Najlepsza misja w T:DS według was?

Wstąp tutaj, jeśli utknąłeś w którejś misji, potrzebujesz pomocy, chcesz wyrazić swoją opinię i podzielić się przemyśleniami na temat OMs z poszczególnych części Thiefa: 1, Gold, 2, T:DS oraz 4.

Moderator: Bruce

Najlepsza misja w T:DS według was?

End of the Bloodline
0
Brak głosów
St. Edgar's Eve
2
2%
Into the Pagan Sanctuary
3
3%
House of the Widow Moira
22
25%
The Sunken Citadel
1
1%
Killing Time
4
5%
Of Brethren... And Betrayers
2
2%
Robbing the Cradle
51
59%
Still Life with Blackjack
2
2%
 
Liczba głosów: 87

Monsieur
Mechanista
Posty: 351
Rejestracja: 05 stycznia 2006, 18:57

Re: Najlepsza misja w T:DS według was?

Post autor: Monsieur »

pejo pisze:Silent Hill to nie gra tylko symulacja obłędu, piekła, grobu, depresji, opętania i samobójstwa.
Chętnie bym sobie to zasymulował :-D ... ale w widoku FPP 8-)
Awatar użytkownika
waldeq
Kurszok
Posty: 517
Rejestracja: 03 grudnia 2006, 22:12
Lokalizacja: Południowa Dzielnica

Re: Najlepsza misja w T:DS według was?

Post autor: waldeq »

Widzę że Robbing the Cradle rządzi.Hehe :twisted:
Pigov
Paser
Posty: 207
Rejestracja: 24 października 2006, 22:37

Re: Najlepsza misja w T:DS według was?

Post autor: Pigov »

To chyba oczywiste, Cradle... Ale House of widow Moira oraz Into the lair of the Hag też są świetne (ten gigant :o).

Żadna gra mnie wcześniej nie wystraszyła tak jak poziom w Kołysce, więc oddam na nią swój głos.
Awatar użytkownika
Samira
Akolita
Posty: 135
Rejestracja: 01 lipca 2007, 12:24
Lokalizacja: Mroki

Re: Najlepsza misja w T:DS według was?

Post autor: Samira »

Zagłosowałam na moje wiecznie ukochane Przytulisko. ;)
Klimat jaki tam panuje jest nie-do-prze-bi-cia.
To była jedna z misji, która mnie przestraszyła. A momenty horroru w grze są bardzo złe :D W grze horror jest jeszcze gorszy niż oglądany, ponieważ w grze samemu siedecyduje i trzeba ponieść konsekwencje własnych czynów.
Yeah. Przytulisko Przedmościa górą.
"I have the power to take everything from you. Including your life"
Awatar użytkownika
Kurak
Mechanista
Posty: 359
Rejestracja: 10 marca 2007, 22:14
Lokalizacja: z Przyszłości
Kontakt:

Re: Najlepsza misja w T:DS według was?

Post autor: Kurak »

hmm, ja tam nie wiem, którą misję uważam za najlepszą :/
lubię różne, najbardziej chyba misję treningową :)
fajna była Killing Time - chyba na nią oddam głos ;]
jeśli chodzi o Robbing the Cradle - to, że tak bardzo się bałem, nie znaczy, że mi sięto podoba ;]
Wymyśliłem sobie na to sposób: będę udawał głuchoniemego.
J. D. Salinger, "Buszujący w zbożu"
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: Najlepsza misja w T:DS według was?

Post autor: Mixthoor »

Robbing the Cradle - grajac w niamialem non stop wyciagniety i napiety luk, glosniki prawie na maxa, w pokoju panowala mroczna ciemnosc... wiec bylem tylko ja i ONI...

Po sierocincu chodzilem ponad 3 godziny, bijac sie w piers i zadajac sobie pytanie - dlaczego, dlaczego ja tu jestem ?! Najstraszniej bylo jednak w I czesci lokacji - moja wyobraznia stworzyla w mej podswiadomosci niewyobrazalne i drastyczne sceny, tego co moze mnie za chwile spotkac...

