T1 - Misja "Miecz" ("The Sword")

Wstąp tutaj, jeśli utknąłeś w którejś misji, potrzebujesz pomocy, chcesz wyrazić swoją opinię i podzielić się przemyśleniami na temat OMs z poszczególnych części Thiefa: 1, Gold, 2, T:DS oraz 4.

Moderator: Bruce

Awatar użytkownika
Maveral
Bruce Dickinson
Posty: 4661
Rejestracja: 11 kwietnia 2003, 12:07
Lokalizacja: Radlin
Płeć:

Re: T1 - Misja "Miecz" ("The Sword")

Post autor: Maveral »

Z tej obręczy całkiem łatwo go zabrać - nie wiem po co się wogóle jakimś czarem przejmować :wink:
Ciemność jest naszym sprzymierzeńcem!
Awatar użytkownika
Bruce
Strażnik Glifów
Posty: 3835
Rejestracja: 06 maja 2003, 17:58
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Re: T1 - Misja "Miecz" ("The Sword")

Post autor: Bruce »

Dla zasady Mav :wink:
Tomorrow comes tomorrow goes
But the cloud remains the same
Wonder why he’s feeling down
Tears of a clown
Obrazek
Awatar użytkownika
Jacek
Strażnik Glifów
Posty: 3200
Rejestracja: 28 sierpnia 2003, 23:05
Lokalizacja: Zwoleń

Re: T1 - Misja "Miecz" ("The Sword")

Post autor: Jacek »

Jest jeszcze wejście w ogrodzie, na drzewie( nie na tym które prowadzi na wyższe piętra), widać korytarz ale nijak nie mozna tam wskoczyć (ze strzały linowej), ktoś tam wszedł? Mnie się nigdy nie udało. Może to jest do korytarzyka o którym mówi Bruce?
Awatar użytkownika
Bruce
Strażnik Glifów
Posty: 3835
Rejestracja: 06 maja 2003, 17:58
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Re: T1 - Misja "Miecz" ("The Sword")

Post autor: Bruce »

W ogrodzie na parterze? Sprawdzę. A do tego korytarzyka to już napisałem jak dojść :wink:
Tomorrow comes tomorrow goes
But the cloud remains the same
Wonder why he’s feeling down
Tears of a clown
Obrazek
Awatar użytkownika
Bruce
Strażnik Glifów
Posty: 3835
Rejestracja: 06 maja 2003, 17:58
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Re: T1 - Misja "Miecz" ("The Sword")

Post autor: Bruce »

Napisz dokładnie gdzie jest to drzewo Jacku, bo ja nie mogę go znaleźć :-D
Tomorrow comes tomorrow goes
But the cloud remains the same
Wonder why he’s feeling down
Tears of a clown
Obrazek
Awatar użytkownika
Dziarsky
Garrett
Posty: 4861
Rejestracja: 02 listopada 2003, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: T1 - Misja "Miecz" ("The Sword")

Post autor: Dziarsky »

przydałby się screen
Obrazek
Awatar użytkownika
Bruce
Strażnik Glifów
Posty: 3835
Rejestracja: 06 maja 2003, 17:58
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Re: T1 - Misja "Miecz" ("The Sword")

Post autor: Bruce »

Obszukałem wszystkie drzewa, ale nic nie znalazłem. Potrzebny jest dokładny opis lub screen.
Tomorrow comes tomorrow goes
But the cloud remains the same
Wonder why he’s feeling down
Tears of a clown
Obrazek
Awatar użytkownika
Junior
Bełkotliwiec
Posty: 30
Rejestracja: 21 października 2004, 06:07
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

T1 - (Misja ee chyba 5?) The Sword - Miecz.

