Trójka, Kazik i Niedzwiecki

Zajrzyj tutaj, jeśli masz ochotę pogawędzić, poplotkować i wtrącić swoje trzy grosze do dyskusji na tematy niemające wiele wspólnego z Thiefem.

Moderator: Bruce

Kogo popierasz w sprawie głosowania

Kierownictwo Trójki,
1
17%
Niedzwieckiego,
4
67%
mam to za zwieraczem.
1
17%
 
Liczba głosów: 6

Awatar użytkownika
timon
Garrett
Posty: 3883
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 19:07

Trójka, Kazik i Niedzwiecki

Post autor: timon »

Chyba większość już słyszała o awanturze z Listą przebojów Trójki i piosenką Kazika w rolach głównych. Ja oczywiście w pełni popieram kolektyw partyjny ... tfu radiowy i twierdzę, że takich piosenek/głosowań nie ma, nie było i nie potrzeba.
Jaja coraz większe, powtarzam się ale tylko tak już mogę opisywać, to co się robi w pislandii.
Użytkowników cmentarzy proszę o komentarz.
PS Piosenka jest bardzo słaba "piosenkowo" ale na czasie.
Zezwierzęcony, o zdradzieckiej mordzie, umysłowo niestabilny. Kanalia. Patologiczny element czyli OBYWATEL. Nie należący do ich wspólnoty narodowej. Hołota chamska. "Nie kocha Polski i Pana Boga"
Obcy kulturowo prezesowi
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Trójka, Kazik i Niedzwiecki

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Jako archeolog przekopałem kilka cmentarzy, więc się wypowiem.

Nie jestem fanem Kazika, choć niektóre jego teksty baaardzo cenię. Nie znam systemu liczenia i przyznawania głosów w Trójce i nie wiem, czy te ban był słuszny, czy nie. Sama Trójka jeszcze przed PiSem mnie mało interesowała (wolałem Dwójkę).
Ale na pewno faktem jest gigantyczna wtopa medialna i rujnowanie wizerunku filaru rozrywkowej strony państwa. Problemy można załatwiać na wiele sposobów, bardziej dyplomatycznych.
Ale nie ma po co. jak się rządzi i/lub ma pieniądze to nie trzeba być człowiekiem i się z niczym liczyć.
Obrazek
Awatar użytkownika
Jacek
Strażnik Glifów
Posty: 3200
Rejestracja: 28 sierpnia 2003, 23:05
Lokalizacja: Zwoleń

Re: Trójka, Kazik i Niedzwiecki

Post autor: Jacek »

Przyznaję, piosenka kiepska jak na Kazika i w dodatku już nie na czasie. Mógł też wspomnieć o Hołowni, który też był wtedy na cmentarzu ale kto jeszcze o tym pamięta?

Kwestia czy PiS rzeczywiście maczał w tym swoje paluchy, szczerze, nie sądzę, po co by im to było? Więcej strat niż korzyści. Natomiast coś chyba w Trójce było od jakiegoś czasu nie tak.

Mnie bardziej w kwestii radia interesuje to, o czym się od bardzo dawna już mówi:
- ile i komu trzeba dać żeby umieścić utwór na playliście
- na jakiej zasadzie prowadzone są "badania" preferencji słuchaczy, wg których ustalane są playlisty
- dlaczego lansowane jest aż tyle zagranicznego muzycznego fast foodu a parytety utworów (polskie vs. zagraniczne) są spełniane w godzinach nocnych

Dotyczy to niestety wszystkich dużych rozgłośni, niestety, cenzura muzyczna działa już od dawna. Czemu nikt o tym nie pisze piosenek?
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Trójka, Kazik i Niedzwiecki

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Osobiście mam nieco odwrotne wrażenie, które dotyczy Antyradia przymusowo słuchanego w pracy.
W ciągu dnia leci na zmianę albo zagraniczny mainstream (po raz milionowy Red Hot Chilli Peppers, Metallica, AC/DC i inne rzeczy, których i tak wszyscy słuchają dosłownie codziennie w dowolnych okolicznościach) albo bardzo niskiej jakości polskie próby zrobienia czegokolwiek rockopodobnego (Hey, Zalewski, w nieskończoność Kazik i T Love z Muńkiem lub bez, ofc Perfect do upadłego). Polskich utworów tam nie brakuje i równocześnie jak dla mnie jest ich wręcz za dużo, gdyż puszczana jest codzienna papka, zamiast ciekawych i mniej znanych kompozycji, które nie występowały w Opolu, nie tańczyły z gwiazdami i bez wykopalisk na youtubie ciężko je poznać.