---

W pewnym momecie, wracajac po I czesci lokacji, zapomnialem na chwile o psycholach i bieglem na "pale" ku wyjsciu. Biegne biegne, a tu nagle w drzwiach staje jeden z NICH! Ciary na calym ciele (rece, nogi, plecy, wlosy), serce szybciej bije, az krew mi sie "zagotowala". -- >> Klimat powalil mnie na kolana, gdy ukonczylem te lokacje - cieszylem sie bardzo mogac juz odpoczac. Dlatego tez moj glos oddalem wlasnie na nia!
Awatar użytkownika
taffer
Młotodzierżca
Posty: 876
Rejestracja: 09 kwietnia 2007, 13:43

Re: Najlepsza misja w T:DS według was?

Post autor: taffer »

Pukające drzwi do strychu wyryły w mojej psychice rysę na całe życie ;) Pamiętam jak stanąłem na schodach, i z 5 minut zastanawiałem się co robić dalej, szczerze to niemal chciało mi się płakać, nogi się uginały, w gardle miałem sucho, a dłonie lodowate jakbym je wyjął ze śniegu... w ogóle zapomniałem, że możliwe jest wyłączenie komputera, ogólnie to nie wiedziałem, że tak naprawdę siedzę w domu - takie są efekty przechodzenie RtC przy wyłączonym świetle i "kinowej" głośności ;) Czegoś takiego jeszcze nie przeżyłem (może trochę Oceanside Hotel w Vampire: Bloodlines) i szczerze grając teraz drugi raz w DS (a minęły 3 lata od ostatniego przejścia, więc niewiele pamiętam) dołuje mnie myśl, że muszę tam powrócić, co prawda teraz mam już 19 lat, a wtedy miałem 16... no ale... ;)

Ale to nic w porównaniu z recepcją i przebiegającym w oddali "czymś"...

Jedno jest pewne, przez tą misję będę żył chociaż rok krócej... i dla tego nie jest moją ulubioną ;)

Najbardziej lubię Pagan Sanctuary - bo jest takie fajne zielonkawo-niebieskie niebo 8-) :-D

****
Tak w ogóle Robbing theCradle mógłby być świetnym argumentem dla tych wszystkichidiotów trąbiących o zagrożeniach wypływających z gier - ale tacy osobnicy pewnie nawet by nie umieli wejść do sierocińca :))
Łucznik
Arcykapłan
Posty: 1305
Rejestracja: 21 października 2006, 19:15

Re: Najlepsza misja w T:DS według was?

Post autor: Łucznik »

mnie też to przeraziło tam jest gorzej niż w katedrze z T1(po katedrze biegałem z okrzykami typu "odeśle cię do piekła !!" itp. a w RtC to normalnie można zawału dostać)
Awatar użytkownika
Dziarsky
Garrett
Posty: 4861
Rejestracja: 02 listopada 2003, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Najlepsza misja w T:DS według was?

Post autor: Dziarsky »

taffer pisze:Pukające drzwi do strychu wyryły w mojej psychice rysę na całe życie
Jedna z najważniejszych chwil w moim życiu związana z grami. Także nie zapomnę o tym długo. Trzeba ten moment Thiefa przypominać bo to jedna z klimatyczniejszych scen w grach na przestrzeni lat!
taffer pisze:Najbardziej lubię Pagan Sanctuary - bo jest takie fajne zielonkawo-niebieskie niebo
Tu się zgodzę, taka ciepłą zieleń płynie z nieba, w połączeniu z dużą ilością drewna i płomieniami palenisk tworzy to najprzyjemniejszą kolorystycznie misję w TDS.
Obrazek
Awatar użytkownika
taffer
Młotodzierżca
Posty: 876
Rejestracja: 09 kwietnia 2007, 13:43

Re: Najlepsza misja w T:DS według was?

Post autor: taffer »

Jeśli nie NAJ... A grałem w większość możliwych horrorów, Piramidogłowy z SH 2 - podobnie mnie przerażał (na dachu szpitala też mnie paraliżowało)... ale to... to jest niszczące w Thiefie 8-)
Awatar użytkownika
Dark Alphadron
Miastolud
Posty: 54
Rejestracja: 01 grudnia 2007, 13:02
Lokalizacja: Prawdziwy złodziej nie podaje położenia kryjówki.

Re: Najlepsza misja w T:DS według was?

