TDS - same problemy

Wstąp tutaj, jeśli utknąłeś w którejś misji, potrzebujesz pomocy, chcesz wyrazić swoją opinię i podzielić się przemyśleniami na temat OMs z poszczególnych części Thiefa: 1, Gold, 2, T:DS oraz 4.

Moderator: Bruce

Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3879
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: TDS - same problemy

Post autor: eLPeeS »

Ja nie wiem jakie w macie problemy z kamieniami (pijcie dużo piwa - wypłukuje ;)). Mi się zawsze udaje ustrzelić takiego. Problemy mam właśnie z "kokonami" - często mi nie zalicza władowanych tam strzał.

PS Swoją droga mogli dać jakąś lepszą teksturkę na te ustrzelone kamienie bo tak to wyglądają jakoś łyso i beznadziejnie.
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: TDS - same problemy

Post autor: SPIDIvonMARDER »

W ogóle IMO pomysł na zdobywanie szacunku frakcji poprzez jakieś głupie ustrzeliwywanie kamieni i robaczków jest bezsensu, a na pewno nie Thiefowskie.

Prawdziwy złodziej by zdobywał poparcie poprzez złodziejskie roboty, w stylu wykraść Poganom Święte Drzewko (dla Młotków), albo odwrotnie: Młotom zabrać jakiś Super Młot i dać Zielonym.
Obrazek
Awatar użytkownika
marek
Garrett
Posty: 4775
Rejestracja: 09 grudnia 2003, 08:52
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: TDS - same problemy

Post autor: marek »

Najgłupsze jest to, że zabicie robaczka się bardziej liczy niż zabicie współbrata - no bez jaj? Można wymordować pół fortu Ironwood i potem oczyścić katakumby i będzie wszystko w porządku?
ObrazekObrazek
"No one reads books these days"
Awatar użytkownika
Mr.MaaD
Skryba
Posty: 347
Rejestracja: 22 października 2007, 15:56
Lokalizacja: Już niedługo Poznań :)
Kontakt:

Re: TDS - same problemy

Post autor: Mr.MaaD »

Można by też było zyskiwać szacunek jednej frakcji za pałowanie drugiej. To by troszkę uprzyjemniło zabawę ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Samira
Akolita
Posty: 135
Rejestracja: 01 lipca 2007, 12:24
Lokalizacja: Mroki

Re: TDS - same problemy

Post autor: Samira »

Jak dla mnie to ten system frakcji jest raczej kiepski :D
Dobre motywy na zdobywanie szacunku to choćby przyniesienie Poganom tego drzewka świętego, bo wiadomo, że to ich bardzo zadowoli. Albo pozbycie się tego szamana, co trupy ożywiał w forcie Ironwood... bo to przynosi korzyści młotkom.
Gdyby takich zadań było więcej zamiast strzelania do robaków i kamieni to miałoby sens...
"I have the power to take everything from you. Including your life"
Awatar użytkownika
Mr.MaaD
Skryba
Posty: 347
Rejestracja: 22 października 2007, 15:56
Lokalizacja: Już niedługo Poznań :)
Kontakt:

Re: TDS - same problemy

Post autor: Mr.MaaD »

No to wracamy do topicu :P Podły problem mi gra odwaliła. Aż śmiałem się przez łzy(bo gdy nie wiesz czy śię śmiać, czy płakać to śmiej się przez łzy). Mianowicie chodzi o to iże
► Pokaż Spoiler
a tu... Rzyć elfia. Nigdzie nie ma zadania House of Moira i przy
► Pokaż Spoiler
nie ma znacznika misji. Pytam się grzecznie WTH?
Obrazek
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: TDS - same problemy

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Pewnie się zablokował jakiś skrypt. Ja w takich sytuacjach wczytywałem poprzedniego sejwa i sprawdzałem, czy zaliczenie tych zadań od nowa coś zmienia. Jeśli nie, to again. :evil:



Ale może ktoś jest sprytniejszy i zna jakiś inny sposób...
Obrazek
Awatar użytkownika
Mr.MaaD
Skryba
Posty: 347
Rejestracja: 22 października 2007, 15:56
Lokalizacja: Już niedługo Poznań :)
Kontakt:

Re: TDS - same problemy

Post autor: Mr.MaaD »

