Cenzura na WP (chodzi o sondaż)

Zajrzyj tutaj, jeśli masz ochotę pogawędzić, poplotkować i wtrącić swoje trzy grosze do dyskusji na tematy niemające wiele wspólnego z Thiefem.

Moderator: Bruce

bob
Szaman
Posty: 1161
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 10:44
Kontakt:

Cenzura na WP (chodzi o sondaż)

Post autor: bob »

Byłem świadkiem tego, że jakiś tam użytkownik napisał komentarz (komentarz numer 693 z sondażu z dnia 28.05.2014 r.) o tym, że gazety straszą Ruskimi, żeby odwrócić uwagę od złodziei z rządu. Kilka godzin później ten komentarz zniknął bez powodu, a zatem cenzura jak dla mnie. Kilka dni wcześniej Jarek Kaczyński mówił o istniejącej cenzurze w Polsce (jako o metodzie ze wschodu), a zatem jak ja mówiłem, że będę głosować na partię Jarka, tak zagłosowałem, i zagłosuję (bardzo prawdopodobne) w każdych kolejnych wyborach. Z wiadomego powodu - mniejsze zło.

Co sądzą forumowicze o takim przypadku, gdy sondaż nie pojawia się od 2,5 miesięcy, i wybrane komentarze są kasowane?
Awatar użytkownika
Daweon
Arcykapłan
Posty: 1344
Rejestracja: 06 lipca 2009, 19:15
Lokalizacja: Tarnów

Re: Cenzura na WP (chodzi o sondaż)

Post autor: Daweon »

Nie lepiej podpiąć to do tematu o polityce?

A co do samego kasowania, to nie jest żadna nowość. Na wielu portalach kasuje się niewygodne komentarze, jednak ciężko mówić o państwowej cenzurze, gdyż jednak internet jest poza zasięgiem rządu jednego państwa. Prędzej było to spowodowane osobistą korzyścią administratora strony. Jeśli chodzi o sondaże to czegoś nie rozumiem. Z jednej strony ludzie mówią, że są sterowane tak, żeby była korzyść dla partii rządzącej i że to jeden z elementów propagandy, a z drugiej jak ich nie ma to się rzucają, że nie chcą pokazać spadku poparcia. I tak źle i tak niedobrze.
Człowiek żyje by być szczęśliwy
Szczęście zaś to tylko chęć życia
Jesteśmy więc po to by chcieć tu być
Bo oprócz trwania nie mamy nic innego
Awatar użytkownika
BodomChild
Złodziej
Posty: 2419
Rejestracja: 15 maja 2006, 23:32
Lokalizacja: Pabianice

Re: Cenzura na WP (chodzi o sondaż)

Post autor: BodomChild »

W Internecie manipuluje się na różne sposoby:

1. Kasowanie niewygodnych komentarzy
2. Minusowanie niewygodnych komentarzy, jeśli komentarz niedługo po opublikowaniu jest masowo minusowany, to wiedz, że coś się dzieje
3. Komantarze "wyróżnione" - taka nowa moda się pojawiła
4. Opłacani trolle trzepiący komentarze "na zamówienie", np. po ruskich działaniach na Ukrainie pojawiło się w necie mnóstwo komentów wychwalających Rosję pod niebiosa, wszystkie pochodziły z różnych dziwnych IP. Rodzime służby też najprawdopodobniej zatrudniają takich trolli.
PAŃSTWO POLSKIE ODZYSKUJE GODNOŚĆ
Awatar użytkownika
Leming
Złodziej
Posty: 2564
Rejestracja: 17 stycznia 2005, 10:16
Lokalizacja: Statua postępu

Re: Cenzura na WP (chodzi o sondaż)

Post autor: Leming »

Nie zapominajmy, że znaczna część ludzi piszących na różnych portalach to idioci/dzieci z gimnazjum, którzy łamią regulamin stron na których piszą m.in. gwałcą zasady ortografii, rzucają wulgaryzmami na wszystkie strony, wyzywają wszystkich innych o odmiennych poglądach od złodziei, zboczeńców, nienormalnych, zarzucają/pomawiają osoby publiczne (wymienione z imienia i nazwiska) o rzeczy w większości przypadków ohydne i nieprawdziwe (czytaj: bez jakichkolwiek dowodów twierdzą, że ktoś tam coś tam, w końcu w Internecie każdy może się wypowiedzieć), otwarcie nawołują do nienawiści czy działań o charakterze przestępczym wobec innych osób, ... np:
bob pisze:...straszą Ruskimi, żeby odwrócić uwagę od złodziei z rządu.
...a potem płaczą w kolejnych komentarzach, że jest cenzura bo takiemu posta skasowano/nie wyświetlono, za IV RP było lepiej i w ogóle jest jakiś POdstępny układ. ;)

Najpierw nauczcie się pisać kulturalnie, poprawnie stylistycznie i gramatycznie, z użyciem argumentów i dowodów na swoje słowa (mile widziane linki źródłowe), nie obrażać innych piszących, nie wywyższać się nad resztę przynależnością/nie przynależnością do określonej grupy, nie okopywać się wg zasady "my mamy rację, a kto myśli inaczej to debil", nie brać udziału w dyskusjach, które na kilometr pachną trollingiem lub tzw. floodingiem. Podejrzewam, że wtedy większość waszych problemów z tzw. "cenzurą" zniknie.

