Najlepsza misja w T:DS według was?

Wstąp tutaj, jeśli utknąłeś w którejś misji, potrzebujesz pomocy, chcesz wyrazić swoją opinię i podzielić się przemyśleniami na temat OMs z poszczególnych części Thiefa: 1, Gold, 2, T:DS oraz 4.

Moderator: Bruce

Najlepsza misja w T:DS według was?

End of the Bloodline
0
Brak głosów
St. Edgar's Eve
2
2%
Into the Pagan Sanctuary
3
3%
House of the Widow Moira
22
25%
The Sunken Citadel
1
1%
Killing Time
4
5%
Of Brethren... And Betrayers
2
2%
Robbing the Cradle
51
59%
Still Life with Blackjack
2
2%
 
Liczba głosów: 87

Awatar użytkownika
Dominik
Paser
Posty: 243
Rejestracja: 18 maja 2009, 17:41
Lokalizacja: Przytulisko Przedmościa, cela nr. 103 (Bytom)

Re: Najlepsza misja w T:DS według was?

Post autor: Dominik »

Popieram Spidey'ego, tak samo z ,,Bezdennym Sztormem" niema poziomu trudności i wyjątkowych przedmiotów, dodam jeszcze że w każdej chwili można wyjść no poza tą kratą u Gamall. :-D
Pozdro Dla Wszystkich I Całej Reszty

http://miasteczka.tk/918/dominiz
Awatar użytkownika
dario
Arcykapłan
Posty: 1412
Rejestracja: 08 lutego 2007, 09:15
Lokalizacja: Tychy

Re: Najlepsza misja w T:DS według was?

Post autor: dario »

Tak samo jest z mieszkankiem Garretta i siedzibą Strażników. A no i jeszcze Warownia Żelazodzewa do tego dochodzi ;)
Alla Juventus vincere non è importante. E’ l’unica cosa che conta
Awatar użytkownika
marek
Garrett
Posty: 4775
Rejestracja: 09 grudnia 2003, 08:52
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Najlepsza misja w T:DS według was?

Post autor: marek »

Innymi słowy nie dość, że w TDS misje sa o wiele łatwiejsze, o wiele mniejsze, to jeszcze jest ich o wiele mniej niż w kazdej z poprzednich części? Lipa, lipa.
ObrazekObrazek
"No one reads books these days"
Awatar użytkownika
Zaratul
Młotodzierżca
Posty: 892
Rejestracja: 13 stycznia 2008, 21:42
Lokalizacja: Poznań

Re: Najlepsza misja w T:DS według was?

Post autor: Zaratul »

marek pisze:Innymi słowy nie dość, że w TDS misje sa o wiele łatwiejsze, o wiele mniejsze, to jeszcze jest ich o wiele mniej niż w kazdej z poprzednich części? Lipa, lipa.
I słabsze zapomniałeś dodać. :)
Look at you, hacker. A pathetic creature of meat and bone, panting and sweating as you run through my corridors. How can you challenge a perfect, immortal machine?
Awatar użytkownika
dario
Arcykapłan
Posty: 1412
Rejestracja: 08 lutego 2007, 09:15
Lokalizacja: Tychy

Re: Najlepsza misja w T:DS według was?

Post autor: dario »

marek pisze:Innymi słowy nie dość, że w TDS misje sa o wiele łatwiejsze, o wiele mniejsze, to jeszcze jest ich o wiele mniej niż w kazdej z poprzednich części? Lipa, lipa.
Zaratul pisze:I słabsze zapomniałeś dodać.
... :roll: ...zagrajcie sobie w Tetris :ok
Alla Juventus vincere non è importante. E’ l’unica cosa che conta
Awatar użytkownika
Zaratul
Młotodzierżca
Posty: 892
Rejestracja: 13 stycznia 2008, 21:42
Lokalizacja: Poznań

Re: Najlepsza misja w T:DS według was?