Znam standardowy, polecany przez każdego informatyka- "Butem go!" :P
A tak na serio to zapieprzam grę 3 raz, bo raz mi się z Gmachu do Gmachu w muzeum nie chciało przechodzić( nie skrypt- lenistwo), drugi raz bo kogoś zabłem( ja chcę "czyste" statystyki), no i trzeci, bo Tekstura nie była nałożona na Wdowę i jak na nią spojrzałem to wszystko się posypało :|
Zobaczymy. Teraz trzaskam Sunken Cytadel. Jak przejdę to znowu odwiedzę Bezdenny. Może skrypt raz jeden, jedyny wymusił kolejność...
Obrazek
Awatar użytkownika
Makao
Paser
Posty: 244
Rejestracja: 13 grudnia 2008, 17:49

Re: TDS - same problemy

Post autor: Makao »

Mam problem,więc jestem po misji w Siedzibie strażników i misje zaczynam gdzieś na dachach w starej dzielnicy i muszę dostać się do takiego gościa,ale nie wiem gdzie on jest,więc kto mi powie gdzie go mam szukać ?
Awatar użytkownika
Spidey
Poganin
Posty: 727
Rejestracja: 18 marca 2009, 14:17
Lokalizacja: Bytom

Re: TDS - same problemy

Post autor: Spidey »

Szukasz Drepta? Mieszka on koło siedziby Pogan w Starodalach, w okolicy sklepu dla złodziei. Na oknie widnieje młot o ile dobrze pamiętam.
Powodzenia :ok
Człowiek, który uczy się tylko tego, co inni już wiedzą, podobny jest w ignorancji do osoby, która nie uczy się w ogóle.        ~Kronika Pierwszego Wieku
Awatar użytkownika
Makao
Paser
Posty: 244
Rejestracja: 13 grudnia 2008, 17:49

Re: TDS - same problemy

Post autor: Makao »

w jakiej dzielnicy on mieszka ?.
Awatar użytkownika
dario
Arcykapłan
Posty: 1412
Rejestracja: 08 lutego 2007, 09:15
Lokalizacja: Tychy

Re: TDS - same problemy

Post autor: dario »

► Pokaż Spoiler
Alla Juventus vincere non è importante. E’ l’unica cosa che conta
Awatar użytkownika
Dominik
Paser
Posty: 243
Rejestracja: 18 maja 2009, 17:41
Lokalizacja: Przytulisko Przedmościa, cela nr. 103 (Bytom)

Re: TDS - same problemy

Post autor: Dominik »

Makao Drept mieszka w starodalach, resztę napisał Spidey.

PS. Ja szukałem Drepta 10 dni.
Ostatnio zmieniony 14 czerwca 2009, 17:18 przez Dominik, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Dziarsky
Garrett
Posty: 4861
Rejestracja: 02 listopada 2003, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: TDS - same problemy

Post autor: Dziarsky »

Moje pytanko odnośnie lootu w Cytadeli Kurszok. Mam 87% i ani widu większej ilości. Jakieś specyficzne miejscówki? Dziękuję!
Obrazek
Awatar użytkownika
dario
Arcykapłan
Posty: 1412
Rejestracja: 08 lutego 2007, 09:15
Lokalizacja: Tychy

Re: TDS - same problemy

Post autor: dario »

:-)
► Pokaż Spoiler
Alla Juventus vincere non è importante. E’ l’unica cosa che conta
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3879
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: TDS - same problemy

Post autor: eLPeeS »

A zebrałeś cały Special Loot? W pierwszym etapie łatwo przeoczyć kryształy naścienne przy parze gadających pogan no i poszukaj też bryłek złota/srebra i diamentów poukrywanych za różnymi głazami czy tam powalonymi kolumnami. Generalnie po przejściu pierwszego etapu powinieneś mieć zebrane 58% całego lootu. W drugiej części przeszukaj dokładnie bibliotekę - może przeoczyłeś coś na półkach - oraz sprawdź dokładnie salę tronową - coś tam było chyba na porozwalanych kolumnach.
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
Dziarsky
Garrett
Posty: 4861
Rejestracja: 02 listopada 2003, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: TDS - same problemy

Post autor: Dziarsky »

Zapewne więc brakuje mi porozrzucanych kosztowności bo te specjalne znaleziska jak i ten fajansik w sali tronowej na szczycie kolumny są już zabrane.
Poza tym oblazłem całą mapę szukając świecidełek więc jestem już trochę rozdrażniony ;).
Obrazek
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3879
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: TDS - same problemy

Post autor: eLPeeS »

