Problemy z forum

Zajrzyj tutaj, jeśli masz ochotę pogawędzić, poplotkować i wtrącić swoje trzy grosze do dyskusji na tematy niemające wiele wspólnego z Thiefem.

Moderator: Bruce

Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3879
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: Zmiana serwera, własna domena

Post autor: eLPeeS »

Na szczęście takowego gałgana de facto brak a częściowo jego rolę w fabryce odgrywam ja tak że nie ma lipy :P: Zresztą akurat mój szef by się pewnie ucieszył, że się doszkalam w złodziejskim fachu. Tym bardziej, że część społeczeństwa ma o mojej branży i taką pejoratywna opinię :twisted:
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
Dziarsky
Garrett
Posty: 4861
Rejestracja: 02 listopada 2003, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Zmiana serwera, własna domena

Post autor: Dziarsky »

Witam.
Zresetowało mi styl forum.
Są już do wyboru jakieś poza domyślnym? Nie umiem w panelu użytkownika znaleźć opcji wyboru stylu.

Dzięki za info.
Obrazek
Awatar użytkownika
Leming
Złodziej
Posty: 2565
Rejestracja: 17 stycznia 2005, 10:16
Lokalizacja: Statua postępu

Re: Zmiana serwera, własna domena

Post autor: Leming »

Dziarsky pisze:Są już do wyboru jakieś poza domyślnym? Nie umiem w panelu użytkownika znaleźć opcji wyboru stylu.

Dzięki za info.
Kiedyś (po awarii) były dwa do wyboru. Ale ze względów technicznych na razie jest jeden styl, więc nie można go zmienić w Panelu.
Kupię Azjatkę - najlepiej Japonkę (może być używana)

Suma całkowitej ilości Informacji we Wszechświecie jest stała i jest równa 0 (zero)
Awatar użytkownika
Maveral
Bruce Dickinson
Posty: 4661
Rejestracja: 11 kwietnia 2003, 12:07
Lokalizacja: Radlin
Płeć:

Re: Zmiana serwera, własna domena

Post autor: Maveral »

To jest kurwa niedopuszczalne co tu się dzieje! Zaraz może nie będzie się dało wysyłać postów, bo limit obciążenia przekroczymy? Takiego śmiesznego ograniczenia, to ja jeszcze nie spotkałem. Nawet na BEZPŁATNYCH hostingach nie ma czegoś takiego! Co my jeszcze robimy na tym bieda-hostingu?!
Ciemność jest naszym sprzymierzeńcem!
Awatar użytkownika
Dziarsky
Garrett
Posty: 4861
Rejestracja: 02 listopada 2003, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Zmiana serwera, własna domena

Post autor: Dziarsky »

Dziwią mnie te problemy z transferem.
Samemu używam te serwery, ludziom je ustawiam i nikt nie miał żadnych zastrzeżeń.
Obrazek
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: Zmiana serwera, własna domena

Post autor: Mixthoor »

Po tej zmianie strasznie się popieprzyło. Nie wiem, czy PW dochodzą (w "do wysłania" widzę jeszcze maile z przed 3 dni), nie mogę tworzyć ogłoszeń. Czy inni moderatorzy również tak mają?
Awatar użytkownika
Leming
Złodziej
Posty: 2565
Rejestracja: 17 stycznia 2005, 10:16
Lokalizacja: Statua postępu

Re: Zmiana serwera, własna domena

Post autor: Leming »

Ja bym prosił o szczegółowe wytłumaczenie, tudzież przedstawienie jakiegoś raportu, ze strony PiotraS (bo to on ma największą wiedzę na ten temat) jak to się stało, że pomimo zapłacenia należnej kwoty to strona wariuje. Ani nie zalegaliśmy, ani nie było problemów, nie było nawet sygnalizacji, że coś może być nie tak PRZED zapłaceniem, a tu nagle PO zapłaceniu forum się wysypuje.
Toż to jawne pogwałcenie warunków świadczenia usług przez usługodawcę ("to ja sobie wezmę kasę a Wy się teraz walcie frajerzy").
Pozostaje zatrudnić dobrego prawnika. eLPeeS, gdzie jesteś gdy ciebie potrzeba? ;)
Ostatnio zmieniony 12 marca 2013, 10:16 przez Leming, łącznie zmieniany 1 raz.
Kupię Azjatkę - najlepiej Japonkę (może być używana)

