Dobra wiadomość dla ludzkiego gatunku.

Zajrzyj tutaj, jeśli masz ochotę pogawędzić, poplotkować i wtrącić swoje trzy grosze do dyskusji na tematy niemające wiele wspólnego z Thiefem.

Moderator: Bruce

Awatar użytkownika
timon
Garrett
Posty: 3883
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 19:07

Dobra wiadomość dla ludzkiego gatunku.

Post autor: timon »

Zezwierzęcony, o zdradzieckiej mordzie, umysłowo niestabilny. Kanalia. Patologiczny element czyli OBYWATEL. Nie należący do ich wspólnoty narodowej. Hołota chamska. "Nie kocha Polski i Pana Boga"
Obcy kulturowo prezesowi
Awatar użytkownika
Juliusz
Złodziej
Posty: 2774
Rejestracja: 04 stycznia 2004, 11:28
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Re: Dobra wiadomość dla ludzkiego gatunku.

Post autor: Juliusz »

Hmmm... świat chyba nie jest taki czarno-biały:
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... =BoxNewsMT
Awatar użytkownika
timon
Garrett
Posty: 3883
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 19:07

Re: Dobra wiadomość dla ludzkiego gatunku.

Post autor: timon »

Chcieli, nie chcieli, krytykowali, nie krytykowali - efekt ten sam, dziecko nie żyje.
rodzice pisze:Byli gotowi szczepić dziecko, gdy będzie to dla niego bezpieczne
Jak widać ich ocena, poparta zapewne solidnym wykształceniem medycznym, nie wskazała takiego niebezpieczeństwa. Teraz muszą z tym żyć. Nie zmieniam oceny ich postępowania.
Zezwierzęcony, o zdradzieckiej mordzie, umysłowo niestabilny. Kanalia. Patologiczny element czyli OBYWATEL. Nie należący do ich wspólnoty narodowej. Hołota chamska. "Nie kocha Polski i Pana Boga"
Obcy kulturowo prezesowi
Awatar użytkownika
Juliusz
Złodziej
Posty: 2774
Rejestracja: 04 stycznia 2004, 11:28
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Re: Dobra wiadomość dla ludzkiego gatunku.

Post autor: Juliusz »

Proszą także by nie nazywać ich antyszczepionkowcami.
decyzja rodziców o nieszczepieniu dziecka "wynikała z obawy o jego zdrowie spowodowanej poważnymi przeciwwskazaniami medycznymi do wykonania szczepienia".
Wcześniej myślałem, że po prostu walczysz z antyszczepionkowcami. W tej chwili nie rozumiem już Twojej motywacji. Masz pretensję do rodziców, że córka zachorowała na śmiertelną chorobę, bo nie mogli jej zaszczepić?
Ja tu widzę tragedię rodzinną - nie głupotę ludzi.

Jeśli ta historia nas czegoś uczy, to chyba tylko powściągliwości w wyciągniu pochopnych wniosków. Media podają nam szczątki informacji i łatwo być zmanipulowanym, bądź naciągnąć interpretację pod własne poglądy.

Powtarzam - to jest przede wszystkim tragedia rodzinna i miejmy nadzieję, że nie spotka nikogo nam bliskiego.
Ostatnio zmieniony 08 listopada 2018, 17:42 przez Juliusz, łącznie zmieniany 1 raz.
darkonia
Mechanista
Posty: 406
Rejestracja: 04 lipca 2011, 20:57

Re: Dobra wiadomość dla ludzkiego gatunku.

Post autor: darkonia »

Juliusz pisze:nikogo dla nas bliskiego.
:))
Przepraszam, czy kolega z Podlasia?
- You think us fools?
- Yes... that is irrelevant.
Awatar użytkownika
Juliusz
Złodziej
Posty: 2774
Rejestracja: 04 stycznia 2004, 11:28
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Re: Dobra wiadomość dla ludzkiego gatunku.

Post autor: Juliusz »

darkonia pisze:
Juliusz pisze:nikogo dla nas bliskiego.
:))
Przepraszam, czy kolega z Podlasia?
Jeśli chodzi o błąd stylistyczno-gramatyczny, to poprawiłem. Jeśli to jakaś aluzja do czegoś, to sorry, ale nie zakumałem.
darkonia
Mechanista
Posty: 406
Rejestracja: 04 lipca 2011, 20:57

Re: Dobra wiadomość dla ludzkiego gatunku.

