Wasza ogólna opinia

Wstąp tutaj, jeśli utknąłeś w którejś misji, potrzebujesz pomocy, chcesz wyrazić swoją opinię i podzielić się przemyśleniami na temat OMs z poszczególnych części Thiefa: 1, Gold, 2, T:DS oraz 4.

Moderator: Bruce

Ulubiona część

T1
24
30%
T2
22
28%
TDS
20
25%
T2X
2
3%
Gold
7
9%
Thievery
5
6%
 
Liczba głosów: 80

Awatar użytkownika
ShadowG
Paser
Posty: 214
Rejestracja: 16 kwietnia 2006, 21:13

Re: Wasza ogólna opinia

Post autor: ShadowG »

Marek pisze:a dlaczeg nie ma Icewind Dale1 i 2? ja tam grałem Garrettem i nawet mówił jak on :P

nikt nie lubi T1 :))
Ja właśnie zagłosowałem na T1 :-D :-D :-D
Avatar
Bełkotliwiec
Posty: 12
Rejestracja: 01 maja 2006, 12:39
Lokalizacja: St. Czarnowo

Re: Wasza ogólna opinia

Post autor: Avatar »

Ja glosuje na T1 za "Nawiedzana Katedre" i "Powrot do Nawiedzonej Katedry" :) Przy tych levelach najlepiej sie robilo w gacie :-D
Awatar użytkownika
Egzekutor
Ożywieniec
Posty: 83
Rejestracja: 28 marca 2006, 20:36
Lokalizacja: Piąty Lobbe po prawej
Kontakt:

Re: Wasza ogólna opinia

Post autor: Egzekutor »

Avatar pisze:Ja glosuje na T1 za "Nawiedzana Katedre" i "Powrot do Nawiedzonej Katedry" :) Przy tych levelach najlepiej sie robilo w gacie :-D
Masz rację. Bardzo dzięki temu i Lost City polubiłem T1.
To, że jesteś w moim podpisie [you], to nie znaczy, że jesteś lepszy.

Znajdź moje posty=naciśnij alt+F4
Awatar użytkownika
Vrael
Mechanista
Posty: 351
Rejestracja: 31 stycznia 2006, 15:05
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wasza ogólna opinia

Post autor: Vrael »

DZIęKi MNIE, EGZEKUTOR!!
- And...
- Remember to pickpocket the party guests?
Awatar użytkownika
Kruk
Skryba
Posty: 310
Rejestracja: 31 stycznia 2005, 19:25
Lokalizacja: Środek nieskończoności

Re: Wasza ogólna opinia

Post autor: Kruk »

T1 miało swój niezapomniany klimat:) ale pozostałe część też są dobre:) T3 ma parę dobrych zmian i niektóre misje no miodzia. z T2 przdewszystkim spacer po dachach:D:D
"Don't be afraid of the dark. Be afraid of what is hides"
Awatar użytkownika
Egzekutor
Ożywieniec
Posty: 83
Rejestracja: 28 marca 2006, 20:36
Lokalizacja: Piąty Lobbe po prawej
Kontakt:

Re: Wasza ogólna opinia

Post autor: Egzekutor »

Prosiaq pisze: Trochę raziły mnie te automaty, ale...
Jak dla mnie, trochę mi ich brakowało w TDS.
TSD jest głupi (jak dla mnie) przez tą grafikę. Skupiamy się na grafie, a nie na fabule itp.
To, że jesteś w moim podpisie [you], to nie znaczy, że jesteś lepszy.

Znajdź moje posty=naciśnij alt+F4
Awatar użytkownika
marek
Garrett
Posty: 4775
Rejestracja: 09 grudnia 2003, 08:52
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Wasza ogólna opinia

Post autor: marek »

jeszcze w dodatku nie ma w TDS pająków ;( a haunty są strasznie cienkie - można je zakłuć sztyletem :roll: pamiętacie jak ciężko bylo załatwić haunta w T1 i T2? wtedy to było wyzwanie, a teraz...... ogólnie wszyscy przeciwnicy są strasznie słabi - trfi się strażnika w łydkę a ten umiera od tego :roll:
ObrazekObrazek
"No one reads books these days"
Awatar użytkownika
Prosiaq
Mechanista
Posty: 385
Rejestracja: 25 lutego 2006, 02:29
Lokalizacja: Pionki