Post autor: Zaratul »

darioSS pisze:... :roll: ...zagrajcie sobie w Tetris :ok
Tetris>TDS haha! :-D
Look at you, hacker. A pathetic creature of meat and bone, panting and sweating as you run through my corridors. How can you challenge a perfect, immortal machine?
Awatar użytkownika
Daweon
Arcykapłan
Posty: 1344
Rejestracja: 06 lipca 2009, 19:15
Lokalizacja: Tarnów

Re: Najlepsza misja w T:DS według was?

Post autor: Daweon »

Rubbing the cradle bez wątpienia jest najsłynniejszą misją Thiefa (wielu ludzi grający w gry w których chodzi o straszenie i tak sądzą, że Cradle pobija wszystkie inne levele jeśli chodzi o strach), jednakże nie dostarcza mi takiej przyjemności jak inne misje. Nie lubię tam przebywać, trochę się przyzwyczaiłem do tamtego klimatu (więc nie mam się czego bać), więc wszystko jest tak smętne i ponure, że trochę mi się odniechciewa grać.

Najlepszą misją wg mnie jest Killing Time. Zaczynasz na szczycie i patrzysz na cały mechanizm schodząc na dół, przy okazji patrząc na młotodzierżców i ich codzienne życie. Czujesz, że wieża jest dla nich jedynym światem. Przy okazji młotowy klimat i muzyka z klekotem zegara w tle.
Ostatnio zmieniony 26 czerwca 2013, 21:45 przez Daweon, łącznie zmieniany 2 razy.
Człowiek żyje by być szczęśliwy
Szczęście zaś to tylko chęć życia
Jesteśmy więc po to by chcieć tu być
Bo oprócz trwania nie mamy nic innego
Awatar użytkownika
garret
Bełkotliwiec
Posty: 36
Rejestracja: 24 października 2009, 14:17

Re: Najlepsza misja w T:DS według was?

Post autor: garret »

Ja jak oglądnołem filmik na youtobe w misji w sierocińcu to sobie myśle a przejde raz dwa a tu jak zaczołem gre... niesmowity klimat szczególnie ten duch na strychu hehe super misja. :wes :rad
Awatar użytkownika
waldeq
Kurszok
Posty: 517
Rejestracja: 03 grudnia 2006, 22:12
Lokalizacja: Południowa Dzielnica

Re: Najlepsza misja w T:DS według was?

Post autor: waldeq »

garret pisze:oglądnołem
myśle
przejde
zaczołem gre
Człowieku, zlituj się. :pom
Awatar użytkownika
Daweon
Arcykapłan
Posty: 1344
Rejestracja: 06 lipca 2009, 19:15
Lokalizacja: Tarnów

Re: Najlepsza misja w T:DS według was?

Post autor: Daweon »

garret pisze:Ja jak oglądnołem filmik na youtobe w misji w sierocińcu to sobie myśle a przejde raz dwa a tu jak zaczołem gre... niesmowity klimat szczególnie ten duch na strychu hehe super misja. :wes :rad
Niestety trochę na tym straciłeś. Wiesz jak fajnie jest gdy wchodzisz do sierocińca i nawet nie wiesz co tam jest. Ja ponieważ na początku grałem bez polskich napisów (nie wiedziałem, że coś takiego jest), a moje umiejętności rozumienia języka angielskiego były za małe aby się z samych słów domyślić o co chodzi, nie miałem pojęcia co to za budynek. Gdy Garrett opisywał miejsce czułem, że coś się święci i zacząłem grać. Wchodzę, otwieram klapę. Na klęczkach wszystko zwiedzam, z lootu tylko dwa świeczniki znalazłem. Ponieważ była noc to już musiałem kończyć, ale uwierzcie po tych 15 minutach zwiedzania trzy dni nie ruszałem Thiefa (a byłem wtedy naprawdę napalony, żeby go skończyć). Tak to jest, w Thiefie Cradle to jeden z najpopularniejszych tematów, a najlepiej gdy się o tym nic nie czyta.
Człowiek żyje by być szczęśliwy
Szczęście zaś to tylko chęć życia
Jesteśmy więc po to by chcieć tu być
Bo oprócz trwania nie mamy nic innego
Awatar użytkownika
Colin
Skryba
Posty: 268
Rejestracja: 28 stycznia 2009, 16:47
Lokalizacja: Lubin

Re: Najlepsza misja w T:DS według was?

