anime". Najczęściej używana jest twórczość niezależnych wykonawców, od jazzu po gothic metal.

Gdzie ci to podchodzi pod disco? Dla mnie to ewidentny post-hardcore, do tego rozbudowana kompozycja i bogata instrumentalna aranżacja. Wokal dziwny, tu się zgadzam (ciężko mi się słucha normalnych wokali), ale żeby od razu z tego powodu mieszać utwór z błotem....

Wiem, że nie powinno się mówić o piosenkach które się wstawiło, ale ciężko nie zareagować na taką ocenę z takim komentarzem ;)
Jak dla mnie taki gatunek istnieje. Mam trochę znajomych i znam ludzi, którzy tak maniaczą w anime i nawet takiej muzyce, że to już ostro podchodzi pod gatunek i subkulturę... Po za tym można to określać jak się chce. Wiadomo o co chodzi. A disco mi zaleciało gdzieś na 2:27 minucie i bez przesady z mieszaniem z błotem. Byś się zdziwił jak mogę zmieszać z błotem coś. Tu żartobliwie po prostu pisałem. Jakiś taki humor mam dzisiaj.

"Wokal dziwny, tu się zgadzam (ciężko mi się słucha normalnych wokali)" - fuck logic. :zdw
Obrazek
Ɔŋcɛ ɣɔʊ ωɛrɛ sɛŋƭɨɛŋƭ ɓɛɨŋgs
Ɔŋcɛ ɣɔʊ ɖarɛɖ tɔ lɨʋɛ ωɨth laʊgɦs aŋɖ ƭɛars
Ŋɔω ɣɔu arɛ ɔŋlɣ ɦʊʍaŋ ʍacɦɨŋɛs
Ɔʊr ɦʊʍaŋɔɨɖ ƭɔɣs ƭɦaƭ ʍɨʍɨc liʋɨŋg
Awatar użytkownika
Daweon
Arcykapłan
Posty: 1344
Rejestracja: 06 lipca 2009, 19:15
Lokalizacja: Tarnów

Re: Nowa, forumowa gra (?) muzyczna

Post autor: Daweon »

Clive pisze:Mam trochę znajomych i znam ludzi, którzy tak maniaczą w anime i nawet takiej muzyce, że to już ostro podchodzi pod gatunek i subkulturę.
Problem w tym, że nie ma "takiej" muzyki. Użyte gatunki są przeróżne i często również w języku angielskim. Mógłbym ci podać tytuły piosenek, które znacząco różnią się od siebie i były użyte w anime, a ty byś nigdy się tego nie domyślił. Chyba, że masz na myśli muzykę japońską, ona faktycznie jest specyficzna ze względu na charakterystyczne głosy Japończyków.
Clive pisze:A disco mi zaleciało gdzieś na 2:27
:shock:
A ja myślałem, że muzukę disco charakteryzują durne teksty przy "chwytliwych" melodiach na tle kiczowatych syntezatorów...
Clive pisze: i bez przesady z mieszaniem z błotem. Byś się zdziwił jak mogę zmieszać z błotem coś.
Ocena 2/10 to ocena prawie najgorsza, więc jak najbardziej jest to mieszanie z błotem.
Clive pisze:"Wokal dziwny, tu się zgadzam (ciężko mi się słucha normalnych wokali)" - fuck logic.
To może inaczej, mam słabość do dziwnych wokali. Tak to najczęściej jest, że przy normalnych wokalach muzyka jest tendencyjna i mało zróżnicowana. A jak spotkam zespół w którym śpiewa się operą, falsetem czy chórem to dziwnie wszystko stoi na lepszym poziomie, a i do specyficznego wokalu da się przyzwyczaić, a potem nawet polubić.
Człowiek żyje by być szczęśliwy
Szczęście zaś to tylko chęć życia
Jesteśmy więc po to by chcieć tu być
Bo oprócz trwania nie mamy nic innego
Awatar użytkownika
Hattori
Młotodzierżca
Posty: 939
Rejestracja: 18 listopada 2011, 16:40
Lokalizacja: The Keepers' Chapel (Zamurze)
Kontakt:

Re: Nowa, forumowa gra (?) muzyczna

Post autor: Hattori »

Może korzystając z zamieszania, wypowiem się na temat kolejnego utworu.

Z jednej strony kojarzy mi się z Rammsteinem (industrial metal), z drugiej - z soundtrackiem do Red Alerta 2. Industrial to nie do końca moja działka, ale zdecydowanie wolałbym, żeby w radiach leciała taka muza zamiast tego, co zwykle się z nich wydobywa. Poza tym lubię RA2, a utwór ma jednoznacznie się kojarzące wstawki :) Natomiast główną wadą tutaj jest powolne rozkręcanie się intra.
Daję ocenę 8/10. Oceniam że tak powiem na czysto, nie mam nic wspólnego z serią Doom.

