T3- Dom wdowy po kapitanie Moira

Wstąp tutaj, jeśli utknąłeś w którejś misji, potrzebujesz pomocy, chcesz wyrazić swoją opinię i podzielić się przemyśleniami na temat OMs z poszczególnych części Thiefa: 1, Gold, 2, T:DS oraz 4.

Moderator: Bruce

Virven
Bełkotliwiec
Posty: 1
Rejestracja: 04 kwietnia 2009, 11:41

Re: T3- Dom wdowy po kapitanie Moira

Post autor: Virven »

ja wlasnie nie wiem gdzie jest ten przelacznik pomoze ktos plz!!!
Awatar użytkownika
Colin
Skryba
Posty: 268
Rejestracja: 28 stycznia 2009, 16:47
Lokalizacja: Lubin

Re: T3- Dom wdowy po kapitanie Moira

Post autor: Colin »

Przycisk jest pod biurkiem w gabinecie kapitana
Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. ~ Mark Twain
Awatar użytkownika
Daweon
Arcykapłan
Posty: 1344
Rejestracja: 06 lipca 2009, 19:15
Lokalizacja: Tarnów

Re: T3- Dom wdowy po kapitanie Moira

Post autor: Daweon »

Sorry, że temat odkopuję, ale zawsze mnie coś intrygowało i teraz sobie o tym przypomniałem. Jak dać to wino tej wdowie? Kładę na stoliku, rzucam tą butelką, stawiam ją pionowo. Nic, żadnej reakcji, a ciekawi mnie co ona będzie mówić.
Człowiek żyje by być szczęśliwy
Szczęście zaś to tylko chęć życia
Jesteśmy więc po to by chcieć tu być
Bo oprócz trwania nie mamy nic innego
Awatar użytkownika
waldeq
Kurszok
Posty: 517
Rejestracja: 03 grudnia 2006, 22:12
Lokalizacja: Południowa Dzielnica

Re: T3- Dom wdowy po kapitanie Moira

Post autor: waldeq »

Ja jej rzuciłem w twarz i zadziałało. :mru
Awatar użytkownika
Daweon
Arcykapłan
Posty: 1344
Rejestracja: 06 lipca 2009, 19:15
Lokalizacja: Tarnów

Re: T3- Dom wdowy po kapitanie Moira

Post autor: Daweon »

Próbowałem (z nie powodzeniem).
Człowiek żyje by być szczęśliwy
Szczęście zaś to tylko chęć życia
Jesteśmy więc po to by chcieć tu być
Bo oprócz trwania nie mamy nic innego
Awatar użytkownika
Colin
Skryba
Posty: 268
Rejestracja: 28 stycznia 2009, 16:47
Lokalizacja: Lubin

Re: T3- Dom wdowy po kapitanie Moira

Post autor: Colin »

Próbowałem przed chwilą na różne sposoby ale się nie udało, za to odkryłem bardzo dziwną rzecz. Granaty błyskowe oślepiają nawet ślepych :))
Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. ~ Mark Twain
Awatar użytkownika
ERH+
Kurszok
Posty: 530
Rejestracja: 14 sierpnia 2009, 04:34
Lokalizacja: Kadath... ...w okolicach poduszki przed trzecią w nocy

Re: T3- Dom wdowy po kapitanie Moira

Post autor: ERH+ »

Może to zależy od kolejności wykonanych zadań? Zadanie z winem jest potrzebne do kontynuowania poszukiwań głównego skarbca? Może np odsłuchałeś nagranie zanim poszedłeś do wdowy, albo między prośbą a przyniesieniem butelki?
Colin, a kto tam jest ślepy? Wdowa ma żałobny woal jak sądzę.
Charakter człowieka jest jego przeznaczeniem.
Awatar użytkownika
Daweon
Arcykapłan
Posty: 1344
Rejestracja: 06 lipca 2009, 19:15
Lokalizacja: Tarnów

Re: T3- Dom wdowy po kapitanie Moira

Post autor: Daweon »

