Takie różne ciekawostki

Zajrzyj tutaj, jeśli masz ochotę pogawędzić, poplotkować i wtrącić swoje trzy grosze do dyskusji na tematy niemające wiele wspólnego z Thiefem.

Moderator: Bruce

Awatar użytkownika
BodomChild
Złodziej
Posty: 2419
Rejestracja: 15 maja 2006, 23:32
Lokalizacja: Pabianice

Takie różne ciekawostki

Post autor: BodomChild »

Temat na ciekawostki ze świata i różne dziwne rzeczy

********************************************



Podobno od 2011 roku (albo i wcześniej, tylko nikt tego nie nagrywał) w różnych miejscach słychać dziwne dźwięki dochodzące jakby z nieba. Dźwięki takie jak na tym filmiku, tubalne "kosmiczne" odgłosy, trąby, trochę jak ambient z Thiefa, niektóre dosyć przerażające :? . Można założyć, że część z tych nagrań to fejki, ale chyba coś na rzeczy jest, w tym materiale, który zalinkowałem jest nawet fragment meczu baseballowego, kiedy pojawia się dziwny dźwięk i zwraca on uwagę komentatorów. Sprawą zainteresowali się naukowcy, którzy nie są pewni co to jest, mówi się o anomaliach związanych z polem magnetycznym albo o ruchach płyt tektonicznych. Oczywiście są też teorie, że to apokalipsa/UFO/rząd USA (ja dodam latające miasto Columbia :) ). Było o tym nawet w telewizji:



Zawsze ze wszystkim jestem do tyłu i dopiero teraz mnie to zainteresowało :) . Ja osobiście niczego takiego nie słyszałem, a nawet jeśli, to pewnie nie zwróciłem na to uwagi/uznałem za zwykłe odgłosy miejskie, niektórzy ludzie jednak twierdzą, że rzeczywiście byli świadkami czegoś takiego, nie mam powodów, żeby im nie wierzyć. Tu przykładowy filmik z Polski:



Zdarzyło się wam słyszeć coś podobnego na żywo? Co to kurwa jest? :wes
PAŃSTWO POLSKIE ODZYSKUJE GODNOŚĆ
Awatar użytkownika
Leming
Złodziej
Posty: 2564
Rejestracja: 17 stycznia 2005, 10:16
Lokalizacja: Statua postępu

Re: Takie różne ciekawostki

Post autor: Leming »

Myślę, że to tu pasuje.

Od jakichś 5 lat jestem szczęśliwym posiadaczem telefonu NOKIA 2630. Niestety od lutego zaczął psuć się. Co jakiś czas zawieszał się całkowicie, nie pomagało nawet wyciąganie baterii, czyszczenie kurzu w środku. Co kilka dni znowu zwisy i nie reagowanie na przyciski. Z ciekawości przechodząc nawet obok salonu Orange zapytałem panie o co chodzi, czy to wada modelu czy może problem z kartą. Dowiedziałem się, że "to normalne po tak długim użytkowaniu telefonu, najwyższy czas pomyśleć o wymianie na nowy model". No tak, typowa odpowiedź wielkiej firmy, jak coś nie działa, to kup nowy model. Tchnięty przeczuciem postanowiłem zmienić... datę na 2012 rok. Pomogło! Od momentu zmiany daty ani razu telefon mi się nie zawiesił. Ze dwa tygodnie temu z ciekawości przestawiłem na 2014, chcąc sprawdzić, czy mu przeszła choroba. Cały dzień chodził bezproblemowo, a następnego dnia zawieszenie. Oczywiście może to być nadzwyczaj wyjątkowy zbieg okoliczności, ale osobiście sądzę, że jednak zadziałało tu "sztuczne postarzanie produktu", które małymi kroczkami miało mnie - klienta zniechęcić do obecnego modelu i wymusić zakup nowego.

