Najlepsza misja....

Wstąp tutaj, jeśli utknąłeś w którejś misji, potrzebujesz pomocy, chcesz wyrazić swoją opinię i podzielić się przemyśleniami na temat OMs z poszczególnych części Thiefa: 1, Gold, 2, T:DS oraz 4.

Moderator: Bruce

Awatar użytkownika
Dziarsky
Garrett
Posty: 4861
Rejestracja: 02 listopada 2003, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Najlepsza misja....

Post autor: Dziarsky »

A te maszyny też są milusie ale głupie jak but bo łatwo zlikwidować Strzelasz w tył 2 razy i po sprawie
-ale strzał wodnych w T2 jest o wiele mniej. Dzięki T2 nauczylem się je do tego stopnia oszczędzać że w T1 na normalu urzyję chyba 8-10 strzał na cala grę :) jeśli nie mniej.
Wiecie zawsze byłem ciekaw jak wielki był geniusz Karrasa i co by jeszcze odkrył/wymyślił gdyby nie został brutalnie zlikwidowany
-w sumie to sam siebie zabił a Garrett mu troszkę pomógł (choć może spolszczenie mi to bardziej wyjaśni ;) ) ta rozmowa podsłuchana o północy pod drzwiami dała miała jakiś obraz sytuacji, tak samo te patefony w AngelWatch. Rozmach T2 sięga o wiele dalej niż T1 :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Maveral
Bruce Dickinson
Posty: 4661
Rejestracja: 11 kwietnia 2003, 12:07
Lokalizacja: Radlin
Płeć:

Re: Najlepsza misja....

Post autor: Maveral »

Rozmach T2 sięga o wiele dalej niż T1
Tak i to się czuje... Misję "Sabotage at Soulforge" (tak sie pisze nie?) za pierwszym razem szedłem 13 godz :wink: Natomiast jeżeli chodzi o finałową misje T1 to jest prosty sposób aby ją przejść - lecieć przed siebie na chamca, aż się doleci do Trikstera. Ja tak zrobiłem z tego co pamiętam... :wink:
Ciemność jest naszym sprzymierzeńcem!
Awatar użytkownika
Lord_N
Mechanista
Posty: 380
Rejestracja: 06 maja 2004, 11:21
Lokalizacja: Chorzów

Re: Najlepsza misja....

Post autor: Lord_N »

9.TRAIL OF BLOOD
To jest świetna misja. Klimat wioski (wybitych) Pogan jest nie do pobicia- po prostu poezja. Pózniej nie jest już tak różowo, ale początek jest genialny.
Awatar użytkownika
Pietrus
Mechanista
Posty: 441
Rejestracja: 20 maja 2004, 15:50
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Najlepsza misja....

Post autor: Pietrus »

Lord_N pisze:
9.TRAIL OF BLOOD
To jest świetna misja. Klimat wioski (wybitych) Pogan jest nie do pobicia- po prostu poezja. Pózniej nie jest już tak różowo, ale początek jest genialny.
Zgadzam sie z tobą :) Genialna misja i najlepsza ;)
Maveral pisze:Misję "Sabotage at Soulforge" (tak sie pisze nie?) za pierwszym razem szedłem 13 godz Natomiast jeżeli chodzi o finałową misje T1 to jest prosty sposób aby ją przejść - lecieć przed siebie na chamca, aż się doleci do Trikstera. Ja tak zrobiłem z tego co pamiętam...
hmmm... Misja rzeczywiście trudniejsza i dłuższa niż ta z T1. A poza tym w ostatniej misji T1 nigdy nie biegłem na chama o przodu ;) Zawsze siem patrze moze coś znajde hehe :P
A to moje TOP 5 misji z T1
1)Lost City
2)Hounted Cathedral (czy jak to tam sie pisze :P)
3)In Chaos Maw (W paszczy chasu)
4)Sword
5)Escape!

A to TOP 5 T2
1)Triple of Blood
2)Kidnap
3)Courier (Kurier?)
4)Sabotage at Soulforge
5)Nie pamiętam nazwy ;) Kidnap Cavador chiba
Aen
Mechanista
Posty: 423
Rejestracja: 01 listopada 2002, 12:43
Lokalizacja: Elbląg

Re: Najlepsza misja....

Post autor: Aen »

Pobiegaj sobie z zombiakami w Thief 3- Gwarantuje ze juz nie beda takie "milusie" :wink:
Kobiety są jak szanse - niewykorzystane, mszczą się okrutnie!
Awatar użytkownika
Pietrus
Mechanista
Posty: 441
Rejestracja: 20 maja 2004, 15:50
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Najlepsza misja....