Post autor: Dark Alphadron »

(Wybaczcie archeologię, ale nie wytrzymałem, żeby się nie dopisać)
Cradle i tylko Cradle. Gdy tylko pierwszy raz zobaczyłem budynek, od razu miałem złe przeczucia. ("I got a baaaad feelings about it" - ktoś to zna?) Gdy tylko wszedłem do zalanej wodą piwnicy - "O cholera, coś tu jest nie tak..." Gdy wszedłem do recepcji - "Jasna cholera, na bank COŚ mnie zaatakuje!" Gdy przeczytałem notkę o złotych zębach - "Jasna cholera, to miejsce jest chore!" (i przez pół godziny chowałem się po kątach) Strych - gleba z krzesła, "O K**WA!l" i serce walące jak dzwony Wieży Zegarowej. Obraz - "AAAAAAA!" (gleba) "Pacjent" w recepcji - serce tłucze się, jakby miało zamiar wyskoczyć przez (_!_), oczy jak dwuzłotówki, oddech krótki jak linijka pierwszoklasisty. Kolejny "pacjent" przy teleskopie - nerwy puściły, wyłączyłem Thiefa i 15 minut telepałem się w krześle. Mimo, że przeważnie się nie boję (siostra ogląda nałogowo horrory) - tu padłem. Ten poziom ma to "coś".
Podpis ktoś podwędził. Nie zostawił śladów.
Awatar użytkownika
Maveral
Bruce Dickinson
Posty: 4661
Rejestracja: 11 kwietnia 2003, 12:07
Lokalizacja: Radlin
Płeć:

Re: Najlepsza misja w T:DS według was?

Post autor: Maveral »

Kołyska jest chyba najlepszym poziomem w T:DS, ale nie rozumiem tego zbiorowego spuszczania się na tę misję. No jest to misja "z dreszczykiem", ale bez przesady żeby 5 min drzwi otwierac :asd :asd Ja się tych żelazo-zombie nie bałem, tylko wybiłem flashbombami i miałem potem spokój ;) Fajny był pomył z personelem, że trzeba było ich omijać, a nie miało się ekwipunku... i tu dopiero wychodził kunszt Garrett'a hehehe W każdym razie AvP2, grając marines, było straszniejsze. Co chwila łaziłem z detektorem ruchu i sprawdzałem czy coś na mnie nie leci ;) Silnt Hill 2 to już nie wspomnę. Jak już pisałem w innym wątku, autorzy Kołyski chyba wzorowali się na szpitalnym epizodzie SL2, który jest po prostu straszny. W nocy można się zesrać ;) Blair Witch vol. 1 też był lepszy. Generalnie - kołyska to bardzo dobry poziom, ale jednak nie genialny. HOWGH!
Ciemność jest naszym sprzymierzeńcem!
Awatar użytkownika
Dziarsky
Garrett
Posty: 4861
Rejestracja: 02 listopada 2003, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Najlepsza misja w T:DS według was?

Post autor: Dziarsky »

Maveral pisze:Ja się tych żelazo-zombie nie bałem, tylko wybiłem flashbombami i miałem potem spokój
Nie masz wyobraźni, idź chłopie 8-)
Maveral pisze:Generalnie - kołyska to bardzo dobry poziom, ale jednak nie genialny
To zależy od porównania. Ty porównujesz do innych gier a to nie jest temat "najstraszniejsza misja w świecie gier" bo też bym podał misje z AvP ale temat brzmi "najlepsza misja w TDS" i tutaj konkurencja zostaje w tyle, Kołyska jest the best a to, że jest akurat straszna i to jest jej atutem to zapewne przypadek 8-).
Obrazek
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3879
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: Najlepsza misja w T:DS według was?

Post autor: eLPeeS »

AvP2 potwierdzam. Można zbezcześcić spodnie momentami. Ale seria SH to generalnie nudy na patyku - jak dla mnie w każdym razie. Wracając do tematu - zgadzam sie, że Cradle jest przereklamowana. Jest mocna dla świeżaków. Tym co zjedli zęby kilka lat temu na T1 i T2 co najwyżej postawi włosy pod pachami, albo w nosie, na samym początku misji ;)
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
Maveral
Bruce Dickinson
Posty: 4661
Rejestracja: 11 kwietnia 2003, 12:07
Lokalizacja: Radlin
Płeć:

Re: Najlepsza misja w T:DS według was?

