Nazwa tej gry komputerowej?

Zajrzyj tutaj, jeśli masz ochotę pogawędzić, poplotkować i wtrącić swoje trzy grosze do dyskusji na tematy niemające wiele wspólnego z Thiefem.

Moderator: Bruce

bob
Szaman
Posty: 1161
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 10:44
Kontakt:

Nazwa tej gry komputerowej?

Post autor: bob »

Jest taka pewna gra komputerowa, która została wydana przed 2000 rokiem. Jest ona pod DOS-a albo pod Windowsa (nie pamiętam tego). Szczegóły jakie zapamiętałem z tej gry są mniej-więcej takie, że chyba dwie drużyny zbierały diamenty, zloto? również. Czarnoksiężnik w kapturze to postać, która przypomniała mi się pewnego dnia chyba we... śnie - ten czarnoksiężnik miał widoczne jedynie oczy; niczego innego z twarzy się nie widziało, gra ta to platformówka w stylu Worms World Party, tyle że sterowało się nie robakami, a bardziej ludźmi. Jeśli dobrze zapamiętałem, to menu tytułowe tej gry to była jakaś łąka. I była nazwa tej gry na tej łące, nie pamiętam tej nazwy czy jednoczłonowa czy dwuczłonowa :trz

Napisałem, że dwie drużyny - bo pierwsza drużyna to player, a druga to komputer. Może było ich więcej.

Więcej szczegółów sobie raczej nie przypomnę, bo ostatnio tknąłem ten tytuł 12 lat temu, gdy byłem wtedy 8 latkiem.

Wie ktokolwiek z forumowiczów, o jaki tytuł gry chodzi?
Awatar użytkownika
Daweon
Arcykapłan
Posty: 1344
Rejestracja: 06 lipca 2009, 19:15
Lokalizacja: Tarnów

Re: Nazwa tej gry komputerowej?

Post autor: Daweon »

Najlepiej będzie jak zapytasz na forum o starych grach, tam jest mnóstwo tego typu próśb. Jeżeli chodzi o mnie to jedyne co mi przychodzi do głowy to Diggers.
Człowiek żyje by być szczęśliwy
Szczęście zaś to tylko chęć życia
Jesteśmy więc po to by chcieć tu być
Bo oprócz trwania nie mamy nic innego
bob
Szaman
Posty: 1161
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 10:44
Kontakt:

Re: Nazwa tej gry komputerowej?

Post autor: bob »

Daweon pisze:Najlepiej będzie jak zapytasz na forum o starych grach, tam jest mnóstwo tego typu próśb. Jeżeli chodzi o mnie to jedyne co mi przychodzi do głowy to Diggers.
Zgadza się, Diggers :P . Czy to jedyny w swoim rodzaju Diggers, czy może były starsze, nowsze wersje?

Zapiszę kolejne pytanie tutaj, żeby nie zapomnieć go - była taka gra komputerowa w stylu DOS-owego Mario (platformówka), co się sterowało białą myszą (gryzoń rzecz jasna) - zapamiętałem, że jak mysz wpadła w przepaść (umarła w ten sposób), to jej dusza unosiła się w górę poza ekran. Potem była gra od nowa. A grałem w to 15 lat temu, gdy byłem 5 latkiem, jakby co.

EDIT: Jakie są tytuły gier sprzed 2000 roku, co mają w nazwie słowo "Deus"?
Awatar użytkownika
Daweon
Arcykapłan
Posty: 1344
Rejestracja: 06 lipca 2009, 19:15
Lokalizacja: Tarnów

Re: Nazwa tej gry komputerowej?

Post autor: Daweon »

bob pisze:Zgadza się, Diggers . Czy to jedyny w swoim rodzaju Diggers, czy może były starsze, nowsze wersje?
Nie jestem w 100% pewien, ale chyba nie ma. Ja wiem, że grafika trochę odstrasza, ale można się przyzwyczaić. Sam odświeżyłem sobie 2 lata temu ten tytuł i bawiłem się nieźle. Niestety w internecie krąży tylko niespatchowana wersja, w której nie można sterować klawiszami. Jakbyś chciał to mogę ci udostępnić właśnie najnowszą wersję, gdzie jest to możliwe (nie pytajcie skąd ją mam, sam nie mam pojęcia).

