Thief Gold i The Metal Age: gdzie kupić?

Zajrzyj tutaj, jeśli masz ochotę pogawędzić, poplotkować i wtrącić swoje trzy grosze do dyskusji na tematy niemające wiele wspólnego z Thiefem.

Moderator: Bruce

Awatar użytkownika
page
Ożywieniec
Posty: 89
Rejestracja: 15 października 2011, 01:56

Thief Gold i The Metal Age: gdzie kupić?

Post autor: page »

Chciałem kupić pudełkowe wydania (nie steam, nie czasopisma) pierwszej i drugiej części w języku angielskim. Czy wiecie gdzie najtaniej można je dostać?

Jeśli będą połączone w jedną kolekcję DVD, nawet z Deadly Shadows, to mi nie przeszkadza - ważne, żeby miały opakowanie i nie były jakimiś schrzanionymi wersjami, które nie chcą współpracować TFixem, tafferpatcherem itd. (nie wiem czy takie istnieją ale się ubezpieczam ;) ) Z góry dzięki!
If Jupiter and Saturn meet,
What a cop of mummy wheat!
The sword's a cross; thereon He died:
On breast of Mars the goddess sighed.
Awatar użytkownika
BodomChild
Złodziej
Posty: 2419
Rejestracja: 15 maja 2006, 23:32
Lokalizacja: Pabianice

Re: Thief Gold i The Metal Age: gdzie kupić?

Post autor: BodomChild »

A muszą koniecznie być pudełkowe? Kup w GOG.com, są to wersje cyfrowe bez żadnych DRM, wszystko w formie instalatorów, możesz to sobie nagrać na płytkę. Zawsze masz do swoich gier dostęp i zawsze sobie możesz ściągnąć znowu gdyby z płytką coś się stało lub gdyby wyszła jakaś zaktualizowana wersja. Co najważniejsze, są to wersje z już zaaplikowanymi patchami oficjalnymi i nieoficjalnymi, więc będą działać na Windows 7 i 8. Mam od nich System Shock 2 i śmiga pięknie.

http://www.gog.com/game/thief_gold

Oczywiście trzeba poczekać na jakąś promocję, bo normalne ceny są nie do przyjęcia jak za tak stare gry* :) (wiadomo, GOG nie celuje w biedny rynek polski).

No chyba, że ci wybitnie na oryginalnych pudełkach zależy, jako na przedmiocie kolekcjonerskim to musisz chyba na aukcjach szukać.

*Chociaż jak tak pomyśleć, to oryginalne Thiefy są warte każdych pieniędzy
PAŃSTWO POLSKIE ODZYSKUJE GODNOŚĆ
Awatar użytkownika
page
Ożywieniec
Posty: 89
Rejestracja: 15 października 2011, 01:56

Re: Thief Gold i The Metal Age: gdzie kupić?

Post autor: page »

Dzięki za sugestię. Nie korzystałem jeszcze nigdy z goga (trochę jestem przestarzały jeśli chodzi o nowoczesne możliwości gamingowe), ale tak naprawdę poza ceną wygląda to na dobre rozwiązanie.
Orientujecie się, czy gry z goga dobrze dogadują się z FM-ami i ogólnie (także poza Thiefem) z modami fanowskimi? Dostosowanie starych gier do najnowszych systemów operacyjnych nie jestem źródłem konfliktów? BodomChild, czy Twój SS2 akceptował np. paczki z teksturami?
If Jupiter and Saturn meet,
What a cop of mummy wheat!
The sword's a cross; thereon He died:
On breast of Mars the goddess sighed.
Awatar użytkownika
Bruce
Strażnik Glifów
Posty: 3835
Rejestracja: 06 maja 2003, 17:58
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Re: Thief Gold i The Metal Age: gdzie kupić?

Post autor: Bruce »

Nie powinny się kłócić z żadnymi FM-kami i modami :-D
Tomorrow comes tomorrow goes
But the cloud remains the same
Wonder why he’s feeling down
Tears of a clown
Obrazek
Awatar użytkownika
BodomChild
Złodziej
Posty: 2419
Rejestracja: 15 maja 2006, 23:32
Lokalizacja: Pabianice

Re: Thief Gold i The Metal Age: gdzie kupić?

Post autor: BodomChild »

Thiefy z GOG-a, to chyba nic innego jak Thiefy z zaaplikowanym TFixem, poprawcie mnie jeśli się mylę. Jeśli jakieś FM-ki nie mają problemu z TFixem to tu też będą działać.