Post autor: Colin »

Daweon pisze:
garret pisze:Ja jak oglądnołem filmik na youtobe w misji w sierocińcu to sobie myśle a przejde raz dwa a tu jak zaczołem gre... niesmowity klimat szczególnie ten duch na strychu hehe super misja. :wes :rad
Niestety trochę na tym straciłeś. Wiesz jak fajnie jest gdy wchodzisz do sierocińca i nawet nie wiesz co tam jest. Ja ponieważ na początku grałem bez polskich napisów (nie wiedziałem, że coś takiego jest), a moje umiejętności rozumienia języka angielskiego były za małe aby się z samych słów domyślić o co chodzi, nie miałem pojęcia co to za budynek. Gdy Garrett opisywał miejsce czułem, że coś się święci i zacząłem grać. Wchodzę, otwieram klapę. Na klęczkach wszystko zwiedzam, z lootu tylko dwa świeczniki znalazłem. Ponieważ była noc to już musiałem kończyć, ale uwierzcie po tych 15 minutach zwiedzania trzy dni nie ruszałem Thiefa (a byłem wtedy naprawdę napalony, żeby go skończyć). Tak to jest, w Thiefie Cradle to jeden z najpopularniejszych tematów, a najlepiej gdy się o tym nic nie czyta.
Miałem tak samo jak Ty, o napisach też nie wiedziałem, więc zacząłem grać jak w każdą normalną misje, a jak doszedłem na strych... Ba, na strych się bałem wejść bo te dziwne odgłosy, w końcu się przemogłem wszedłem przygotowany na walkę, a tam pusto. Podszedłem od razu do szafki, wziąłem tą baterie czy coś, już miałem wychodzić gdy nagle mój cień zaczął się wydłużać, usłyszałem też jakieś odgłosy, jak się odwróciłem, zobaczyłem tego "ducha" bo w końcu to była tylko niebieska plama... Thiefa nie ruszyłem przez 2-3 tygodnie, tak się bałem. :wst A kolega miał za mnie ubaw jak się mu powiedziałem, że się takiej plamy przestraszyłem, a jaki ja miałem ubaw jak jego minę zobaczyłem wtedy gdy on wszedł na strych.
Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. ~ Mark Twain
Awatar użytkownika
Keeper in Training
Arcykapłan
Posty: 1409
Rejestracja: 01 października 2009, 15:01
Lokalizacja: Miasto, Południowa Dzielnica (przy fontannie)
Kontakt:

Re: Najlepsza misja w T:DS według was?

Post autor: Keeper in Training »

Powtarzam się: Przytulisko jest najbardziej charyzmatyczną misją, a chodzenie po Mieście i swoboda eksploracji swoją drogą świetna. Mnie Przytulisko się podobało, motyw Lauryl - bomba, ale nie było problemu "syndromu nocy duchów" - pewnie dlatego, że sny zajmuje mi Ktoś inny :zaw ... No, ale to ułatwia oglądanie filmów - wreszcie wyobraźnia nie płata mi figli, he, he :-D .
"(...) Garrett had the humbling realisation that he'd smothered more girls than he'd kissed. A good deal more. An embarrassingly good deal." - RedNightmare, "Half-Full"
Awatar użytkownika
page
Ożywieniec
Posty: 89
Rejestracja: 15 października 2011, 01:56

Re: Najlepsza misja w T:DS według was?

Post autor: page »

Wybrałem 'House of the Widow Moira'.

