Praca literacka

Zajrzyj tutaj, jeśli masz ochotę pogawędzić, poplotkować i wtrącić swoje trzy grosze do dyskusji na tematy niemające wiele wspólnego z Thiefem.

Moderator: Bruce

Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5184
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Praca literacka

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Serwus!


Mam strasznie naiwne pytanie, ale może jednak przypadkiem ktoś... coś... wie?

Szukam literackiej pracy. Redakcja tekstów, redagowanie tekstów, korekta tekstów... cokolwiek. Nie potrzebuję dużo zarabiać, wiem jakie są standardy w tej branży. Mogą być gazety, wydawnictwa... też cokolwiek.

Może ktoś z Was słyszał od kogoś, że potrzeba ogarniętego pisarza, który ma czas na pisanie?

Na zapytanie mogę wysłać swoje statystyki. Wolontariacko udzielam się w bardzo wielu środowiskach, przykładowo recenzuję gry strategiczne i książki historyczne dla portalu strategie.net (wydawnictwa przysyłają mi produkty do recenzji, np. książkę lub gierę, a ja je oceniam).

Jakby ktoś z Was mógł pomóc, będę niewymownie wdzięczny! :sword:
Obrazek
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: Praca literacka

Post autor: Mixthoor »

Kumpel przygotowuje techniczne artykuly w jakims pismie IT. Jesli jestes zainteresowany, przygotuj mi liste swoich pytan. Podesle do niego.
Thief Fan Missions - Przewodnik
Mixthoor Mod Pack - Kompendium dodatków
Awatar użytkownika
BodomChild
Złodziej
Posty: 2419
Rejestracja: 15 maja 2006, 23:32
Lokalizacja: Pabianice

Re: Praca literacka

Post autor: BodomChild »

Spróbuj w copywritingu, jeśli chodzi o pisanie to w tej branży się dobrze zarabia, czasami naprawdę dobrze. Tyle, że to nie jest wcale takie proste, potrzeba solidnego przygotowania, trochę wiedzy z PR, psychologii i marketingu, dobrze na czymś się konkretnie znać np. na ekonomii. Ja próbowałem szukać takiej pracy, ale bez większych sukcesów, myślałem nad własną działalnością, ale za bardzo nie wiedziałem jak zacząć i zdobyć stałych zleceniodawców. Chyba za cienki na to jestem :) . W precle i śmieciowe teksty nie ma sensu się bawić, szkoda czasu, studenci-niewolnicy robią takie rzeczy za pół darmo, zresztą od tego się już chyba odchodzi.

Generalnie ciężko wyżyć z pisania, duża konkurencja a płacą gówniane pieniądze. Trzeba mieć trochę szczęścia i być naprawdę bardzo dobrym w tym co się robi, czy to jako dziennikarz, pisarz czy copywriter. Dobrze, że gdzieś piszesz, to większa szansa, że cię zauważą.

Też zawsze chciałem zarabiać pisząc i częściowo mi się to udało, bo w pracy często muszę napisać relację, tekst informacyjny itp. (studia dziennikarskie na coś się jednak przydały) :wes .
PAŃSTWO POLSKIE ODZYSKUJE GODNOŚĆ
ODPOWIEDZ