DISHONORED 2

Zajrzyj tutaj, jeśli masz ochotę pogawędzić, poplotkować i wtrącić swoje trzy grosze do dyskusji na tematy niemające wiele wspólnego z Thiefem.

Moderator: Bruce

Awatar użytkownika
Ein
Miastolud
Posty: 52
Rejestracja: 22 czerwca 2012, 21:41

DISHONORED 2

Post autor: Ein »

Z tego co kojarzę podobała wam się jedynka także postanowiłem podzielić się z wami tym, że na E3 zostało zapowiedziane nowe DISHONORED - w nowej części będzie można grać Corvo lub Emily Kaldwin, Emily ma mieć inne moce niż Corvo i ma to wpływać znacznie na gameplay. Link do trailera -> https://www.youtube.com/watch?v=32LDc_66r5U. Ja sądzę, że warto czekać na tą część - zobaczymy jak będzie gameplay wyglądał jak w końcu wypuszczą jakiś konkretny materiał. Ze starych plotek można było dowiedzieć się, że gra ma chodzić na ID TECHu 5 lub 6, ale na ile aktualne są to trudno powiedzieć - ID TECH 6 można zobaczyć w akcji w materiałach z nowego DOOMa.
Awatar użytkownika
raven4444
Szaman
Posty: 1011
Rejestracja: 29 lipca 2007, 14:00
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: DISHONORED 2

Post autor: raven4444 »

Stawiam silnik z D1 ale klasycznie zmodernizowany choć sam chciałbym coś obecnej generacji zobaczyć. Smutek że CGI pokazali samo.
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3879
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: DISHONORED 2

Post autor: eLPeeS »

Ja może się powtórzę, ale napisze to samo co w temacie o Fallout 4 - jaram się! :) W tym przypadku nawet bardziej bo dla mnie seria Dishonored to taki duchowy następca Thiefa bo ten w moim odczuciu skończył się na Deadly Shadows (T4 to szmira straszliwa jednak). Ciężko będzie coś spartaczyć przy drugiej części. Wystarczy, że nie będą za bardzo mieszać w kwestii gameplayu. Świat gry jest bardzo fajny i można spokojnie w nim umieszczać kolejnych bohaterów, którzy nawet nie muszą być ze sobą powiązani za bardzo (w końcu Outsider może wybrać każdego), przy czym oczywiście gra młodą cesarzową byłaby (i będzie) ciekawa. Jakby tylko trochę podbili poziom trudności...
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
Ein
Miastolud
Posty: 52
Rejestracja: 22 czerwca 2012, 21:41

Re: DISHONORED 2

Post autor: Ein »

raven4444 pisze:Stawiam silnik z D1 ale klasycznie zmodernizowany choć sam chciałbym coś obecnej generacji zobaczyć. Smutek że CGI pokazali samo.
Silnik z pierwszej części to chyba był Unreal Engine 3 oczywiście tak jak mówisz odpowiednio zmodernizowany i dający ten klimat z D1. Jeśli nowy Dishonored ma pojawić się na PC, PS4 i Xboxie One to bardziej bym strzelał w to, że mogliby użyć UE4 po modernizacji bo to już w końcu jakiś nowszy engine i ta sama "stajnia", ale zobaczymy może stare plotki okażą się prawdą i będzie to ID TECH 5 lub 6. W nowym Wolfensteinie i dodatku do niego ID TECH 5 dawał radę, a z materiałów z nowego DOOMa można wywnioskować że 6 jest jeszcze lepsza i obie wersje mają ten lekko komiksowy feel także powinny pasować artystycznie po odpowiedniej modyfikacji. Chociaż te plotki mówiły, że nowe Dishonored ma mieć podtytuł Darkness of Tyvia i to się nie sprawdziło, ale sprawdziła się część o grywalnej postaci Emily - chociaż z drugiej strony mogli w procesie produkcji wywalić podtytuł. Ale koniec gdybania o stronie technicznej i starych plotkach, zobaczymy jak to będzie wyglądać i na czym będzie działać jak się jakiś gameplay pojawi. Trzymam ogólnie kciuki, że nowa część będzie dorównywać tej pierwszej, świat gry jest naprawdę rozbudowany i też uważam Dishonored 1 w jakimś stopniu za spadkobiercę Thiefa, szczerze zdecydowanie lepiej mi się grało w Dishonored niż w nowego Thiefa. Spodobało mi się chowanie pod biurkiem i tym podobne rzeczy - jest to naprawdę fajny system i jakby nie patrzeć w D1 też można się pobawić w złodzieja, oczywiście nie jest to główny temat gry i jest zrealizowany w stopniu minimalnym, ale jest. Ogólnie interesuje mnie sama postać Outsidera, bardzo bym chciał żeby poruszyli jego wątek głębiej niż w pierwszej części - chociaż sam nie wiem co mogliby o nim jeszcze powiedzieć, ale mimo wszystko fajnie by było.
Awatar użytkownika
Spidey
Poganin
Posty: 727
Rejestracja: 18 marca 2009, 14:17
Lokalizacja: Bytom

Re: DISHONORED 2

Post autor: Spidey »

No to muszę kupić nowego kompa i zwolnić się z pracy...
eLPeeS pisze:Jakby tylko trochę podbili poziom trudności...
Zawsze możesz przejść wszystko jako duch, nie zabijając nikogo i nie kupując mocy. Polecam. 8-)
Człowiek, który uczy się tylko tego, co inni już wiedzą, podobny jest w ignorancji do osoby, która nie uczy się w ogóle.        ~Kronika Pierwszego Wieku
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3879
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: DISHONORED 2

Post autor: eLPeeS »

Przeszedłem jako duch 8-) Bez używania mocy też. Tym niemniej wolałbym żeby zwykły klasyczny tryb gry był też trudniejszy i stanowił jakieś większe wyzwanie. Wiem że to mało prawdopodobne w czasach każualowych produkcji no ale dalej się łudzę ;)
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
ODPOWIEDZ