Post autor: Junior »

Mam problem z tą misją a konkretnie ze znalezieniem dokumentów obciążających Konstantyna... nie potrafię ich znaleść :/ Mógłbym prosić o pomoc albo przynajmniej o jakieś wskazówki. Wszystko już zrobiłem tylko tego mi brakuje heh :P a już od śmiechu tej panienki w tle dostaje szału na psychice :-D
What is lost... Can be find...
What is lock... Can be open...
What is yours... Can be mine...
Awatar użytkownika
Bruce
Strażnik Glifów
Posty: 3835
Rejestracja: 06 maja 2003, 17:58
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Re: T1 - Misja "Miecz" ("The Sword")

Post autor: Bruce »

► Pokaż Spoiler
Tomorrow comes tomorrow goes
But the cloud remains the same
Wonder why he’s feeling down
Tears of a clown
Obrazek
Awatar użytkownika
El-Fuego
Miastolud
Posty: 55
Rejestracja: 02 listopada 2004, 15:46
Lokalizacja: Białystok

Thief 1 - misja 5 (Miecz)

Post autor: El-Fuego »

Mam mały problem. Przeszedłem całą misję, ale nie wiem jak się dostać do kilku pomieszczeń. Chodzi mi o drzwi, które napotykam schodząc w dół schodami z poziomu parteru (po dwóch przeciwległych stronach korytarza z posadzką w kratkę są pomieszczenia ze schodami prowadzącymi w górę i w dół). Mam dwa rodzaje kluczy, ale żadnym z nich nie udało mi się otworzyc tych drzwi. Nie działają także oba wytrychy.

Podobnie jest z innymi drzwiami. (Także na parterze, idąc długim korytarzem dochodzisz do sali z kolumnami i kanałem wodnym, przeskakujesz nad wodą i po schodkach wchodzisz w czerwonawy korytarz, otwierasz drzwi i wchodzisz do większej sali z kolumnami. Drzwi, których nie mogę otworzyć, są własnie w tej sali po prawej stronie)

Czy brakuje mi jakiegoś klucza? A może te drzwi to tylko atrapa :) ? Będę wdzięczny za wszelką pomoc.
Awatar użytkownika
Bruce
Strażnik Glifów
Posty: 3835
Rejestracja: 06 maja 2003, 17:58
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Re: T1 - Misja "Miecz" ("The Sword")

Post autor: Bruce »

Tych drzwi w tej misji nie otworzysz. Będą otwarte dopiero w 10 misji, a i tak nie wszystkie. Chyba jedne będą zamknięte.
Tomorrow comes tomorrow goes
But the cloud remains the same
Wonder why he’s feeling down
Tears of a clown
Obrazek
Awatar użytkownika
Katharsis13
Poganin
Posty: 706
Rejestracja: 09 listopada 2003, 15:03
Lokalizacja: Toruń

Re: T1 - Misja "Miecz" ("The Sword")

Post autor: Katharsis13 »

Nie wiem, czy chodzi Tobie również o drzwi w ogrodzie, do których prowdzą schodki w dół. Na expercie (nie wiem czy na innych poziomach też) można, a nawet trzeba je otworzyć. Klucz do nich znajduje się
► Pokaż Spoiler
Sowy nie są tym czym się wydają...
Awatar użytkownika
qlfi
Bełkotliwiec
Posty: 30
Rejestracja: 23 lipca 2004, 17:05
Lokalizacja: Lublin

Re: T1 - Misja "Miecz" ("The Sword")

Post autor: qlfi »

a wiedzieliście że jak się zabierze miecz, to na górzę w tm tuneliku co mówi Bruce, pjawia się nasz stary miecz? :wink: można do zabrać, zadanie jest wypełnione, ale do końca gry (chyba) już nie chodzimy z mieczem czrnym (od Constantina) tylko naszym zwykłym cepem :-D
Awatar użytkownika
Lampka
Ożywieniec
Posty: 85
Rejestracja: 25 marca 2005, 19:49
Lokalizacja: Druga Strona Księżyca

Re: T1 - Misja "Miecz" ("The Sword")

Post autor: Lampka »

To ja się jeszcze podczepię starego tematu - o czarze podtrzymującym. :wink: Gdy niszczy się to 'coś' na górze, miecz spada z rabanem na metalowe podłoże, a to alarmuje strażników - ja gram tak, by nawet dźwięk ich nie ciekawił. Obręcze za to, są jak narazie sposobem który stosuję, ale są dwa zagrożenia: 1. łucznicy na górze 2. strażnicy (a dokładniej strażnik) na dole. Akcję z obręczami należy wykonać z wyczuciem - zadbać o to, by łucznicy byli właśnie w fazie zmieniania posterunku (tzw. nie będąc przy oknach), a na dole nie ma patrolującego strażnika. Niestety, stojąc na tym... 'piedestale', że tak to nazwę, jesteśmy w pełni widoczni - dwaj strażnicy stojący na warcie w pokoju obok, mogą nas zauważyć, tak więc trzeba się liczyć z tekstem pokroju "What's that over there?" - a więc należy szybko, w kuckach uciec na dół. Oczywiście najlepiej jest, gdy 'nikt' nas nie zauważy, tak więc należy odpowiednio 'wylądować' na obręczach, a całą akcję przeprowadzić szybko i gładko, bez zbędnego obijania się.