Znam sporo platformówek z tego okresu, ale akurat to o czym ty mówisz mi na razie nic nie mówi, nie mógłbyś podać więcej konkretów?
bob pisze:EDIT: Jakie są tytuły gier sprzed 2000 roku, co mają w nazwie słowo "Deus"?
Może po prostu Deus?

EDIT: Sorry za wprowadzenie w błąd, trochę pogmerałem w internetach i znalazłem Diggers 2.
Człowiek żyje by być szczęśliwy
Szczęście zaś to tylko chęć życia
Jesteśmy więc po to by chcieć tu być
Bo oprócz trwania nie mamy nic innego
Awatar użytkownika
Bruce
Strażnik Glifów
Posty: 3835
Rejestracja: 06 maja 2003, 17:58
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Re: Nazwa tej gry komputerowej?

Post autor: Bruce »

Daweon pisze:Jakbyś chciał to mogę ci udostępnić właśnie najnowszą wersję, gdzie jest to możliwe (nie pytajcie skąd ją mam, sam nie mam pojęcia).
Dawaj :)
Tomorrow comes tomorrow goes
But the cloud remains the same
Wonder why he’s feeling down
Tears of a clown
Obrazek
Awatar użytkownika
Daweon
Arcykapłan
Posty: 1344
Rejestracja: 06 lipca 2009, 19:15
Lokalizacja: Tarnów

Re: Nazwa tej gry komputerowej?

Post autor: Daweon »

Proszę bardzo. Niestety jest kilka mankamentów związanych z tym co przesyłam. Po pierwsze, plik outro jest uszkodzony, więc zamiast wyświetlać filmik po wygranej po prostu wywala. Po drugie, z encyklopedią też coś nie tak bo jak się dojdzie do jej końca to również wywala. Po trzecie, nie wiem jak jest z muzyką. Z tego co pamiętam to udało mi się ją kiedyś uruchomić, jednakże gdy teraz próbuję to niestety nie potrafię otrzymać tego efektu. Z wersją 1.5 pobraną z neta też nie potrafię, więc może to kwestia moich umiejętności. I jeszcze jedno, jeśli gra uruchamiana jest na dosboxie to należy 7 razy zwiększyć prędkość (lewy crt+f12). Mówię o tym, bo nie każdy wie jaka powinno wyglądać jej tempo, a ja grałem w to jeszcze na sprzęcie z epoki więc wiem 8-) .
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Człowiek żyje by być szczęśliwy
Szczęście zaś to tylko chęć życia
Jesteśmy więc po to by chcieć tu być
Bo oprócz trwania nie mamy nic innego
bob
Szaman
Posty: 1161
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 10:44
Kontakt:

Re: Nazwa tej gry komputerowej?

Post autor: bob »

Daweon pisze:Proszę bardzo. Niestety jest kilka mankamentów związanych z tym co przesyłam. Po pierwsze, plik outro jest uszkodzony, więc zamiast wyświetlać filmik po wygranej po prostu wywala. Po drugie, z encyklopedią też coś nie tak bo jak się dojdzie do jej końca to również wywala. Po trzecie, nie wiem jak jest z muzyką. Z tego co pamiętam to udało mi się ją kiedyś uruchomić, jednakże gdy teraz próbuję to niestety nie potrafię otrzymać tego efektu. Z wersją 1.5 pobraną z neta też nie potrafię, więc może to kwestia moich umiejętności. I jeszcze jedno, jeśli gra uruchamiana jest na dosboxie to należy 7 razy zwiększyć prędkość (lewy crt+f12). Mówię o tym, bo nie każdy wie jaka powinno wyglądać jej tempo, a ja grałem w to jeszcze na sprzęcie z epoki więc wiem 8-) .
Wie ktoś, gdzie jest nienaruszona wersja, i do tego nie-demo?

Uruchomienie tej gry na XP-kowym NTVDM-ie nie powoduje żadnych problemów poza drobnym opóźnieniem klawiszy w niektórych momentach. Dlaczego tak się dzieje? Nie tylko ta gra tak ma w programie NTVDM.

BTW: Szukałem tej gry jakoś od 2008 roku, wtedy szukałem pod nazwami "Overdrive" oraz "Human hunter", ale wtedy nic z tego nie wynikło. Teraz można powiedzieć, że o jeden problem mniej - w sensie że rozwiązany.
ODPOWIEDZ