Suma całkowitej ilości Informacji we Wszechświecie jest stała i jest równa 0 (zero)
Awatar użytkownika
Dziarsky
Garrett
Posty: 4861
Rejestracja: 02 listopada 2003, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Zmiana serwera, własna domena

Post autor: Dziarsky »

A moze to aktualizacja forum jest problemem (albo przynajmniej jednym z głównych problemów) ?
Obrazek
Awatar użytkownika
Nivellen
Złodziej
Posty: 2799
Rejestracja: 30 stycznia 2003, 23:21

Re: Zmiana serwera, własna domena

Post autor: Nivellen »

Męczy mnie już to jasne tło, zaczynam tęsknić za Dark Fantasy...

Też mi się wydaje, że to bardzo nie w porządku ze strony providera, że mamy takie trudności. Ja rozumiem, że forum małe, niszowe, ale żeby tyle czasu to wszystko trwało :?: Nie mają swojego informatyka, żeby to sprawdził i wyeliminował problem?
Jeśli lubisz mroczne tajemnice i zamki...
Zapraszam do obejrzenia zrzutów z powstającej Fanmisji
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: Zmiana serwera, własna domena

Post autor: Mixthoor »

Jakieś nowe info?
Awatar użytkownika
PiotrS
Złodziej
Posty: 2069
Rejestracja: 11 sierpnia 2002, 22:57
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Re: Problemy z obciążeniem cpu

Post autor: PiotrS »

Mamy w tej chwili 2 różne problemy.

Nagłe zwiększenie obciążenia serwera, miało to miejsce 19.01.2013, kilka dni później dostałem monit z hoste o obciążeniu na granicy 3-4%, przypominam mamy limit 1%. Spróbowałem znaleźć przyczyny wyłączyłem na kilka dni czat, ale to nie dało znacznych zmian, zmieniłem również niektóre ustawienia serwera. Stąd np. wasze problemy z skrzynką PW. Wybaczcie, ale jak mieliście tam po tysiąc wiadomości a później ustawiłem limit 100 to forum każe wam zrobić z tym porządek, zanim pokaże nowe nadchodzące wiadomości. I podobnie może być z innymi rzeczami, np. nie musicie się chwalić, kto, w jakim dziale jest najbardziej aktywny i tym podobne bzdety, bo to niepotrzebnie zmusza forum do ciągłego wysyłania informacji.
W tej chwili mamy obciążenie ok. 1, 5%, czekam na dalsze uwagi ze strony hoste, jeżeli będą mieć pretensje, będziemy się zastanawiać.

Drugi problem to zniknięcie stylu darkfantasy. Forum phpbb co jakiś czas jest aktualizowane, w tej chwili mamy wersje 3.0.11, Natomiast twórcy stylu Darkfantasy optymalizowali ten styl do wersji 3.0.7. Do wersji 3.0.10 forum, wszystko działało bez zarzutu, ostatnio coś się zepsuło, ten styl nie działa. Nie potrafię sobie poradzić i przystosować go do tej wersji. Jeżeli ktoś ma takie możliwości i umiejętności zapraszam do pracy. W najgorszej sytuacji stworzymy nowy ciemny styl, powyżej podałem linki możecie przeglądać i się zastanawiać. Jak już będzie ten styl, czy to nowy czy przerobiony DarkFantasy będziemy szukać i poprawiać błędy, np. selektywne cytowanie.