Od tamtego czasu mam datę ustawioną na 2012 rok i będę ją co roku ustawiał na 2012. Tym sposobem za 10 lat będę miał jedyną wersję tego modelu działającą, która się nie wiesza (chyba, że inni też wpadną na to, że wystarczy datę zmienić). :P
Kij Wam w oko NOKIA*/Orange*. (*nie wiem kto dokładnie winien) Spisek żarówkowy, jak nic!
Kupię Azjatkę - najlepiej Japonkę (może być używana)

Suma całkowitej ilości Informacji we Wszechświecie jest stała i jest równa 0 (zero)
Awatar użytkownika
raven4444
Szaman
Posty: 1011
Rejestracja: 29 lipca 2007, 14:00
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Takie różne ciekawostki

Post autor: raven4444 »

Mhm albo błąd programisty, coś na dacie działa (generator pseudolosowy bierze seeda) jakiś nawet mały duperel i błąd jest co wywala stos, wpada w loopa czy inne ustrojstwo.

Ale spisek żarówkowy jest i działa, nie ma problemu z detekcją time bomby. Nie tylko sprzęt a i oprogramowanie.
Awatar użytkownika
Maveral
Bruce Dickinson
Posty: 4661
Rejestracja: 11 kwietnia 2003, 12:07
Lokalizacja: Radlin
Płeć:

Re: Takie różne ciekawostki

Post autor: Maveral »

Myślę, że to się tutaj nadaje. W sumie przypadkiem natrafiłem na ten filmik i muszę się nim podzielić - jak Łukaszenka pojechał z dyrektorami zakładu ;) "Ty odpowiadasz głową" - końcówka mnie zniszczyła :))
Ciemność jest naszym sprzymierzeńcem!
Awatar użytkownika
BodomChild
Złodziej
Posty: 2419
Rejestracja: 15 maja 2006, 23:32
Lokalizacja: Pabianice

Re: Takie różne ciekawostki

Post autor: BodomChild »

Obrazek

http://pl.wikipedia.org/wiki/Hugo_Boss_AG
W czasie II wojny światowej zatrudniała więźniów[1][2], szyjących mundury dla Niemców. Projektantami czarnych mundurów SS byli prof. dr Karl Diebitsch i Walter Heck. Firma Hugo Boss była producentem mundurów dla SS, SA, Wehrmachtu i Hitlerjugend.
Ubiera się ktoś tutaj u Hugo Bossa? Zawsze możecie powiedzieć, że kupujecie w sklepie, w którym ubierał się sam Heinrich Himmler :) .
PAŃSTWO POLSKIE ODZYSKUJE GODNOŚĆ
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Takie różne ciekawostki

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Bodom, aleś odkopał zabytek :D Porsche, Krupp, Man produkowali czołgi, tak samo Fiat i Ursus :P
Obrazek
Awatar użytkownika
BodomChild
Złodziej
Posty: 2419
Rejestracja: 15 maja 2006, 23:32
Lokalizacja: Pabianice

Re: Takie różne ciekawostki

Post autor: BodomChild »

Ale trzeba przyznać, że te mundury miały klasę, marka zobowiązuje :) .
PAŃSTWO POLSKIE ODZYSKUJE GODNOŚĆ
Awatar użytkownika
BodomChild
Złodziej
Posty: 2419
Rejestracja: 15 maja 2006, 23:32
Lokalizacja: Pabianice

Re: Takie różne ciekawostki

Post autor: BodomChild »

Wartościowe muzułmańskie programy telewizyjne:



PAŃSTWO POLSKIE ODZYSKUJE GODNOŚĆ
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3879
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: Takie różne ciekawostki

Post autor: eLPeeS »