ERH+ pisze:Może to zależy od kolejności wykonanych zadań? Zadanie z winem jest potrzebne do kontynuowania poszukiwań głównego skarbca? Może np odsłuchałeś nagranie zanim poszedłeś do wdowy, albo między prośbą a przyniesieniem butelki?
Colin, a kto tam jest ślepy? Wdowa ma żałobny woal jak sądzę.
Ślepa była, bo nawet nie wiedziała, kto do niej podchodzi. Raz mówiła do Ginny, raz do Roberta, nawet jak jesteś zwrócony do niej to i tak ona swoje. Z drugiej strony jak ją pałką trzepniesz to ona ucieka i nawet wie gdzie.
Człowiek żyje by być szczęśliwy
Szczęście zaś to tylko chęć życia
Jesteśmy więc po to by chcieć tu być
Bo oprócz trwania nie mamy nic innego
Awatar użytkownika
Spidey
Poganin
Posty: 727
Rejestracja: 18 marca 2009, 14:17

Re: T3- Dom wdowy po kapitanie Moira

Post autor: Spidey »

To nie dlatego, że jest ślepa, bo nie jest. Posłuchajcie, co mówią między sobą ludzie. Ona jest w szoku i nie rozpoznaje ludzi ani nie reaguje na nic.
Człowiek, który uczy się tylko tego, co inni już wiedzą, podobny jest w ignorancji do osoby, która nie uczy się w ogóle.        ~Kronika Pierwszego Wieku
Awatar użytkownika
ERH+
Kurszok
Posty: 530
Rejestracja: 14 sierpnia 2009, 04:34
Lokalizacja: Kadath... ...w okolicach poduszki przed trzecią w nocy

Re: T3- Dom wdowy po kapitanie Moira

Post autor: ERH+ »

Zresztą nie trzeba psychiatry żeby zdiagnozować ten przekładaniec: wesoła piosenka, żalenie się, pobudzenie jakimiś omamami -i tak w kółko.
Charakter człowieka jest jego przeznaczeniem.
Awatar użytkownika
Keeper in Training
Arcykapłan
Posty: 1409
Rejestracja: 01 października 2009, 15:01
Lokalizacja: Miasto, Południowa Dzielnica (przy fontannie)
Kontakt:

Re: T3- Dom wdowy po kapitanie Moira

Post autor: Keeper in Training »

Daweon pisze:Sorry, że temat odkopuję, ale zawsze mnie coś intrygowało i teraz sobie o tym przypomniałem. Jak dać to wino tej wdowie? Kładę na stoliku, rzucam tą butelką, stawiam ją pionowo. Nic, żadnej reakcji, a ciekawi mnie co ona będzie mówić.
Daweon, nie rzucaj. Przynieś odpowiednią butelkę, podejdź, tupiąc (wiem, na ogół tego nie znoszę, ale, jak moi poprzedni rozmówcy, wdowa Moira jest w szoku), delikatnie spuść jej flaszkę na kolana. Usłyszysz, że na pewno jesteś kapitanem, "ponieważ tylko on tak dobrze rozumiał kobietę"... Cóż, doceniła Cię, brak słów. :wst :)) 8-). Pozdrawiam!
"(...) Garrett had the humbling realisation that he'd smothered more girls than he'd kissed. A good deal more. An embarrassingly good deal." - RedNightmare, "Half-Full"
Awatar użytkownika
ERH+
Kurszok
Posty: 530
Rejestracja: 14 sierpnia 2009, 04:34
Lokalizacja: Kadath... ...w okolicach poduszki przed trzecią w nocy

Re: T3- Dom wdowy po kapitanie Moira

Post autor: ERH+ »

Keeper in Training pisze: Przynieś odpowiednią butelkę, (...) "ponieważ tylko on tak dobrze rozumiał kobietę"
"Oo, przyniosłeś pół litra, ty to potrafisz zrozumieć kobietę" -jakoś nie chce mi się wierzyć że taki jest wydźwięk jej odpowiedzi. :wes
Charakter człowieka jest jego przeznaczeniem.
Awatar użytkownika
Daweon
Arcykapłan
Posty: 1344
Rejestracja: 06 lipca 2009, 19:15
Lokalizacja: Tarnów

Re: T3- Dom wdowy po kapitanie Moira

Post autor: Daweon »