Post autor: Pietrus »

zombie wszędzie są "milusie" ;)
Awatar użytkownika
Bukary
Homo Rhetoricus
Posty: 5569
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 18:15
Lokalizacja: Gildia Topielników (przy tawernie Pod Rozszalałym Wichrem)

Re: Najlepsza misja....

Post autor: Bukary »

Hmm... Dla mnie najlepszą misją chyba wciąż pozostaje "Miecz".
Thief Antologia PL: od 20 X 2006 w sklepach!
Zagraj w FM Old Comrades, Old Debts i zobacz moje zrzuty.
Awatar użytkownika
Dziarsky
Garrett
Posty: 4861
Rejestracja: 02 listopada 2003, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Najlepsza misja....

Post autor: Dziarsky »

Właśnie gram w t2 -miss02 -Shiping...coś tam :)
Majstersztyk!
Po "Life of the Party" to moja ulubiona misja w T. Ogromna i skomplikowana. uwielbiam ją bo jak się wkręcę to biegam na niej z 3h non-stop :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Lord_N
Mechanista
Posty: 380
Rejestracja: 06 maja 2004, 11:21
Lokalizacja: Chorzów

Re: Najlepsza misja....

Post autor: Lord_N »

Tak patrzę i widzę i cieszy mnie to, że po wyjściu T:DS ludzie wciąż grają w T:MA i T:DP. Mam tylko nadzieję, że jest to spowodowane czymś więcej niż tylko posiadaniem zbyt słabej maszyny...
Awatar użytkownika
Dziarsky
Garrett
Posty: 4861
Rejestracja: 02 listopada 2003, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Najlepsza misja....

Post autor: Dziarsky »

Każdy Thief to jednak inna gra :)
Jedynka (nazwijmy to) mroczna...
Dwójka skomplikowana...
Trójka (hym....) -jeszcze ciezko mi powiedzieć 8-)

T2 wypada dla mnie zdecydowanie najlepiej! gram w rozdzielczości 1280x1024 i jakością/wyglądem o 100% przewyższa T1. Oczywiście nie umywa się do T3 ale T3 to inna sprawa.

ps. Czekam Lordzie na spolszczenie (kożystam z wydanej już cześci :ok )!
Obrazek
Awatar użytkownika
Pietrus
Mechanista
Posty: 441
Rejestracja: 20 maja 2004, 15:50
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Najlepsza misja....

Post autor: Pietrus »

Lord_N pisze:Tak patrzę i widzę i cieszy mnie to, że po wyjściu T:DS ludzie wciąż grają w T:MA i T:DP. Mam tylko nadzieję, że jest to spowodowane czymś więcej niż tylko posiadaniem zbyt słabej maszyny...
W T3 znalazłem sposób żeby w niego se pograć :) Gram w niego u kuzynki bo ma super komputer :) Ale... T3 jakoś... Ma ciekawe misje, nowe rozwiązania i możliwości ale... Hm... Nie ma tu tego.. "Czegoś" co ma T1 i T2. Zresztą to moje odczucie :) Każdy może się z tym niezgodzić.
Awatar użytkownika
Pietrus
Mechanista
Posty: 441
Rejestracja: 20 maja 2004, 15:50
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Najlepsza misja....

Post autor: Pietrus »

Dziarsky pisze:Każdy Thief to jednak inna gra :)
Hmm... Ciekawe :)
Awatar użytkownika
Dziarsky
Garrett
Posty: 4861
Rejestracja: 02 listopada 2003, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Najlepsza misja....

Post autor: Dziarsky »

Dziarsky napisał(a):
Każdy Thief to jednak inna gra



Hmm... Ciekawe
-poprostu inaczej je odbieram 8-)
Obrazek
Awatar użytkownika
Pietrus
Mechanista
Posty: 441
Rejestracja: 20 maja 2004, 15:50
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Najlepsza misja....

Post autor: Pietrus »

No spox 8-) A ja tam i tak myśle że T1 to gra wszechczasów :)

Ale ostatnio coś grywam w Silent Hill 2 :shock: I to lepszy klimat niż T1 :shock:
Aen
Mechanista
Posty: 423
Rejestracja: 01 listopada 2002, 12:43
Lokalizacja: Elbląg

Re: Najlepsza misja....