Ode mnie:
Awatar użytkownika
Clive
Paser
Posty: 252
Rejestracja: 22 marca 2010, 12:06
Lokalizacja: The Black Lizard Planet
Płeć:

Re: Nowa, forumowa gra (?) muzyczna

Post autor: Clive »

Dalej mnie nie rozumiesz w kwestii "takiej muzyki", ale mniejsza o to. Mieszanie z błotem 2/10 to też nie jest. Po prostu bardzo mi się "taka muzyka" nie podoba. Mieszanie z błotem to prędzej twoje -7/10 wyżej. W ogóle skąd taka ocena? Myślałem, że tu się ocenia od 0 do 10. Zresztą jak można w ocenie(ogólnej z liczb) coś mieszać z błotem, to nie recenzja ani nic podobnego. Ale dosyć już tego spamu, nie po to ten temat jest.
Obrazek
Ɔŋcɛ ɣɔʊ ωɛrɛ sɛŋƭɨɛŋƭ ɓɛɨŋgs
Ɔŋcɛ ɣɔʊ ɖarɛɖ tɔ lɨʋɛ ωɨth laʊgɦs aŋɖ ƭɛars
Ŋɔω ɣɔu arɛ ɔŋlɣ ɦʊʍaŋ ʍacɦɨŋɛs
Ɔʊr ɦʊʍaŋɔɨɖ ƭɔɣs ƭɦaƭ ʍɨʍɨc liʋɨŋg
Awatar użytkownika
Hadrian
Złodziej
Posty: 2423
Rejestracja: 08 stycznia 2009, 13:38
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Nowa, forumowa gra (?) muzyczna

Post autor: Hadrian »

Ogólnie ta zabawa jest trochę bez sensu. Wstawiasz utwór, który ci się bardzo podoba - przychodzi ktoś inny, chce wstawić swój utwór, ale musi ocenić utwór poprzednika. I zwykle się nie podoba ;)

Clive'owi się nie podoba, ma prawo do mieszania z błotem utworu jeśli zrobił to kulturalne - i tak zrobił, chociaż może trochę merytorycznie. Ale czasem tak jest, że coś się podoba i tyle.
Daweon pisze:
Clive pisze: A disco mi zaleciało gdzieś na 2:27
A ja myślałem, że muzukę disco charakteryzują durne teksty przy "chwytliwych" melodiach na tle kiczowatych syntezatorów...




To jest disco i jak dla mnie nie jest kiczowate. Chociaż te utwory właściwie stworzyły ten gatunek (szczególnie Bee Gees). Współczesne disco to chyba co innego.
Clive pisze:Mieszanie z błotem to prędzej twoje -7/10 wyżej. W ogóle skąd taka ocena? Myślałem, że tu się ocenia od 0 do 10.
-7? Daweonowi chodziło o 7 z minusem ;)
Hattori pisze:Ode mnie:
Oceniłbym, aby nie było, że się wtrącam do tematu. Ale niezbyt mi się podoba i wolałbym uniknąć sytuacji jak powyżej ;)
Awatar użytkownika
Clive
Paser
Posty: 252
Rejestracja: 22 marca 2010, 12:06
Lokalizacja: The Black Lizard Planet
Płeć:

Re: Nowa, forumowa gra (?) muzyczna

Post autor: Clive »

Hattori pisze:Ode mnie:
Plus za progressive. W samym power metalu akurat nie siedzę za bardzo raczej death. Zresztą metal to metal \m/. :-D Bardzo mi się spodobał moment na 5:00-5:11. Ogólnie utwór przypomina mi mieszankę czegoś w stylu Nightwish i Iron Maiden jakby, ale tak delikatnie bardzo. 8.5/10

To ode mnie to:
Obrazek
Ɔŋcɛ ɣɔʊ ωɛrɛ sɛŋƭɨɛŋƭ ɓɛɨŋgs
Ɔŋcɛ ɣɔʊ ɖarɛɖ tɔ lɨʋɛ ωɨth laʊgɦs aŋɖ ƭɛars
Ŋɔω ɣɔu arɛ ɔŋlɣ ɦʊʍaŋ ʍacɦɨŋɛs
Ɔʊr ɦʊʍaŋɔɨɖ ƭɔɣs ƭɦaƭ ʍɨʍɨc liʋɨŋg
ODPOWIEDZ