Położyłem jej na kolana, bez zmian. Może to sprawa bugu który polega na tym, że siedzi na powietrzu tuż przed fotelem. A może już mówi to co trzeba. Jak na razie mówiła mi, że nawet ginny nie chciała jej podać wina , poza tym wspominała, że słyszy Roberta i że nie zejdzie na dół.
Człowiek żyje by być szczęśliwy
Szczęście zaś to tylko chęć życia
Jesteśmy więc po to by chcieć tu być
Bo oprócz trwania nie mamy nic innego
Awatar użytkownika
garret
Bełkotliwiec
Posty: 36
Rejestracja: 24 października 2009, 14:17

Re: T3- Dom wdowy po kapitanie Moira

Post autor: garret »

Ja jak grałem pierwszy raz w misje w domu moiry to i tak okradłem te skrzynie, jakoś nieprzejmowałem sie że pozbawie ją pieniedzy :rad ale teraz gram 2 raz w te gre i dochodze do tej misji to moze tym razem sie powstrzymam. :-D :wes

P.S na mapie to miejsce gdzie znajduje sie przełącznik jest jakoś dziwnie zamieszczone więc troche to zmyla.
Awatar użytkownika
Bruce
Strażnik Glifów
Posty: 3835
Rejestracja: 06 maja 2003, 17:58
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Re: T3- Dom wdowy po kapitanie Moira

Post autor: Bruce »

garret pisze:Ja jak grałem pierwszy raz w misje w domu moiry to i tak okradłem te skrzynie, jakoś nieprzejmowałem sie że pozbawie ją pieniedzy :rad ale teraz gram 2 raz w te gre i dochodze do tej misji to moze tym razem sie powstrzymam. :-D :wes

P.S na mapie to miejsce gdzie znajduje sie przełącznik jest jakoś dziwnie zamieszczone więc troche to zmyla.
Zagraj na expercie. Wtedy będziesz musiał to zabrać.
PS. Polskie znaki do cholery.
Tomorrow comes tomorrow goes
But the cloud remains the same
Wonder why he’s feeling down
Tears of a clown
Obrazek
Awatar użytkownika
Mjodek
Poganin
Posty: 707
Rejestracja: 12 kwietnia 2008, 16:25
Lokalizacja: Zadupie

Re: T3- Dom wdowy po kapitanie Moira

Post autor: Mjodek »

Bruce pisze: Zagraj na expercie. Wtedy będziesz musiał to zabrać.

Być może się mylę, albo mi się poziom trudności zresetował jak grałem, ale na expercie udało mi się przejść tę misję nie zabierając tych pieniędzy...
Awatar użytkownika
waldeq
Kurszok
Posty: 517
Rejestracja: 03 grudnia 2006, 22:12
Lokalizacja: Południowa Dzielnica

Re: T3- Dom wdowy po kapitanie Moira

Post autor: waldeq »

Poziom trudności się resetował w wersji 1.0 czyli bez patcha. Tą kasę trzeba wziąć na expercie bo ona chyba stanowi 15% całości a mamy zebrać 90%.
Awatar użytkownika
Bruce
Strażnik Glifów
Posty: 3835
Rejestracja: 06 maja 2003, 17:58
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Re: T3- Dom wdowy po kapitanie Moira

Post autor: Bruce »

waldeq pisze:chyba stanowi 15% całości
Dokładniej to 12%. Tak czy siak, przejście tej misji na expercie bez zabierania pieniędzy jest niemożliwe.
Tomorrow comes tomorrow goes
But the cloud remains the same
Wonder why he’s feeling down
Tears of a clown
Obrazek
Awatar użytkownika
ERH+
Kurszok
Posty: 530
Rejestracja: 14 sierpnia 2009, 04:34
Lokalizacja: Kadath... ...w okolicach poduszki przed trzecią w nocy

Re: T3- Dom wdowy po kapitanie Moira

Post autor: ERH+ »

Ckliwy jestem -żal mi było ograbić tą wdowę do cna, zwłaszcza że zawartość skarbca kapitan przeznaczył właśnie na czarną godzinę. Mimo że to gra o złodzieju, to prawie zawsze udawało się twórcom sprzedać motywy Garretta jako "nie łajdackie".
Charakter człowieka jest jego przeznaczeniem.
Awatar użytkownika
Daweon
Arcykapłan
Posty: 1344
Rejestracja: 06 lipca 2009, 19:15
Lokalizacja: Tarnów