Post autor: darkonia »

Tak, chodziło o błąd. I o próbę rozluźnienia atmosfery w tym temacie. Te szczepionki znowu wywołują burze w Internecie. Czytanie waszej małej wojny na forum bywa zabawne, ale temat staje się nudny, kiedy krzyczą o nim na każdym kroku.
- You think us fools?
- Yes... that is irrelevant.
Awatar użytkownika
BodomChild
Złodziej
Posty: 2419
Rejestracja: 15 maja 2006, 23:32
Lokalizacja: Pabianice

Re: Dobra wiadomość dla ludzkiego gatunku.

Post autor: BodomChild »

https://preview.redd.it/eq59b2hga0nz.jp ... 761cf02bb0

Jak tego nie popierać? Popatrzcie na ich miny...

:))
PAŃSTWO POLSKIE ODZYSKUJE GODNOŚĆ
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Dobra wiadomość dla ludzkiego gatunku.

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Wydaje mi się, że forum odrobinkę (a nawet bardzo) lawiruje w kierunku pewnego narzekania na wszystko, szczególnie na tematy modne w internecie. Chyba trochę szkoda. Proponuję raczej zawrócić w kierunku gier, kultury i sztuki, a szczególnie Thiefa.
Obrazek
Awatar użytkownika
timon
Garrett
Posty: 3883
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 19:07

Re: Dobra wiadomość dla ludzkiego gatunku.

Post autor: timon »

Juliusz pisze: Wcześniej myślałem, że po prostu walczysz z antyszczepionkowcami. W tej chwili nie rozumiem już Twojej motywacji. Masz pretensję do rodziców, że córka zachorowała na śmiertelną chorobę, bo nie mogli jej zaszczepić?
Ja tu widzę tragedię rodzinną - nie głupotę ludzi.
Powtarzam - to jest przede wszystkim tragedia rodzinna i miejmy nadzieję, że nie spotka nikogo nam bliskiego.
1/ Tak, jestem przeciwnikiem "antyszczepionkowców".
2/ Nie wierzę, że "nie chcieli" i "nie mogli". Bardzie przemawia do mnie wersja "samo usprawiedliwiania się". To bardziej ludzkie.
3/ Tak, mam pretensje do rodziców. Ich ból i tragedia nie uwalnia od odpowiedzialności. Patrz pkt 2.
Zezwierzęcony, o zdradzieckiej mordzie, umysłowo niestabilny. Kanalia. Patologiczny element czyli OBYWATEL. Nie należący do ich wspólnoty narodowej. Hołota chamska. "Nie kocha Polski i Pana Boga"
Obcy kulturowo prezesowi
Awatar użytkownika
Juliusz
Złodziej
Posty: 2774
Rejestracja: 04 stycznia 2004, 11:28
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Re: Dobra wiadomość dla ludzkiego gatunku.

Post autor: Juliusz »

timon pisze:2/ Nie wierzę, że "nie chcieli" i "nie mogli".
OK, ok... myślałem że wyrabiasz swoje opinie w oparciu o fakty, a nie wiarę.
Jeśli wiesz coś w tej sprawie, czego nie wiem, to chętnie posłucham. Na tą chwilę, fakty nie są tak jednoznaczne. Każdy przypadek jest inny.

SPIDIvonMARDER pisze:Wydaje mi się, że forum odrobinkę (a nawet bardzo) lawiruje w kierunku pewnego narzekania na wszystko, szczególnie na tematy modne w internecie. Chyba trochę szkoda. Proponuję raczej zawrócić w kierunku gier, kultury i sztuki, a szczególnie Thiefa.
Widzę, że próbujesz zaszczepić nam trochę pozytywnego myślenia... Popieram! ;)
Awatar użytkownika
timon
Garrett
Posty: 3883
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 19:07

Re: Dobra wiadomość dla ludzkiego gatunku.

Post autor: timon »

timon pisze:OK, ok... myślałem że wyrabiasz swoje opinie w oparciu o fakty, a nie wiarę.
Każdy osąd oparty jest o fakty i przekonania czyli "wiarę".
Chcesz fakty? O to one
1/ rodzice nie szczepili dziecka,
2/ zgon dziecka,
Wszystko inne to tylko domniemania i puste słowa po fakcie. Jaki wniosek wypływa z faktów? Chyba, że uważasz, że nie ma związku pomiędzy tymi faktami.
Swoja droga, Ciebie rusza mój osąd dotyczący winy rodziców czy słowa w jakie to ubrałem?
Zezwierzęcony, o zdradzieckiej mordzie, umysłowo niestabilny. Kanalia. Patologiczny element czyli OBYWATEL. Nie należący do ich wspólnoty narodowej. Hołota chamska. "Nie kocha Polski i Pana Boga"
Obcy kulturowo prezesowi
Awatar użytkownika
Jacek
Strażnik Glifów
Posty: 3200
Rejestracja: 28 sierpnia 2003, 23:05
Lokalizacja: Zwoleń

Re: Dobra wiadomość dla ludzkiego gatunku.