Re: Wasza ogólna opinia

Post autor: Prosiaq »

Nei... Dla mnie TDS jest częścią rewelacyjną. Na początku myślałem, że to tylko odgrzewany kotlecik będzie, ale zmieniłem zdanie, kiedy po razy piąty przeszedłem TDS. Wszystko jest w porządku! Ładna grafika baaaardzo umiliła mi życie (co nie zmienia faktu, że w T1 i T2 też się ładnie wyświetlało). Brak automatów jest gigantycznym plusem (niby steam fantasy, ale co za dużo to nie zdrowo - dlatego wolę ZERO machin). Fabuła trzyma poziom dużo wyższy niż w T2 - bo część druga była (mimo wszystko) skokiem na nasze złodziejskie sakiewki. Udało się zatrzymać TDS klimat jedynki.

Ale wszystko blednie przy części pierwszej.
War! Never been so much fun! Go to your brother! Kill`em with your gun!
Kliknij... Tak bardzo cię prosię...
Awatar użytkownika
Egzekutor
Ożywieniec
Posty: 83
Rejestracja: 28 marca 2006, 20:36
Lokalizacja: Piąty Lobbe po prawej
Kontakt:

Re: Wasza ogólna opinia

Post autor: Egzekutor »

Fajnie, fajnie. Ale bardzie mi się podobała perspettywa pierwszej osoby. Może to przez to, że śa wspomnienia tamtych części... A nie chciałem zmieniać na pierwszą w TDSie, bo grafika... Lepiej to tak wygląda.

[ Dodano: Sro 03 Maj, 2006 11:37 ]
Podobają mi się w TDS'ie te ruchy powalonych przeciwników. :twisted: :))
EXTRA mają te ruszki...
To, że jesteś w moim podpisie [you], to nie znaczy, że jesteś lepszy.

Znajdź moje posty=naciśnij alt+F4
Awatar użytkownika
marek
Garrett
Posty: 4775
Rejestracja: 09 grudnia 2003, 08:52
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Wasza ogólna opinia

Post autor: marek »

Prosiaq pisze:Brak automatów jest gigantycznym plusem
e tam plusem - machiny były klimatyczne
Prosiaq pisze:Fabuła trzyma poziom dużo wyższy niż w T2 - bo część druga była (mimo wszystko) skokiem na nasze złodziejskie sakiewki.
nie przesadzasz czasem? T2 mialo olbrzymie lokacje, które zapierały dech w piersiach - a fabuła o ile się czytało różne teksty po dordze też była świetna - i były misje do ghostowania, a nie to co w T3 - idąc z pakietem bomb można całą gre przejść :(
ObrazekObrazek
"No one reads books these days"
Awatar użytkownika
Jacek
Strażnik Glifów
Posty: 3200
Rejestracja: 28 sierpnia 2003, 23:05
Lokalizacja: Zwoleń

Re: Wasza ogólna opinia

Post autor: Jacek »

A mnie się nie podoba T3 właśnie ze względu na grafikę - zbyt monotonna.
Awatar użytkownika
Koko
Miastolud
Posty: 61
Rejestracja: 22 lipca 2005, 14:40

Re: Wasza ogólna opinia

Post autor: Koko »

A mi z kolei najbardziej się podoba TDS. Jednak ta część jest najlepsza (a grałem we wszystkie choć T2 jeszcze nie przeszedłem). Klimat jest świetny, grywalność też, brak machin nie przeszkadza i nic nie przebije tej wspaniałej grafiki TDS (tego super rozmazania gdy się szybko pokręci myszkom). A jak się zainstaluje textures-packi Johna P. to grafika polepsza się wielokrotnie :).
Predator here - the armored fist of CHAOS!!!
All weapons primed and ready for battle!
Their weapons are uneffective against Chaos armor!
We wil crush their skulls under our iron treads!
Awatar użytkownika
Prosiaq
Mechanista
Posty: 385
Rejestracja: 25 lutego 2006, 02:29
Lokalizacja: Pionki

Re: Wasza ogólna opinia

Post autor: Prosiaq »

Co do T2 - owszem, mamy tam klimatyczną fabułę. Dla mnie jednak ta fabuła była... Mało thiefowata? ;) Można tak to nazwać. Jedyną rzeczą, która NAPRAWDĘ mi się spodobała, było skakanie po dachach. Owszem, było tam kilka klimatycznych drobiazgów (jak choćby tekst Garreta, kiedy to znajduje piracki statek; pochowanie szeryfa Truarta na rodzinnym cmentarzu). Dla mnie było to za mało, by nazwać Thiefem.

