Nawigacja, mapy, kalkulowanie trasy

Zajrzyj tutaj, jeśli masz ochotę pogawędzić, poplotkować i wtrącić swoje trzy grosze do dyskusji na tematy niemające wiele wspólnego z Thiefem.

Moderator: Bruce

Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3879
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Nawigacja, mapy, kalkulowanie trasy

Post autor: eLPeeS »

Wiatlność!

Po raz kolejny potrzebna jest Wasza pomoc łachery. Szukam nawigacji online odpalanej z przeglądarki internetowej, która po wklepaniu kilku adresów - początek trasy, koniec trasy, kilka punktów pośrednich, skalkuluje trasę w ten sposób, że bez względu na to w jakiej kolejności ja podałem punkty pośrednie ułoży mi najkorzystniejszą trasę - najszybszą. Bez kręcenia się po mieście bez ładu i składu. Po prostu klik i ułoży sobie sama punktu pośrednia po trasie od startu do punktu końcowego. Urządzenia nawigacyjne odpadają - koszty. Po prostu potrzebuje raz na jakiś czas wrzucić kilka adresów, żeby mi skalkulowało trasę i później druknąć mapkę. Do tej pory robiłem to z palca i w goole maps układałem punkty pośrednie ręcznie, ale powiem szczerze - trochę mi się to znudziło (mimo że nie robię tego często) a trochę mi też obecnie szkoda na to czasu. Jest coś takowego w necie? Szukałem, ale bez rezultatu. Help! ;)

PS
Żeby nie było - nie pisze tego w ramach programu - "Pomoc dla forum - kopsnij temat" - mimo, że mogłoby się tak wydawać :P:
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
Maveral
Bruce Dickinson
Posty: 4661
Rejestracja: 11 kwietnia 2003, 12:07
Lokalizacja: Radlin
Płeć:

Re: Nawigacja, mapy, kalkulowanie trasy

Post autor: Maveral »

Nigdy z tego nie korzystałem, ale funkcja "Calculate Fastest A-Z Trip" wydaje się być tym czego potrzebujesz - KLIK ;)
Ciemność jest naszym sprzymierzeńcem!
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3879
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: Nawigacja, mapy, kalkulowanie trasy

Post autor: eLPeeS »

Wydaje się i jest :) Podziękował. Zawsze to 15 minut w pracy zaoszczędzone, które mogę przeznaczyć ma bumelow... pracę ku chwale ojczyzny ;)
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
Jacek
Strażnik Glifów
Posty: 3200
Rejestracja: 28 sierpnia 2003, 23:05
Lokalizacja: Zwoleń

Re: Nawigacja, mapy, kalkulowanie trasy

Post autor: Jacek »

Próbowałeś Targeo?
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3879
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: Nawigacja, mapy, kalkulowanie trasy

Post autor: eLPeeS »

Próbowałem, ale nie posiada pożądanych przez mnie funkcji - albo ja nie potrafię ich znaleźć. W sumie to nie różni się niczym od google-maps poza tym że chodzi trochę wolniej. Propozycja Mava jest najbardziej optymalna dla mnie bo poza tym co wymieniłem wyżej że potrzebuję zapewnia tez możliwość wklejenia listy adresów z np. pliku tekstowego (czy innego dokumentu) no i po posortowaniu punktów na trasie wypluwa też samą poukładaną listę. Z punktu widzenia tego co muszę czasem zrobić - bomba :)
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
ODPOWIEDZ