T1 - Misja "Miecz" ("The Sword")

Wstąp tutaj, jeśli utknąłeś w którejś misji, potrzebujesz pomocy, chcesz wyrazić swoją opinię i podzielić się przemyśleniami na temat OMs z poszczególnych części Thiefa: 1, Gold, 2, T:DS oraz 4.

Moderator: Bruce

bob
Szaman
Posty: 1161
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 10:44
Kontakt:

Re: T1 - Misja "Miecz" ("The Sword")

Post autor: bob »

Piętra zostały utworzone po to, byś dostał się do tego Miecza. Zawsze możesz się wspinać po drewnianej powierzchni, więc jak uda się założyć haka, nie ma problemu.
Awatar użytkownika
Spidey
Poganin
Posty: 727
Rejestracja: 18 marca 2009, 14:17
Lokalizacja: Bytom

Re: T1 - Misja "Miecz" ("The Sword")

Post autor: Spidey »

Jeżeli dobrze rozmieścisz liny, to dasz radę. Warunek: potrzebujesz przynajmniej 2 strzały linowe. Oczywiście górą też się dobierzesz do miecza, ale tu Ci już nie pomogę, bo nigdy nie korzystałem z tej drogi. :jez
Powodzenia.
Człowiek, który uczy się tylko tego, co inni już wiedzą, podobny jest w ignorancji do osoby, która nie uczy się w ogóle.        ~Kronika Pierwszego Wieku
bob
Szaman
Posty: 1161
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 10:44
Kontakt:

Re: T1 - Misja "Miecz" ("The Sword")

Post autor: bob »

A ja tak robiłem, tyle że próbnie, a że szczegółów nie pamiętam, nie przypomnę sobie kolejności.
Awatar użytkownika
Regis
Skryba
Posty: 262
Rejestracja: 22 maja 2004, 19:17
Lokalizacja: Białystok / Warszawa

Re: T1 - Misja "Miecz" ("The Sword")

Post autor: Regis »

Da się od dołu, ale chyba faktycznie potrzeba 2 strzał linowych. Jeżeli mnie pamięć nie myli, to z dołu strzelasz w niższy sufit (ten tuż po wejściu), a drugą strzałę w bok (nie spód bo nie będzie się dało wskoczyć) belki tworzącej jeden z tych "okręgów" wokół miecza. Wspinasz się na pierwszą linę, przeskakujesz na drugą, wspinasz się do samej góry, wskakujesz na tę belkę i szybko zabierasz miecz, bo strażnicy z góry mogą Cię zobaczyć lub usłyszeć. Wracając da się oczywiście zabrać obie strzały linowe z powrotem bez utraty życia i nie alarmując strażników.

A najwyższe piętro jest po to, by
► Pokaż Spoiler
Ostatnio zmieniony 27 marca 2011, 12:33 przez Regis, łącznie zmieniany 1 raz.
"The essence of balance is detachment."
-- Mayar
Awatar użytkownika
Bruce
Strażnik Glifów
Posty: 3834
Rejestracja: 06 maja 2003, 17:58
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Re: T1 - Misja "Miecz" ("The Sword")

Post autor: Bruce »

Możesz też użyć strzały ognistej do zniszczenia tego czegoś co utrzymuje miecz. Jak będziesz miał szczęście, to miecz spadnie na podłogę. Jak będzie na tym piedestale, to weź skrzynkę (jest obok piedestału), skocz na nią i ciągle skacząc spróbuj złapać miecz.
Tomorrow comes tomorrow goes
But the cloud remains the same
Wonder why he’s feeling down
Tears of a clown
Obrazek
Awatar użytkownika
szemrany
Bełkotliwiec
Posty: 2
Rejestracja: 18 marca 2011, 08:15

Re: T1 - Misja "Miecz" ("The Sword")

Post autor: szemrany »

