T1 i TG- różnice; sekretna misja

Wstąp tutaj, jeśli utknąłeś w którejś misji, potrzebujesz pomocy, chcesz wyrazić swoją opinię i podzielić się przemyśleniami na temat OMs z poszczególnych części Thiefa: 1, Gold, 2, T:DS oraz 4.

Moderator: Bruce

Awatar użytkownika
_OskaR
Poganin
Posty: 736
Rejestracja: 26 stycznia 2005, 16:07

T1 i TG- różnice; sekretna misja

Post autor: _OskaR »

1. Jakie są różnice między T1, a TG? Przeszedłem "dodatkowe" 4 misje, ale jestem ciekaw, czy warto od nowa przechodzić TG po to, aby zobaczyć np. "inne" Lost City (tj. w wersji tylko z 1 artefaktem; czy jest tam jakaś ciekawa zmiana, czy np. w miejscu, gdzie w T1 jest talizman wody, w TG jest puste miejsce) itp.
2. W szukajce nie było, to piszę- w TG jest ukryta misja- Bloopers; kto nie wiedział, niech zobaczy (w user.cfg dajemy "starting_mission 16") i gramy- super mapka :-D
Awatar użytkownika
Bruce
Strażnik Glifów
Posty: 3835
Rejestracja: 06 maja 2003, 17:58
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Re: T1 i TG- różnice; sekretna misja

Post autor: Bruce »

Tych róznic jest trochę sporo. Niestety w większości niewiele zmieniające. Ale do rzeczy:
4 nowe misje. 3 dodane do fabuły i jedna ukryta. Aby zagrać w misję "Blooper Reel" należy otworzyć plik user.cfg (za pomocą notatnika) znajdujący się w głównym folderze gry i dodać linie:
"play
starting_mission 16" (bez cudzysłowów)
Potem wystarczy wybrać "Nowa gra", a następnie "wybieramy "Pomiń trenng: i załaduje się ukryta misja. No i teraz różnice:
Misja "Break From Cragscleft Prison" - w TDP jak się dochodzi do więzienia, to pomiędzy levelami 1 i 2 oraz 3 i 4 są strażnicy którzy stoją w miejscu. W TG patrolują okolicę.
Misja "Down In The Bonehoard" - w TG niektórych miejscach jest bardziej kolorowa, krypta Harada jest zrobiona z drewna oraz dodano nowego przeciwnika w postaci ognistego ducha, którego nie da się zabić, tylko przepędzić który po chwili wraca. Za każde jego przegonienie dostaje się ognistą strzałę. Znajduję się on w pomieszczeniu z zombiakami za zamkniętymi drzwiami idąc po Duszę Mistyka.
Misja "The Sword" - jeden strażnik patroluje okolicę oraz słynna kraina liliputów i olbrzymów. Ponadto klucz do pokoju w którym znajdują się informacje dotyczące Konstantyna został umieszczony w bardziej widocznym miejscu.
Misja "The Haunted Cathedral" - dodano ognistego ducha oraz informacje dotyczące talizmanów są inne.
Misja "The Lost City" - Nie ma Talizmana Wody i zamiast szczypawek są magowie. No i trochę tekstów jest innych jak i film wprowadzający. Dodane są strzały gazowe, kilka ognistych i wodnych. Ponadto, żeby dostać się do pomieszczenia z dźwignią do mostu należy użyć 3 strzał linowych, a nie jak to miało miejsce w TDP tylko jednej.
Misja "Undercover" - jest tylko jeden talizman i też został zmieniony film.
Misja "Return to The Cathedral" - trik z zablokowaniem drzwi wejściowych nie działa.
Misja "Strange Bedfellows" - podobno jest coś z tratwą. Niestety tego nie udało mi się sprawdzić, bo na expercie nie ma tej tratwy.
Misja "The Maw of Chaos" - zaraz za mostem z energii jest korytarz gdzie po bokach umieszczone są kryształy które strzelają pociskami. W TDP na końcu tego korytarza stoi Ratman. W TG go nie ma.
Ponadto duchy wydają bardziej przeraźliwe odgłosy jak się w nie uderza mieczem.
To wszystko co udało mi się znaleźć. Jeśli coś pominąłem (w co wątpię) to niech napisze :P
Ostatnio zmieniony 19 października 2007, 13:59 przez Bruce, łącznie zmieniany 5 razy.
Tomorrow comes tomorrow goes
But the cloud remains the same
Wonder why he’s feeling down
Tears of a clown
Obrazek
Awatar użytkownika
Kerte
Paser
Posty: 193
Rejestracja: 15 maja 2006, 23:16

Re: T1 i TG- różnice; sekretna misja

Post autor: Kerte »

Ciekawi mnie ta ukryta misja w TG, jak ją można uruchomić?
"Omnis Homo Mendax"
Henry
Arcykapłan
Posty: 1420
Rejestracja: 10 października 2003, 22:15
Lokalizacja: Piła

Re: T1 i TG- różnice; sekretna misja

Post autor: Henry »

Awatar użytkownika
nottis
Skryba
Posty: 263
Rejestracja: 28 grudnia 2005, 17:58
Lokalizacja: zewsząd