Co do ogrodu: mowa tu o drzewie najdalej wysunietym na północ (to z zawalonym wejściem u podstawy). Należy patrzeć w górę, a ujrzymy małą 'dziurę' w suficie (a dokładniej w konarze). Sposób - strzała z liną i w górę. Na górze jest kruciutki tunel. Po jednej stronie możemy zajrzeć do środka drzewa (dla bajeru - na dole jest świecący grzyb :wink:), ale nie ma sposobu by tam wejść (albo nie znalazłem - a w to wątpię, bo środek drzewa sekretem nie jest, a te miałem wszystkie zaliczone). Po drugiej stronie zaś, dojdziemy na trzecie piętro domu, a na korytarz można wejść idąc wzdłuż ściany i w kuckach. W końcu powinniśmy się przecisnąć przez szczelinę. Tak naprawdę szkoda zachodu z tym drzewem, bo w nim nic nie ma - najwyżej stanowi ono dobrą drogę ucieczki z trzeciego piętra, gdyż trafimy odrazu na parter.

Co do własnego miecza, który rzekomo się pojawia na górze, gdy zabierzemy miecz Constantine'a, no cóż... u mnie nic tam nie ma. :wink:
"Nothing is changed. All is as was written. The Trickster is dead. Beware the dawn of the Metal Age..."
Awatar użytkownika
Gregorius
Egzekutor
Posty: 1716
Rejestracja: 28 maja 2003, 08:47
Lokalizacja: Civitas Kielcensis
Kontakt:

Re: T1 - Misja "Miecz" ("The Sword")

Post autor: Gregorius »

Lampka pisze:...Gdy niszczy się to 'coś' na górze, miecz spada z rabanem na metalowe podłoże, a to alarmuje strażników...
Kurde, grałem kilka razy a pierwsze słyszę :o Zawsze zawisałem na linie obok miecza i go zgarniałem z powietrza.
Znowu coś nowego w starym Thiefie :-D
Brothers in arms & beer...
Awatar użytkownika
Lampka
Ożywieniec
Posty: 85
Rejestracja: 25 marca 2005, 19:49
Lokalizacja: Druga Strona Księżyca

Re: T1 - Misja "Miecz" ("The Sword")

Post autor: Lampka »

Gregorius pisze:Zawsze zawisałem na linie obok miecza i go zgarniałem z powietrza.
Sposób znam... owszem, znam. Powiedz mi, a jak się mają strażnicy, drogi Gregoriusie? :wink:
"Nothing is changed. All is as was written. The Trickster is dead. Beware the dawn of the Metal Age..."
Awatar użytkownika
Gregorius
Egzekutor
Posty: 1716
Rejestracja: 28 maja 2003, 08:47
Lokalizacja: Civitas Kielcensis
Kontakt:

Re: T1 - Misja "Miecz" ("The Sword")

Post autor: Gregorius »

Lampka pisze:...jak się mają strażnicy, drogi Gregoriusie?
Chodzi Ci o reakcje strażników? Oczywiście zauważają Garreta od razu i zaczyna się rozróba...

Co do spadającego miecza - może mała strzała z mchem uciszy sytuację?
Brothers in arms & beer...
Awatar użytkownika
Lampka
Ożywieniec
Posty: 85
Rejestracja: 25 marca 2005, 19:49
Lokalizacja: Druga Strona Księżyca

Re: T1 - Misja "Miecz" ("The Sword")

Post autor: Lampka »

Gregorius pisze:Co do spadającego miecza - może mała strzała z mchem uciszy sytuację?
Ciekawy pomysł... tylko jak przepraszam, trafić w posadzkę od dołu? :wink:
"Nothing is changed. All is as was written. The Trickster is dead. Beware the dawn of the Metal Age..."
Awatar użytkownika
Gregorius
Egzekutor
Posty: 1716
Rejestracja: 28 maja 2003, 08:47
Lokalizacja: Civitas Kielcensis
Kontakt:

Re: T1 - Misja "Miecz" ("The Sword")

Post autor: Gregorius »

Od dołu :?: Do pomieszczenia z mieczem zawsze wchodziłem od góry, przez wejścia na poziomie miecza.