Post autor: Maveral »

Dziarsky pisze:
Maveral pisze:Ja się tych żelazo-zombie nie bałem, tylko wybiłem flashbombami i miałem potem spokój
Nie masz wyobraźni, idź chłopie 8-)
Eeee tam zaraz nie mam. Przecież nie rzuciłem się od razu z bombami na "elektryków, tylko przyglądałem im się jakiś czas. Jedynie czym w sumie schizowały, to jak sie np. otwierało zamek a światło za tobą zaczęło mrugać ;) Poza tym nie były straszne.
Dziarsky pisze:
Maveral pisze:Generalnie - kołyska to bardzo dobry poziom, ale jednak nie genialny
To zależy od porównania. Ty porównujesz do innych gier a to nie jest temat "najstraszniejsza misja w świecie gier" bo też bym podał misje z AvP ale temat brzmi "najlepsza misja w TDS" i tutaj konkurencja zostaje w tyle, Kołyska jest the best a to, że jest akurat straszna i to jest jej atutem to zapewne przypadek 8-).
Tu się akurat zgodzę. W Thiefie może i jest najstraszniejsza co jednak nie znaczy, że najlepsza. Pewnie w czołówce, ale jednak "Life of the party" nic u mnie nie przebije ;)
Ciemność jest naszym sprzymierzeńcem!
Awatar użytkownika
Jacek
Strażnik Glifów
Posty: 3200
Rejestracja: 28 sierpnia 2003, 23:05
Lokalizacja: Zwoleń

Re: Najlepsza misja w T:DS według was?

Post autor: Jacek »

W TDS, Kołyska jest rzeczywiście najlepszą, straszną i ....chyba jedyną naprawdę dobrą misją, i to jest właśnie problem tej gry. Tu nie ma wątpliwości na co głosować. Natomiast w pozostałych miałem dużo wieksze wątpliwości bo prawie wszystkie trzymają dobry poziom.
Awatar użytkownika
Maveral
Bruce Dickinson
Posty: 4661
Rejestracja: 11 kwietnia 2003, 12:07
Lokalizacja: Radlin
Płeć:

Re: Najlepsza misja w T:DS według was?

Post autor: Maveral »

Mały offtopic zrobię, ale trudno... ktoś może wie o czym jest gadka, gdy odpalimy gramofon w pokoju kustoszki muzeum w TDS? (ten pokój z balkonem, na którym znajduje się dźwignia do tego dużego posągu z gadającym okiem) Może jest gdzieś na necie treść tego gramofonowego nagrania? (może być w j. angielskim)
Ciemność jest naszym sprzymierzeńcem!
Awatar użytkownika
Dziarsky
Garrett
Posty: 4861
Rejestracja: 02 listopada 2003, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Najlepsza misja w T:DS według was?

Post autor: Dziarsky »

Maveral pisze:toś może wie o czym jest gadka, gdy odpalimy gramofon w pokoju kustoszki muzeum w TDS?
Niestety ja jeszcze nie widziałem dobrego przewodnika po TDS takiego jakie były robione pod T1/2. Ciężko ci to będzie znaleźć na www. Zapytaj na www.ttlg.com albo przeglądnij pliki dźwiękowe z gry.
Obrazek
Awatar użytkownika
jendreck
Bełkotliwiec
Posty: 11
Rejestracja: 19 grudnia 2007, 19:52
Lokalizacja: Legnica
Kontakt:

Re: Najlepsza misja w T:DS według was?

Post autor: jendreck »

Bootlicker pisze:Moim zdaniem jest to House of the Widow Moira. Bardzo mi się ona podoba. Muzyka najbardziej. :)

Wahałem się między Robbing the Cradle, która też jest świetna, ale Dom Wdowy wygrał. :)

Obrazek
Zgadzam sie w pełni. A do tego ta burza i błyski rozświetlające na chwilę pomieszczenia. Ech i wdowa na rotundzie mamrocząca do męża, który zginął. Za każdym razem kiedy tam jestem lubię jej posłuchać, przynieść butelkę wina i potem czymś we wdowę rzucić, po prostu nie mogę się powstrzymać :-D .
Awatar użytkownika
Maveral
Bruce Dickinson
Posty: 4661
Rejestracja: 11 kwietnia 2003, 12:07
Lokalizacja: Radlin
Płeć:

Re: Najlepsza misja w T:DS według was?