Re: T1 i TG- różnice; sekretna misja

Post autor: nottis »

Wprowadzono chyba jeszcze nowe misje, o ile pamietam, to dwie- w jednej z nich zdobywasz wlasnie talizman wody... Ta zmiana przypadla mi do gustu, gdyz 'The Lost City' jest IMO strasznie nuzacym poziomem...
Monsieur
Mechanista
Posty: 351
Rejestracja: 05 stycznia 2006, 18:57

Re: T1 i TG- różnice; sekretna misja

Post autor: Monsieur »

Someone pisze:The Lost City' jest IMO strasznie nuzacym poziomem...
Według mnie też . Przejście tej misji zawsze traktowałem jako "wymuszoną" konieczność . Podobnie nie lubię Lost City w T2 i tej misji gdzie idziemy po śladach krwi za Poganinem (Trial of blood) . Jakoś nie podchodzą mi misje w terenie , czyli poza miastem , za to uwielbiam szwędać się po gmachach i innych willach .
W TG jeszcze nie miałem przyjemności grać , nie mogę sie doczekać przesyłki która przyjdzie pewnie w przyszłym tygodniu 8-)
Awatar użytkownika
Matio.K
Ożywieniec
Posty: 106
Rejestracja: 07 stycznia 2007, 10:09
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Re: T1 i TG- różnice; sekretna misja

Post autor: Matio.K »

_OskaR pisze:2. W szukajce nie było, to piszę- w TG jest ukryta misja- Bloopers; kto nie wiedział, niech zobaczy (w user.cfg dajemy "starting_mission 16") i gramy- super mapka :-D
Jak zmienić dane w tym pliku ? Bo kiedy na niego klikam, pyta jakim programem go otworzyć ...
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3879
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: T1 i TG- różnice; sekretna misja

Post autor: eLPeeS »

Matio.K pisze:Bo kiedy na niego klikam, pyta jakim programem go otworzyć ...
Windowsowym Notatnikiem.
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
waldeq
Kurszok
Posty: 517
Rejestracja: 03 grudnia 2006, 22:12
Lokalizacja: Południowa Dzielnica

Re: T1 i TG- różnice; sekretna misja

Post autor: waldeq »

Po prostu cudowna tam mapka.Stworzona chyba tylko specjalnie do testów aczkolwiek bardzo śmieszna.Moją szczególoną uwage zwrócił łucznik strzelający jabłkiem i tańczące zombi.Jednak o tam robi to boisko do kosza?
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3879
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: T1 i TG- różnice; sekretna misja

Post autor: eLPeeS »

waldeq pisze:Jednak o tam robi to boisko do kosza?
Boiska do kosza to stały element w grach w których łapy maczał Warren Spector. Jest w podstawowym T1, Deus Exie 1 i 2 oraz pewnie w innych tytułach ;)
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
Marzec
Arcykapłan
Posty: 1494
Rejestracja: 22 listopada 2006, 11:13
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: T1 i TG- różnice; sekretna misja

Post autor: Marzec »

Może ktoś wrzucic plik z tą misyją?
Na thiefie 1 nie pójdą wszystkie textury, aczkolwiek pragnąłbym zagiernąć misyję :)
www.thiefguild.com - Gildia Złodzieja
Łucznik
Arcykapłan
Posty: 1305
Rejestracja: 21 października 2006, 19:15

Re: T1 i TG- różnice; sekretna misja

Post autor: Łucznik »

Tritus Debris pisze:pragnąłbym zagiernąć misyję
ja również i przyłanczam się do prośby
Bogdantes
Skryba
Posty: 275
Rejestracja: 26 listopada 2003, 14:59
Lokalizacja: Leżajsk

Re: T1 i TG- różnice; sekretna misja

Post autor: Bogdantes »

a ja mam prośbę o podpowiedzenie mi jak wejsć do krainy olbrzymów i liliputów, bo właśnie zaopatzryłem się w antologię i przechodzę od nowa całego Thiefa. Z góry dziękuję.
Awatar użytkownika
Bruce
Strażnik Glifów
Posty: 3835
Rejestracja: 06 maja 2003, 17:58
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Re: T1 i TG- różnice; sekretna misja

Post autor: Bruce »

Tutaj masz odpowiedź. Co prawda po angielsku, ale jest pokazany screen. tak więc nie powinno być problemów.
Tomorrow comes tomorrow goes
But the cloud remains the same
Wonder why he’s feeling down
Tears of a clown
Obrazek
Awatar użytkownika
Marzec
Arcykapłan
Posty: 1494
Rejestracja: 22 listopada 2006, 11:13
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: T1 i TG- różnice; sekretna misja

Post autor: Marzec »

To w misji "The Sword" jest kraina liliputów? :o
[edit]
AAaaaj... gold version only :cry:
www.thiefguild.com - Gildia Złodzieja
Bogdantes
Skryba
Posty: 275
Rejestracja: 26 listopada 2003, 14:59
Lokalizacja: Leżajsk

Re: T1 i TG- różnice; sekretna misja

Post autor: Bogdantes »

