Jak dostać sie do muzeum?

Wstąp tutaj, jeśli utknąłeś w którejś misji, potrzebujesz pomocy, chcesz wyrazić swoją opinię i podzielić się przemyśleniami na temat OMs z poszczególnych części Thiefa: 1, Gold, 2, T:DS oraz 4.

Moderator: Bruce

Awatar użytkownika
zyryx
Bełkotliwiec
Posty: 14
Rejestracja: 08 maja 2004, 00:15
Lokalizacja: Często-Chowa

Jak dostać sie do muzeum?

Post autor: zyryx »

Jak dostać sie do muzeum :?:
Jest przejscie obok głównych drzwi tzn. korytarz w dół, ale idąc tą drogą natrafiam na niewidzialną ścianę[wcześniej oczywiście usłyszałem rozmowe dwóch postaci na temat kradzieży w muzeum].
Awatar użytkownika
Bukary
Homo Rhetoricus
Posty: 5569
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 18:15
Lokalizacja: Gildia Topielników (przy tawernie Pod Rozszalałym Wichrem)

Re: Jak dostać sie do muzeum?

Post autor: Bukary »

Musisz najpierw udać się do Kołyski Shalebridge i odnaleźć
► Pokaż Spoiler
Thief Antologia PL: od 20 X 2006 w sklepach!
Zagraj w FM Old Comrades, Old Debts i zobacz moje zrzuty.
Awatar użytkownika
zyryx
Bełkotliwiec
Posty: 14
Rejestracja: 08 maja 2004, 00:15
Lokalizacja: Często-Chowa

Re: Jak dostać sie do muzeum?

Post autor: zyryx »

Dzięki!
:lol:
Oen01
Bełkotliwiec
Posty: 2
Rejestracja: 17 grudnia 2004, 13:13

Re: Jak dostać sie do muzeum?

Post autor: Oen01 »

nie moge znaleść tego przejścia!!!!! pomocy!!!!!!!!!
:oops:
MacBook12
Bełkotliwiec
Posty: 3
Rejestracja: 19 czerwca 2009, 15:32

Thief 3 jak dostać się do muzeum

Post autor: MacBook12 »

Mama problem jak dostać do muzeum. Nie można wejść głównym wejściem a w okolicy nie widzę żadnych glifów na terytorium pogan jest taka krata ale ona prowadzi nas do wejścia do kryjówki gmali z góry dziękuje za pomoc:)
Awatar użytkownika
Edversion
Arcykapłan
Posty: 1405
Rejestracja: 21 sierpnia 2006, 10:19
Lokalizacja: Zabrze

Re: Jak dostać sie do muzeum?

Post autor: Edversion »

Do muzeum dotrzesz w swoim czasie. Narazie, jak mi się wydaje, musisz załatwić coś innego.

Będzie się dało wejść głównym wejściem. Pojawi się ta niebieska poświata. Chociaż, coś mi się kojaży, że wejście znajdziesz na lewo od głównego wejścia, w takich jakby kanałach, wejdź we wnękę w murze.
Już mi się wszystko miesza.
MacBook12
Bełkotliwiec
Posty: 3
Rejestracja: 19 czerwca 2009, 15:32

Re: Jak dostać sie do muzeum?

Post autor: MacBook12 »

Dzięki za pomoc rzeczywiście te kraty były we wnęnce po lewo/
Awatar użytkownika
Dominik
Paser
Posty: 243
Rejestracja: 18 maja 2009, 17:41
Lokalizacja: Przytulisko Przedmościa, cela nr. 103 (Bytom)

Re: Jak dostać sie do muzeum?

Post autor: Dominik »

Ja lubię węszyc wszędzie, więc jak tylko odblokowały mi się Starodale zaraz wpadłem do tej dziury nawet bez szukania i chodziłem tam często po sprzęcik (miny) 8-)
Pozdro Dla Wszystkich I Całej Reszty

http://miasteczka.tk/918/dominiz
Awatar użytkownika
garret
Bełkotliwiec
Posty: 36
Rejestracja: 24 października 2009, 14:17

Re: Jak dostać sie do muzeum?

Post autor: garret »

Chyba trzeba tez kupic u pasera (chyba na skalnym rynku) repliki łupow ale nie jestem pewien czy jest to konieczne.
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5184
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Jak dostać sie do muzeum?

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Nie jest. Szczerze mówiąc... to nawet nie wiem co daje (nigdy nie kupowałem). :shock:
Obrazek
Awatar użytkownika
Spidey
Poganin
Posty: 727
Rejestracja: 18 marca 2009, 14:17

Re: Jak dostać sie do muzeum?