Post autor: Aen »

A ja nie wstydzę się powiedzieć że w T:DS znajduję najlepsze elementy z Thiefa I oraz II...oto ulubione misje:

TDP: obecnie chyba Bonehoard oraz The Haunted Cathedral
TMA: bezapelacyjnie Life Of The Party
T:DS: Jeszcze nie przeszedłem, ale zauroczyła mnie klimatem Pagan Tunnels
Kobiety są jak szanse - niewykorzystane, mszczą się okrutnie!
Awatar użytkownika
Dziarsky
Garrett
Posty: 4861
Rejestracja: 02 listopada 2003, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Najlepsza misja....

Post autor: Dziarsky »

TDP: obecnie chyba Bonehoard oraz The Haunted Cathedral
-zawsze stawiam na Cathedral ale jakoś nie mam w T1 faworyta po tym jak ostatnio grałem.
TMA: bezapelacyjnie Life Of The Party
-także :) ale Trail of Blood i Chasing the Joint tez mają klimat:)
ale zauroczyła mnie klimatem Pagan Tunnels
-też bardzo mi się podobała -inna niż te surowe mury zamku. ale jeszcze dużo cię czeka :D


ps. Po przejściu T1pl ostatnio i zaraz po skończeniu T3 ruszyłem z nowu z T2 (cześciowo już pl) i stwierdzam ze to najlepsza gra !!! O wiele ładniejsza i wyraźniejsza grafika od T1(1280x1024), ogromne misje, wiele zadań do wykonania i nacisk na zręczność. wszech panujący tajemniczy industrial.
T3 jest w sumie wizytówką jak thief zawsze powinien wyglądać i się zachowywać ale jednak wiele mu brakuje z samej rozgrywki i rozegrania misji -bo fabulę ma także mocną :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Pietrus
Mechanista
Posty: 441
Rejestracja: 20 maja 2004, 15:50
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Najlepsza misja....

Post autor: Pietrus »

Dziarsky pisze:ps. Po przejściu T1pl ostatnio i zaraz po skończeniu T3 ruszyłem z nowu z T2 (cześciowo już pl) i stwierdzam ze to najlepsza gra !!! O wiele ładniejsza i wyraźniejsza grafika od T1(1280x1024), ogromne misje, wiele zadań do wykonania i nacisk na zręczność. wszech panujący tajemniczy industrial.
NIEEE!!! NIEEEE!!! NIEEEEEEEEEE!!!! THIEF 1 RZĄDZI!!! Nigdy się z tym nie zgodze że T2 lepsze! :\ ARGH!! T1 ma lepszy klimat!! I CIEKAWSZE MISJE (w kryptach niam niam!)!! A nie zakradnij siem i ukradnij/znajdz/pociągnij(?) :P Chociasz Trail of Blood dobre było! A T1 rządzi i tak! Lost City i The Haunted Cathedral rzadzą!! NIAM NIAM!!!

PS. Nieliczy się grafika tylko JAKOŚĆ i ILOŚĆ (żeby na długo starczyło!) 8-) O ! Jakość = scenariusz ciekawy + misje ciekawe + dodatki, Ilość = duzo misji + dużo możliwości przejścia misji
A grafika to tylko skromny dodatek
Awatar użytkownika
Bruce
Strażnik Glifów
Posty: 3834
Rejestracja: 06 maja 2003, 17:58
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Re: Najlepsza misja....

Post autor: Bruce »

NIEEE!!! NIEEEE!!! NIEEEEEEEEEE!!!! THIEF 1 RZĄDZI!!! Nigdy się z tym nie zgodze że T2 lepsze! :\ ARGH!! T1 ma lepszy klimat!! I CIEKAWSZE MISJE (w kryptach niam niam!)!! A nie zakradnij siem i ukradnij/znajdz/pociągnij(?) Chociasz Trail of Blood dobre było! A T1 rządzi i tak! Lost City i The Haunted Cathedral rzadzą!! NIAM NIAM!!!

PS. Nieliczy się grafika tylko JAKOŚĆ i ILOŚĆ (żeby na długo starczyło!) O ! Jakość = scenariusz ciekawy + misje ciekawe + dodatki, Ilość = duzo misji + dużo możliwości przejścia misji
A grafika to tylko skromny dodatek
Zdecydowanie cię popieram. T1 jest lepsze od T2. w TDP i w TG jest klimat którego brakuje w TMA :(
Tomorrow comes tomorrow goes
But the cloud remains the same
Wonder why he’s feeling down
Tears of a clown
Obrazek
Awatar użytkownika
Dziarsky
Garrett
Posty: 4861
Rejestracja: 02 listopada 2003, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Najlepsza misja....