Dzięki. Ale kurde jakie tam bajeczne kolory! U mnie takich nie ma, dałoby się tak podkręcić kolory u mnie?
Awatar użytkownika
Marzec
Arcykapłan
Posty: 1494
Rejestracja: 22 listopada 2006, 11:13
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: T1 i TG- różnice; sekretna misja

Post autor: Marzec »

Weno ktoś wrzuci w końcu tę dodatkową misję :)
Łucznik pisze:
Tritus Debris pisze:pragnąłbym zagiernąć misyję
ja również i przyłanczam się do prośby
EDIT. Technicznie jest to niemożliwe. Poza tym, 25 zł. to nie majątek. I pisz poprawnie bez żadnych błędów.
@Bruce
www.thiefguild.com - Gildia Złodzieja
maeglin
Strażnik Glifów
Posty: 743
Rejestracja: 22 stycznia 2006, 15:13

Re: T1 i TG- różnice; sekretna misja

Post autor: maeglin »

eLPeeS pisze: Boiska do kosza to stały element w grach w których łapy maczał Warren Spector. Jest w podstawowym T1, Deus Exie 1 i 2 oraz pewnie w innych tytułach ;)
Również w System Shocku 2 8-)

Jeżeli idzie o krainę liliputów i olbrzymów, to nie będę się rozpisywał. To jest po prostu cud, miód i orzeszki :)
Awatar użytkownika
Bruce
Strażnik Glifów
Posty: 3835
Rejestracja: 06 maja 2003, 17:58
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Re: T1 i TG- różnice; sekretna misja

Post autor: Bruce »

maeglin pisze:Jeżeli idzie o krainę liliputów i olbrzymów, to nie będę się rozpisywał. To jest po prostu cud, miód i orzeszki
Szczególnie, że w krainie olbrzymów to prawie z każdej wysokości da się zabić. Ale za to jest dużo ekwipunku do zebrania :-D
Tomorrow comes tomorrow goes
But the cloud remains the same
Wonder why he’s feeling down
Tears of a clown
Obrazek
maeglin
Strażnik Glifów
Posty: 743
Rejestracja: 22 stycznia 2006, 15:13

Re: T1 i TG- różnice; sekretna misja

Post autor: maeglin »

Bruce pisze:Szczególnie, że w krainie olbrzymów to prawie z każdej wysokości da się zabić. Ale za to jest dużo ekwipunku do zebrania :-D
Zastanawia mnie jedna rzecz - jeśli Garrett w krainie liliputów jest olbrzymem a w krainie olbrzymów - liliputem, to kim byłby prawdziwy liliput w krainie olbrzymów? :-D Kraina olbrzymów była dla mnie prawdziwym polem przetrwania, strzały linowe były skarbem nieocenionym :)
Awatar użytkownika
Silvan
Akolita
Posty: 177
Rejestracja: 29 stycznia 2007, 22:27
Lokalizacja: Otwock k/ Wawy
Kontakt:

Re: T1 i TG- różnice; sekretna misja

Post autor: Silvan »

To jest świetne miejsce, żeby nauczyć się Thiefowej fizyki. Zwłaszcza spadku swobodnego. A strzały linowe miałem na ukończeniu i mogę z dumą powiedzieć, że tylko jedną zostawiłem.
Don't be afraid of darkness. Be afraid of what it hides...
Bogdantes
Skryba
Posty: 275
Rejestracja: 26 listopada 2003, 14:59
Lokalizacja: Leżajsk

Re: T1 i TG- różnice; sekretna misja

Post autor: Bogdantes »

albo jestem malkontentem, albo coś przeoczyłem, ale w krainie liliputów nie widziałem nic zachwycajacego. Kraina olbrzymów może trochę lepsza, ale też bez żadnych cudów
Awatar użytkownika
Silvan
Akolita
Posty: 177
Rejestracja: 29 stycznia 2007, 22:27
Lokalizacja: Otwock k/ Wawy
Kontakt:

Re: T1 i TG- różnice; sekretna misja

Post autor: Silvan »

Kraina liliputów fakt - można się pośmiać i nic więcej. Za to kraina olbrzymów to ostra zmiana sposobu patrzenia, zaskakuje, no i jest wyzwaniem - nie tak łatwo wejść tam na stół.
Don't be afraid of darkness. Be afraid of what it hides...
Awatar użytkownika
marek
Garrett
Posty: 4775
Rejestracja: 09 grudnia 2003, 08:52
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: T1 i TG- różnice; sekretna misja

Post autor: marek »

stół to pół biedy (genialny jest motyw z moss arrow na serze oraz zawartością szczeliny w kanapie :D ), ale jazdę miałem zaraz na początku jak się wynurzałem - dopiero za 3im razem nie spadłem od raz i sie nie zabiłem :D
ObrazekObrazek
"No one reads books these days"
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3879
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: T1 i TG- różnice; sekretna misja

Post autor: eLPeeS »

Mnie rozwaliły fire arrows jako łebki od zapałek, pułapka na myszy no i strażnicy kręcący się koło kanapy ;)
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
ODPOWIEDZ