P.S. A teraz wracam do Płatnika, najgorszego programu jaki w życiu spotkałem :x , mam kontrole z ZUS, wiecie, że FP nie płaci się od niepełnego etatu, ja nie wiedziałem i kilka lat płaciłem :twisted:
Pozdrawiam
PiotrS
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: Problemy z obciążeniem cpu

Post autor: Mixthoor »

Ilość postów, raporty aktywności, detale o mnie, awatary, czaty - Osobiście uważam to za zbędne elementy. Co myślą inni?
Czy wyłączenie ich zmniejszyłoby te wartości obciążenia?
Awatar użytkownika
Flavia
Egzekutor
Posty: 1606
Rejestracja: 07 maja 2012, 15:34
Lokalizacja: Dno Piekieł

Re: Problemy z obciążeniem cpu

Post autor: Flavia »

Mixthoor pisze:awatary - Osobiście uważam to za zbędne elementy. Co myślą inni?
Sądząc po ich popularności - nie zgadzają się ;)
Myślę, że awatary spełniają pożyteczną rolę pozwalając na szybką identyfikację użytkowników. Mi na przykład strasznie bez nich źle, no ale skoro ceną miałoby być lepsze działanie forum... :roll:
Heroes are so annoying.
Awatar użytkownika
BodomChild
Złodziej
Posty: 2419
Rejestracja: 15 maja 2006, 23:32
Lokalizacja: Pabianice

Re: Problemy z obciążeniem cpu

Post autor: BodomChild »

Mixthoor pisze:Ilość postów, raporty aktywności, detale o mnie, awatary, czaty - Osobiście uważam to za zbędne elementy. Co myślą inni?
Pewnie, najlepiej wszystko wyłączmy :? .

Ok, może nie być czatu, tych raportów itp., za stylami forum też jakoś specjalnie nie tęsknię, może być taki minimalistyczny jak dla mnie. Awatary i licznik postów, to jednak jest standard na innych forach, bez jaj... :?
PAŃSTWO POLSKIE ODZYSKUJE GODNOŚĆ
Awatar użytkownika
raven4444
Szaman
Posty: 1012
Rejestracja: 29 lipca 2007, 14:00
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Problemy z obciążeniem cpu

Post autor: raven4444 »

Lekka zmiana będzie tylko, problemem jest hosting który narzuca takie limity. Tak w ogóle gdzie znaleźliście go? Pakowanie się w Limit generowanego obciążenia: 1% gdy się nie wie na jakiej maszynie stać będzie skrypt to już głupota, w ogóle pakowanie się w 1% limit to głupota bo wystarczy większy ruch aby użycie poszło w górę. Cóż z tego jak teraz jakoś się zejdzie do tego limitu jak wystarczy że zwiększy się ruch a na pewno się zwiększy bo T4 coraz bliżej. I znowu będzie to samo...

Jak dla mnie hoste to hosting który trzeba omijać jak najszerszym łukiem.
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: Problemy z obciążeniem cpu

Post autor: Mixthoor »

Pewnie, najlepiej wszystko wyłączmy.
"Nie będzie niczego!"

A tak na poważnie. Nie siedzę w stronach, hostingach, forach i tematach z tym związanych. Jakie obecnie mamy możliwości, aby "powrócić" do dawniejszego stanu? Przy premierze T4 ruch na pewno zwiększy się wielokrotnie.


UPDATE
Mogę tworzyć już ogłoszenia i inne typy wątków... Póki co jedynie w dziale aktualności. Piotrze, coś odblokowałeś?
Awatar użytkownika
Dziarsky
Garrett
Posty: 4861
Rejestracja: 02 listopada 2003, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Problemy z obciążeniem cpu

Post autor: Dziarsky »

Jestem zaskoczony tymi limitami obciążenia procesora. Nigdy wcześniej zamawiając serwery w Hoste nie zwracałem uwagi na ten parametr bo nie musiałem, poza naszym forum nikt inny korzystający z Hoste nie zgłaszał mi problemów.
Obiecuje się zainteresować tym tematem jak tylko skontaktuje się z Piotrem.
Obrazek
Awatar użytkownika
timon
Garrett
Posty: 3883
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 19:07

Re: Problemy z obciążeniem cpu

Post autor: timon »