TDS - nie wiem, jak można grać w trybie TPP. Dla mnie jest to zbrodnia ogromniasta. Spore ułatwienie (bo widzimy, jak np. ktoś zaatakuje nas z tyłu; albo możemy pobawić się widokiem i stać za rogiem - ale widzimy wszystko). W części pierwszej i drugiej tego nie było i jakoś się żyło ;) . Co do grafiki - grafika jest po prostu piękna. Owszem, monotonia jest, ale... Monotonne widoki spotykałem w części pierwszej i drugiej. Poza tym - mam wieeelki sentyment do grafy TDSa. Jak przyjechałem do brata i zainstalowałem sobie Thiefa, to już mnie odegnać nie mogli od monitora. Grafika - full detale. Cienie - full detale (dużo lepsze niż te z DooMa3; tak mi się wydaje). Wszystko na full, spora rozdzielczość i heja! Wakacje zleciały.

Cóż, takie jest moje zdanie:
Thief 1 - najlepsza część.
Thief 2 - danie dobre, ale już odgrzewane.
Thief 3 - powiew świeżości w zatęchłych sakiewkach naszych ;)
War! Never been so much fun! Go to your brother! Kill`em with your gun!
Kliknij... Tak bardzo cię prosię...
Awatar użytkownika
Jacek
Strażnik Glifów
Posty: 3200
Rejestracja: 28 sierpnia 2003, 23:05
Lokalizacja: Zwoleń

Re: Wasza ogólna opinia

Post autor: Jacek »

Koko pisze:Klimat jest świetny, grywalność też
Klimat może i jest ale jeśli przez grywalność rozumiemy chęć zagrania ponowanie to dla mnie grywalność = 1/10.
Awatar użytkownika
Prosiaq
Mechanista
Posty: 385
Rejestracja: 25 lutego 2006, 02:29
Lokalizacja: Pionki

Re: Wasza ogólna opinia

Post autor: Prosiaq »

Przesadzasz Jacku... Ja w TDSa grałem w sumie pięć raza - za każdym razem coraz lepiej wyglądał Thiefek. Thiefa no. 2 przeszedłem 2 razy. Część pierwszą? Bodaj siedem...

O gustach się nie dyskutuje, psia mać! ;)
War! Never been so much fun! Go to your brother! Kill`em with your gun!
Kliknij... Tak bardzo cię prosię...
Awatar użytkownika
Jacek
Strażnik Glifów
Posty: 3200
Rejestracja: 28 sierpnia 2003, 23:05
Lokalizacja: Zwoleń

Re: Wasza ogólna opinia

Post autor: Jacek »

Wyrażam tylko swoje zdanie.
Dużo też zależy od kolejności w jakiej się grało - zawsze póżniejsze gry mają trudniejsze zadanie, tym bardziej jak gra się w starą po nowej, to tłumaczy zachwyty trzecią częścią. Ja grałem po kolei i T2 w niczym nie ustąpił jak dla mnie T1;p w TDS grałem już bez szczególnego entuzjazmu, nie wiem, może w międzyczasie grałem w zbyt wiele dobrych fanmisji i T3 był dla mnie jak bułka z masłem...
Co do wyglądu - lubię klimaty kolorowe (też mogą być mroczne) i różnorodne a nie takie gdzie jedna misja nie różni się od drugiej.
Awatar użytkownika
Prosiaq
Mechanista
Posty: 385
Rejestracja: 25 lutego 2006, 02:29
Lokalizacja: Pionki

Re: Wasza ogólna opinia

Post autor: Prosiaq »

Ja też grałem we wszystkie części po koleju - T2 nie był tym, co sobie wyobrażałem po outrze jedynki. Wyobrażałem sobie to samo - tylko więcej. Tymczasem dostałem za DUŻO nowości. Jak to się mówi? Lepsze jest wrogiem dobrego... No i Thief2 zepsuł mi trochę całą serię. TDS był taki, jaki powinien być T2.

