Tabala Kanał YOUTUBE

Zajrzyj tutaj, jeśli masz ochotę pogawędzić, poplotkować i wtrącić swoje trzy grosze do dyskusji na tematy niemające wiele wspólnego z Thiefem.

Moderator: Bruce

Awatar użytkownika
Tabal
Akolita
Posty: 171
Rejestracja: 14 grudnia 2006, 14:24

Tabala Kanał YOUTUBE

Post autor: Tabal »

Pozdrawiam Wszystkich Forumowiczów. Łączy nas pasja do gry Thief i nie tylko. Jest świetnie śledzić powstawanie gier oraz tą całą technologiczną ewolucję i mieć z nią do czynienia. Dziś zapraszam Was na mój kanał Youtube: Real Hardware, True Software. Będzie dla mnie miło ponownie znów zintegrować się z rodzimym forum. Zasoby z mojego kanału raczkują ale powoli do przodu. Nie tworzyłem jeszcze własnych treści na filmach oraz wszystko nagrywane jest jeszcze telefonem, zatem proszę o wzięcie tego pod uwagę. Jest dużo do omówienia w kwestii retro sprzętu i oprogramowania. Zapraszam do komentowania, polubienia czy tez niepolubienia i subskrybowania jeśli się podoba. Cel utworzenia kanału jest z racji tego, że ciągle coś naprawiam, buduję i usprawniam od 20 lat zainspirowany grami DOS jak i 3D z lat '90. Mieszkam za granicą, prowadzę kanał w języku angielskim, z racji tego, że chciał bym żeby treść trafiła do szerszego grona publiczności. Życzę każdemu, żeby bezpiecznie jak i zdrowo psychicznie oraz fizycznie przebił się przez ten chaos, który zalał naszą planetę. O grze Thief na pewno pojawi się więcej, sami wiecie żeby uruchamiać gry z tamtych lat na oryginalnym sprzęcie trzeba było przemyśleć konfiguracje sprzętową i wybrać na przykład kartę graficzną, taką żebyśmy mogli grać w dobrych rozdzielczościach, detalach i przyzwoitych klatkach na sekundę. I to jest mój temat. Inaczej wygląda Thief na karcie 3Dfx a inaczej na Riva TNT, inaczej brzmi Thief na EAX od Creative a inaczej na A3D od Aureal Semiconductor.
Będzie więcej materiału, zapraszam do śledzenia!

LISTA:

Gigabyte GA 7IXE4 Recapping Project
Shuttle HOT 569, 3Dfx Canopus Pure3D Project retro boring slideshow !
2001 High End Gaming Computer Disassembly
3Dfx Voodoo2 SLI System Review

Pozdrawiam Tabal
Hand of Glory Forever
Awatar użytkownika
Juliusz
Złodziej
Posty: 2774
Rejestracja: 04 stycznia 2004, 11:28
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Re: Tabala Kanał YOUTUBE

Post autor: Juliusz »

Solidna robota - na pewno w dobrym kierunku te filmiki nowsze zmierzają. Widać, że niezły z Ciebie geek i znasz się na robocie. Ja osobiście mało z tego rozumiem, ale zawsze mi się podobały te płyty główne. Jak takie miniatury futurystycznych miast.

Na widok zrzutów ekranu z Win95 czy 98 to aż się jakoś tak ciepło w środku zrobiło. Instalowanie systemu, to było wydarzenie - jak rozpoczęcie nowego rozdziału życia. Teraz na myśl o reinstalacji to już mnie rzuca. Za dużo tych programów do ponownej instalacji, za dużo danych do backupowania... Za dużo wszyskiego. A do tego dostajemy system i programy, które roszczą sobie prawa do naszych danych. Kiedyś to przynajmniej się czuło, że jest się właścicielem maszyny i wszystkiego, co na niej zapisane. Czasem warto sobie przypomnieć te stare dobre czasy, no ale nic - świat idzie do przodu. :)

Pytanie - co robisz z takimi starymi, naprawionymi maszynami? Włączasz do pogrania, czy wystarczy sam proces naprawy i tyle?
Awatar użytkownika
Tabal
Akolita
Posty: 171
Rejestracja: 14 grudnia 2006, 14:24

Re: Tabala Kanał YOUTUBE

Post autor: Tabal »