Z tego co wiem, to z teksturami też nie ma żadnego problemu. W mojego SS2 grałem bez żadnych modów, bo lubię oryginalny wygląd starych gier, przynajmniej kiedy gram pierwszy raz, tak samo jak stare albumy z muzyką lubię w wydaniach bez remasteringu, często zresztą marnego.
PAŃSTWO POLSKIE ODZYSKUJE GODNOŚĆ
Awatar użytkownika
page
Ożywieniec
Posty: 89
Rejestracja: 15 października 2011, 01:56

Re: Thief Gold i The Metal Age: gdzie kupić?

Post autor: page »

OK, zamówiłem 'Thief Complete Collection' na ebayu, bo cena całkiem dobra (z przesyłką wyjdzie jakieś 5 dych). Jest DVD i wersja angielska, no ale wiadomo że wartość kolekcjonerska zerowa ;) Może kiedyś zainwestuję w jakiś box z The Dark Project, to byłaby naprawdę miła dla oka sprawa. Ktoś z Was ma może oryginalne, stare wydanie?
BodomChild, Bruce - dzięki za pomoc
If Jupiter and Saturn meet,
What a cop of mummy wheat!
The sword's a cross; thereon He died:
On breast of Mars the goddess sighed.
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: Thief Gold i The Metal Age: gdzie kupić?

Post autor: Mixthoor »

Jedyne co mam, to TDP z TopSecret 10/2002, TMA z Click! 06/2004, TDS jako bonus do karty graficznej + Antologia.

Antologię PL można było dorwać na chociazby takim muve.pl za 3,75. Teraz ich popieprzyło: http://muve.pl/digital/akcja/thief-anto ... gital/4961 73 PLN?!?!?!
Thief Fan Missions - Przewodnik
Mixthoor Mod Pack - Kompendium dodatków
Awatar użytkownika
Leming
Złodziej
Posty: 2565
Rejestracja: 17 stycznia 2005, 10:16
Lokalizacja: Statua postępu

Re: Thief Gold i The Metal Age: gdzie kupić?

Post autor: Leming »

page pisze:Jest DVD i wersja angielska, no ale wiadomo że wartość kolekcjonerska zerowa ;) Może kiedyś zainwestuję w jakiś box z The Dark Project, to byłaby naprawdę miła dla oka sprawa. Ktoś z Was ma może oryginalne, stare wydanie?
Ja mam w swojej kolekcji gier NNWP (Nigdy Nie Wyciągane z Pudełka) m.in. Thief Antologię, oczywiście jeszcze w oryginalnej folii nierozpakowanej. Stoi w kolekcji na półce i cieszy oko. Za 10 lat pewnie osiągnie sporą wartość :-D
Tego nie dałoby się zrobić z wersjami cyfrowymi gier.
Kupię Azjatkę - najlepiej Japonkę (może być używana)

Suma całkowitej ilości Informacji we Wszechświecie jest stała i jest równa 0 (zero)
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3879
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: Thief Gold i The Metal Age: gdzie kupić?

Post autor: eLPeeS »

Jak nie można jak można (przynajmniej po części). Kupujesz grę na Steam i nigdy jej nie instalujesz i nie odpalasz :-) Niech stoi w wirtualnej bibliotece i cieszy oko. A za 20 lat możesz swojej progeniturze przekazać dane do konta i niech się cieszy. Ewentualnie zamiast tego możesz dać gnojowi, który zmarnował Ci najwspanialszy okres wieku średniego, jednego Werther's Original i niech spada ;)
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
peter_spy
Złodziej
Posty: 2556
Rejestracja: 14 września 2002, 22:31
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Thief Gold i The Metal Age: gdzie kupić?

Post autor: peter_spy »

Obrazek

Żałuję, że wywaliłem oryginalne pudełko... Mirage, to dopiero zamierzchłe czasy ;)
Awatar użytkownika
Zaratul
Młotodzierżca
Posty: 892
Rejestracja: 13 stycznia 2008, 21:42
Lokalizacja: Poznań

Re: Thief Gold i The Metal Age: gdzie kupić?

Post autor: Zaratul »

Potwierdzam że FMki i mody działają ze steamową i GoGową wersją Thiefa.Wersja z GoGa ma NewDark juz od razu.
Look at you, hacker. A pathetic creature of meat and bone, panting and sweating as you run through my corridors. How can you challenge a perfect, immortal machine?
Awatar użytkownika
page
Ożywieniec
Posty: 89
Rejestracja: 15 października 2011, 01:56

Re: Thief Gold i The Metal Age: gdzie kupić?