Dziękuję za odpowiedzi.
Niestety, nie udało mi się dostać do miecza "z podłogi". Znalazłem drogę na wyższe piętro i miecz już mam.
Pozostało mi zebrać 500 złota i opuścić dom.
Pytanie: gdzie najwięcej jest fantów w tej planszy? (strasznie trudna ta plansza).

pytanie2: czasami jak strzelam strzałami ostrymi to wystarczy jeden strzał i strażnik pada, a czasami sześć lub więcej. Od czego to zależy?
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3879
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: T1 - Misja "Miecz" ("The Sword")

Post autor: eLPeeS »

1. Najlepsze lootmapy do oryginalnych misji na Thief The Circle. By długo nie szukać - The Sword.
2. Jeśli przeciwnik nie jest w żaden sposób zaalarmowany wystarcz jedna strzała w okolice głowy/krtani. W innym wypadku potrzeba kilu więcej. Inną kwestią jest - po co zabijać skoro pałka tak dobrze się sprawdza.
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
bob
Szaman
Posty: 1161
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 10:44
Kontakt:

Re: T1 - Misja "Miecz" ("The Sword")

Post autor: bob »

Jeżeli masz odwagę, możesz jeszcze spróbować wyczynu skokowego w górę (pierwszy trening na nieruchomym strażniku):

1.Kontakt cielesny z postacią (strażnikiem)
2.Wychylenie w lewo, prawo lub do przodu i szybki ruch myszą przy naciskaniu przycisku SKOK
3.Jeżeli się nie powiedzie, można powtórzyć

.
Awatar użytkownika
Bruce
Strażnik Glifów
Posty: 3834
Rejestracja: 06 maja 2003, 17:58
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Re: T1 - Misja "Miecz" ("The Sword")

Post autor: Bruce »

bob pisze:Jeżeli masz odwagę, możesz jeszcze spróbować wyczynu skokowego w górę (pierwszy trening na nieruchomym strażniku):

1.Kontakt cielesny z postacią (strażnikiem)
2.Wychylenie w lewo, prawo lub do przodu i szybki ruch myszą przy naciskaniu przycisku SKOK
3.Jeżeli się nie powiedzie, można powtórzyć

.
To że ty grasz na bugach, nie znaczy, że wszyscy tak mają robić.
Tomorrow comes tomorrow goes
But the cloud remains the same
Wonder why he’s feeling down
Tears of a clown
Obrazek
Awatar użytkownika
Regis
Skryba
Posty: 262
Rejestracja: 22 maja 2004, 19:17
Lokalizacja: Białystok / Warszawa

Re: T1 - Misja "Miecz" ("The Sword")

Post autor: Regis »

Może nie bug, tylko wskoczenie na inną osobę i odbicie się od jej ramion/głowy?
"The essence of balance is detachment."
-- Mayar
matilon
Młotodzierżca
Posty: 851
Rejestracja: 23 grudnia 2009, 13:41
Lokalizacja: Lublin

Re: T1 - Misja "Miecz" ("The Sword")

Post autor: matilon »

Regis pisze:Może nie bug, tylko wskoczenie na inną osobę i odbicie się od jej ramion/głowy?
Po prostu bug i tyle. Gdyby to nie był bug Bob, by o tym sposobie nie napisał.
bob
Szaman
Posty: 1161
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 10:44
Kontakt:

Re: T1 - Misja "Miecz" ("The Sword")

Post autor: bob »

matilon pisze:
Regis pisze:Może nie bug, tylko wskoczenie na inną osobę i odbicie się od jej ramion/głowy?
Po prostu bug i tyle. Gdyby to nie był bug Bob, by o tym sposobie nie napisał.
Gdyby to był temat o jakiejś misji z Thiefa 2, nie pisałbym tak. Jest okazja do triku, korzystam, byle ostrożnie.
bob pisze:byle ostrożnie.
Najlepszym kątem jest na ogół 40-50 stopni. Jeżeli budynki są wysokie, to nawet 70-89 stopni.
ODPOWIEDZ