Ta misja reprezentuje mój ulubiony typ zadań: grabienie ogromnej, starej posiadłości, odciętej od świata zewnętrznego i niepozbawionej tajemnic. Dla takich misji głównie gram w Thiefy: uwielbiam ogólnie podsłuchiwanie służących, wabienie strażników niepokojącymi dźwiękami, przeglądanie regałów z książkami, buszowanie po sypialniach i kuchniach, sekretne przejścia i piękne widoki. W tej misji prosty schemat został wzbogacony o tragiczny nastrój (żałoba w domu, chwytające za serce nagranie, i oczywiście sama wdowa, obłąkana z nieszczęścia) oraz interesujące położenie. Do tego na zewnątrz szaleje burza, gra świateł i cieni pod kopułą dobrze komponuje się z klimatem całego etapu. Na standardy T:DS jest w niej dość dużo zwiedzania, przynajmniej 3 różne wejścia do środka, wiele osób (z dialogami) oraz satysfakcjonujące ukrycie końcowego loota.
Poziom nie jest tak ogromny, jak w poprzednich częściach, ale moim zdaniem ta misja błyszczy pod wieloma względami.
If Jupiter and Saturn meet,
What a cop of mummy wheat!
The sword's a cross; thereon He died:
On breast of Mars the goddess sighed.
Awatar użytkownika
Marcin.B.Black
Paser
Posty: 188
Rejestracja: 01 sierpnia 2010, 16:41

Re: Najlepsza misja w T:DS według was?

Post autor: Marcin.B.Black »

Wahałem się pomiędzy kilkoma kandydatami, ostatecznie jednak wybrałem "Killing Time". Dlaczego? Samo miejsce już jest interesujące - wieża zegarowa, fajny jest patent ze schodzeniem coraz niżej. Niezła jest muzyka, ogólna atmosfera, sam fakt, że znów buszujemy na terenie Młotodzierżców (nic nie poradzę na to, że ich uwielbiam :D).
Ogółem ciekawa misja. Szczerze mówiąc brakowało mi czegoś, na co akurat wiele osób psioczy przy okazji Thiefa 4. Chodzi o sekwencję z brawurową ucieczką. Gdy pociągnałem finałową dźwignię, już zrywałem się do desperackiego biegu, byle jak najszybciej się stąd wydostać. Niestety nagłe zakończenie misji, po uruchomieniu procesu autodestrukcji, trochę mnie rozczarowało, tu akurat taka sekwencja z ucieczką, moim zdaniem, pasowałaby świetnie.
"Some people in the City are just too rich for their own good... lucky they have me to give them a hand".

https://www.deviantart.com/marcinbblack
https://www.youtube.com/channel/UCnL6k1 ... XeCGfP7UWA
Pand
Bełkotliwiec
Posty: 1
Rejestracja: 12 czerwca 2013, 05:00

Re: Najlepsza misja w T:DS według was?

Post autor: Pand »

Najwięcej radości w czasie gry sprawiło mi eksplorowanie siedziby Strażników. W końcu to nie byle jakie miejsce i nie byle jakie tajemnice. Co tam jakieś muzeum, zakraść się do pozostających w cieniu Strażników i nie zostać wykrytym to prawdziwy sukces i dowód na to, że Garett to król złodziei.
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Najlepsza misja w T:DS według was?

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Jakby nie patrzeć, z fabularnego punktu widzenia to całkowita prawda. Szkoda, ze mechanika gry jednak nie przewidywała żadnej różnicy pomiędzy oprychem na ulicy, a Strażnikiem :/
Obrazek
Awatar użytkownika
Hattori
Młotodzierżca
Posty: 939
Rejestracja: 18 listopada 2011, 16:40
Lokalizacja: The Keepers' Chapel (Zamurze)
Kontakt:

Re: Najlepsza misja w T:DS według was?

Post autor: Hattori »

W sumie racja ;)

Ale jednocześnie, wraz z tą "eksploracją", ucieka cały mistycyzm Bractwa. Coś, co zawsze było tajemnicą, rolą drugo-, jeśli nie trzecioplanową, a i tak mającą niemały wpływ fabularny, nagle zostaje rozebrane do naga. W pierwszej chwili to zaleta, w drugiej czy trzeciej już niekoniecznie. To chyba kwestia gustu - tym bardziej, że formalnie seria Thief zamyka się na trzeciej części, więc kiedyś w końcu wypadałoby ujawnić co-nieco.
ODPOWIEDZ