My Little Pony - temat ogólny

Zajrzyj tutaj, jeśli masz ochotę pogawędzić, poplotkować i wtrącić swoje trzy grosze do dyskusji na tematy niemające wiele wspólnego z Thiefem.

Moderator: Bruce

Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: My Little Pony - temat ogólny

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Hurr, to ja może uzupełnię. Maklo w sumie gada lepiej od wielu broniaczy, lecz przydałoby się kilka słów uzupełnienia :P

Kucyki są inspirujące. Oglądając je nurkujesz we własnym, prawdziwym dzieciństwie, ale nie w sposób głupio-infantylny, ale taki bardziej przygodowy. Znowu odczuwasz te piękne emocje, kiedy mogłaś swobodnie fascynować się jakąś postacią, bezkrytycznie.
Inspiracja dotyczy też otwierania wyobraźni. Jak mało co motywują do wymyślania własnych wizje tego wszystkiego i przelewania tego na sztukę. To ja Thief: mamy tutaj zetknięcie profesjonalnego produktu (gra/animacja) ze świetną fabułą, a także żyznym materiałem do własnego tworzenia.

Maklo: popieram wybór Luny jako postaci ulubionej. U mnie sprawa jest bardziej skomplikowana, zaraz to opiszę. Na chwilę obecną... może zainteresuje Ciebie fakt, że Jej Majestat Księżniczka Nocy odwiedziła osobiście XXXII trójmiejski ponymeet (Daringmeet) i spędziła noc w moim towarzystwie, jako u głównego organizatora:

ObrazekObrazekObrazekObrazek

Pluszak ma 130 cm wysokości (od kopyta do rogu) i waży około 5 kilo. Jest to najprawdopodobniej największy pluszowy kucyk w Polsce i zrobiony przez Polaka. Wykonawca i autor wykroju: Inga Madejczuk "Angel99percent". Szuka domu, a jego cena to 2000 zł.

Ja mam 3 ulubione kucyki. Twilight, gdyż jest tak jak ja. Oczytana i poszukująca mądrości, a także organizatorka różnych rzeczy. Rarity, gdyż to prawdziwa dama, o której zawsze marzyłem. No i Daring Do, gdyż też jestem archeologiem :P

Luna to numer cztery, jednak nie wliczam jej do "ulubionych" kucyków", bo to postać zasługująca na bardziej szlachetne określenie. Ją można adorować, a nie po prostu lubić :) Tak więc ją adoruję w swoich powieściach.

Czajka: zupełna kwestia gustu. Zależy, czego oczekiwałeś od tego sezonu. Fakt, że się różni, ale mi własnie bardzo przypomina kosmicznie zakręcony sezon 2.
Obrazek
Awatar użytkownika
hurr
Mechanista
Posty: 442
Rejestracja: 07 października 2004, 16:19

Re: My Little Pony - temat ogólny

Post autor: hurr »

Zaczynam chyba rozumieć:) zgadzam się szczególnie z tymi uwagami do CN, ogladalam to jeszcze jak mialam lat nascie, 11, 12 powiedzmy i juz wtedy przeszkadzaly mi ich niektore "produkcje" powiedzmy krowa i kurczak czy jam lasica. Te bajki byly tak okrutnie pozbawione jakiegokolwiek wartosciowego przeslania, ze smutno mi bylo je ogladac. A dzieci (i my, dorosli w sumie tez) maja potrzebe czytania/sluchania o tym, ze przyjazn jest dobra, ze ci szlachetni wygrywaja.
A teraz? Kiedy zdarzy mi sie przypadkiem przeskoczyc na ktorys z tych kanalow widze albo teletubisiopodobne bzdury albo wlasnie, te zupelnie puste kreskowki, cyniczne i przerazajace. I to jest niefajne, ze dorosli sa tak zupelnie pozbawieni odpowiedzialnosci, by puszczac w czasie wieczorynki na cn ktore w koncu jest dla mlodszych widzow adventure time czy inne rzeczy.
Osobiscie uwazam, ze to smieszne ale odechciewa mi sie smiac gdy mysle, do jakiej widowni to trafi i co ta widownia z tego zrozumie.
Czajka
Miastolud
Posty: 63
Rejestracja: 05 marca 2014, 11:07

Re: My Little Pony - temat ogólny

Post autor: Czajka »

SPIDIvonMARDER pisze:Czajka: zupełna kwestia gustu. Zależy, czego oczekiwałeś od tego sezonu. Fakt, że się różni, ale mi własnie bardzo przypomina kosmicznie zakręcony sezon 2.
Mi nie przypomina aż tak bardzo sezonu 2. Jakoś mam wrażenie, że mniej się dzieje i wcześniej mieli ciekawsze pomysły. I niekiedy zdarzają się lekko wkurzające postacie. Jestem ciekawa, o co chodzi z tym tęczowym błyskiem na przedmiotach, które dostają kucyki pod koniec niektórych odcinków

Może moje odczucia to jeszcze kwestia tego, że równolegle oglądam Defenders of Berk (kontynuacja Jak wytresować smoka), a tam z kolei poziom idzie ostro w górę z odcinka na odcinek ;)

Pluszowa Luna jest przegięta :-D
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: My Little Pony - temat ogólny

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Tęczowy błysk:
► Pokaż Spoiler
Obrazek
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: My Little Pony - temat ogólny

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Koniec sezonu za nami. Było epicko, ale i jak zwykle kontrowersyjnie. Bliżej Dragon Balla niż My Little Pony, ale za to jakże ciekawie!

► Pokaż Spoiler
Obrazek
Czajka
Miastolud
Posty: 63
Rejestracja: 05 marca 2014, 11:07

Re: My Little Pony - temat ogólny

Post autor: Czajka »

Dla mnie średni odcinek, potwierdzający, że poziom spada. Faktycznie brak tu logiki. Księżniczki się nie popisały, zwłaszcza z tym pozostawieniem witrażu z Twilight, ale w końcu to bajka dla dzieci. Dziwna sytuacja z Discordem

Miałam niezły ubaw w siódmej minucie, to zaciemnione miasto z tym rozglądającym się, brązowym kucem od razu mi się z thiefem skojarzyło :))
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: My Little Pony - temat ogólny

Post autor: SPIDIvonMARDER »

A jak Co się podobała księżniczkowa piosenka? W Tribrony aktualnie panuje szał.
Obrazek
Czajka
Miastolud
Posty: 63
Rejestracja: 05 marca 2014, 11:07

Re: My Little Pony - temat ogólny

Post autor: Czajka »

Nie mam żadnych szczególnych odczuć pod tym względem, bo do piosenek w bajkach podchodzę na ogół neutralnie i jakoś zbytnio mnie nie bawią. Ale faktycznie księżniczkowa była lepsza niż inne z tego sezonu
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3879
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: My Little Pony - temat ogólny

Post autor: eLPeeS »

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: My Little Pony - temat ogólny

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Jak widać, daleko nam do rekordzistów xD
Obrazek
ODPOWIEDZ