Re: T3- Dom wdowy po kapitanie Moira

Post autor: Daweon »

Jak dla mnie bardzo dobrze zrobili, że trzeba wszystko okradać. Pokazuje to rzecz o jakiej sobie sprawy nie zdawałem. Przecież to nie jedyna osoba którą okradamy. Ci wszyscy patrycjusze pewnie też poszli na ulicę żebrać.
Człowiek żyje by być szczęśliwy
Szczęście zaś to tylko chęć życia
Jesteśmy więc po to by chcieć tu być
Bo oprócz trwania nie mamy nic innego
Awatar użytkownika
Keeper in Training
Arcykapłan
Posty: 1409
Rejestracja: 01 października 2009, 15:01
Lokalizacja: Miasto, Południowa Dzielnica (przy fontannie)
Kontakt:

Re: T3- Dom wdowy po kapitanie Moira

Post autor: Keeper in Training »

ERH+ pisze:"Oo, przyniosłeś pół litra, ty to potrafisz zrozumieć kobietę" -jakoś nie chce mi się wierzyć że taki jest wydźwięk jej odpowiedzi. :wes
Spróbuj, w wersji z Cenegi tak jest, nie wiem, czy to jakiś żart twórców, czy bug, ale tak mówiła. Dowcipne to było bardzo :o . A ten woreczek można zostawić, a i tak ukończyć na dobrym poziomie misję. Tylko trzeba innych łupów nieźle poszukać ;). Grałam kilka razy, ale wdowy nigdy nie skubałam. Dało się. Uważam, że Garcio ma jednak twardy kręgosłup moralny :P.
"(...) Garrett had the humbling realisation that he'd smothered more girls than he'd kissed. A good deal more. An embarrassingly good deal." - RedNightmare, "Half-Full"
Awatar użytkownika
ERH+
Kurszok
Posty: 530
Rejestracja: 14 sierpnia 2009, 04:34
Lokalizacja: Kadath... ...w okolicach poduszki przed trzecią w nocy

Re: T3- Dom wdowy po kapitanie Moira

Post autor: ERH+ »

Na najwyższym poziomie trudności trzeba ukraść tą sakwę, tak jak Bruce mówił ma ona wartość 12%, a do zaliczenia misji potrzeba 90% wszystkich skarbów. C'est la vie, ekspert jest łajdakiem. A dla mnie przejście Thiefa na ekspercie to punkt honoru. Honoru?! :zdg
Charakter człowieka jest jego przeznaczeniem.
Awatar użytkownika
Zaratul
Młotodzierżca
Posty: 892
Rejestracja: 13 stycznia 2008, 21:42
Lokalizacja: Poznań

Re: T3- Dom wdowy po kapitanie Moira

Post autor: Zaratul »

Ja tą misję zawsze przechodziłem na jednym poziomie niżej.Bo nie chciałem kraść tej kasy.Garrett zawsze był po części dobry,ratował świat.....co prawda nie zawsze z własnej woli ale sztuka się liczy. :tar
Look at you, hacker. A pathetic creature of meat and bone, panting and sweating as you run through my corridors. How can you challenge a perfect, immortal machine?
Awatar użytkownika
Mjodek
Poganin
Posty: 707
Rejestracja: 12 kwietnia 2008, 16:25
Lokalizacja: Zadupie

Re: T3- Dom wdowy po kapitanie Moira

Post autor: Mjodek »

To w w wersji z kolekcji klasyki jest wersja z restującym się poziomem trudności?

Tak poza tym, przechodzę Thiefa (wszystkie części na expercie - po raz wtóry). Ciekawe, jak tym razem będzie u wdowy :P Póki co, jestem przy misji "Escape!"... Chyba jedna z najtrudniejszych w całym cyklu :P
Awatar użytkownika
waldeq
Kurszok
Posty: 517
Rejestracja: 03 grudnia 2006, 22:12
Lokalizacja: Południowa Dzielnica

Re: T3- Dom wdowy po kapitanie Moira

Post autor: waldeq »

Mjodek pisze:To w w wersji z kolekcji klasyki jest wersja z restującym się poziomem trudności?
Nie jest, tam już od razu jest gra z patchem.
ODPOWIEDZ