Post autor: Jacek »

Szczepionki to element szerszego problemu - bałaganu, dezinformacji i selekcji informacji w necie.

W zasadzie na każdy temat możemy znaleźć skrajnie przeciwstawne opinie wraz z bardziej lub mniej logicznymi uzasadnieniami, jak prosty człowiek w tym natłoku opinii ma osądzić co jest prawdą?
Awatar użytkownika
Juliusz
Złodziej
Posty: 2774
Rejestracja: 04 stycznia 2004, 11:28
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Re: Dobra wiadomość dla ludzkiego gatunku.

Post autor: Juliusz »

timon pisze:Swoja droga, Ciebie rusza mój osąd dotyczący winy rodziców czy słowa w jakie to ubrałem?
Hmm... chyba jedno i drugie. Szczepionki to nie jest taka jednoznaczna sprawa, jak niektórzy chcieliby ją widzieć. A Twój osąd tych ludzi jest godny - powiedzmy - seryjnych morderców.
Nie wiem, być może się po prostu odzwyczaiłem od polskich standardów dyskusji, może teraz jest taka norma? Mieszkając paręnaście lat poza krajem, widzę pewne zachowania z innej perspektywy. Polskie społeczeństwo jest totalnie podzielone - każdy musi mieć jakichś wrogów, których może sobie atakować, dla odreagowania stresów. Jesteś rowerzystą - jesteś wrogiem kierowców, jesteś pieszym - jesteś wrogiem rowerzystów. Karmisz piersią, podważasz szczepionki itd - uważaj na tłumy, które Cię będą chciały zlinczować. Nie jesteś z nami, to jesteś przeciwko nam...
Ciężko w takich klimatach o merytoryczną, wyważoną dyskusję na tematy z wieloma odcieniami, bez upraszczania ich do czerni i bieli.
darkonia
Mechanista
Posty: 406
Rejestracja: 04 lipca 2011, 20:57

Re: Dobra wiadomość dla ludzkiego gatunku.

Post autor: darkonia »

Juliusz pisze:Mieszkając paręnaście lat poza krajem
Ja przez jedyne kilka tygodni za granicą, pomimo albo właśnie przez mnóstwo Polaków w tamtym otoczeniu, mam porównanie, jaki nasz naród potrafi być nienawistny i jeszcze przy tym wymyślać takie brednie na temat obcokrajowców, wśród których żyją. A właśnie dzięki tym obcokrajowcom odzyskałam odrobinę wiary w ludzkość. No, cóż: polak polakowi polakiem (tak, umyślnie małą literą).
- You think us fools?
- Yes... that is irrelevant.
olekk2
Bełkotliwiec
Posty: 4
Rejestracja: 05 listopada 2018, 17:15

Re: Dobra wiadomość dla ludzkiego gatunku.

Post autor: olekk2 »

Niestety od dłuższego czasu wiadomo, że na emigracji to z Polakiem wyjdzie się najgorzej. Zawsze znajdzie sie jakiś który będzie chciał cię oszukać.


[SPIDI] Ocenzurowana reklama
Ostatnio zmieniony 26 listopada 2018, 11:13 przez olekk2, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Tharna
Akolita
Posty: 123
Rejestracja: 04 marca 2014, 20:14

Re: Dobra wiadomość dla ludzkiego gatunku.

Post autor: Tharna »

Ja tylko wspomnę, że szczepienia p. pneumokokom są szczepieniami z wyboru, tak samo jak na rotawirusy. To nie ma nic wspólnego z antyszczepionkowcami, wiele rodziców nie szczepi dzieci szczepieniami dodatkowymi, w dodatku szczepienie na pneumokoki dopiero od niedawna jest darmowe.
Nie pakuj wszystkich do jednego worka nazywając ich debilami. Lol, nawet lekarze o tych szczepieniach nie zawsze mówią i świeżo upieczeni rodzice mogą o nich nie wiedzieć jeśli to ich pierwsze dziecko.
.............
ODPOWIEDZ