Witaj Juliusz. Dziękuje za miłe słowa. Ciekawe jest porównanie płyty głównej do małych miast, nie słyszałem tego jeszcze, kreatywnie. Masz racje, kiedyś było inaczej, Windowsy 95, 98 i XP. To były przełomowe systemy operacyjne. Można było je z łatwością dostosować do własnych potrzeb, bez żadnych czynników zewnętrznych co dawało wolność, jak to nazwałeś: "się czuło, że jest się właścicielem maszyny i wszystkiego" a to prawda. Teraz inwigilacja jest drastycznie zwiększona. Przeciętna rodzina idzie kupić elektronikę czy stacjonarna czy przenośna i wydaja na to pieniądze po to, żeby nie mieć wolności. To powinno być karalne, ale pewnie wiele korporacji i rządów ma w tym biznes..ja staram się żyć prosto jako technik informatyk, nie mam telewizora, podchodzę do oprogramowania na tyle staroświecko, ze moim "najnowszym" systemem operacyjnym jest Windows 7. Którego mam wyregulowanemu ręcznie, od rejestru, firewall/ip oraz całkowicie usunięte automatyczne aktualizacje. Microsoft zmusza ludzi do przesiadania się na Win10, gdzie maja wszystko jak na dłoni. Nie przesiądę się na Win10 dopóki się go nie nauczę na tip top, żeby go wyregulować i być wolnym człowiekiem. Mam porządek w danych, robię sam zabezpieczenia oraz kopie. Nie rozdrabniam się na jakieś śmieszne social media. Mam tego youtuba, telefon w kieszeni, gdzie mam najważniejszych ludzi i to wszystko. Nie jest łatwo żyć w tych czasach i współczuję ludziom, którzy rodzą się po roku 2000, oni już na starcie nawet nie wiedza ja bardzo są manipulowani, przez media i siec. W kwestii Thiefa wydaje mi się, ze Garrett wgryzł się w taka korupcje i obrał własna drogę - ironicznie. Nie chwaląc antybohatera :P . Co robię z tymi starymi maszynami? Często porównuje komputery do samochodów, one wymagają też identycznie podobnych zabiegów konserwacyjnych by mogły być ponownie eksploatowane. Dużo ludzi odrestaurowuje zabytkowe samochody. A gdy już się to uda pewnie wlewają benzynę i taki przejazd dla nich jest za pewne wyjątkowy, przenoszący w czasie do starych dobrych lat. Uwierz, że stary sprzęt ma nawet inny zapach. To jest jak czytanie starej książki. Chyba nie ma osób dojrzałych które na złamanie karku oddają się temu co nowe, wszyscy wspominają stare dobre czasy. Wszystko co można było kupić było lepszej jakości. Gram w stare gry na takich komputerach. Z racji tego, ze jestem zwolennikiem oryginalnego sprzętu niż emulacji. W wieku 13 lat grałem w System Shock 2, nie mogłem przeżyć tego co widzę na ekranie, robiłem zapiski, tłumaczyłem tekst, śniło mi się to żeby przejść dalej. Teraz scena gier jest zalana takim cinematic otumaniającym spamem, że szkoda gadać. Mało kiedy wychodzi ambitna produkcja warta uwagi. To tylko moje spostrzeżenia
Hand of Glory Forever
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Tabala Kanał YOUTUBE

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Obrazek
Awatar użytkownika
Marzec
Arcykapłan
Posty: 1494
Rejestracja: 22 listopada 2006, 11:13
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Tabala Kanał YOUTUBE

Post autor: Marzec »

Nie przesiądę się na Win10 dopóki się go nie nauczę na tip top, żeby go wyregulować i być wolnym człowiekiem.
Do bycia wolnym człowiekiem potrzebne ci będzie wolne oprogramowanie, a ani Windows 95 ani Windows 10 takim nie jest.

Zgadzam się z przedmówcami, że okradani jesteśmy z coraz większej ilości poufnych danych. Owszem, wolne oprogramowanie nie jest w stanie w całości rozwiązać ten problem jeśli w samym hardwarze wciąż będą dziury inwigilacji. Ale skoro autor tematu porusza się głównie na starym sprzęcie, to na nim takich rozwiązań będzie mniej lub nie będzie w cale.
www.thiefguild.com - Gildia Złodzieja
ODPOWIEDZ