Post autor: page »

Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Jeśli Thief pochodzący od steama i goga dobrze funkcjonuje z FMami, to tym bardziej box sprzed paru lat zawierający całość.
Bardzo ładne te płyty, Judith :)
If Jupiter and Saturn meet,
What a cop of mummy wheat!
The sword's a cross; thereon He died:
On breast of Mars the goddess sighed.
Awatar użytkownika
Bruce
Strażnik Glifów
Posty: 3835
Rejestracja: 06 maja 2003, 17:58
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Re: Thief Gold i The Metal Age: gdzie kupić?

Post autor: Bruce »

Tylko box w przeciwieństwie do GOGa i Steama nie ma NewDark. Musisz sam poszukać i go ręcznie zainstalować.
Tomorrow comes tomorrow goes
But the cloud remains the same
Wonder why he’s feeling down
Tears of a clown
Obrazek
Awatar użytkownika
page
Ożywieniec
Posty: 89
Rejestracja: 15 października 2011, 01:56

Re: Thief Gold i The Metal Age: gdzie kupić?

Post autor: page »

A właśnie, skoro przy tym jesteśmy - czy dla istnieją odpowiedniki tfix / tafferpatcher dla Deadly Shadows? Ostatnie przejście miałem na Windows XP, teraz mam siódemkę i obawiam się o kompatybilność. Jak ktoś może to niech podeśle linki do stosownych tematów tu lub na ttlg.
If Jupiter and Saturn meet,
What a cop of mummy wheat!
The sword's a cross; thereon He died:
On breast of Mars the goddess sighed.
Awatar użytkownika
Bruce
Strażnik Glifów
Posty: 3835
Rejestracja: 06 maja 2003, 17:58
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Re: Thief Gold i The Metal Age: gdzie kupić?

Post autor: Bruce »

Nie ma czegoś takiego. Poza tym TDS chodzi i na 7 i 8-ce (przynajmniej u mnie). W razie problemów pytaj w FAQ-u.
Tomorrow comes tomorrow goes
But the cloud remains the same
Wonder why he’s feeling down
Tears of a clown
Obrazek
Awatar użytkownika
peter_spy
Złodziej
Posty: 2556
Rejestracja: 14 września 2002, 22:31
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Thief Gold i The Metal Age: gdzie kupić?

Post autor: peter_spy »

Jest coś takiego i nazywa się Sneaky Upgrade :) Tzn. to nie jest unowocześnienie tak kompleksowe jak w NewDarku, ale dodano obsługę rozdzielczości panoramicznych, paczkę tekstur, filmiki a la T1 i oryginalne misje bez stref wczytywania (miasto pozostaje bez zmian):

http://www.ttlg.com/forums/showthread.php?t=138607
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5184
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Thief Gold i The Metal Age: gdzie kupić?

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Mój kuzyn ma oryginał pudełkowego TDP, gra angielska z polską instrukcją. Zapytam, czy się rozstanie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Keeper in Training
Arcykapłan
Posty: 1409
Rejestracja: 01 października 2009, 15:01
Lokalizacja: Miasto, Południowa Dzielnica (przy fontannie)
Kontakt:

Re: Thief Gold i The Metal Age: gdzie kupić?

Post autor: Keeper in Training »

Jeśli szukasz pudełka w wersji angielskiej, to raczej Amazon będzie najtańszy (przy czym darmowa dostawa jest od pewnej kwoty). Tylko pytanie brzmi: do czego Ci ta angielska wersja? Teksty otwierane NotePadem mają wszystkie wersje językowe, przynajmniej kupiwszy edycję z Kolekcji Klasyki (której najwyższa cena to półtora dychy, ale zwykle jest tańsza). No i to bodajże jedyna wersja do kupienia w polskim sklepie (nie w Internecie). Dlatego, o ile ciekawi Cię tylko porównanie (a nie np. kupujesz na prezent osobie niemówiącej po polsku), to KK wystarczy.
"(...) Garrett had the humbling realisation that he'd smothered more girls than he'd kissed. A good deal more. An embarrassingly good deal." - RedNightmare, "Half-Full"
Awatar użytkownika
page
Ożywieniec
Posty: 89
Rejestracja: 15 października 2011, 01:56

Re: Thief Gold i The Metal Age: gdzie kupić?

Post autor: page »

Grałem kiedyś w Metal Age z Kolekcji Klasyki i pamiętam, że były problemy z polskimi znakami. Poza tym przyzwyczajony jestem do Thiefa po angielsku :)
If Jupiter and Saturn meet,
What a cop of mummy wheat!
The sword's a cross; thereon He died:
On breast of Mars the goddess sighed.
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: Thief Gold i The Metal Age: gdzie kupić?

Post autor: Mixthoor »

Problemy były jeśli wrzucałeś EP lub grałeś w polską wersję na angielskim OS.
Thief Fan Missions - Przewodnik
Mixthoor Mod Pack - Kompendium dodatków
ODPOWIEDZ