To tylko moja opinia ;)
War! Never been so much fun! Go to your brother! Kill`em with your gun!
Kliknij... Tak bardzo cię prosię...
Avatar
Bełkotliwiec
Posty: 12
Rejestracja: 01 maja 2006, 12:39
Lokalizacja: St. Czarnowo

Re: Wasza ogólna opinia

Post autor: Avatar »

Ja rowniez gralem we wszystkie czesci po kolei... I przesadzacie troche mowiac ze T2 jest odgrzewany.

Przeciez tez ma swoje smaczki jak chocby misja "life of the party".
Wedlug mnie to jedna z lepszych misji w calej trojce... Fajna tez byla misja w dokach... (a tak poza tym wie ktos jak otworzyc sejf w jednym z pokoi?? Taki duzy do ktorego zaden wytrych nie pasuje?? W dokach... )
Awatar użytkownika
Bandit
Strażnik Glifów
Posty: 4357
Rejestracja: 08 października 2002, 18:23
Lokalizacja: Szczytno

Re: Wasza ogólna opinia

Post autor: Bandit »

IMO T2 jest lepszy dla graczy często grających w FM, bo daje im poczucie wielkości i nieśmiertelności gry. Poza tym jest sporo, FM które są lepsze od oryginalnych misji i to też musi mieć na to wpływ no i do T2 jest ich najwięcej a jeśli ktoś patrzy na gry pod tym kątem to rzeczywiście wychodzi na to, że T3 jest cienki, bo nie pozwala budować misji z elementami, które miały wpływ na grywalność misji i FM z T2.

Ja powiem tak - każda gra wnosi coś nowego i jest niepowtarzalna a wszystkie razem tworzą spójną całość, więc jeśli ktoś spytałby się, w która część warto zagrać to odpowiedziałbym, że we wszystkie po kolei, bo tylko takie podejście może zapewnić maksimum przyjemności z grania.

Być może przez to, że było trzeba długo czekać na T3 spora część fanów liczyła na to, że gra będzie najlepszą z części, lecz trzeba pamiętać też o tym, że nie była tworzona tylko dla nich, ale także dla tych, którzy z Thiefem wcześniej się nie zetknęli. Dlatego gra jest prostsza, bo niby to trzecia część, ale nosi w sobie elementy pierwszej np. misja treningowa, której nie było przed rozpoczęciem w T2. Po prostu czas zrobił swoje...
:chase: :shoot: :guard:
Awatar użytkownika
marek
Garrett
Posty: 4775
Rejestracja: 09 grudnia 2003, 08:52
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Wasza ogólna opinia

Post autor: marek »

Prosiaq pisze:Tymczasem dostałem za DUŻO nowości.
no masz ci los - a w TDS dodano rękawiczki, zmieniono działanie flashy, dodano TPP, zabrano rope arrow, zamieniono miecz(którym można było parować - przecinicy też to robili) na sztylet, dodano body-awareness, zabrano plywalną wodę,dodano bardzo łatwe questy dla młotów i pogan (mogli jeszcze dodać coś dla straży tak aby był komplet :roll: ).... same wady :( ma również zalety, ale jest ich mało (np zwiedzanie miasta, "Kołyska", lepsza grafa z ekstra grą świateł)
w TDS wszystko jest szaro-bure (dlaczego nawet w posiadłościach jest tak ponuro? jak ci ludzie tam mieszkają?) a lokacje są małe.... a w takim T2 lokacje sa olbrzymie, część z nich jest kolorowa (występuję różne barwy, a nie tylko odcienie szarości i niebieskiego), a w niektórych miejscach są olbrzymie pomieszczenia i przestrzenie (kto grał w misje w dokach, albo w Life of Party, wie o co chodzi)
ObrazekObrazek
"No one reads books these days"
Awatar użytkownika
Dziarsky
Garrett
Posty: 4861
Rejestracja: 02 listopada 2003, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Wasza ogólna opinia

Post autor: Dziarsky »