Od dołu też żaden problem: można strzelić nawet w sufit, byleby zielsko spadając trafiło we właściwe miejsce :-D
Brothers in arms & beer...
Awatar użytkownika
Lampka
Ożywieniec
Posty: 85
Rejestracja: 25 marca 2005, 19:49
Lokalizacja: Druga Strona Księżyca

Re: T1 - Misja "Miecz" ("The Sword")

Post autor: Lampka »

Mhm... Warto spróbować, ale tylko jeden problem - na poziomie miecza są strażnicy... przynajmniej na expercie. :wink:
"Nothing is changed. All is as was written. The Trickster is dead. Beware the dawn of the Metal Age..."
Awatar użytkownika
Kruk
Skryba
Posty: 310
Rejestracja: 31 stycznia 2005, 19:25
Lokalizacja: Środek nieskończoności

Re: T1 - Misja "Miecz" ("The Sword")

Post autor: Kruk »

Lampka napisał(a):
...jak się mają strażnicy, drogi Gregoriusie?

Chodzi Ci o reakcje strażników? Oczywiście zauważają Garreta od razu i zaczyna się rozróba...
?? Ja zawsze korzystałam z liny i nigdy mnie nie zauważyli. Oczywiście były jakieś pomruki, ale nikt nie podniósł alarmu. Czyżby moja wersja była jakaś inna?
"Don't be afraid of the dark. Be afraid of what is hides"
Awatar użytkownika
marek
Garrett
Posty: 4775
Rejestracja: 09 grudnia 2003, 08:52
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: T1 - Misja "Miecz" ("The Sword")

Post autor: marek »

To ja się może spytam: Jacy strażnicy :twisted: , ja wszystkich ogłuszyłem na dole i u góry :lol:
ObrazekObrazek
"No one reads books these days"
Awatar użytkownika
Kruk
Skryba
Posty: 310
Rejestracja: 31 stycznia 2005, 19:25
Lokalizacja: Środek nieskończoności

Re: T1 - Misja "Miecz" ("The Sword")

Post autor: Kruk »

Ja ich nie oguszałam, wcale nie musiałam. Byli równie ślepi jak pjani byli ci u Bafforda... (chyba trochę zagmatwałam, ale licze na was :-D)
"Don't be afraid of the dark. Be afraid of what is hides"
Awatar użytkownika
Dziarsky
Garrett
Posty: 4861
Rejestracja: 02 listopada 2003, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: T1 - Misja "Miecz" ("The Sword")

Post autor: Dziarsky »

Chodzi Ci o reakcje strażników? Oczywiście zauważają Garreta od razu i zaczyna się rozróba...
I ja uważam, że tak własnie ma być :), Nie wiem jak się ma dalej fabuła ale wydaje mi się, że Garrett ma narobić troche zamieszania w tym momęcie misji. Co nie znaczy, że można to zrobić precyzyjnie i bez hałasu (w całej serii Thiefa można grać "tak" lub "tak" :) )
Obrazek
Awatar użytkownika
Lampka
Ożywieniec
Posty: 85
Rejestracja: 25 marca 2005, 19:49
Lokalizacja: Druga Strona Księżyca

Re: T1 - Misja "Miecz" ("The Sword")

Post autor: Lampka »

Marek pisze:To ja się może spytam: Jacy strażnicy :twisted: , ja wszystkich ogłuszyłem na dole i u góry :lol:
Widzisz, Marku... właśnie po to jest ta dyskusja, by ustalić, jak dostać się do miecza, nie alarmując strażników. :wink:

Ja gram jako ghost, więc nie dziwcie się proszę, że próbuję załatwić wszystko po cichu. :wink:
"Nothing is changed. All is as was written. The Trickster is dead. Beware the dawn of the Metal Age..."
ODPOWIEDZ