PS. Nasz Bruce kilkukrotnie warnował/banował użytkowników za pisanie bez ortografii i bez sensu, i zamykał ich posty. Cenzura? Manipulacja? Niewygodne posty dla moderów/władzy Forum?
Kupię Azjatkę - najlepiej Japonkę (może być używana)

Suma całkowitej ilości Informacji we Wszechświecie jest stała i jest równa 0 (zero)
bob
Szaman
Posty: 1161
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 10:44
Kontakt:

Re: Cenzura na WP (chodzi o sondaż)

Post autor: bob »

WP (sondaż) wystraszyło się mojego pierwszego postu w tym temacie, więc zamknęli działalność :-D . Dla bezpieczeństwa zapewne również to zrobili.
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Cenzura na WP (chodzi o sondaż)

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Moja znajoma jest modem chyba właśnie na WP... albo Onecie, nie pamiętam. Opowiadała mi, ze muszą usuwać komentarze nawet dwuznaczne typu "czarna mafia" (chodzi o kościół katolicki), bo portal boi się pozwów o obrazę. To chyba wyczerpuje temat. Nie wiem jak to wygląda na na takich portalach, bo tam nie bywam, ale na róóóóóżnych forach "rządowej" cenzury nie ma, jeśli dyskusja trzyma jakiś poziom. Jednak jeśli ktoś zacząłby wyzywać np. jakiegoś ministra, to inny user ma prawo zgłosić ten komentarz na policję.
Obrazek
Awatar użytkownika
BodomChild
Złodziej
Posty: 2419
Rejestracja: 15 maja 2006, 23:32
Lokalizacja: Pabianice

Re: Cenzura na WP (chodzi o sondaż)

Post autor: BodomChild »

SPIDIvonMARDER pisze:Jednak jeśli ktoś zacząłby wyzywać np. jakiegoś ministra, to inny user ma prawo zgłosić ten komentarz na policję.
Tzn. co? Jak napiszę, że temu i tamtemu ministrowi śmierdzi z gęby, to mogę mieć wizytę policji o 6 rano? Bez jaj. Chociaż przykład "Antykomora" pokazał, że tutaj wszystko jest możliwe...
PAŃSTWO POLSKIE ODZYSKUJE GODNOŚĆ
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Cenzura na WP (chodzi o sondaż)

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Przykład Antykomora wynikał z nadgorliwości jakiegoś młodego prokuratora, który chciał sobie statystyki podkręcić.

Za śmierdzenie z gęby to może nie, ale jakbyś użył cięższych słów... zresztą, jakbyś np. mnie tutaj pocisnął, to mógłbym to zgłosić na policję. Jest to publiczne obrażanie kogoś :)
Obrazek
bob
Szaman
Posty: 1161
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 10:44
Kontakt:

Re: Cenzura na WP (chodzi o sondaż)

Post autor: bob »

BodomChild pisze: Chociaż przykład "Antykomora" pokazał, że tutaj wszystko jest możliwe...
I właśnie dlatego postanowiłem, że od teraz za każdym razem będę głosować na PiS, no chyba że stałoby się coś tak przerażającego jak PO-wska afera taśmowa, ale gdyby to dotyczyło PiS-u.

EDIT:
bob pisze:Co sądzą forumowicze o takim przypadku, gdy sondaż nie pojawia się od 2,5 miesięcy, i wybrane komentarze są kasowane?
A teraz z sondażem CBOS - brak sondażu od 1,5 miesiąca. Coś nie gra jak dla mnie. Powinien przecież pojawić się sierpniowy sondaż; przeczuwam że będzie, ale z przewagą PO nad PiS w wysokości ~10% :shock:
bob pisze:I właśnie dlatego postanowiłem, że od teraz za każdym razem będę głosować na PiS, no chyba że stałoby się coś tak przerażającego jak PO-wska afera taśmowa, ale gdyby to dotyczyło PiS-u.
Dodam, że nie przeciwko Tuskowi, lecz przeciwko Tuskowi i za Kaczyńskim jednocześnie.
Awatar użytkownika
BodomChild
Złodziej
Posty: 2419
Rejestracja: 15 maja 2006, 23:32
Lokalizacja: Pabianice

Re: Cenzura na WP (chodzi o sondaż)

Post autor: BodomChild »

SPIDI, weź może lepiej zamknij ten wątek :roll: .

Bob, przedstawiaj swoje polityczne przekonania w odpowiednim temacie. Ten zamykam. ~Spidey
PAŃSTWO POLSKIE ODZYSKUJE GODNOŚĆ
Zablokowany