Post autor: Spidey »

Nic to nie daje. Garcio mówi sobie, że je podmieni czy coś takiego, ale jak przychodzi co do czego to łup się nie podmienia (chyba, że nie umiem tego zrobić... nie... to przecież niemożliwe). :hyh
Człowiek, który uczy się tylko tego, co inni już wiedzą, podobny jest w ignorancji do osoby, która nie uczy się w ogóle.        ~Kronika Pierwszego Wieku
Awatar użytkownika
dario
Arcykapłan
Posty: 1412
Rejestracja: 08 lutego 2007, 09:15
Lokalizacja: Tychy

Re: Jak dostać sie do muzeum?

Post autor: dario »

Da się podmienić ;) ostatnio wypróbowałem z ciekawości ten trik. Biorąc oryginał automatycznie podmieniasz go repliką.
Alla Juventus vincere non è importante. E’ l’unica cosa che conta
Awatar użytkownika
Colin
Skryba
Posty: 268
Rejestracja: 28 stycznia 2009, 16:47
Lokalizacja: Lubin

Re: Jak dostać sie do muzeum?

Post autor: Colin »

darioSS pisze:Da się podmienić ;) ostatnio wypróbowałem z ciekawości ten trik. Biorąc oryginał automatycznie podmieniasz go repliką.
Jak to? :zdw ja jak pierwsze raz grałem kupiłem wszystkie podróby i nic, gdy zabierałem jakiś przedmiot, nie zamieniało się na podrobiony.
Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. ~ Mark Twain
Awatar użytkownika
Bruce
Strażnik Glifów
Posty: 3835
Rejestracja: 06 maja 2003, 17:58
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Re: Jak dostać sie do muzeum?

Post autor: Bruce »

Colin pisze:
darioSS pisze:Da się podmienić ;) ostatnio wypróbowałem z ciekawości ten trik. Biorąc oryginał automatycznie podmieniasz go repliką.
Jak to? :zdw ja jak pierwsze raz grałem kupiłem wszystkie podróby i nic, gdy zabierałem jakiś przedmiot, nie zamieniało się na podrobiony.
Ja miałem dokładnie to samo. Wersja oczywiście z Antologii.
Tomorrow comes tomorrow goes
But the cloud remains the same
Wonder why he’s feeling down
Tears of a clown
Obrazek
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5184
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Jak dostać sie do muzeum?

Post autor: SPIDIvonMARDER »

No dobra... ale co to daje? Jak zmienia rozgrywkę?
Obrazek
Awatar użytkownika
Colin
Skryba
Posty: 268
Rejestracja: 28 stycznia 2009, 16:47
Lokalizacja: Lubin

Re: Jak dostać sie do muzeum?

Post autor: Colin »

SPIDIvonMARDER pisze:No dobra... ale co to daje? Jak zmienia rozgrywkę?
Daje to tyle że strażnicy nie widzą że zabrałeś ten przedmiot, a gdy zobaczą, że znikną wprowadzają panikę w całym muzeum i jest rozróba. To jest teoria, a w praktyce czegoś takiego nie spotkałem.
Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. ~ Mark Twain
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5184
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Jak dostać sie do muzeum?

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Ja też... rozróby nie było. Ciekawe...
Obrazek
Awatar użytkownika
Daweon
Arcykapłan
Posty: 1344
Rejestracja: 06 lipca 2009, 19:15
Lokalizacja: Tarnów

Re: Jak dostać sie do muzeum?

Post autor: Daweon »

Colin pisze: Daje to tyle że strażnicy nie widzą że zabrałeś ten przedmiot, a gdy zobaczą, że znikną wprowadzają panikę w całym muzeum i jest rozróba. To jest teoria, a w praktyce czegoś takiego nie spotkałem.
To chyba nigdy nie kradłeś nie ogłuszając strażników. Mi się to zdarzyło i muszę przyznać, że trochę mi to utrudniło. Ta rozróba to jest zamknięcie krat i wydostać się możesz tylko przez drzwi boczne, no i jeszcze alarmujesz wszystkich pobliskich strażników (szukają cię). Z tym podmienianiem to zapewne jakaś dodatkowa czynność musi być, bo jak ja kradłem to też mi nic nie podmieniał.
Człowiek żyje by być szczęśliwy
Szczęście zaś to tylko chęć życia
Jesteśmy więc po to by chcieć tu być
Bo oprócz trwania nie mamy nic innego
Awatar użytkownika
waldeq
Kurszok
Posty: 517
Rejestracja: 03 grudnia 2006, 22:12
Lokalizacja: Południowa Dzielnica

Re: Jak dostać sie do muzeum?

Post autor: waldeq »

Może podróbkę trzeba wybrać z ekwipunku? Nie pamiętam już tego, chyba włączę i sprawdzę. :zdw
Awatar użytkownika
Spidey
Poganin
Posty: 727
Rejestracja: 18 marca 2009, 14:17

Re: Jak dostać sie do muzeum?