Te ciągłe wypowiedzi "TDS trzyma klimat jedynki" już mnie męczą.
Nie da się ukryć, że ci, którzy uwielbiają TDP bardzo nie lubią TMA i TDS im pasuje w większości dlatego, że nie jest rozwinieciem TMA właśnie (i kłucił bym się też z tym podobieństwem względem TDP).
Szkoda bo TMA ciechuje o wiele wyższy poziom gry. W TDP wszystko jest jasne i mapy sa łatwe do zapamiętania. W TMA podchodząc do takich misji jak Bank czy Party ciągle się gubię i odkrywam teren na nowo.
TDP to wyzwanie emocjonalne skupione na fabule. TMA to wyzwanie bardziej umiejętnościowe z ukłonem w stronę eksploracji. W TMA czuję się naprawdę złodziejem dlatego tę cześć czasem lubię bardziej.
TDS kłania się w stronę TDP zapewne z tego powodu, że gra jest raczej fabularna niż zręcznościowa. Twórcom łatwiej w ten sposób było zrobić coś osobnego, oryginalnego co pozwoli więcej zarobić. Kontynuacja zmusiła by do osobistego podejścia do tej gry.

Każda część Thiefa ma swoje wady i zalety. Jeśli miałbym szczerze określić swoje stanowisko to zaproponowałbym podział: T1i2 vs TDS.
Obrazek
Awatar użytkownika
Egzekutor
Ożywieniec
Posty: 83
Rejestracja: 28 marca 2006, 20:36
Lokalizacja: Piąty Lobbe po prawej
Kontakt:

Re: Wasza ogólna opinia

Post autor: Egzekutor »

Marek pisze:
Prosiaq pisze:Tymczasem dostałem za DUŻO nowości.
no masz ci los - a w TDS dodano rękawiczki, zmieniono działanie flashy, dodano TPP, zabrano rope arrow, zamieniono miecz(którym można było parować - przecinicy też to robili) na sztylet, dodano body-awareness, zabrano plywalną wodę,dodano bardzo łatwe questy dla młotów i pogan (mogli jeszcze dodać coś dla straży tak aby był komplet :roll: ).... same wady
Jak dla mjie to rope arrow, to było też srce gry (po małej części). I ten sztylet..... Miecz lepszy. Może to zaźgiwanie jest fajne.
To, że jesteś w moim podpisie [you], to nie znaczy, że jesteś lepszy.

Znajdź moje posty=naciśnij alt+F4
Awatar użytkownika
Bukary
Homo Rhetoricus
Posty: 5569
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 18:15
Lokalizacja: Gildia Topielników (przy tawernie Pod Rozszalałym Wichrem)

Re: Wasza ogólna opinia

Post autor: Bukary »

A moja kolejność wygląda następująco:

FABUŁA:
1. TDS
2. TDP/TG
3. TMA

PROJEKTY POZIOMÓW:
1. TMA
2. TDP/TG
3. TDS

GRAFIKA/CIENIE:
1. TDS
2. TMA
3. TDP/TG

DŹWIĘK:
1. TDS
2. TDP/TG/TMA

STEROWANIE:
1. TDP/TG/TMA
2. TDS

NASTRÓJ:
1. TDP/TG
2. TDS
3. TMA

GRYWALNOŚĆ:
1. TDP/TG
2. TDS/TMA
Thief Antologia PL: od 20 X 2006 w sklepach!
Zagraj w FM Old Comrades, Old Debts i zobacz moje zrzuty.
Awatar użytkownika
Prosiaq
Mechanista
Posty: 385
Rejestracja: 25 lutego 2006, 02:29
Lokalizacja: Pionki

Re: Wasza ogólna opinia

Post autor: Prosiaq »

Cóż... W sumie Bukary się z tobą zgadzam - może nie każdy punkt/kolejność, ale... Masz rację - każdą część powinno oceniać się wybiórczo (czyli grafika, fabuła, klimat, itp.).
War! Never been so much fun! Go to your brother! Kill`em with your gun!
Kliknij... Tak bardzo cię prosię...
Awatar użytkownika
Orka
Paser
Posty: 198
Rejestracja: 23 stycznia 2006, 21:46
Lokalizacja: Władysławów

Re: Wasza ogólna opinia

Post autor: Orka »

Do porozumienia tu raczej nie dojdziemy :-D
Bukary - z twoją klasyfikacją to bym się trochę kłócił, ale po co? :-D
Kwestia gustu i tyle. Ciężko jednoznacznie stwierdzić, która część jest najlepsza, ale to tylko dobrze świadczy o serii, wszystkie części trzymają poziom.
ODPOWIEDZ