No to zostaje Ci tylko "loot list" w dłoń i szukanie z nosem przy ziemi ;)

http://www.gamefaqs.com/computer/doswin ... 8587/30978
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
Dziarsky
Garrett
Posty: 4861
Rejestracja: 02 listopada 2003, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: TDS - same problemy

Post autor: Dziarsky »

Dzięki.
Jako tako mi poszło.
Zaczynam rozumieć w TDS te błyszczenie lootu, z dynamicznym oświetleniem i przy jasności 6 nie jesteśmy w stanie wszystkiego dostrzec. Można nawet skrzynię przegapić.

ps. jeszcze ani razu nie zdobyłem 100%, ciekaw jestem gdzie na tych mapach w TDS pochowane są te ostatnie, kluczowe perełki :). Szkoda, że thief-the circle nie zrobił pełnego poradnika także dla tej części gry.
Obrazek
Awatar użytkownika
dario
Arcykapłan
Posty: 1412
Rejestracja: 08 lutego 2007, 09:15
Lokalizacja: Tychy

Re: TDS - same problemy

Post autor: dario »

Nie chwaląc się, ale skoro jest do tego okazja to się pochwale :-D ja zawsze w każdej z 9 misji zdobywam 100% loot w T:DS natomiast problem jest z T1/T2 tutaj czasem mi sporo brakuje. Nawet do 1/4 ogólnego lootu.
Alla Juventus vincere non è importante. E’ l’unica cosa che conta
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3879
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: TDS - same problemy

Post autor: eLPeeS »

Dziarsky pisze:Szkoda, że thief-the circle nie zrobił pełnego poradnika także dla tej części gry.
The Cricle nie zrobiło ale na gamefaqs, poza tą lista łupów, jest też chyba całe fanowskie walkthrough.
darioSS pisze:ja zawsze w każdej z 9 misji zdobywam 100% loot w T:DS natomiast problem jest z T1/T2
Bo w TDS jest łatwiej z kilku powodów - łup się błyszczy, nie ma takich drobiazgów jak pojedyncze powciskane gdzieś monety i generalnie jest trochę słabiej poukrywany.
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
Dziarsky
Garrett
Posty: 4861
Rejestracja: 02 listopada 2003, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: TDS - same problemy

Post autor: Dziarsky »

eLPeeS pisze:darioSS napisał/a:
ja zawsze w każdej z 9 misji zdobywam 100% loot w T:DS natomiast problem jest z T1/T2

Bo w TDS jest łatwiej z kilku powodów - łup się błyszczy, nie ma takich drobiazgów jak pojedyncze powciskane gdzieś monety i generalnie jest trochę słabiej poukrywany.
Dla mnie jest odwrotnie. Nierzadko w T1/2 zbieram wszystko bo istotą poszukiwania jest wtykanie nosa gdzie popadnie - cierpliwy zostanie nagrodzony. Natomiast w TDS nie ma w zasadzie wtykać gdzie nosa bo mapy są ... inne (brakuje mi słów). Przez to jeszcze nigdy nie uzbierałem 100% a zdarzają się pojedyncze pierścionki czy monety.
Obrazek
Awatar użytkownika
bazyl11986
Bełkotliwiec
Posty: 5
Rejestracja: 13 marca 2011, 15:17

Re: TDS - same problemy

Post autor: bazyl11986 »

keeper pisze:nie nie chodzi o korone.
Są 3 specjalne itemy (jak w kazdej misji) róg pogan pod mostem w wylęgarni, duzy diament nieoszlifowany przyczepiony do skały w komnacie z 2 poganami, sztandar kurszok na scianie w małej komnacie niedaleko sali tronowej
Sztandaru zdjąć nie mogę. Chodzi o ten, co wisi w małej salce przed salą tronową? Na lewej ścianie (będąc odwróconym w stronę sali tronowej)?
Świat się zmienia, słońce zachodzi, a wódka się kończy...
Awatar użytkownika
Dziarsky
Garrett
Posty: 4861
Rejestracja: 02 listopada 2003, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: TDS - same problemy

Post autor: Dziarsky »

bazyl11986 pisze: Sztandaru zdjąć nie mogę. Chodzi o ten, co wisi w małej salce przed salą tronową? Na lewej ścianie (będąc odwróconym w stronę sali tronowej)?
Miałem z nim kiedyś problemy. To chyba to miejsce tylko trzeba odpowiednio do niego podejść (popróbuj kilka razy) i uda ci się go podświetlić w końcu.
Obrazek
ODPOWIEDZ