RAGE - Designerski majstersztyk

Zajrzyj tutaj, jeśli masz ochotę pogawędzić, poplotkować i wtrącić swoje trzy grosze do dyskusji na tematy niemające wiele wspólnego z Thiefem.

Moderator: Bruce

Awatar użytkownika
Dziarsky
Garrett
Posty: 4861
Rejestracja: 02 listopada 2003, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

RAGE - Designerski majstersztyk

Post autor: Dziarsky »

id Software jako producenta można co jedynie pamiętać z czasów Dooma 3, który choć przyzwoicie i nowatorsko wykonany nudził powtarzalnością i ciasnotą swojego wczesnego dzieła.

Spodziewać się mogłem solidnego produktu po tej ekipie ale czegoś takiego jak RAGE nie byłem w stanie przewidzieć nawet w snach. Trailery i screeny nie są w stanie w najmniejszej możliwej skali oddać tego jak się czuję obcując z tym co mnie otacza podczas grania w RAGE.

Design otoczenia, wygląd postaci oraz sposób "ożywienia" ich to coś co wg mnie nie można odnieść do żadnego innego dzieła.
Pograłem już kilka godzin i zwiedziłem sporą część oddanego do grania terenu i świadomie mówię - RAGE to najciekawszy, najładniejszy i najsolidniejszy design w grze jaki miałem okazję oglądać, to bogactwo detali i obłędnie wyglądające widoki.

Oczywiście sam gameplay jest niesamowicie nieudany a prawie każdy element, który tworzy strukturę gry jest zwyczajnie mało przemyślany. id najzwyczajniej w świecie nie podołało zadaniu zrobienia ambitnej strzelaniny i całość jest niespójna i często wręcz ordynarnie nielogiczna.

Natomiast świat gry i jego jakość to majstersztyk. Strzelanie jest zresztą też dobre -w końcu id wie jak to robić i bronie "czuć" bardzo dobrze. Gra nudzi w swojej fabule i realizowaniu "świata" ale podziwianie widoków, zwiedzanie obiektów i walka z przeciwnikami to boskie doznanie!

Pomiędzy art-workami a sztucznie wydłużaną, dużo uboższą grą różnica ta jest czymś oczywistym w świecie gier. RAGE pokazuje, że można wręcz "namalować" grę, nie umiem tego nawet opisać.

Cóż, wracam grać :).
Polecam ten tytuł.
Obrazek
ODPOWIEDZ