Nie jestem pewien, ale wydawało mi się, że ogólnie utwory do regularnych audycji są wybierane z dostępnej puli, udostępnianej przez różne wydawnictwa i agencje skupiające prawa autorskie. Nie wiem, gdzie pojawiają się pieniądze i w którą stronę są przesyłane, ale mam znajomego dziennikarza muzycznego, mogę zapytać na przyszłość.

Kiedyś głosowałem na listę trójki przez SMSy, może wciąż chodzi o zliczanie głosów z jakiś wiadomości itd.

Co do Hołowni na cmentarzu, to różnica zapewne jest taka, że Hołownia póki co jest osobą prywatną, która może prywatnie łamać prawo i prytanie ponosić konsekwencje. Może wykazywać nieposłuszeństwo w ramach bojkotu nieuczciwych przepisów lub argumentować to w dowolny dla siebie sposób. osądzą go wyborcy lub ew. patrol policji, który by go na tym przyłapał.

Poseł natomiast jest urzędnikiem, który w tym wypadku jest współodpowiedzialny za wprowadzenie tych przepisów, reprezentuje państwo i jako osoba publiczna podlega szerszej ocenie. Co więcej, ostentacyjnie łamiąc prawo i unikając konsekwencji daje znać, że są osoby wpływowe lub bogate stoją ponad zasadami, które powinny obowiązywać innych ludzi. Jest po prostu lepszy. A to fatalnie wpływa na poziom cywilizacyjny narodu i daje jasny sygnał, że lepszy może więcej.
Obrazek
Awatar użytkownika
Juliusz
Złodziej
Posty: 2774
Rejestracja: 04 stycznia 2004, 11:28
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Re: Trójka, Kazik i Niedzwiecki

Post autor: Juliusz »

Hołownia nie złamał prawa, tak samo jak nie złamał go też Kaczyński, odwiedzając cmentarz, bo zakazu wyjścia na grób jako tako nie było. Różnica pomiędzy nimi była taka, że Kaczyński udał się na cmentarz zamknięty, który otwarto specjalnie dla niego, a Hołownia wybrał się na cmentarz wojskowy, który był otwarty.
Kwestia czy PiS rzeczywiście maczał w tym swoje paluchy, szczerze, nie sądzę, po co by im to było? Więcej strat niż korzyści.
Po to samo, co by mieli uzyskać z wymazania serduszka Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w telewizyjnym wywiadzie albo odbarwienia tęczy na dziecięcym rysunku w innym nagraniu - aby kreować rzeczywistość, zamiast przedstawiać ją, taką jaka jest.
Oczywiście, że mają więcej do stracenia niż zyskania, wśród osób inteligentnych. Najwyraźniej pokazują w ten sposób, za kogo mają swoich wyborców.
Ostatnio zmieniony 19 maja 2020, 20:11 przez Juliusz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
timon
Garrett
Posty: 3883
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 19:07

Re: Trójka, Kazik i Niedzwiecki

Post autor: timon »

Jacek pisze: Kwestia czy PiS rzeczywiście maczał w tym swoje paluchy, szczerze, nie sądzę, po co by im to było? Więcej strat niż korzyści.
To zwykłe działanie przydupasów i karierowiczów jakim przesiąknięta jest ta władza. Taka Polska wersja pięciogodzinnych oklasków dla Kim Ir Sena i wierszy na cześć Josifa. Ta sama mentalność i te same sposoby rozwiązania problemów.
Jacek pisze: Mnie bardziej w kwestii radia interesuje to, o czym się od bardzo dawna już mówi:
- ile i komu trzeba dać żeby umieścić utwór na playliście
- na jakiej zasadzie prowadzone są "badania" preferencji słuchaczy, wg których ustalane są playlisty
- dlaczego lansowane jest aż tyle zagranicznego muzycznego fast foodu a parytety utworów (polskie vs. zagraniczne) są spełniane w godzinach nocnych
Ty w to wierzysz czy masz płacone od wiersza? Jeśli wierzysz to przypominam, że od kilu lat to pis rządzi i odpowiada za wszelkie nieprawidłowości w polskim radio i telewizji. No, chyba, że za tym wszystkim stoi Tusk.
Zezwierzęcony, o zdradzieckiej mordzie, umysłowo niestabilny. Kanalia. Patologiczny element czyli OBYWATEL. Nie należący do ich wspólnoty narodowej. Hołota chamska. "Nie kocha Polski i Pana Boga"
Obcy kulturowo prezesowi
Awatar użytkownika
Jacek
Strażnik Glifów
Posty: 3200
Rejestracja: 28 sierpnia 2003, 23:05
Lokalizacja: Zwoleń

Re: Trójka, Kazik i Niedzwiecki

Post autor: Jacek »

Timon... o playlistach pisałem w odniesieniu do większości dużych stacji, nie o trójce... PiS pewnie ma wpływ na wszystkie :-D
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3879
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: Trójka, Kazik i Niedzwiecki