Post autor: Maveral »

Dziarsky pisze:
Maveral pisze:toś może wie o czym jest gadka, gdy odpalimy gramofon w pokoju kustoszki muzeum w TDS?
Niestety ja jeszcze nie widziałem dobrego przewodnika po TDS takiego jakie były robione pod T1/2. Ciężko ci to będzie znaleźć na www. Zapytaj na www.ttlg.com albo przeglądnij pliki dźwiękowe z gry.
Cholera w czym to otworzyć?
Ciemność jest naszym sprzymierzeńcem!
Awatar użytkownika
Dziarsky
Garrett
Posty: 4861
Rejestracja: 02 listopada 2003, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Najlepsza misja w T:DS według was?

Post autor: Dziarsky »

Cholera w czym to otworzyć?
Gdzieś tutaj na forum jest temat odnośnie TDS i edytora gdzie ktoś podawał programy do przeglądania grafiki w dds i muzyki z tds.
Obrazek
Awatar użytkownika
taffer
Młotodzierżca
Posty: 876
Rejestracja: 09 kwietnia 2007, 13:43

Re: Najlepsza misja w T:DS według was?

Post autor: taffer »

No i Kołyska po raz drugi... :|

Mówię sobie - przecież to tylko gra - i z takim nastawieniem przekroczyłem bramę...

Ale kiedy ujrzałem potężną budowlę sierocińca, stanąłem w miejscu... i jak potem ten dźwięk much jeszcze doszedł - no to przejdę to chyba po świętach dopiero - nie chce rodzinie kłopotów narobić, jak mam dostać zawału to potem :))

Budowanie atmosfery w tej misji jest nieprawdopodobne - sam briefing - pierwszy raz słyszę Garetta przerażonego, super zabieg twórców z tym poddenerwowanym głosem naszego bohatera - im used to darkness but this is like place of bad dreams czy jakoś tak - miażdżąca sprawa - boję się bardziej niż za pierwszym razem, bo wtedy przynajmniej nie wiedziałem co mnie czeka (czyli strach nie zawsze bierze się z niepewności... :-D )

To jest niesamowite - jedno spojrzenie na budynek Shalebridge i to w tej pierwszej mapie na zewnątrz - a mi już zaschło w ustach... 8-) Teraz już wiem, że to najgorszy koszmar w komputerowej rozgrywce - Silent Hill straszył momentami - tutaj ma się 2-3 godziny ciągłego przerażenia

******
Ok jakoś żyję... :P Dzięki Bogu że mam to za sobą, raz krzyknąłem, że aż mama wpadła do pokoju spytać co się dzieje :)) :)) :)) :))

Wcześniej nie miałem tej akcji z udawaniem śmierci przez pacjentów... tak więc dostał 2 strzały ogniste - padł, ja sobie grzecznie przechodzę - a on nagle wstaje - a że dźwięk miałem na jakieś 70% - więc przez chwilę musiałem poczekać, by serce wróciło na właściwy tor.
Awatar użytkownika
Mr.MaaD
Skryba
Posty: 347
Rejestracja: 22 października 2007, 15:56
Lokalizacja: Już niedługo Poznań :)
Kontakt:

Re: Najlepsza misja w T:DS według was?

Post autor: Mr.MaaD »

Sierociniec. Bez wątpienia...
Obrazek
neox
Bełkotliwiec
Posty: 5
Rejestracja: 23 grudnia 2007, 11:45

Re: Najlepsza misja w T:DS według was?

Post autor: neox »

House of the Widow Moira
fajny klimat :) podobala mi sie muzyka
co do cradle, bardziej balem sie tych komentarzy, niz samej misji :D
(jedyne nerwy przy "otwieraniu zamknietych drzwi" i swiatlo zaczelo mrugac ;))
choc fakt, ze wyszedlem na minus-staralem sie jak najszybciej wyjsc wiec poszlo troche blyskowych :D
na drugie dalbym muzeum.... czemu? nie wiem... moze dlatego ze WRESCIE NAPADA SIE COS NORMALNEGO?! :P
Henry
Arcykapłan
Posty: 1420
Rejestracja: 10 października 2003, 22:15
Lokalizacja: Piła

Re: Najlepsza misja w T:DS według was?

Post autor: Henry »

neox pisze: WRESCIE NAPADA SIE COS NORMALNEGO?! :P
to zagraj w T1 lub w T2.
ODPOWIEDZ