Brukowe Ciemnice

Wstąp tutaj, jeśli utknąłeś w którejś misji, potrzebujesz pomocy, chcesz wyrazić swoją opinię i podzielić się przemyśleniami na temat OMs z poszczególnych części Thiefa: 1, Gold, 2, T:DS oraz 4.

Moderator: Bruce

Awatar użytkownika
Juliusz
Złodziej
Posty: 2774
Rejestracja: 04 stycznia 2004, 11:28
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Brukowe Ciemnice

Post autor: Juliusz »

Czy to normalne, że wajcha do bramy w sali z dwoma celami w podłodze nie działa? Nie mam pojęcia jak wyjść z tego więzienia. Rozwiązanie jest pewnie prostsze, niż mi się wydaje... Podajcie może jakąś wskazówkę (a nie od razu odpowiedź) - chciałbym mieć jeszcze resztki satysfakcji... ;).
Ostatnio zmieniony 13 stycznia 2006, 18:32 przez Juliusz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
bodek
Bełkotliwiec
Posty: 38
Rejestracja: 11 stycznia 2006, 13:48
Lokalizacja: Słupsk

Re: Brukowe Ciemnice

Post autor: bodek »

nie jestem pewien, ale nie wiem czy zaraz po wyjściu z celi wybrałeś dobrą drogę ucieczki. ja raz w więzieniu wpakowałem się na siłę do jednego pomieszczenia, z którego nie mogłem wyjść. musiałem wracać do wczesniejszego sejwa.
Awatar użytkownika
Bukary
Homo Rhetoricus
Posty: 5569
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 18:15
Lokalizacja: Gildia Topielników (przy tawernie Pod Rozszalałym Wichrem)

Re: Brukowe Ciemnice

Post autor: Bukary »

To nie Brukowane Ciemnice, lecz Brukowe Ciemnice. To ważne. Bo chodzi o to, że więzienie znajduje się pod ulicami miasta.

Kratę powinna otwierać wajcha po lewej stronie. U mnie zawsze działa.
Thief Antologia PL: od 20 X 2006 w sklepach!
Zagraj w FM Old Comrades, Old Debts i zobacz moje zrzuty.
Awatar użytkownika
PiotrS
Złodziej
Posty: 2069
Rejestracja: 11 sierpnia 2002, 22:57
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Re: Brukowe Ciemnice

Post autor: PiotrS »

Bukary pisze:Kratę powinna otwierać wajcha po lewej stronie. U mnie zawsze działa.
Dokładnie. Wajcha w ścianie, po lewej stronie.
Pozdrawiam
PiotrS
Awatar użytkownika
Juliusz
Złodziej
Posty: 2774
Rejestracja: 04 stycznia 2004, 11:28
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Re: Brukowe Ciemnice

Post autor: Juliusz »

Wajcha jest, ale nie chce mi się podświetlać, zatem o frobnięciu też nie ma mowy. Nie wiem, co to za bug i co z nim zrobić... :(

Dziwnie działają też wajchy do bocznych krat - da się je frobnąć tylko jak się jest nad kratami, przez co automatycznie się spada i rzadko kiedy da się wyjść. Raz mnie zamykająca krata przyskrzyniła w połowie, trzymała około minuty, po czym wyzionąłem ducha....
Bukary pisze:o nie Brukowane Ciemnice, lecz Brukowe Ciemnice. To ważne. Bo chodzi o to, że więzienie znajduje się pod ulicami miasta.
Ups, przepraszam najmocniej... ;) A tak nawiasem mówiąc - dziwne te więzienie, bo każdy poziom jest położony na tej samej wysokości względem powierzchni (sądząc po długości szybów okiennych).

edit: temat już poprawiony
Ostatnio zmieniony 13 stycznia 2006, 18:32 przez Juliusz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
_OskaR
Poganin
Posty: 736
Rejestracja: 26 stycznia 2005, 16:07

Re: Brukowe Ciemnice

Post autor: _OskaR »