Aż się prosi pytanie : czy aby nasze forum nie jest producentem spamu lub podobnego śmiecia?
Zezwierzęcony, o zdradzieckiej mordzie, umysłowo niestabilny. Kanalia. Patologiczny element czyli OBYWATEL. Nie należący do ich wspólnoty narodowej. Hołota chamska. "Nie kocha Polski i Pana Boga"
Obcy kulturowo prezesowi
Awatar użytkownika
PiotrS
Złodziej
Posty: 2069
Rejestracja: 11 sierpnia 2002, 22:57
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Re: Problemy z obciążeniem cpu

Post autor: PiotrS »

Czat zablokowany - 2 dni.

Szukamy rozwiązania.
Pozdrawiam
PiotrS
Awatar użytkownika
Nivellen
Złodziej
Posty: 2799
Rejestracja: 30 stycznia 2003, 23:21

Re: Problemy z obciążeniem cpu

Post autor: Nivellen »

Zmienić w cholerę ten hosting i po sprawie. Nawet jeśli trzeba będzie płacić trochę więcej, to myślę, że warto. Dlaczego mamy rezygnować z różnych stylów forum, własnej bazy obrazów/galerii, czy wreszcie - ulubionego przez większość stałych bywalców - czatu?
Jeśli lubisz mroczne tajemnice i zamki...
Zapraszam do obejrzenia zrzutów z powstającej Fanmisji
Awatar użytkownika
timon
Garrett
Posty: 3883
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 19:07

Re: Problemy z obciążeniem cpu

Post autor: timon »

Czyli ogłaszamy nową składkę na forum? Co sądzi na ten temat admin?
Zezwierzęcony, o zdradzieckiej mordzie, umysłowo niestabilny. Kanalia. Patologiczny element czyli OBYWATEL. Nie należący do ich wspólnoty narodowej. Hołota chamska. "Nie kocha Polski i Pana Boga"
Obcy kulturowo prezesowi
Awatar użytkownika
Leming
Złodziej
Posty: 2565
Rejestracja: 17 stycznia 2005, 10:16
Lokalizacja: Statua postępu

Re: Problemy z obciążeniem cpu

Post autor: Leming »

A co ze starą składką?
Proszę mnie poprawić jeśli się mylę, ale czy aby nie opłaciliśmy za cały rok z góry?
Jeśli tak, to czy przy zmianie serwera w grę wchodzi jakiś zwrot kosztów, w związku z obecnym, marnym poziomem świadczonej usługi?
Kupię Azjatkę - najlepiej Japonkę (może być używana)

Suma całkowitej ilości Informacji we Wszechświecie jest stała i jest równa 0 (zero)
Awatar użytkownika
PiotrS
Złodziej
Posty: 2069
Rejestracja: 11 sierpnia 2002, 22:57
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Re: Problemy z obciążeniem cpu

Post autor: PiotrS »

Spokojnie,
żadnych dodatkowych składek,
wszystkie strony dążą do rozwiązania problemu.
Pozdrawiam
PiotrS
Awatar użytkownika
timon
Garrett
Posty: 3883
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 19:07

Re: Problemy z obciążeniem cpu

Post autor: timon »

Tylko czy aby nasza strona nie idzie w stronę kastracji?
Zezwierzęcony, o zdradzieckiej mordzie, umysłowo niestabilny. Kanalia. Patologiczny element czyli OBYWATEL. Nie należący do ich wspólnoty narodowej. Hołota chamska. "Nie kocha Polski i Pana Boga"
Obcy kulturowo prezesowi
Awatar użytkownika
PiotrS
Złodziej
Posty: 2069
Rejestracja: 11 sierpnia 2002, 22:57
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Re: Problemy z obciążeniem cpu

Post autor: PiotrS »

Nie wiem jak inni, ale ja jestem bardzo przywiązany do swoich członków… ;)

Wraca styl DarkFantasy.
Mamy przycisk Galeria a nim nowy album Thief4
Pozdrawiam
PiotrS
ODPOWIEDZ