Ja mam ciekawostkę i w zasadzie zagadkę skierowaną głównie dl osób które mieszkają na śląsku (powiat pszczyński ;)) Otóż dostałem dziś służbowo jedno takie pismo gdzie się kobiecina rozpisuje o swoich problemach m.in. lokalowych. W tym pisze, że "jestem w mieszkaniu w bloku w którym mam tylko wymowek, bo jest rozpisane na 3 dzieci". Ciekawostką niech będzie samo zdanie (no dobra - nie chciało mi się nowego tematu zakładać ;)) Co do zagadki to co to jest do cholery ten "wymowek". Zakładam że nie chodzi o wychodek bo mieszka w bloku. Wymówienie umowy najmu? Orzeczona eksmisja? Jak się ten wyraz wklepie w google to wyskakuje jeden link do forumprawnego (czyli coś jest na rzeczy), ale i tam nie wiedzą co to jest. Pozostałe linki z google odsyłają do stron typu "10 najczęstszych wymówek w sypialni" ;) Tak, że jeśli ktoś jest ze śląska - a autorka powyższego zdania jest - może będzie wiedział o co chodzi. Jakiś slang? Narzecze? Gwara? WTF?
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
Maveral
Bruce Dickinson
Posty: 4661
Rejestracja: 11 kwietnia 2003, 12:07
Lokalizacja: Radlin
Płeć:

Re: Takie różne ciekawostki

Post autor: Maveral »

eLPeeS pisze:Otóż dostałem dziś służbowo jedno takie pismo gdzie się kobiecina rozpisuje o swoich problemach m.in. lokalowych. W tym pisze, że "jestem w mieszkaniu w bloku w którym mam tylko wymowek, bo jest rozpisane na 3 dzieci".
Chodzi o to, że zajmuje mieszkanie, niewłasnościowe, które może być jej odebrane jeśli znajdzie się rodzina potrzebująca dachu nad głową z trojgiem dzieci. Czyli dostaje wymówienie umowy (najmu?) i do widzenia.
Ciemność jest naszym sprzymierzeńcem!
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3879
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: Takie różne ciekawostki

Post autor: eLPeeS »

No ok ale to jakie prawo jej teraz niby przysługuje do lokalu? Czy ten cały "wymowek" to po prostu swoista nazwa dla istniejącej umowy nazwanej? Jakiej? Najmu, dzierżawy, użytkowania? Może gwarowa nazwa prawa - służebności, dożywocia?
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
Maveral
Bruce Dickinson
Posty: 4661
Rejestracja: 11 kwietnia 2003, 12:07
Lokalizacja: Radlin
Płeć:

Re: Takie różne ciekawostki

Post autor: Maveral »

eLPeeS pisze:No ok ale to jakie prawo jej teraz niby przysługuje do lokalu? Czy ten cały "wymowek" to po prostu swoista nazwa dla istniejącej umowy nazwanej? Jakiej? Najmu, dzierżawy, użytkowania? Może gwarowa nazwa prawa - służebności, dożywocia?
A tutaj już musiała by się wypowiedzieć zainteresowana, choć stawiam, że chodzi o umowę najmu.
Ciemność jest naszym sprzymierzeńcem!
Awatar użytkownika
Flavia
Egzekutor
Posty: 1606
Rejestracja: 07 maja 2012, 15:34
Lokalizacja: Dno Piekieł

Re: Takie różne ciekawostki

Post autor: Flavia »



Goście wynaleźli nową metodę walki z komarami.

Laserami.
Heroes are so annoying.
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3879
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: Takie różne ciekawostki

Post autor: eLPeeS »

Maveral pisze:A tutaj już musiała by się wypowiedzieć zainteresowana, choć stawiam, że chodzi o umowę najmu.
A widzisz. A jak się zapytałem na jakiejś śmiesznej stronce o tematyce gwary śląskiej to mi napisali że wymowek = zachowek. Na innej stronie też wyczytałem, że ktoś porównywał to do służebności właśnie. Generalnie widzę, że nie dojdę, no ale nic to. To i tak była kwestia mojej, i współpracowników ciekawości, niż potrzeba służbowa (sprawa z bani i od razu statystyka lepsza też ;)).
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
BodomChild
Złodziej
Posty: 2419
Rejestracja: 15 maja 2006, 23:32
Lokalizacja: Pabianice