Post autor: Spidey »

Jedno jest pewne - podróbki nie podmieniają się automatycznie. :zdg
Druga sprawa, że trzeba je kupić, jeżeli mamy zamiar ghostować. No, właśnie. Ale czy to się nie kłóci z zasadą ghostingu mówiącą o tym, że przed misją nie wolno nieczego kupować?

Poza tym ghosting w muzeum i tak wymaga nagięcia zasad: przy jednym posągu stoi strażnik zwrócony do niego przodem; na posągu zawieszony jest jakiś loot. Aby go zdobyć trzeba uśpić wartownika/zwabić go w inne miejsce/potraktować strzałą mchową, a dopiero potem użyć ogniówki do zrzucenia amuletu. Jak należy to załatwić, aby naginanie zasad było minimalne? Bo ja stawiam na mchową (chociaż sam ogłuszałem).
Człowiek, który uczy się tylko tego, co inni już wiedzą, podobny jest w ignorancji do osoby, która nie uczy się w ogóle.        ~Kronika Pierwszego Wieku
Awatar użytkownika
garret
Bełkotliwiec
Posty: 36
Rejestracja: 24 października 2009, 14:17

Re: Jak dostać sie do muzeum?

Post autor: garret »

Ale i tak jak zabierze sie oko z muzeum to straznicy robia szum wkazdym razie tak u mnie jest jak zabiore to nagle alarm i mnie szukaja. :rad
Awatar użytkownika
Keeper in Training
Arcykapłan
Posty: 1409
Rejestracja: 01 października 2009, 15:01
Lokalizacja: Miasto, Południowa Dzielnica (przy fontannie)
Kontakt:

Re: Jak dostać sie do muzeum?

Post autor: Keeper in Training »

Spidey pisze:na posągu zawieszony jest jakiś loot. Aby go zdobyć trzeba uśpić wartownika/zwabić go w inne miejsce/potraktować strzałą mchową, a dopiero potem użyć ogniówki do zrzucenia amuletu. Jak należy to załatwić, aby naginanie zasad było minimalne? Bo ja stawiam na mchową (chociaż sam ogłuszałem).
Ogniówka nie będzie potrzebna. Ten posąg jest niezbyt stabilny. Ogłusz strażnika, jak dżentelmen :o połóż go w kącie, a następnie rzuć w posąg butelką lub czymś podobnym - w mojej antologii z Cenegi posąg zaczynał się chwiać i spadał na ziemię (tylko uważaj i uskocz sprzed niego).To tyle. Pozdrawiam!
"(...) Garrett had the humbling realisation that he'd smothered more girls than he'd kissed. A good deal more. An embarrassingly good deal." - RedNightmare, "Half-Full"
Awatar użytkownika
Bruce
Strażnik Glifów
Posty: 3835
Rejestracja: 06 maja 2003, 17:58
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Re: Jak dostać sie do muzeum?

Post autor: Bruce »

Spidey pisze:na posągu zawieszony jest jakiś loot. Aby go zdobyć trzeba uśpić wartownika/zwabić go w inne miejsce/potraktować strzałą mchową, a dopiero potem użyć ogniówki do zrzucenia amuletu. Jak należy to załatwić, aby naginanie zasad było minimalne? Bo ja stawiam na mchową (chociaż sam ogłuszałem).
A czy nie można użyć ostrej strzały? Ja chyba tak zrobiłem.
Tomorrow comes tomorrow goes
But the cloud remains the same
Wonder why he’s feeling down
Tears of a clown
Obrazek
Awatar użytkownika
Spidey
Poganin
Posty: 727
Rejestracja: 18 marca 2009, 14:17

Re: Jak dostać sie do muzeum?

Post autor: Spidey »

Chyba się nie zrozumieliśmy - wiem jak zdobyć loot. Cały problem w tym, jak to zrobić, żeby strażnik się nie zorientował (czyt: jak zachować zasady ghostingu). :prz
Człowiek, który uczy się tylko tego, co inni już wiedzą, podobny jest w ignorancji do osoby, która nie uczy się w ogóle.        ~Kronika Pierwszego Wieku
Awatar użytkownika
karlat11
Paser
Posty: 234
Rejestracja: 17 marca 2011, 18:18
Lokalizacja: Doki, Zatopiona Cytadela
Kontakt:

Re: Jak dostać sie do muzeum?

Post autor: karlat11 »

Gdy stoisz twarza do muzeum, po lewej jest taki jakby maly "korytarzyk" prowadzacy do drzwi przed ktorymi jest krata. Podejdz do drzwi i popatrz pod nogi, zobaczysz krate. Otworz ja i zejdz po scianie na dol. To tajne przejscie do muzeum. ;)
Powodzenia, ta misja jest fajna, idealna dla zlodzieje :P
ODPOWIEDZ