Post autor: Dziarsky »

Osobiście T1 podobał mi się tylko 1 raz. Czułem mocno klimat ale raz poznawszy sztuczki Trickstera juz drugi raz nie zauroczyła mnie ta historia.
Pomijając wygląd to misje sa mało starannie wykonane (w miare tamtejszych możliwości doskonale). Duża ilość jaskiń itp. wpłyneła na ogólne własne wczucie się w otoczenie.
Same misje w T1 sa rzeczywiście dobre ale cała otoczka horroru po jakimś czasie nudzi się jak straszny film z dzieciństwa, który z mijającymi latami coraz mniej straszy a czasami nawet już bawi.
T2 zaskoczył mnie wysokim kunsztem detali ogólnie, dopracowaniem skrypotów na mapie, o wiele większą wielowątkowością, rozbudowaniem zadań i częstrzymi zwrotami akcji, Karras! postać wybitnie przebiegła z głosem który mi się śni po nocach.
Intryga którą zawiązał oraz cień tajemnicy AngelWatch poprostu czuje się w powietrzu jak się gra -od samego poczatku.
Za każdym razem jak zaczynam "misje 02 -Shipping.. and reciving" to czuje ogrom tej gry, wielkość tego świata i mozliwość eksploracji najmniejszej jego cześci z poczuciem, że wiele z tych miejsc czeka na mnie ze swoją tajemnica czy też jakimś przedmiotem.
Stopniowe pojawianie się industrialnych urządzeń wprowadza nas w tajemniczy świat maszyn, które bardzo na mnie działają i szalenie uwielbiam ten industrial.
T2 mnie pobudza o wiele bardziej niż T1.
W T1 ostatnie misje gry da się wszybko przejść i nie stanowią takich emocji. Jedynie sam koniec i oszustwo na tricksterze robi dalej na mnie wrażenie -faktycznie ostatnia misja z T2 nie budzi emocji gdyż zakończenie przeniesione jest na końcowy filmik.

Podsumowując:
T2 jest zdecydowanie dojżalszą i bardziej dopracowaną grą i mimo swojej wielkości i rozległości trzyma mnie przy sobie do samego końca.
Obrazek
willis
Paser
Posty: 228
Rejestracja: 09 lipca 2003, 16:37
Lokalizacja: Jasło

Re: Najlepsza misja....

Post autor: willis »

.."tata marcina powiedział" że kolezanka kolezanki... :lol:
Awatar użytkownika
Maveral
Bruce Dickinson
Posty: 4661
Rejestracja: 11 kwietnia 2003, 12:07
Lokalizacja: Radlin
Płeć:

Re: Najlepsza misja....

Post autor: Maveral »

Dzairsky - słusznie prawisz. Dokładnie z tych samych powodów bardziej cenie sobie T2...
Ciemność jest naszym sprzymierzeńcem!
Awatar użytkownika
Pietrus
Mechanista
Posty: 441
Rejestracja: 20 maja 2004, 15:50
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Najlepsza misja....

Post autor: Pietrus »

Tzn. Thief 2 to JEST dobra gra. Ciekawa fabuła itd. ALe w T2 cały czas są misje w miastach, posesjach, zamkach itp! Tylko kilka misji gdzieś w lesie (wioska pogan i te małpoludy) i tio wszystko. Gdy grłame 2 az, to gdzieś tak na końcu gry ogarniała mnie lekka nuda. Patrze i myśle "O ciekawam misja będzie" no i załadowało się. Patrze - miasto! Kolejna misja - MIASTO!! Kolejna misja - DOMEK JAKIŚ LUB POSESJA! ARGH!! Nc tajemniczego, strasznego!! Wiadomo że nie bedzie nic paranormalnego, tylko ludzie i roboty. Bue... T1 to było coś. Każda misja to co innego. Tutaj miasto, tam krypta, tu tajemiczne zaginione miasto a jeszcze gdzieś dziwne opustoszałe miasto gdzie jeszcze dziwniejsza KATEDRA (ciarki ciarki argh). To jest to. Nigdy niewiem co będzie. Grasz grasz - nikogo nie ma. Dochodzisz dalej - aa! nieumarli! A w T2 tylko ludzie roboty ludzie roboty. A no i T1 moge przechodzić CAŁY CZAS! Ukończyłem tą gre chyba z 8 razy i dalej mam ochote ją przechodzić. Nigdzie nudy nie ma (no czasami ale tak mało że prawie nie ma 8-) ). Zawsze coś nowego się odkryje i takie tam. Np. taka Nawiedzona Katedra. Mozna postawić czaszkę pod drzwi, zabrać oko i spieprzyć. A T2? Też są różne sposoby, ale wydaje mi się że mniej.