Re: Takie różne ciekawostki

Post autor: BodomChild »

http://www.wykop.pl/ramka/2034360/zenuj ... -brytanii/

Ponoć to darmowa gazetka dla Polonii w UK. Ktoś może potwierdzić, że naprawdę coś takiego się tam ukazuje? Bo ja aż nie mogę uwierzyć, że to nie jest jakiś wykopowy trolling :shock: .
PAŃSTWO POLSKIE ODZYSKUJE GODNOŚĆ
Awatar użytkownika
Flavia
Egzekutor
Posty: 1606
Rejestracja: 07 maja 2012, 15:34
Lokalizacja: Dno Piekieł

Re: Takie różne ciekawostki

Post autor: Flavia »

http://www.nobodyhere.com/justme/me.here

Konia z rzędem temu, kto odkryje w tym sens.
Heroes are so annoying.
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3879
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: Takie różne ciekawostki

Post autor: eLPeeS »

Jak coś nie ma sensu i jest niepraktyczne to jest to sztuka. Tak przynajmniej mi kiedyś po pijaku koleżanka tłumaczyła a ona ASP skończyła :-)
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Aen
Mechanista
Posty: 423
Rejestracja: 01 listopada 2002, 12:43
Lokalizacja: Elbląg

Re: Takie różne ciekawostki

Post autor: Aen »

eLPeeS pisze:Jak coś nie ma sensu i jest niepraktyczne to jest to sztuka. Tak przynajmniej mi kiedyś po pijaku koleżanka tłumaczyła a ona ASP skończyła :-)
ASP? Czyli co takiego?
Kobiety są jak szanse - niewykorzystane, mszczą się okrutnie!
Awatar użytkownika
BodomChild
Złodziej
Posty: 2419
Rejestracja: 15 maja 2006, 23:32
Lokalizacja: Pabianice

Re: Takie różne ciekawostki

Post autor: BodomChild »

Akademia Sztuk Pięknych.

Ja mam taką ciekawostkę świąteczną :wes .

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=591CAA90

PS

To nie fejk.
PAŃSTWO POLSKIE ODZYSKUJE GODNOŚĆ
bob
Szaman
Posty: 1161
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 10:44
Kontakt:

Re: Takie różne ciekawostki

Post autor: bob »

Chyba po raz pierwszy zetknąłem się z planowanym postarzaniem produktu. Chodzi mi o konsolę do gier (klon Pegasusa mający klawiaturę oznaczony jako CLK-2010), co bezpośrednio przy slocie na kartridż znajdował się kondensator, wkładanie i wyciąganie kartridża możliwe jest na jakieś 10000 razy, potem kondensator odleci od PCB i po działającym sprzęcie będzie niedziałający. Sprzęt ten miał dwie płytki PCB gdzie jedna to PCB kartridża a druga to PCB zasilania, ta pierwsza miała solidnie wlutowany 16 pinowy kabel sygnałowy z pierwszej strony lecz druga miała wlutowany kabel łatwy do wyrwania jeśli chodzi o 15 pinów, a ten 1 gdzieś po środku był solidny i trzeba było użyć siły żeby urwać go. CLK-2010 nie uruchamiał się przy odwróconej polaryzacji i po zmianie na prawidłową działał prawidłowo, natomiast Funstation 3 przy odwróconej polaryzacji się spalił (spalił się właśnie ten sprzęt który uruchamiał gry i w dowolnym momencie je zawieszał i konieczny był reset).
Awatar użytkownika
NiRa
Mechanista
Posty: 488
Rejestracja: 15 stycznia 2008, 17:52

Re: Takie różne ciekawostki

Post autor: NiRa »

Właśnie przekonałam się o tym, że czytnik do RFID/NFC/BarCode (taki multi) potrafi wyłączyć monitor/y, jeśli skierujesz go w stronę ekranu :))

-Medyk! Czy ja umrę?
-Niewykluczone.
ODPOWIEDZ