Post autor: eLPeeS »

Piękny przykład tego jak można rozpieprzyć stację radiową stworzoną z myślą o ludziach inteligentnych przy użyciu ludzi inteligencji pozbawionych. Zaiste PiSiory to takie Midasy a contrario. Co wezmą do ręki to zamienią w gówno podobnie jak choćby z polskim ustawodawstwem, wymiarem sprawiedliwości czy stadniną koni w Janowie. Najważniejsze jednak, że ich jest zawsze lepsze. Ich racja najmojsza! Nawet ich ich film o pedofilach (autorstwa człowieka zamieszanego w morderstwo, który wiele lat urywał się gdzieś w Rosji nie wiadomo przy czyjej pomocy - a co też pojadę ad personam) był lepszy niż inny film o pedofilach. Przynajmniej tak twierdzi wielki propagator sukcesu Jacuś Kurski. Jak mawia Zbigniew Stonoga szkoda kurwa strzępić ryja.
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Bogdantes
Skryba
Posty: 275
Rejestracja: 26 listopada 2003, 14:59
Lokalizacja: Leżajsk

Re: Trójka, Kazik i Niedzwiecki

Post autor: Bogdantes »

Jedną z charakterystycznych cech świata epoki informacji jest zjawisko kultowości. Coś staje się kultowe i dotyczy to raczej kultury masowej niż tej bardziej wyrafinowanej.(Penderecki chyba nigdy kultowy nie będzie, choć był na pewno wielkim muzykiem). Jak byłem młody ( k-a, nienawidzę tego sformułowania), to kultowy był Hemingway, Stachura, Grechuta, ale też Bruce Lee, czy "Gwiezdne Wojny". ( Gwiezdne Wojny to chyba dalej są). W każdym razie w kulturze masowej kultowość to odpowiednik gwiazdki Michelin w gastronomii. Nie za bardzo wiadomo jak ją zdobyć, ale jak masz to jesteś the best.
Lista Przebojów Programu Trzeciego była kultowa. W bardzo dobrym tego słowa znaczeniu. Powolne niszczenie Trójki, bolało kogoś takiego jak ja, wychowanego na niej. Ja chyba od dziecka słuchałem tylko tego radia. Powoli wycofywałem się ze słuchania publicystyki tego programu, wraz z kolejnymi zwolnieniami dziennikarzy i redaktorów, ale doskonale znałem pory nadawanie programów muzycznych i wracałem na ich pasmo. Potem muzyka była coraz bardziej ograniczana czasowo. Wprowadzano do ramówki coraz więcej bardziej czy mniej nachalnej propagandy. Ale była lista, w piątek, trzy godziny muzyki, bardzo różnej, dużo polskiej, takiej nie do usłyszenia na innych stacjach. Kończę. Zajebali listę. Kultowy program. Nie da się tu użyć innego słowa.
Do wszystkich broniących tu PISu i piszących, że inni byli tacy sami. Ja wiem ,że to nie Kaczyński, Morawiecki, czy inny Brudziński zadzwonili do Dyrekcji z awanturą o tą piosenkę. Chodzi o to,że ta władza skupia wokół siebie takich aparatczyków, czujnych idiotów, wybiegających przed szereg, żeby przypodobać się wodzowi. Ludzi niemających swojego zdania, swojej woli, tylko ślepo wykonujących rozkazy, nawet te jeszcze nie wydane. Dlatego tak ważne są wybory prezydenckie. Mam nadzieję, że zamach na listę przebojów trójki będzie początkiem ich końca. Hogw.
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Trójka, Kazik i Niedzwiecki

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Tego tematu, jak i paru innych, nie mogę włączyć do ogólnego politycznego z powodu ankiety, która wtedy by się zmarnowała.

W międzyczasie miałem okazję przesłuchać ten utwór Kazika do porzygu, gdyż jest katowany w Antyradiu. Osobiście uważam, że to (brzydko mówiąc) maksymalny gniot, który nie broni się w żadnym aspekcie. Od banalnego tekstu (nawet jeśli słusznego), przez prostacki wycinek folku, kończąc na ogólnym wrażenie. Bardzo nieprzyjemnie mi się tego słucha i o ile wiele tekstów z przeszłości Kazika robi do dzisiaj na mnie wiele wrażenie, i niejeden utwór miły jest do słuchania rozrywkowo, to ten i wiele ostatnich wywołują zażenowanie.
Niemniej wciąż uważam, że sytuacja była karygodna nie tylko pod kątem braku profesjonalizmu (jak już się coś wpuściło na listę, nawet przy błędach formalnych, to nie powinno się tego usuwać), to ogólnego wydźwięku politycznego. Trzeba było być niezłym głąbem, aby nie przewidzieć reakcji słuchaczy i internetu.
Obrazek
ODPOWIEDZ