W T2 jeszcze mnie wqrza to że misje są chyba na siłe przedłużane :\ Są takie dłuuuuuuuuuuuuuuuuugie że odechciewa się grać. W tym Life of the Party w poszukiwaniu tych gramofonów z nagraniami straciłem chyba z 2 godziny (jak grałem pierwszy raz :oops:) :oops: W T1 misje sa odpowiednie długie. T1 ma KLIMAT o niebo lepszy niż ten w T2. T1 nigdy niewiesz co gdzie bedzie (jak przechodzisz ja 3 razy - Easy, expert i normal - chociaż za kazdym razem musiałem mieć pampersa). Czy to burrick, czy to ta taka "szczypawka" czy nieumarły a nawet TRICKSTER (heh :P). W T2 czasami podskawilem w foteliku ale to tylko wtedy jak zobaczyłem pierwszy raz robota i pare razy gdy strażnik nagle wyszedł z wielkim hukiem i biegl. A w T1 to normalnie. Niemogłem usiedzieć (Lost City :o nie moge tego zapomnieć).

Ogolnie T1 dałbym ocene 10/10 za klimat, muze i ciekawe misje oraz fabułe. T2 dałbym mocna 8+/10, za muze, ciekawe misje i fabułe (minusy to że czasami misje są "na siłe" przedłużane i za słabszy klimat niz ten z T1). Każdy może temu zaprzeczyć, ale T1 będzie zawsze ojcem i krlem skradanek oraz horrorów komputerowych.

A więc T1 rządzi i będzie rządzić przez następne 1000 lat 8-)

PS. THX Bruce za poparcie mej poprzedniej tezy ;) widać lubimy horrorki itp. klimaty :):):)A inni - Śmiertelnicy... mwahahaha :) :P :twisted:
PS2. I W THIEF'IE NIE LICZY SIĘ GRAFIKA!! :EVIL: TYLKO JAKOŚC, ILOŚĆ I DŹWIEK :EVIL:
PS3. to chyba mój najdłuższy post :)
Awatar użytkownika
Bruce
Strażnik Glifów
Posty: 3834
Rejestracja: 06 maja 2003, 17:58
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Re: Najlepsza misja....

Post autor: Bruce »

To prawda ,że w T2 są dłuższe misje, większe detale, lepsze mapy, ale coś w nim brakuje, czegoś co było w T1. Zauważyłem też, że w T2 prawie przez cały czas są ci sami przeciwnicy, wyjątek stanowi plansza "Trail Of Blood", natomiast w T1 co kilka plansz inny przeciwnik. T1 i T2 daję taką samą ocenę 9,5/10. To brakujące 0,5 w T1 jest za mało czytelne mapy i zbyt krótkie misje, a w T2 za zbyt futurystyczny klimat i tych samych przeciwników.

EDIT. Ogólnie mimo tej samej punktacji T1 jest odrobinę lepsze :wink:
Tomorrow comes tomorrow goes
But the cloud remains the same
Wonder why he’s feeling down
Tears of a clown
Obrazek
Awatar użytkownika
Pietrus
Mechanista
Posty: 441
Rejestracja: 20 maja 2004, 15:50
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Najlepsza misja....

Post autor: Pietrus »

Bruce pisze:To brakujące 0,5 w T1 jest za mało czytelne mapy i zbyt krótkie misje, a w T2 za zbyt futurystyczny klimat i tych samych przeciwników.
za mało czytelne mapy?? hę :] Gdzie co jak :] Jak tam widze zawsze co, gdzie i jak :] Krótkie misje? E tam :p są odpowiednio długie, nie naciągane itp.

Ale zminusami do T2 to siem zgodze :] czsami to T2 tygląda jak gra S-F (sajens-fikszyn :]). Te roboty, kamery brr....
Awatar użytkownika
Bruce
Strażnik Glifów
Posty: 3834
Rejestracja: 06 maja 2003, 17:58
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Re: Najlepsza misja....

Post autor: Bruce »

Ja na przykład z map w T1 to nie mogłem nic odczytać. Mało wyraźne i jeszcze zaznaczenie twojej obecnej pozycji całkiem dobija. jeśli chodzi o długość misji to wszystkie misje skończyłem w czasie krótszym niż 1 godzina :wink:
Tomorrow comes tomorrow goes
But the cloud remains the same
Wonder why he’s feeling down
Tears of a clown
Obrazek
ODPOWIEDZ