Z tego, co pamiętam, ja wyszedłem nie główną bramą, ale jakimś innym przejściem- wyjście było obok głównego wejścia, po prawej (widok od sąsiedniej mapki- taka krata w chodniku, za wozem). Lochy w podłodze do niczego nie prowadzą- myślę, że trzeba rozejrzeć się jeszcze w tym pomieszczeniu. Więcej raczej nie podpowiem, chyba, że ktoś wrzuci screeny- może sobie przypomnę- na razie nie mam czasu na instalację gry.
Awatar użytkownika
Juliusz
Złodziej
Posty: 2774
Rejestracja: 04 stycznia 2004, 11:28
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Re: Brukowe Ciemnice

Post autor: Juliusz »

Okej, brama się otwarła. Musiałem jakoś "przytulić się" do ściany, żeby wajcha się podświetliła. Wcześniej obchodziłem ją z pięciu stron i nic.

A tak przy okazji - jak z drabiny zeskoczyć na bok? Jakoś dziwnie niemobliny ten Garret podchas wspinania się po szczebelkach...
alchemik
Bełkotliwiec
Posty: 2
Rejestracja: 13 sierpnia 2008, 13:35

Problem z więzieniem

Post autor: alchemik »

Gram w T:DS dopiero kilka dni, więc proszę mi nie mówić, że nie umiem grać :P.

Mam taki problem:
Przeszedłem szybko misję treningową i misję w zamku Rutherfordów, i znalazłem się
w domu Garretta. Jest to pierwszy moment w grze, kiedy odwiedza się miasto, więc nie byłem pewny, czy nie natknę się na straż miejską. Szedłem do pasera i załatwił mnie jakiś gość po drodze. Po chwili znalazłem się w więzieniu i zacząłem kombinowac, co zrobić. Zwędziłem klucze do celi strażnikowi, uwolniłem się i ukryłem się w takim czymś chyba rurze wentylacyjnej, i nie wiem co zrobić. Sprawdziłem już, że nie moge bez kluczy otworzyć tego czegoś na przeciwko biurka, na którym leży kartka z danymi
o skonfiskowanych rzeczach, co zapewne jest Magazynem Konfiskacyjnym (miało być na pułudnie od celi i cos się tam błyszczy, więc tak sądze).
Nie wiem, skąd mam wziąć klucze. Czy ma je jakis strażnik?
Próbowałem wyjść stamtąd odrazu głównymi drzwiami, ale do nich też nie mam klucza (a może poprostu, jakl mnie zamykali, to zabrali mi wytrychy, a do drzwi w ogóle nie potrzeba klucza? Tą opcję wykluczam, w przypadku wchodzenia do Magazynu Konfiskacyjnego :P). Czy klucz do drzwi głównych znajduje się w Magazynie Konfiskacyjnym?

Jeśli ten temat juz był, to bardzo przepraszam, używałem wyszkiwarki i nie znalazłem nigdzie.

Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję.
Awatar użytkownika
Mr.MaaD
Skryba
Posty: 347
Rejestracja: 22 października 2007, 15:56
Lokalizacja: Już niedługo Poznań :)
Kontakt:

Re: Brukowe Ciemnice

Post autor: Mr.MaaD »

Po lewej stronie od tych drzwi do magazynu jest półeczka. Na niej kluczyk. Smacznego :-))
Obrazek
alchemik
Bełkotliwiec
Posty: 2
Rejestracja: 13 sierpnia 2008, 13:35

Re: Brukowe Ciemnice

Post autor: alchemik »

Wielkie dzięki
Awatar użytkownika
Bruce
Strażnik Glifów
Posty: 3834
Rejestracja: 06 maja 2003, 17:58
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Re: Brukowe Ciemnice

Post autor: Bruce »

Temat o więzieniu już jest i powinieneś tam się dopisać. Ale znaj moje dobre serce i żadne konsekwencje cię za to nie dolecą. Temat przenoszę.
Tomorrow comes tomorrow goes
But the cloud remains the same
Wonder why he’s feeling down
Tears of a clown
Obrazek
ODPOWIEDZ